Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem, adósság, előrelépés... Ti szóvá tennétek a helyemben? fórum

Szerelem, adósság, előrelépés... Ti szóvá tennétek a helyemben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
108. birebora (válaszként erre: 90. - Liliom10)
2021. jan. 31. 10:53
Csoda, hogy a nyugdíjas anya nem őrület bele. Egy élet munkája ment a kukába. Nagyon sajnálom:(
107. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 84. - D8cdc21100)
2021. jan. 31. 10:52

Sajnos több vonalról utána néztünk és tényleg így van. Egészen pontosan így szól a törvény :


Fontos azonban arra odafigyelnünk, hogy a nettó munkabér legalább a mindenkori öregségi nyugdíj minimumösszegének (28.500,-Ft) épségben tartásával terhelhető a letiltás összegével. Ez a mentesség nem áll fenn gyermektartásdíj végrehajtása esetén.


Abban az esetben – s ez a tapasztalatok alapján kevésbé ismert -, ha munkavállaló nettó munkabére meghaladja a mindenkori öregségi nyugdíj minimumösszegének ötszörösét, akkor a letiltást eddig az összegig foganatosíthatjuk. Vagyis az e feletti nettó összeg teljes egésze letiltandó.”


[link]

106. globus (válaszként erre: 105. - Amaunet)
2021. jan. 31. 10:50
Valamilyen feltételek voltak. Barátnőm sírta el, hogy övükét nem lehet, voltak bent. Azt hiszem, a "simát" lehetett, de ha már volt előtte kutyulás, azt nem.
105. Amaunet (válaszként erre: 104. - Channa*)
2021. jan. 31. 10:47

Úgy emlékszem, hogy be kellett jelentkezni alá záros határidőn belül.

Most nem böngészném én sem újra a törvényt.:)

104. Channa* (válaszként erre: 103. - Amaunet)
2021. jan. 31. 10:40

Ez nem kedv kérdés volt, ha jól emlékszem, vagy igen?


Én csak a program felkészítésében voltam benne és bár nagy vonalakban ismerem a jogszabályt, de úgy emlékszem, hogy mindet forintosítani kellett, újra számolni egy fix árfolyammal (rögzített árfolyamon a tartozás összegét) és új ütemezést kellett végrehajtani.


És ha valaki eszerint sem fizetett, akkor biztos végrehajtás volt a vége, de ez már nem deviza alapon, azaz árfolyam változás miatt nem nőhetett a tartozás összege.

103. Amaunet
2021. jan. 31. 10:32
Közben felmerült egy kérdés... Egyáltalán forintosította-e a hitelt annak idején?
102. Channa* (válaszként erre: 97. - Birebora)
2021. jan. 31. 10:31

"És ha valaki csak 120-150 nettót keres?"


Ez esetben nem vonnak ennyit, hanem a szokásost.

35 napra kerül inkasszó a számlára, amiből az inkasszó elvisz annyit, amennyit lehet, azaz otthagyja a mentes részt, ami kb. 70 ezer szokott lenni. Ennek van egy képlete, most nem írnám ide.


De ha jön újabb összeg a számlára, akkor már ezen felül visz mindent.


Az új szabályozás szerint a sokat keresőknél 142.500 feletti összeg végrehajtható...

101. liliom10 (válaszként erre: 99. - Birebora)
2021. jan. 31. 10:28
Szerintem a lakás a FI különvagyona. A tulajdonlapon ott van, mikor vette vagy kapta, milyen jogon, pl. öröklés, ajándékozás,stb.
100. liliom10 (válaszként erre: 97. - Birebora)
2021. jan. 31. 10:26
Én megkérném a páromat, hogy mutassa meg nekem is ennek az egész ügynek a hivatalos papírjait ! Szeretném mindenképpen látni elejétől fogva, még azt is, hogy a párja hogyan szerepel a hitelszerződésen !
99. birebora (válaszként erre: 92. - D8cdc21100)
2021. jan. 31. 10:18
Ha FI-é az ingatlan 1/1-ben és meg volt a házasság előtt, miért lenne közös?
98. Amaunet (válaszként erre: 93. - D8cdc21100)
2021. jan. 31. 10:16

A végrehajtó teszi a dolgát.

A követeléskezelő tájékoztatja a fedezetekről (ingatlanjelzálog, számlák). Az adós maga is megteheti, hogy értékesíti az ingatlant még az árverés kiírása előtt. Esetleg jobb áron.


A követeléskezelővel tárgyalhat a törlesztésről. Ha egyáltalán nem törleszt akkor jön a végrehajtás.

Szerintem itt az adósnak is van némi vaj a füle mögött, mert ahhoz, hogy ez a helyzet kialakuljon hónapokig nem törlesztett semmit, nem foglalkozott az adósságával, nem kereste sem a bankot, sem a követeléskezelőt a helyzete rendezésének érdekében. Hagyta elúszni a dolgokat.

97. birebora (válaszként erre: 90. - Liliom10)
2021. jan. 31. 10:16

Általában egyetértek veled. De biztos nem a házasság és a gyerek jutnak eszembe emellett a pasi mellett. Ez rengeteg adósság. Brutális összeg, és úgy, hogy úszott a ház is? Ezt az öregségi nyugdíj ötszörösét sem hallottam még sehol. És ha valaki csak 120-150 nettót keres?

Szerintem is ülj le és beszéld meg a szerelmeddel, mert ez egy őrület. Nincs ott valami susmus amiről nem tudsz?

Mármint nem te, hanem a FI:)

96. Channa* (válaszként erre: 95. - Amaunet)
2021. jan. 31. 10:11

Pontosan!

A végrehajtást kérővel kell egyeztetni.

Azaz, ha a bank kérte a végrehajtást, akkor a bankkal, ha egy követeléskezelő cég (MOK? Intrum, stb.), akkor velük.


A végrehajtóval, csak arról lehetne egyeztetni, ha az adós tudna részletfizetést vállalni, mert ez esetben nincs inkasszó és letiltás, hanem "csak" az az összeg, amiben megállapodtak.


Tehát, én mindenképp mennék és próbálnék felkutatni olyan lehetőségeket, amivel nem vinnék el a fizetésem 3/4 részét...

95. Amaunet (válaszként erre: 93. - D8cdc21100)
2021. jan. 31. 10:07

A végrehajtás a követelés kedvezményezettje (bank vagy követeléskezelő cég) kezdeményezésére indul.

A végrehajtó végrehajt és nem kedvezményezettje a követelésnek. Nem rendelkezhet a követelés felett.

94. Channa* (válaszként erre: 91. - Amaunet)
2021. jan. 31. 10:05
Így.
93. d8cdc21100 (válaszként erre: 91. - Amaunet)
2021. jan. 31. 10:04
Általában már a végrehajtó viszi a házat, feltételem ott van az ügyük. Biztosan nem értek hozzá mert ezen a területen dolgozom.
2021. jan. 31. 10:02

Én egyáltalán nem javasolnám a házasságot. Hiába van a lánynak 1/1 tulajdona vagy kihagyva belőle a pasit ha házasodnak utána MINDEN közös.


Mellesleg a közös számlát se értem per pill... Közös de arról meg épp nem vonják?


Minden banknál ahol van számlája rárakja a végrehajtó hisz ő nem tudja melyikre érkezik a fizu...


Minden esetre nekem vannak kételyeim elég rendesen.


Már a 4x es kamat egy évre 25 millióval, közösről nem vonják...


Szakmailag vannak vele problémáim

91. Amaunet (válaszként erre: 89. - D8cdc21100)
2021. jan. 31. 10:00

Tegyünk különbséget a követeléskezelő cég és a végrehajtó között!

Ha a bank már átadta a követelést a követeléskezelő cégnek akkor azzal kell leülni tárgyalni.

A végrehajtó, ahogyan a nevéből is következik a követeléskezelő cég kezdeményezésére hajt végre, vagy szünteti meg az eljárást.

2021. jan. 31. 09:54

Sajnos, több ismerősünk járt nagyon rosszul, ment tönkre a svájci frank hitel miatt.

Egy nyugdíjas anya kezességet vállalt a lányáék lakásvásárlási hitelénél. A lányáék később elváltak, a hitelt nem tudták fizetni. Elúszott a lányáék lakása is, és az anyáé is. Az anya élete végéig albérletben fog lakni.

Már késő bánat, de a párod hogy mehetett bele az apjának az adósságába társnak ? Az apját meggondolatlannak és felelőtlennek tartom, de a fián ez nem segít.

Nem értek hozzá, nem adok tanácsot. Olyasmit hallottam, hogy át lehet(ett) váltani a hitelt forint alapúra. Ez már nincs ?

Ez a rengeteg kamat ennyi marad, vagy ez is kamatozik, és sosem lesz vége az adósságnak ?

A párod rendes, szorgalmas, Veled tervez, még közös számlátok is van. Én nem tudnék szakítani vele, hiszen szeretitek egymást.

Házasságpárti vagyok. Megkérdeznék egy ügyvédet, hogy befolyásolná-e a házasságkötés az adósság törlesztését ? Nehogy még a Te lakásodat is el kelljen adni ! Ha csak a Te tulajdonod, és nincs rajta senkinek haszonélvezete, akkor ez maradjon is így !!! A párodra semmit ne írass, ha a férjed lesz, akkor se !

Ülj le vele beszélgetni a jövőről ! Mondd meg, hogy gyereke(ke)t szeretnél ! Nincs több kifogás, hogy majd, ha ... Ha semmiképpen nem akar esküvőt, akkor anélkül is vállalnám az anyaságot. Mindenképpen beszélj vele, ne halogasd ! Ez a 25 millió Ft rengeteg adósság. :( És ha még több is lehet ...

2021. jan. 31. 09:52

Ha már végrehajtónál van akkor a banknak semmi köze már hozzá. Eladja a végrehajtónak a hitelt ami ha pl 40 milla akkor a végrehajtó azt pl. 200 ezerért veszi meg a banktól. A banknak nem nyereséges a bedőlt hitel!


A végrehajtó meg azt hiszi mindenki hülye. Sajnos van mikor az ügyvéd is. Csinálja mert kapja a pénzt. Ti meg fizettek jobbra balra...


Mellesleg szép is lenne ha 4*-es kamattal 25 millát egy év alatt kitudtok fizetni... Piaci kamatozásút és sőt még csokos hitelt ami 3% ez a legbarátibb sem lehet 1 év alatt...


Ne haragudj de egyre jobban azt képzelem, hogy itt szar van a pasid palacsintájában. Még az is lehet ő teszi el a fizetése felét s csak ezt mondja.


Ha ez így létezik akkor meg az ügyvédnek rég nyernie kellett volna.

88. Amaunet (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 09:50

Ezt a svájci frank alapot nem értem. Közben volt egy forintosítás. Forint alapon új szerződés, új kamat, új ütemezés.

Az ügyvédnőnek hány ilyen nyert pere van?

Mert sok ügyvéd nagyon sokat keres/keresett azon, hogy évekig vitte a devizahitelesek perét.


Az elszámoláskor a 40 millió mellett nem volt feltüntetve külön a kamattartozás?

Meg kéne keresni a követelés jelenlegi kedvezményezettjét és leülni egy elszámolást készíteni és ahhoz képest újratárgyalni.

Esetleg, hogy tisztább legyen a helyzet egy adósságrendező hitellel kiváltani ezt a gubancot, hogy tisztán lássa mindenki a határokat.

87. globus (válaszként erre: 86. - Channa*)
2021. jan. 31. 09:45
Főleg hogy a felvett összeget kifizették + kamatot + ugrott az ingatlan is.
86. Channa* (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 09:42

Október 18-án ezt írtam a 21-es hozzászólásban.


Nekem ebben az egészben az az érdekes, hogy ezt a hitelt nem számolták újra?

Vagy igen és azóta sem fizették?


Nem próbáltak egyezkedni a bakkal és a végrehajtóval sem?


Az árverezés után nem kaptak elszámolást?


Ez az egész elég nagy csúsztatásnak tűnik. 5 millióra nem lehet akkora kamatot felszámolni, amitől 25 millió lesz a tartozás.


Nem ismerem az árverezés szabályait, de elvileg ezt is szabályozták úgy, hogy ez nem történhet meg, azaz áron alul nem árverezhetik el. Persze az áron aluli érték szabályozva van, de ha 35 millióért eladták a 40 milliós tartozás fejébe, akkor ott már nem lehet 25 millió újra a fennálló hátralék.


A végrehajtási papírokon rajta van minden (tőketartozás, kamatok, késedelmikamatok, költségek, és ez az éveleji egyenlegközlőtől számítva az árverezésig nem termelhetett ennyi kamatot!


Te láttad a papírokat? Az biztos, hogy tényleg ennyi? Mivel magyarázták a fennálló tartozás ilyen fokú emelkedését? Mert +4x annyi nem lehet! Szerintem.


Ezt a témát jól körbe kellene járni. Beszélni a végrehajtóval, a bankkal. Meg kell próbálni elengedtetni valamennyit, stb...

85. d8cdc21100 (válaszként erre: 78. - Bless the child)
2021. jan. 31. 09:41

Én bankos vagyok és ilyen nincs!!!

Sőt az árverezés is 5-10 éves nem fizetés sztori.


Előbb a fizuból fogják tiltani ha ott nem megy, mert pl kpban kéri akkor fog szépen kamatozni és megy a házra ha úgyse hajlandó fizetni akkor viszik de ez mondom kb 10-20 éves procedúra.


Itt vagy a kedves álompasinak van szar a palacsintában vagy az ügyvéd ennyire hülye.



Kérdező szerintem ebben a helyzetben pont a házasság és a gyerek nem olyan fontos.


Hitelbe szülnél gyereket? Ígyis alig tudtok megélni hát mêg gyerekkel ha a te jövedelmet csökken... Gondolkozzál már és ne hisztizzél egy év múlva lesz majd hova sietsz? Azért mert már mindenkinek van? És? Lehet van gyerek meg házasság. De lehet babaváróból házasodtak a gyereknek meg kenyeret alig tudnak a szájába tenni!!!

84. d8cdc21100 (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 09:35

Akkor azonnal vissza az ügyvédhez vagy új ügyvédet keresni, mert 33% tiltható a fizuból. Persze ők ráteszik az inkasszót egyébként a teljes összegre de ez nem így működik.


Tudod aki nem megy utána azt így cseszik át szépen.

83. d8cdc21100 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 09:34

Ha rosszabbul éltek nyílván most pont egy gyűrűre lenne pénz?


Inkább örülj, hogy nem az a célja hogy elvesz feleségül és felveszitek a babavárót aztán abból fizet mindent! Bár feltételezem khres így ha eszébe is volt úgyse kapná meg!


Kicsit önző vagy szerintem.

82. birebora (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 09:10
Ez egyszerűen hihetetlen! 10re, 53-at és még nincs vége? Nem szoktam politizálni, most sem teszem, de ilyen van? Van még egy ország a földön, ahol ezt az uzsora kamatot megengedik?
2021. jan. 31. 08:29

Sziasztok! Egy ideje eltűntem, gondoltam adok tájékoztatást hogy mi történt azóta.


Sajnos semmi jó hírrel nem tudok szolgálni. Eddig ugye írtam, hogy a fizetése felét levonja a bank de igyis 300 nettó körül keres. Na múlt hónaptól ez sincs. A hr osztálytól kapott egy levelet hogy a fizetés az öregségi nyugdíj 5szöröséig tiltható, úgyhogy innentől kb maximum 142.000 lesz a fizetése.. tehát a fizetése kb 70-80%àt tiltják :( havi 450-500 nettó megy a végrehajtónak. S tényleg van ilyen, sok ismerősöm mondta mikor meséltem hogy ilyen nem létezik, majd utánanèztek a neten és tényleg van.



Ha ez nem lenne elég, elvitték a házat már a végrehajtó, vártam az elszámolást (előző januárban azt írtak 40 millió a tartozás a hàzat 35ert vittek el kb) hogy a maradék már olyan kevés, 5 millió kibírjuk. Erre jött egy éves végelszámolás most figyeljetek: a múlt évi 40 milliós tartozás kamatozott folyamatosan, hiába vitték el a házat stb múlt évben 25 millió kamat jött rá!!!


Megláttam pénteken ezt a levelet és sírva fakadtam. Elkonyveltem hogy ennek sosem lesz vége. Ez örökké kamatozni fog. Eddig az éltetett egy évig hogy elvitték a házat, maradt kb 5 millió lesz 1 évünk ami rossz de utána tiszta lap. Most arcon csapott a valóság hogy kimondhatjuk: ennek sosem lesz vége. Vagy így ezzel együtt elfogadom és így szeretem életem szerelmét, vagy sehogy.



Az ügyvédnő közben beadta a bíróságra a beadványt januárban. Nem tudom van-e esély, annyit tudok hogy annak idején 10 milliót vettek fel, visszafizették ha a házat is beleszámolom, meg a fizetés levonását 53 milliót és mèg mindig kérik a kamatokat... svájci frank alap.

Ügyvédnő szerint van esély nyerni mert már sok pert nyert, de hogy mikor... újra csak tellnek az évek..


közben megint látom nap mint nap újabb ismerősömnek lesz gyereke, mindenki halad előre az életével mi meg egy helyben toporzékolunk.

2020. okt. 23. 11:02
Én a helyedbe nem sürgetném a házasságot addig amig letiltás van mert mint feleség már tölled is tilthatnak le. A bankszámlátok közös? Azt is zárolhatják. Ügyvédre meg kár költeni mert a tartozást mindeképpen behajtják az adóson.Ha szereted akkor mi a gond? Jóban-rosszban de előbb utóbb elvesz.
2020. okt. 23. 07:53

Kedves FI!


Mire jutottatok?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook