Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretem a halételeket fórum

Szeretem a halételeket (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szeretem a halételeket

1 2 3 4 5 6
41. Alessandro (válaszként erre: 39. - Bless the child)
2019. jún. 3. 17:20

Tudod, az íze valóban nem minden halnak olyan jellegzetes. De erre valók a fűszerek. Én pl. a busát is megszoktam venni, pedig annak a húsa kimondottan édeskés. Egyszerűen picit bátrabban szoktam sózni és fűszerezni, mint pl. a pontyot. Amúgy meg rendkívül egészséges a benne található szívbarát Omega 3 telítetlen zsírsav miatt. Nekem a kedvenceim az ízük miatt a makréla, a harcsa, a süllő, a pisztráng és az angolna. Én pl. nem vagyok oda a lazacért sem különösebben. Sajnos igazi vadlazacot még nem ettem.

De az már nálam a megfizethetetlen kategória, mivel kevés van belőlük és horroráron adják.

Szeretem még a rákot, a homárt, a kagylót, a tintahalat, sőt a polipot és a békacombot is megeszem.

Igaz, hogy egyszer ettem rántott békacombot Pesten a kínai Nagy Fal étteremben. Ami meglepően finom volt. Egy kicsit a legomlósabb csirkehúshoz tudnám hasonlítani az ízét.

Valahogyan a csigával nem tudok megbarátkozni. De hát nem vagyunk egyformák. Ízlések és pofonok különbözőek. :)

40. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2019. jún. 3. 15:11

Nekem a 27% áfa is akadály olykor...

Na és az itteni piacon nem veszek halat.

Pedig "aszonták", együnk sok halat s vadat (nyulat).

39. Bless the child (válaszként erre: 36. - Alessandro)
2019. jún. 3. 15:08
A pangasiust elsősorban az íze miatt nem eszem meg, ha egyáltalán lenne neki. Eszed a semmit, kb. így tudnàm leírni
38. Guruljka (válaszként erre: 33. - Mezei Virág)
2019. jún. 3. 15:07

Én is szívesen támogatom a magyar termelőket.

Nem tudom, kin múlik, hogy a magyar halasokat kevésbé tudom támogatni.

37. Mezei Virág (válaszként erre: 36. - Alessandro)
2019. jún. 3. 15:02

Vagy a vadlazac tényleg vad-e, vagy csak mesterséges színezőkkel sötétítik a tenyésztett lazacok húsát, hogy olyan legyen, mint a vadlazacé.

A vadlazac az olcsóbb! ;)


De tényleg sok dolgot nem tudunk. Olykor jobb is... :((

Én filmen láttam a pangasius "termelést" Nem is veszek már csak ezért sem.

2019. jún. 3. 11:17

Szerintem meg el van túlozva egy kissé a cikk. Lehet, hogy van némi alapja, de az újságírók annak a kedve szerint írják a cikkeket, akik éppen fizetnek nekik.

Nagyon úgy tűnik, hogy ezt cikket a más halak importőrei szponzorálták, ami a cikk utolsó mondatából sejthető.

Azonban túl azon, hogy az alternatívaként ajánlott halak szinte megfizethetetlen árúak a pangasius árához képest, semmi sem garantálja, hogy azokban a halakban valóban nincs semmilyen nyomokban fellelhető szennyeződés. (pl. antibiotikum, GMO...)

Itt pl. a Törökországból származó pisztrángokra gondolok, ahol szintén nagyüzemi körülmények között tartják a pisztrángokat. Kérdés, mivel is etetik azokat?

Vagy a vadlazac tényleg vad-e, vagy csak mesterséges színezőkkel sötétítik a tenyésztett lazacok húsát, hogy olyan legyen, mint a vadlazacé.

Ugye érdekes kérdések ezek. Ezért kell mindig kellő fenntartással lenni az ilyen cikkek esetében.

De van még egy másik kérdés is. Vajon tudjuk-e, hogy ténylegesen mivel is etetik pl. a csirkéket, vagy a disznókat a nagyüzemekben?

Ugye-ugye?

Ezek után mindenki döntse el, hogy kinek hisz. Ezért mondom én, hogy mivel bele egyik húsba, halba sem látunk, döntsük el saját magunk, hogy ízlik-e valami és ha ízlik, akkor ne hagyjuk magunkat befolyásolni a különféle, ilyen-olyan szponzorált cikkek hatására.

Egy biztos, már ókori görögök is megmondták: Élni veszélyes! :)

35. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - Bless the child)
2019. jún. 3. 10:20
A film is nagyjából erről szólt :(
34. Bless the child (válaszként erre: 33. - Mezei Virág)
2019. jún. 3. 10:15

[link]


Én ennek hiszek

33. Mezei Virág (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. jún. 3. 09:57

Mutatták egy tv műsorban, hááát az más volt...

De mindegy, mivel utálom, ha aláhajtják a kövér részt, ezért nem veszem meg. Magyar halat veszek, amikor az a jobb. Nem azért, mert akkora nagy magyar vagyok, de a magyar haltenyésztőket támogatom, ha érdemes.

2019. jún. 2. 20:21
Szeretem a halat egyszerűen elkészitve.Halászlének csakis harcsát vagy pontyot,attól függetlenül,hgoy azt mondják a vegyes az igazi.Nekem nem.A Hekkfilé paprikás lisztbe forgatva és kisütve fiaim kedvence,nekem is.Külföldön a tengeri "herkentyűket" kipróbáltam,mindegyik ízlett,de nem lettek a kedvenceim.Az egyszerű ételeket szeretem mindenben.A korán elhunyt Apukám tudta a világon a legropogósabb keszegeket nyárson megsütni,azóta sem ettem olyan finomat.Kivétel Bulgária Neszebár,aprócska halak ropogósra megsütve,finom hideg sörrel...Wow! De jó volt!
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Alessandro)
2019. jún. 2. 19:53
Én inkább gyengébbnek tartom, kicsit ízetlennek.
30. Alessandro (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. jún. 2. 18:33

Hát, ennyit a pangasiusról. Ha nincs más, én megeszem a pangasiust is. Azért annak, aki ritkán jut halhoz, vagy nincs lehetősége megvenni a drágább halakat, a pangasius is jó megoldás. Nem kell mindenféle szóbeszédre adni.

Én mindig magam szoktam eldönteni, és megkóstolom inkább saját magam az ilyen szóbeszédekkel érintett dolgokat (jelen esetben a halat). Ha nekem ízlik, tőlem pusmoghatnak bármit róla. A pangasius szerintem egy jó közepes minőségű, de igen kedvező árú és főleg szálkamentes hal.

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Mezei Virág)
2019. jún. 2. 17:06
28. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2019. jún. 1. 17:38

Sokan vagyunk így. De a végső döntés azért lett az, hogy többé nem veszek, mert sok kövér rész volt rajta. (a másik

ok pedig a tenyésztése/tartása) Inkább a ponty, mint ez.

27. d17b90f363 (válaszként erre: 16. - Alessandro)
2019. jún. 1. 17:30

Végigolvastam a halakról írt, megcsinált ételeket, és eszembe jutott az ecetes- sós- cukros hagymás lében érlelt rántott ponty, az tényleg nagyon finom, és még az apukám ruszlit is szokott csinálni, persze az nem tegnap történt, ehhez nagyon apró halakat kellett fogni. A hekk is finom, besózva paprikás lisztbe forgatva. A sütése kicsit durva, de én kiteszem az ablakba a sütőt, majd ha jó meleg az olaj, belerakom ,beállítom az időt, és becsukom az ablakot, így nem olyan erős a halszag. Az olajos halat is lehet fokozni, olajból kiszedem a halat, majd összevágni apró kockára kis fej lila hagymát, pár csepp citrom, 1 főtt tojás, szintén kockára vágva, őrölt bors, só jól összekeverni, pihentetni, és kenyérrel nagyon finom.

Sajnos az én párom nem szereti a halat, így csak a fiammal fogyasztunk hal ételeket!

26. Bless the child (válaszként erre: 24. - Mezei Virág)
2019. jún. 1. 17:29
Az az a hal, amit semmi pènzért nem vagyok hajlandó megenni
25. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2019. jún. 1. 17:29

Most éppen irigykedek! ;)

Azért egészségedre! :D

24. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Alessandro)
2019. jún. 1. 17:27

Nálunk is sűrűn van hal, vagy tengeri herkentyű.

Sok jó dolgot írtál, tetszik!

Azért azt leírom, hogy a pangasius az nem tengeri, hanem folyami hal!(több okból ezt nem veszem meg)

23. Bless the child (válaszként erre: 22. - Gyöngy:))
2019. jún. 1. 17:15
Tejfölös harcsa paprikást ettem medvehagymás nokedlivel. Mennyei volt!
22. gyöngy:) (válaszként erre: 17. - Alessandro)
2019. jún. 1. 17:11

Ó, igen, a harcsapaprikás nagyon finom!


A Római-parton sült hekket és pisztrángot enni meg egy életérzés:)

21. katus3
2019. jún. 1. 16:54

Mi is imádjuk a halat. Szerencsére férjem és 12 éves fiam nagy horgászok, most hogy itt a jó idő, minden vasárnap mennek. Ha megyek velük akkor viszek egy jó orvosi krimit és napozok közben.

Pontyot, kárászt is szeretjük és végre rájöttünk hogy kell a törpét megtisztítani. Ahogy hazaérünk, azonnal meg kell sütnöm paprikás lisztben.

Múlt vasárnap rántott ponty volt, holnap hekk filét készítek (azt nem mi fogtuk :-) )

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Alessandro)
2019. jún. 1. 15:47

A közelemben rosszabb halboltot sem tudok.

Ha azt mondod, hogy hasonló az afrikai harcsa íze, akkor nem sokat vacakolok, veszek majd azt.

19. Alessandro (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2019. jún. 1. 15:45

Igen, az afrikai harcsa is megfelelő.

Abban a bizonyos négybetűs áruházláncban is szinte mindig kapható afrikai harcsa filé. Fél kiló olyan 1300-1400,- Ft-os áron szerezhető be és az nem fagyasztott, hanem előhűtött. Ha ilyet veszel, akkor célszerű még aznap vagy legkésőbb másnap elkészíteni. Persze a hűtőben kell felhasználásig tartani.

A szürke harcsa különben drágább, olyan 5000,- Ft körül van a szeletelt harcsahús kilója. Ez persze amiatt van, mert sokkal ritkább, mint a nagyüzemileg tenyésztett afrikai harcsa. A húsuk íze szinte hasonló. Szürke harcsát a halastavak mellett vagy jobb halboltokban lehet kapni.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Alessandro)
2019. jún. 1. 15:26

Én harcsára azóta vadászom, amióta olvastam egy receptet...


"Harcsás savanyú káposzta

5 dkg füstölt szalonna, 1 fej hagyma, 3 gerezd fokhagyma, 1,5 tk, őrölt pirospaprika, 60 dkg savanyú káposzta, 1 db babérlevél, 1 csokor kapor, só, bors, 60 dkg harcsafilé, 3 dl tejföl.

A felkockázott szalonnát süssük üvegesre, a pörcöt távolítsuk el, majd pirítsuk meg a finomra vágott hagymát és fokhagymát a visszamaradt zsiradékon. Vegyük le a tűzről, hintsük meg pirospaprikával, majd adjunk hozzá néhány evőkanál hideg vizet, keverjük el és forraljuk fel.

A káposztát alaposan mossuk le, és csepegtessük le, adjuk a hagymás alaphoz, ízesítsük a babérlevéllel és néhány szál kaporral. Öntsük fel annyi vízzel, amennyi éppen ellepi, és főzzük az egészet puhára. Végül sózzuk és borsozzuk ízlés szerint.

Tegyük a káposzta felét tűzálló tálba. A megtisztított halat sózzuk és borsozzuk meg, majd rendezzük el a káposztán, és halmozzuk rá a megmaradt káposztát. Süssük 160 fokos sütőben 15 percig. Tálaljuk tejföllel, és a megmaradt, finomra vágott kaporral."


Mivel nem nagy az eredeti mennyiség sem, de pláne hogy a fiam valószínűleg meg sem akarná kóstolni, tehát egyedül enném, ez a mennyiség még anyagilag sem jelentene nagy áldozatot.

De nem tudom, ha csak afrikai harcsát kapok, abból jó lenne-e.


Zalától igencsak távolabb lakom...

2019. jún. 1. 15:21

Többeknek:

Ízlések és pofonok különbözőek. Sokan vannak, akik a jellegzetes halszaga miatt nem szeretik a halételeket. Emiatt nem szabad bántani senkit sem. Azért annak örülök, hogy Cicaaa65, akit jól ismerek, és maga is a kedvenc megyémben, Zala megyében él, a cikkem olvasása után kedvet kapott a harcsapaprikás megkóstolására. Remélem lesz alkalmam megkóstoltatni vele ezt a remek ételt, egy közeli találkozásunk alkalmával.

2019. jún. 1. 14:58

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat! Egy-két dologra válaszolva:

- Az áruházlánc négybetűs nevét L betűk határolják. :)

- Úgy tudom a ponty keserű foga, ami a szájürege felső hátsó részében található nem mérgező, csak keserű. Persze emiatt el kell távolítani főzés előtt.

- Nálam is van mindig a hűtőben vödrös ruszli.

Kb. 20 éve, amióta Pestről leköltöztem a Kisalföldre nagy kedvencem lett a szinte csak ezen a vidéken ismert ecetes hal.

Ami nem olyan, mint a ruszli, hanem rántott halat tesznek ecetes-sós-cukros lébe némi szeletelt vöröshagymával, babérral.

És néhány nap után már lehet fogyasztani. A páclé szinte napok alatt megpuhítja az apró szálkákat és csak a nagyok maradnak benne. Isteni! Aki Győr környékén jár és szereti a halat, feltétlenül kóstolja meg. Én különben magam is szoktam így elkészíteni a rántott halat.

15. Bless the child (válaszként erre: 6. - Cicaaa65)
2019. jún. 1. 14:56
Akkor ne menj makréla közelèbe! Annak van igazán intenzív halszaga. Tavaly egyszer vettem kipróbálásra, még nekünk is kemèny volt, győztem szellőztetni
14. 0adc8842b1 (válaszként erre: 6. - Cicaaa65)
2019. jún. 1. 14:34
Pedig nem minden halféle olyan tengeri-, vagy erős szagú. Divat az afrikai harcsa. Auchanban van amikor 1700, van amikor 2500 Frt. De sokféle van hűtőben is. A vaj hal is elég népszerű lett. A Konyhafőnökben a nagy ördöghal, meg egyéb csukák egész falunak elég lenne. Nem tudom mennyi hús megy tönkre mert egy darabot mindenki kivág a sajátjából. Különben nekem a ponty rántva is nélkülözhetetlen tud lenni. És mi van a polip, rák, és egyebekkel?
2019. jún. 1. 14:18

Jó cikk, jó téma! Köszönjük!


Szívesen és gyakran eszem halat. Vagy a piacon szerzem be, vagy a sógoromtól kapom, aki nagy horgász és szakács. A karácsonyi halászlevet mégis én főzöm.:)

Sok nyers zöldséget eszem és a csirkét gyakran kiváltom a halfélékkel, halkonzervekkel.

Van, hogy szinte rohamszerűen tör rám, hogy halat kell ennem. De a fagyasztóban mindig vannak halszeletek. Könnyen, gyorsan ki lehet sütni és kész is az étel.

12. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Alessandro)
2019. jún. 1. 14:14

Köszi a cikket.

Még kiegészítem: a ponty torkában a keserűfog is mérgező, azt is ki kell venni! Egy kb. 5-10 Ft-os nagyságú, zöldes-szürke kemény kiemelkedő dudor... Nekem legkönnyebb volt, ha metszőollóval vágtam ki. :))


A törpe harcsát mi a halászlébe főztük, a kárász, keszeg, apróra beirdalva, paprikás lisztbe forgatva, olyan ropogósra sütve, hogy a szálkákat is könnyedén lehetett összerágni. Pikáns ízt adott neki, ha sütés után egy kis zúzott fokhagymával megkentük.

Csak egy öblös demizson jófajta vörösbor kell mellé. Szomjas a hal!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook