Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a szólásszabadság mit jelent? fórum

Szerintetek a szólásszabadság mit jelent? (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 20:38
Így van ez :D
48. dd9dec5381 (válaszként erre: 43. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 20:32
Mindig mondom, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. :))
47. Nyamitörp (válaszként erre: 46. - PöttyösPanka)
2018. dec. 11. 20:27

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy tényleg hülye vagyok. A csendes beletörődés útját választom.

Megmondta már Apukám is: "Lányom, te ugyanolyan bolond vagy, mint én!" :)

46. PöttyösPanka (válaszként erre: 44. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 20:23
Nem leszel okosabb attól, ha lehülyéznek? Hogy mik vannak! ;)
45. Nyamitörp (válaszként erre: 41. - Amaunet)
2018. dec. 11. 20:21
Remélem senkit nem sértek meg, de ilyenkor lelki szemeim előtt megjelenik "Juli néni" meg "Kati néni" a falu alvégén a padon ücsörögve, ahogy a világ problémáin lamentálnak. :)
44. Nyamitörp (válaszként erre: 40. - PöttyösPanka)
2018. dec. 11. 20:18
Én megfogadnám a tanácsot, ha valóban segítőszándékkal írják. Azzal viszont nem lehet mit kezdeni, ha csak úgy szimplán lehülyéznek. Lehet, hogy tényleg hülye vagyok, de ebből én nem tudok okulni. :)
43. Nyamitörp (válaszként erre: 39. - Dd9dec5381)
2018. dec. 11. 20:17

:D:D

A nagyobb baj, amikor tényleg elmérgesítenek egy egyébként viszonylag békés vitát.

2018. dec. 11. 20:13

Ja! És még van az, hogy mert nem akar a hozzászóló személyeskedni, ezért általánosságban fogalmazza meg a véleményét. Akkor megkapja, hogy "Ne általánosíts!".

Miért? Mit tegyen?:)

41. Amaunet (válaszként erre: 38. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 20:11
Volt eset rá, hogy csak olvasta két ember beszélgetését, majd egy másikon elkezdte a mantrát, hogy milyen szörnyű, már megint veszekednek.:D
40. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 20:09
Nos igen. Ehhez kell némi emberismeret és empátia. Ugyanis az emberek többnyire csak azért tesznek fel egy kérdést, hogy megerősítést, igazolást kapjanak. Ugyan hányan változtatnak az életükön csak azért, mert valaki egy fórumon a kepükbe vágta a büdös nagy igazságot? Tehát gyakorlatilag fölösleges kardoskodni a saját igazságod mellett. Egy idegennek nem akkor teszel jót, ha szembesíted azzal hogy valamit rosszul csinál, hanem ha együttérzést tanúsítasz, mivel előbbi csak felbőszíti, utóbbi viszont megérinti. Neked meg mindegy, hogy mit kezd az életével. Viszont azzal sem leszel előrébb, ha lenyomod az igazad a torkán. Maximum fölényeskedhetsz egy kicsit, ami akkor jön jól, ha máshonnan nem kap megerősítést az önbizalmad. Ne vedd magadra, nem rólad beszélek, csak általánosságban.
39. dd9dec5381 (válaszként erre: 38. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 19:21
Jaj igen, ezek a kéretlenül vitás felek közé álló, "nebántsátokmáregymástgyerekek" típusú egyének. Kocsmákban olyan jól szokott nekik sikerülni, hogy ők lesznek az új közös ellenség. :))
38. Nyamitörp (válaszként erre: 37. - Amaunet)
2018. dec. 11. 19:12
Akkor tud a legjobban elfajulni egy vita, amikor egy harmadik személy belefolyik.
2018. dec. 11. 19:11

Itt akármilyen általánosságban is fogalmazza meg az ember a kritikáját, véleményét, mindig lesz valaki, akit úgy érzi, hogy személyesen érintett, és akkor már ugrik is. Nem gondolja végig, hogy ez nem személyesen neki szól.

És ott vannak a "érzékeny lelkűek", akik ha emberi módon, kulturáltan folyik egy vita, beszélgetés akkor is beszólnak, hogy "na, már megint egymásnak estek!". Csak úgy kintről, a partvonalról, mert ő maga nem vesz részt benne.

A vita nem rossz, ha azt kulturáltan folytatnak. Lehet az építő is.

36. lewisc
2018. dec. 11. 19:00
A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy engem pl. kitiltanának innen, ha őszintén írnék magamról. :)
2018. dec. 11. 18:54
A fórum címben benn van, hogy tapasztalatok. Én se írok a mivel töltöd a nyugdíjas mindennapjaidatba. Ha mégis, az építő legyen, tartsa tiszteletben az írásom a társaimat.
34. Amaunet (válaszként erre: 5. - Unom)
2018. dec. 11. 18:53
Szerintem a szólásszabadság egy alapjog, és azt nem korlátozhatja jobban senki, mint ahogyan azt a törvény előírja.
2018. dec. 11. 17:51
Ne feledjük, a nő helyzete egy pár vagy egy család életében mindig sajátos, egy nő egyetlen szavával megmérgezheti vagy megszépítheti sok ember életét. A konstruktív kritika és a gonosz bántás között óriási különbség van!
2018. dec. 11. 17:45
A kritika elviseléséhez, netán hasznosításához elegendő bölcsesség az ég legnagyobb adománya.
31. Bless the child (válaszként erre: 30. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 17:43

Úgy kezdted, hogy nem vagytok teljesen százasok...

Ez már elég durva nyitás.

30. 585a7aa9ec (válaszként erre: 29. - Bless the child)
2018. dec. 11. 17:40
igen az. Az első hozzászólásomtól olvastad? Semmit bántót nem írtam
2018. dec. 11. 17:35
A mellplasztikás? Tőlem is kaptál volna
2018. dec. 11. 17:34
Valóban dohányzom, de nem az a téma volt, ahol nekem estek, nem arról beszéltem hanem másik fórum
27. 585a7aa9ec (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2018. dec. 11. 17:33

Pont ez a lényeg, őszinte voltam nem bunkó, Általánosságban beszéltem az adott témáról. Az a baj hogy az embereknek fáj az igazság, ha nem lett volna csak egy kicsit is igazam, akkor nem kapták volna fel ennyire a cukrot.Manapság, ha őszinte valaki annak nekiesnek, az emberek álszentek.

Valaki azt írta ez nem szólásszabadság, de az , ha leírom valahová a véleményem, és 25 ember azt írja hogy húzzak a sunyiba mert magára vette a mondanivalóm, akkor az mi?

Ha valaki fórumot nyit vielje a kritikákat is, azért van, hogy azr is meghalgassuk, ha valaki ezt nem bírja elviselni, ne indítson olyan témát amire érzékeny a lekli világa,

Ha nincs kritika, nem érdemes publikálni... aki pedig csak dicséretre vágyik, az csak a barátjának, vagy az anyukájának mutassa, amit írt.

26. Érdekes73 (válaszként erre: 25. - Banános Zselé)
2018. dec. 11. 17:13
Azzal kezdte a mostani életét itt...
25. Banános Zselé (válaszként erre: 24. - Érdekes73)
2018. dec. 11. 17:07
nem írta hogy cigizik, csak feltette azt a kérdést ha nyitni olyan témát hogy 35 kilós lenne, miket kapna a hozzászólóktól
24. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 16:30
Terhesen cigizni ? Ezért ne várjál tapsvihart...
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 13:47

A szólásszabadság az, hogy nem zárnak börtönbe, ha olyan dolgot mondasz vagy írsz le, ami nincs ínyére az aktuális hatalomnak. Azért az, hogy valakinek törlik pár hozzászólását, nem egyenlő azzal, hogy éjjel érte jön egy sötétített ablakú autó.


De a fórumokra vonatkoztatva is hiába van jogod véleményt nyilvánítani, attól még nem ártana szem előtt tartani, hogy emberek vagyunk, és jó lenne megtisztelni egymást azzal, hogy ezt észben tartva fogalmazzuk meg a mondandónkat. Sokan összekeverik az őszinteséget a bunkósággal. A véleményemet megmondhatom kulturáltan is, attól még az én véleményem, csak nem bánt mást, és nem lesz az belőle, hogy "most nem értem miért sertődött meg, én csak az igazat mondtam". Persze mindenki magáról fest egy képet a megnyilvánulásaival.

22. apeeng (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 13:29

Ennek semmi köze a szólásszabadsághoz.


amúgy 35 kg fogyás-vágy esetén ne csodálkozz semmin... több száz topik-kérdés található ilyen méretű fogyásvágyról.


ez is csak egy példa.

21. globus (válaszként erre: 3. - 3526824478)
2018. dec. 11. 13:24
így van, mert mit látunk? Szólásszabadság címén bárki fikázhatja az államot, ellátórendszert, híres embereket, zenészeket, politikusokat, színészeket, fogyasztási cikkek gyártóit, lakótársakat, hirtelen fel lehetne sorolni százféle célpontot. Lehet szar, tré, k..va, mocskos állat, szakadt volna anyjába stb. stb. végtelenségig sértő variációkban. Néha fb-on egy-egy témára ránézek, mintha idegroncsok gyülekezete lenne, ismeretlen embereknek olyanokat beszólnak, csak pillázok.
20. 3526824478 (válaszként erre: 17. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 13:18

Igen olyat én is olvastam.. Persze valahol megérti az éber hiszen kitudja mióta nem lehet babája és szenved irigykedik stb...de azért az durva.

Nehezen nem szóltam volna hozzá de ilyenkor jobb egyet nyelni és tovább lapozni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook