Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelemre várva fórum

Szerelemre várva (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerelemre várva

1 2
2013. jan. 3. 14:00
szia. nagyon sajnálom ami történt veled,egis könnyeztem. engemet sorozatosan kihasználtak a férfiak és a szemembe vágták hogy unalmas vagyok nem lehet szeretni csak a külsőm miatt. azóta én is félek a szerelemtől. "de muszáj túllépned nem minden férfi ilyen" mondták még nekem. azonban egy nagyon közeli barátommal. még közelebbi viszony kezdett kialakulni közöttünk. megfogta a kezem megölelt. de valahogy még ezt se igazán engedtem neki hiába szeretem. de viszont kijelentett hogy ez neki csak egy játék volt. szóval engem már senki se fog szeretni ezek szerint :( 16/L
2012. dec. 11. 08:18
Kedves Andy.Elolvastam a leveled,és képzeld elég sok hasonlóságot vettem észre.Én 18 évesen mentem férjhez,menekültem otthonról,alkoholista anyám,verekedős mostohaapám elől.A férjem dúrva ,és szintén verekedett,elakartam hagyni de nem engedett.A gyerekkel zsarolt,ha elhagyom többet nem látom. Hát maradtam.A gyerek 3 éves volt amikor autóbalesetben elhunyt.Kiborultam,egyedül maradtam,lassan megnyugodtam,teltek az évek,ma már új párom van, szültem neki 2 gyereket....látod, talpra kell álnod,mindig újra kezdheted,az élet (talán isten) elintézte hogy megmeneküljek.-a családom mondta,örüljek hogy megszabadultam tőle.Fel a fejjel .Írjál hogy mi van veled.
2012. dec. 8. 20:46

Tudod e,milyen az elnemcsókolt csókolt csókok íze?

Milyen a szerelmes ember szilánkra vágott szíve?

Tudod e milyen ,ha felszáll az álmok kékmadara?

Milyen ha szíved törik apró darabokta?


Vársz egy mindent feledtető ,tüzes szerelemre.

Már bízol egy új életben híven reménykedve.

Széttörik életed,torz tükre, sokezer szilánkra.

Fehér hólepel borul álmaimban nyílott rózsa virágára.

33. 233b784644 (válaszként erre: 32. - Csipkerózsika)
2012. dec. 7. 11:35

Az ember tàrsaslény.

A hiány is fájó lehet.


Valószínű még az élet (Univerzum)valamit meg akar tanitani neki,hogy jóember lehessen.

Semmi sincs véletlenül!

2012. dec. 5. 22:32

Sok szörnyűség, sok trauma, sok fájdalom. Nehéz életet teremtettél, de érett lélek vagy, ezért vállaltad mindezt, tehát megbirkózol vele.

A jövőd csak akkor lehet szép, ha elengeded a múltad és minden hibás hiedelmedet, amivel újra és újra áldozattá tetted magad.

Engedd el! Mindent! Nincs szükséged rá. Rég elmúlt. Nem létezik. Csak a fejedben él, de ha újra és újra éled, akkor újrateremted. De te nem ezt akarod.

Mondd magadnak: bár engem nem akartak és ez nekem fájt, elengedem ezt a fájdalmat és akkor is szeretem magamat. Bár nem szerettek, elengedem a fájdalmamat és én szeretem magam. Bántottak, de én akkor is szeretem magam. Ha hibáztam, akkor is szeretem magamat!

Engedj el mindent, nincs szükséged sem a múltra, sem egy másik emberre, csak a saját szíved szeretetére. Tudom ez néha nem könnyű, de csak így változtathatsz az életeden, nem akarattal, hanem szívvel. És hidd el, sikerül, ez tapasztalat. :)

2012. nov. 27. 16:48
Minden a lelked től füg de nézni kel azt is hogy erős önakaratunk legyen hogy mások a lelkünket ne törje ha misem teszük ez mindennek a nyitja.
2012. nov. 25. 22:34
Mindenkinek köszönöm Aranyosak vagytok!!:)
2012. nov. 25. 18:43
Együttérzek a cikk iróval és sajnálom csak ennyit tudok mondani..döbbenet..ja és hidd el egyszer te is boldog leszel csak ez idöbe telik..és babád is lesz majd és boldog leszel:-)
28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 57b137fc82)
2012. nov. 24. 16:05

Azt a k. életbe! Ezt még én se tudom überelni közelről se, de azért egy-két szívtépő mozzanat ismerős..


De, vannak jobb pasik is. Ők is hibázhatnak, ők is megcsalhatnak, erre biztosíték soha sincs, de azért még az is más, mint ami veled történt. Mert itt azért két dolog is történt (nem csak a megcsalás), amiből a második bűncselekmény.. Ez az, ami nem mindennapi..


A férjem nem egy szépség, van is idegesítő tulajdonsága, de kitartottunk egymás mellett. Nemrég tudtam meg a kisfiam állapota által, hogy valószínűleg a hibái nagy része autizmusából fakad. Azóta még könnyebb elviselnem a hibákat, hiszen jobba értem őket.


Nem mindig az a boldogság, ha gyönyörű valaki kívülről, meg mindenki makk egészséges és gazdag. (Bár erre már gondolom te is rájöttél.) Meg kell tanulni az egész pici jó dolgokat, javulást, és tényleg a belső értékeket fontosnak tartani..


Csak tudom, hogy ez a sok rossz, ami történt pont az első lépéstől veszi el a bátorságot, az erőt. Ha ezen valahogy túl lennél, onnan már menne..


Meg a halál által a "lezáratlanság" is rossz lehet..


Kérj segítséget szerintem mindenképpen, ha kell szakembertől..

27. 57b137fc82 (válaszként erre: 26. - Sirga)
2012. nov. 24. 13:38
Köszönöm szépen!!!
26. Sirga
2012. nov. 24. 13:12

Döbbenetes a történeted!

Szégyellem, de megkönnyebbültem, amikor azt olvastam: a férjed meghalt. Így hát sikerült megmenekülnöd tőle! Azt javaslom, előre nézz! A költő szavaival: "Tavalyi fészekben nincs idei fióka", vagy ha úgy jobban tetszik - lányomnak szoktam mondani, részben azért, hogy belém is épüljön -: "Aki arccal a múltba néz, s.ggel megy a jövőbe".

Minden adott ahhoz, hogy boldog légy - annak ellenére, hogy szülői segítségre nem számíthatsz. Igenis, légy boldog! :) Sok sikert!

2012. nov. 23. 11:30

Ajánlom Eckhardt Tolle: A most hatalma című könyvét, de letölthető hangoskönyv formájában is, Domján László tolmácsolásában.


A könyv lényege is,

de az élet lényege is, hogy ne másoktól várd, hogy boldoggá tegyenek, tedd meg ezt te magadnak, magadért.


Amíg önmagadat nem szereted, vagy nem fogadod el,

amíg nem tudod megbocsátani és elengedni a múltat, addig csak vársz, vársz, de mire?

Arra, hogy elkezdj élni?

Az élet MOST van.


Ha szerelmet, szeretet, vagy boldogságot akarsz, előbb adnod kell.


Mindenkiben él egy 3 éves gyermek, őt mikor hallgattad meg utoljára?

Mikor vettél neki csokit pl.


Lényeg a könyv, amit ajánlottam.


Szép napot, és sok sikert.

2012. nov. 22. 23:32
ne várj el senkitől semmit,ne várd a szeretetet senkitől ,találd meg a saját örömödet ,utána jön csak a nehéz része
2012. nov. 22. 23:22

t

anulj meg kicsit magadnak élni ,egy jó időre.

2012. nov. 22. 15:39
ui: ha jól értem szavaid, te örököltél mindent! ;) Tehát semmi akadálya a szerelemnek, babának! Anyagiak biztosítva, te bomba nő vagy, diplomával, munkával, ráadásul szeretetre méltó is!
2012. nov. 22. 15:36

Nem értem miért panaszkodsz!


Szép vagy, okos!!!!! A sors pedig melletted! Lásd, a férjed nem akart válni, hát elintézte!


Majd jön a szerelem, és a baba, csak akarni kell!!!!

2012. nov. 22. 14:29

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat, igen sok mindenre rávilágitottatók. Egy külső szemlélő, jobban tud tanácsokat, segitséget adni.

Mindenkinek köszönöm!!:)

2012. nov. 22. 13:33
Szia Andy! Ez nagyon szomorú, hogy ilyen tragédiákat kellett átélned, ezt nem is hiszem, hogy egyedül kellene feldolgoznod. Úgy nem is lehet. Nem tudom miért voltak ilyen kegyetlenek, hogy nem szerettek, mert én az unokatesóm gyerekeiért is rajongok, nemhogy ha a testvérem gyerekéről lenne szó. Ez nem téged minősít, hanem az ő lelküket. DE az becsületes, hogy magukhoz vettek téged és fizikailag amit tudtak megadtak neked, ez is nagy dolog. Még főiskolát is végeztél, más ezt a saját gyerekének sem képes biztosítani. Ha megszülettél az csak látszólag véletlen. Feladatod van itt, és az nem az, hogy szenvedj! Nem ezért születtél meg! Te nagyon jószívű vagy és ez óriási kincs és érték! És képes vagy szeretni, annak ellenére, hogy neked ebből nem sok jutott! Elsősorban magadat szeresd, találd meg ami téged feltölt, kikapcsol, és amiben önmagad lehetsz. Ne azzal töltsd a szabadidőd, hogy nem szeret senki. Hanem azzal, amit TE szeretsz és csináld azt! Vagy ha ez sehogy sem megy, akkor beszélj erről, mi bánt. Akár idegeneknek, akik szakemberek. Most nem a társ lenne a megoldás neked. Mert valószínűleg hasonlót választanál, mint előzőleg és ilyet senkinek sem lenne szabad társnak tekinteni. Miután megszeretted magad és JÓL érzed magad egyedül is, akkor keress olyat akivel ezt megoszthatod, amivé lettél. Akkor már nem azt fogod bevonzani aki uralkodni akar fölötted, ha meg mégis akkor lesz annyi önbecsülésed, hogy szeded a sátorfát az intő jeleknél. Persze a sebek benned lesznek, az abból maradt hegek. De nem mindegy, hogy elfertőződött, és az egészségedre megy, vagy pedig csak egy heg ami pusztán esztétikailag zavaró. Érted. Sok-sok erőt kívánok a további küzdelmekhez! A múltban sokat szenvedtél, de hinned kell benne, hogy nem csak ezt érdemled és nem csak ez jár neked! Ha hiszel a jóban, és teszel érte nagyon tudatosan, akkor előbb-utóbb eléred a célod. "Sérülten lehet élni, de úgy nem, ha az ember feladja az álmait!" Ezt egy tornászlány mondta, aki aranyérmes lett az olimpián. Az utolsó olimpiája után, ahol súlyos sérüléseket szerzett cserébe,hogy a csapata aranyérmet kapjon. A kicsi angyal lányod is azt szeretné, hogy boldog legyél HIDD EL! Fel a fejjel, akarj továbblépni és élni!
2012. nov. 22. 13:33
Nem marad így. Add ki magadból a fájdalmat. Ha kell százszor, ha kell, ezerszer. Nézz elôre, de ne gondolj a tegnapra. Ne az utca ányékos oldalán menj, hanem a napsütöttén! Nézz a napba!!
2012. nov. 22. 13:21
Ja még annyit írnék a cikkíronak,hogy amit veled tett az a senkiházi megbocsáthatatlan és én csupán annyiban tartalak hibásnak hogy nem toroltad meg a kegyetlenségét,és börtönbe juttattam volna...NEMI ERŐSZAK és GYILKOSSÁG!Megölt egy kis életed benned és nem elég a sok kinzás,lelki terror,még testileg is SÚLYOSAN bántalmaz....nem tudtam volna ezt annyiban hagyni.Mint külső "szemlélő",ez így látom...
16. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 14. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 22. 13:15
Én is átéltem...
2012. nov. 22. 12:20

Szia.

miközben olvastam a cikkedet,az jutott eszembe hogy biz vannak közös traumák,én is írtam hasonló cikket...sajnálom én is ami történt veled és csak 1 tanácsot tok adni:már ne nézz visszafelé csal előre!

tom hogy nagyon nehéz de ezen légy,ami megtörtént azon már nem tudsz változtatni,mint pl a rossz gyerekkorodon...hogy nem kellettél igazán senkinek és "ugymond"keresztülnézett rajtad mindenki otthon,szülök,testvérek stb,ez sajnos nyomot hagyott a lelkedben,és mindig ott lesz...mindig is nehezebben fogsz tudni kapcsolatokat kialakítani mint mások,mint azok az emberek akik szeretetben és egészséges környezetben nőttek fel.Az meg még rátett egy lapáttal,ami késöbb történt veled,a férjeddel....nagyon önbizalomromboló lehetett,ezt is sajnálom,de azt tatrsd mindig szem előtt hogy igenis érsz annyit mint bármelyik másik ember és attól még hogy egy ilyen tróger/bocsánat/elbánt veled,lehet még esélyed rá,hogy találj vkit aki igazán szeret és azért szeret,ami,aki TE VAGY!

SOK szerencsét hozzá és a legjobbakat kívánom!

14. b74f6e5cdd (válaszként erre: 7. - 5bcf1b7c01)
2012. nov. 22. 11:56
Ez nagyon szép volt! Gratula!:-) Pont ide is illet! Most viszonzom, figyelj csak:-) Megy!:-) Szép napot neked!!!!!
2012. nov. 22. 11:54

Édes drága Csillagbogár!


Nagyon sajnálom, hogy ilyen dolgok történtek veled..ott előttem írta a mizu, hogy szeresd magad és én is ezt tudom javasolni, mert magánál az embernél mást nem lehet, azaz te szeretheted legjobban önmagad.

Látod az élet bosszulja magát, akik téged bántanak mindig visszakapják.

Igen is van valahol egy olyan pasi aki téged is szeret, hidd el nekem én látatlanba állítom, hogy igen is szerethető vagy!


Bízok benne hamarosan meg is leled! Szép napot és a legjobbakat kívánom neked!

2012. nov. 22. 11:30

És mégvalami: ne akkor szeresd magad, ha ilyen meg olyan leszel, ha leadsz 5 kg vagy valamit megcsinálsz...

MOST szeresd magad! Ettől a perctől kezdve!!!

2012. nov. 22. 11:29

Ne rettegj és próbálj meg pozitívan gondolkodni!

Nem volt elég ez a sok szenvedés? Ne hajszold magad bele mégtöbb rossz dologba azzal, hogy csak a rosszra gondolsz.

Ez egy lassú folyamat mire a lelked felépíted, de ha nem is tudod 100%ig, akkor is ne bántsd magad, ne okold és jó dolgokat "ültess" el az agyadban amik kárpótolnak és nagyon boldoggá tesznek majd Téged. A gondolatnak teremtő ereje van és neked eddig csak rossz dolgokat ültettek el a fejedbe akkor legalább Te szeresd önmagad!

Ezt nézd meg és, ha egyedül érzed magad és szeretnél valakivel "beszélni" akkor írjál! Szép napot!


[link]

2012. nov. 22. 10:11

Nagyon különleges,fájdalamkkal teli életed van,ehhez idő kell,hogy feldolgozd,ami eddig történt veled.

A párodat nem jól választottad:azt kell nézni,hogy menyire illetek egymáshoz belsőleg,nem azt,hogy milyen a képe.

Gyereket szülni meg csak annak a férfinak szabad,aki könyörög neked,hogy legyél a gyerekei anyja,és ezt többször megteszi,teljesen hihetően-és aki alapból szereti a gyerekeket.

Kibékülés"közben" nem szabad teherbe esni!!!

Szóval neked magadnak kell jobban választani párt/férjet.A lehetőség adott,mert ez a rossz választásod nem maradt a nyakadon,kezdhetsz új életet.

A szüleiddel kapcsolatos dolgok megemésztésében pedig kineziológus,vagy családállító sokat segthet.

9. 84f19edfe1 (válaszként erre: 8. - 4244093cd0)
2012. nov. 22. 10:08
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Le kell zárni a múltat bármennyire is nehéz. Ha mindig a múltban vájkálsz, soha nem tudsz új életet kezdeni. A múltat nem tudod megváltoztatni, de a jövőt Te alakíthatod ahogy akarod! Sok sikert!
8. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - 57b137fc82)
2012. nov. 22. 09:51

Ameddig a múltadban dagonyázol ,addig nem lesz benne részed.

Ne másokon segíts,ne mást akarj szeretni addig ,amíg önmagadon nem tudsz,és önmagat nem tudod.

2012. nov. 22. 09:46

Reményik Sándor


Kegyelem


Először sírsz.

Azután átkozódsz.

Aztán imádkozol.

Aztán megfeszíted

Körömszakadtig maradék-erőd.

Akarsz, egetostromló akarattal –

S a lehetetlenség konok falán

Zúzod véresre koponyád.

Azután elalélsz.

S ha újra eszmélsz, mindent újra kezdesz.

Utoljára is tompa kábulattal,

Szótalanul, gondolattalanul

Mondod magadnak: mindegy, mindhiába:

A bűn, a betegség, a nyomorúság,

A mindennapi szörnyű szürkeség

Tömlöcéből nincsen, nincsen menekvés!


S akkor – magától – megnyílik az ég,

Mely nem tárult ki átokra, imára,

Erő, akarat, kétségbeesés,

Bűnbánat – hasztalanul ostromolták.

Akkor megnyílik magától az ég,

S egy pici csillag sétál szembe véled,

S olyan közel jön, szépen mosolyogva,

Hogy azt hiszed: a tenyeredbe hull.


Akkor – magától – szűnik a vihar,

Akkor – magától – minden elcsitul,

Akkor – magától – éled a remény.

Álomfáidnak minden aranyágán

Csak úgy magától – friss gyümölcs terem.


Ez a magától: ez a Kegyelem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook