Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretem a halételeket fórum

Szeretem a halételeket (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szeretem a halételeket

1 2 3 4 5 6
11. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Alessandro)
2019. jún. 1. 14:02
Rántott pontyot szinte mindennap megenném. Ruszli most is van a hűtőben. De a csúcs az angolnapaprikás!
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2019. jún. 1. 14:00
Az jó, mert az a buszállomás közelében van, köszi!
9. Bless the child (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. jún. 1. 13:59
Szerintem az L. Ott van választék
8. Guruljka (válaszként erre: 3. - Alessandro)
2019. jún. 1. 13:58

Köszönöm, ha egyszer lesz némi tőkém e célra, betankolok halakból. (én is szeretem a halkonzerveket, köszönöm az ötletet!)


Melyik láncra gondoltál, kezdőbetű...?

7. Alessandro (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2019. jún. 1. 13:36
Örülök, hogy vannak, akik szeretik a halételeket. Kb. tizenöt éve még én is eljártam horgászni. Aztán a sok munka miatt valahogyan elmaradt a horgászás. Pedig nagy kár, mert a horgászatnál kevés pihentetőbb, idegnyugtatóbb időtöltés létezik. Ráadásul egész nap a jó levegőn van az ember és ha még halat is fog, hát az maga a "mennyország". Gyerekkorom óta én is sokat horgásztam a Zala folyón. Volt olyan nap, amikor három szép angolnát is fogtam. De keszegeket, kárászokat mindig tudtam fogni és üres kézzel sosem mentem haza a horgászatból.
2019. jún. 1. 13:22

Szerintem is jó a cikk.

Én ugyan nem vagyok a halételek nagy rajongója, még a hal szagát sem szeretem, de szinte kedvet kaptam a harcsapaprikáshoz, kapros túrós csuszával.

Nem beszélve arról, hogy sok embernek fogalma sincs (velem együtt), mit kell tudni az egyes halfajták elkészítéséről.

Úgyhogy csak gratulálni tudok az íráshoz :)

2019. jún. 1. 13:17
Nagyon köszönöm az írásod! Mi szeretjük a halat, szintèn egy 4 betűs áruházban szoktuk venni. Pár éve még eljártunk horgászni, egyszer fogtam egy amurt, előtte még soha. Azóta a rántott amur a kedvencem. Van a közelünkben halastó, árusítanak is, ott szoktuk beszerezni. Sajnos idő hiànyàban nem tudunk járni lógatni
2019. jún. 1. 13:12
Szeretem a halakat! Pár éve amikor vendégségben márnával kínáltak, igen ízletesnak találtam. Tavaly kaptam is egy szép példányt, de szeretem az igazi finom halászlét, és a harcsa paprikást is. Igaz, csak Lidl- ben vásárolt halakhoz jutok hozzá, kedvencem a pisztráng is.
3. Alessandro (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. jún. 1. 12:30
Köszönöm a kedves szavakat. Tudod, jelenleg én is vidéken élek, de a közeli városokban mindig található friss és fagyasztott hal is. Én elsősorban egy négybetűs áruházláncban szoktam a legtöbb halat beszerezni. Ott mindig lehet kapni különféle édesvízi és tengeri halakat is hűtve és fagyasztva is. Persze én szeretem a különböző ízesítésű halkonzerveket is. Újabban a paradicsomos, koktélszószos, mexikói és mangószószos variációk a kedvenceim. Van a receptjeim között néhány halétel is, arra az estre, ha mégis sikerül beszerezned a hozzávaló halat.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Alessandro)
2019. jún. 1. 11:39
Nagyon kedvesen és étvágygerjesztően írsz a halételekről. Sajnos a környéken nem tudok halhoz jutni, pedig szívesen ennék gyakrabban is. A fagyasztott halak választéka is nagyon szűkös.
2019. jún. 1. 09:35
Gyakran eszek tengeri és édesvízi halételeket. A halak vas-, cink-, szelén-, és jódtartalma jelentős. Sőt a szívbarát telítetlen zsírsavtartalmuk sütés és főzés hatására sem csökken. A tengeri halak közül a makréla, a hazai édesvízi halak közül pedig a busa, valamint a kecsege tartalmazza a legtöbb telítetlen zsírsavat. A sok hús helyett együnk inkább több halételt!

Ugrás a teljes írásra: Szeretem a halételeket
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook