Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem, adósság, előrelépés... Ti szóvá tennétek a helyemben? fórum

Szerelem, adósság, előrelépés... Ti szóvá tennétek a helyemben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
168. Channa* (válaszként erre: 167. - Bözsi néni)
2021. márc. 30. 08:32

Hát nem tudom.

Hosszú csörte lesz, hosszabb, mint akkor lett volna, maikor még meg volt a lakás, stb.


Én nem ismerek olyan embert, akinek ilyen ügystátuszban már lett volna bármilyen sikere.

Bárkivel egyezkedni sokkal előbb kell, így árverezés és minden után marad a pereskedés, ami szerintem inkább plusz költséggel jár, mint sikerrel.


De persze, mindenki azt csinál amit akar.


Egyetlen dolgot tudnék még elképzelni, az pedig az, hogy ha azt mondja, hogy van 5 millióm, amit kifizetek, és engedjék el a többit...

167. Bözsi néni (válaszként erre: 166. - Channa*)
2021. márc. 29. 12:34
Igaz, de taoán még most sem késő, tekintve, hogy így még soksok évig eltarthat.
166. Channa* (válaszként erre: 164. - Bözsi néni)
2021. márc. 29. 08:59
Persze, hogy ezt kellene tenni, de jobb lett volna, ha néhány éve lépik ezt meg...
165. Channa* (válaszként erre: 163. - Liliom10)
2021. márc. 29. 08:59
A kamatok miatt nem csökken a tőke.
164. Bözsi néni (válaszként erre: 162. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 28. 20:26

Hát itt valami nagyon nagy gond van a kréta körül.


Nem kelkene már azt a "sztárügyvldnőt" lecserélni egy hozzáértőre?


És kérdőre vonni a bankt/végrehajtót, hogy tuti jó-e a számítás, hogy jött ki ez az eredmény és hogy így szerintük mikoira lesz vége?

163. liliom10 (válaszként erre: 162. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 28. 19:04

Jól értem, hogy a 12 millió Ft adósság évi 500.000 Ft-tal csökken ? Ha semmi nem változik, akkor 24 évig kell törleszteni ???

A párod szülei mennyit törlesztenek ebből a 2 és fél millióból évente ?

2021. márc. 25. 16:28

Sziasztok.


Gondoltam adok egy kis helyzetjelentés. Megérkezett a végrehajtótól a végelszámolás, ahol levontàk a 2 házból befolyt összeget, aminek örülni kellene, de mégsem éreztem soha ilyen kilátástalannak a helyzetet mint most.


A végelszámolás alatt írja hogy befolyt eddig így 47 millió forint, és fent maradt 12. Ami már nevetséges összegnek tűnik, de most jön a bökkenő. Páromtól ugye továbbra is úgy vonják a fizut hogy max 141.000. kaphat. Ez annyit jelent hogy éves szinten kb 2-2 és fel milliót könyvel el a bank/ végrehajtó. Igen ám, de az ügylet 20%al minden év végén kamatozik. Tehát 2 millió megy rá vissza és kb -500.000 vagyunk beljebb. :( nagyon tanácstalan és szomorú vagyok, hogyan tovább.


Egyébként megkérdeztem hogyan jutottak el idáig. Azt mondta Párom hogy anno mikor svájci frank alapon felvették azt mondta nekik az ügyintéző 90.000 Ft felé nem fog menni a törlesztő. Ez így is volt évekig, de hirtelen bezuhant, és 190 lett a törlesztő x éve amit nem tudtak már fizetni.


Itt tartunk most. Sztárügyvédnő csendben van, bíróságra beadott egy anyagot, ami el lett utasítva, most megírta a fellebbezést. Annyit tudok hogy anno 10 millió lett felvéve most tartanak 47nel; és még van hatra 12.


Itt tartunk most. Azt hittem örülni fogok az elszámolásos levèlnek de így továbbra is se előre se hátra. :( Amit egy évben befizetünk, annyit rátesznek kamatként. Így örökké 142.000ftbol kell élnie ? :/

2021. febr. 9. 00:05

Kedves FI!


Mi van veletek?

160. Channa* (válaszként erre: 159. - Globus)
2021. jan. 31. 19:54
Hatósági megkeresések, azaz igen.
159. globus (válaszként erre: 156. - Channa*)
2021. jan. 31. 19:37
Ezt ki lehet adni?
158. Channa* (válaszként erre: 157. - D8cdc21100)
2021. jan. 31. 19:32
Igen, főleg, de vannak benne magánszemélyek is. Tuti, hogy a pénzmosás miatt...
157. d8cdc21100 (válaszként erre: 156. - Channa*)
2021. jan. 31. 19:29
Szerintem a pénzmosás miatt főleg céges számlák...
156. Channa* (válaszként erre: 155. - Channa*)
2021. jan. 31. 19:11
És még egy: mostanában elég sok megkeresés érkezik úgy, hogy pl. adott számláról milyen számlákra fogadtunk be utalás, vagy adott számláról hova utal az ügyfél, stb...
155. Channa* (válaszként erre: 154. - Amaunet)
2021. jan. 31. 19:08
Hát persze, de sajnos előfordul, és jön a panasz, stb....
154. Amaunet (válaszként erre: 141. - Channa*)
2021. jan. 31. 18:44

Megítélésem szerint ilyenkor nagyon helytelenül jár el az ügyintéző. Tk. egy harmadik személy számlájára engedi az inkasszót, akinek semmi szerepe a hitelügyletben.

Erősen támadható ez.

153. Amaunet (válaszként erre: 140. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 18:35
Köszi, hogy végre tisztáztuk. Nincs szó semmilyen inkasszóról, a párod béréből letiltják a tartozást.
152. Channa* (válaszként erre: 148. - D8cdc21100)
2021. jan. 31. 18:22

Szerintem arra gondol amit én írtam.


Ugye ezek a VH megkeresések bejönnek elektronikusan és a programban kell feldolgozni. Vannak az egyértelműek, amikor tényleg van azonos nevű, lakcímű, anyja nevű, stb. ügyfél, mert ott egyértelműen visszaigazoljuk a számlaszámát, de vannak azok, amelyeknél nem egyértelműek az adatok, azaz vélelmes és az üi. esetleg megnézi a rendszerben, hogy találkozott e más az ügyféllel és visszaigazolja, hogy bár számlája nincs az ügyfélnek, de érkezik ide jövedelme.

Szerintem ez nem helyes, de sajnos találkoztam már ilyennel nálunk...


Nem rég pl. az történt, hogy több adata megegyezett egy keresett ügyfélnek az adataival ügyfelünknek és kiadtuk a számlaszámát és jött is az inkasszó, amit az ügyfél megreklamált és hát igaza volt...

151. semleges (válaszként erre: 148. - D8cdc21100)
2021. jan. 31. 18:12
Bocs, nem értek hozzá csak Channa 141. hozzászólásából nekem ez jött le. Az csak jó, ha nem így van. Félreérthettem.
150. d8cdc21100 (válaszként erre: 144. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 18:09
Ugyanezt írtam :). De okés...
2021. jan. 31. 18:09
Én még mindig arra lennék kíváncsi, hogy a barátod szülei mit szólnak? Tulajdonképpen gallyra tették a fiúkat.
148. d8cdc21100 (válaszként erre: 142. - Semleges)
2021. jan. 31. 18:08

Csak egy megjegyzés a bankiügyintézőkre.

Nem kell kifogni senkit.


Mi csak felvesszük az adatokat és megnyitjuk a számlát.


Központ nyitás után gondolom ellenőri/ továbbítja ha xy személyes adataira vonatkozóan vki nyit számlát.


És mivel hatósági megbízás magyarul olyam mintha a bíróság oda jönne " Pistikének van 26 milla tartozása Terike tessék csak ezt ide bejegyezni"


Ha kp kéri a fizut akkor ugye ha bejelentve dolgozik név szülidátum.anyja neve alapján + adóazonosító jel alapján fognak rá vadászni. Csak arra várnak mikor lesz bejelentve és honna. Lehet lecsípni.


Vagy mire gondolsz az alatt ha olyat fog ki?

147. Channa* (válaszként erre: 144. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 18:07

Szuper!


Akkor maradjon is így!

146. semleges (válaszként erre: 144. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 18:06
Akkor megnyugodhatsz valamelyest.
145. d8cdc21100 (válaszként erre: 140. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 18:03

Akkor az hivatalosan nem közös számla!

A közös számla az az amikor kézenfogva bementek a bankba és vagy nyittok egy csuri új számlát kettőtök nevére vagy ami neked most van berögzítik hivatalosan számlatulajdonosnak.

144. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 141. - Channa*)
2021. jan. 31. 18:01
Egyedüli tulajdonos vagyok. Viszont köszi az infót, hasznos volt, nem is gondoltam volna hogy ilyet is megtehetnek..
143. semleges (válaszként erre: 140. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 18:01
Miért nincs saját számlája? Ezt nem értem. Ha így is úgyis levonják és csak 142 ezret kap, nem mindegy? Illetve nem, mert téged nem veszélyeztet. Kifogsz egy olyan ügyintézőt, aki úgy ítéli meg, hogy a tiédből is vonnak, aztán leshetsz, szaladgálhatsz a pénzed után. Egy percig nem tenném ki magam ennek.
142. semleges (válaszként erre: 140. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 18:01
Miért nincs saját számlája? Ezt nem értem. Ha így is úgyis levonják és csak 142 ezret kap, nem mindegy? Illetve nem, mert téged nem veszélyeztet. Kifogsz egy olyan ügyintézőt, aki úgy ítéli meg, hogy a tiédből is vonnak, aztán leshetsz, szaladgálhatsz a pénzed után. Egy percig nem tenném ki magam ennek.
141. Channa* (válaszként erre: 140. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 17:53

Én nem tudom, hogy közös e a számlátok, de ha igen, akkor simán inkasszálják a te fizetésedet is, hiába nem vagytok házasok, stb.


Amikor jön egy végrehajtói megkeresés, akkor vannak a vélelmesek, amiket üi válaszol meg.

Ha ő azt látja, hogy a megkeresett ügyfél társtulajdonos a te számládon, akkor azt fogja megadni a válaszba, és innentől jöhet az inkasszó, mert utána a végrehajtó simán számlaszámra küldi.


Persze, ilyenkor is visszautasíthatja az ügyintéző, de amíg azt látja, hogy számlatulajdonostárs addig nem teheti meg, hiába nem vagytok házasok.


Ha viszont a számládra csak a fizetése érkezik és nem társtulajdonos, akkor a megkeresésre adhat nemleges választ, de akár azt is válaszolhatja, hogy a fizetése ideérkezik...

140. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 139. - D8cdc21100)
2021. jan. 31. 17:42

Írtam lejjebb a 128as válaszomban hogy nincs inkasszó a szàmlámon, és nem is lesz. Szep is lenne, milyen alapon vonnànak az én szamlamrol bármit is? Az én nevemen van papíron Paromhoz semmi közöm,

Azon kívül hogy hozzam jön a fizetése. A párom fizetése már úgy érkezik hozzam hogy a 142.000 forint. Feltételezem, a hr osztály utalja a végrehajtónak a többi részt és már ezt a részt utalja fizubol. Mikor kiderült hogy nem az -50% kell fizetni hanem többet (max 142.000) azt a levelet is a cég hr osztálya küldte Páromnak, aki voros fejjel továbbította nekem.

2021. jan. 31. 17:18

Ha inkasszó van a számlán nem lehet megszüntetni ha közös akkor sem!!!


Közös számlával általában az a gond,hogy ha a gyes, anyuka utalása, vatera utalás, fizetés mindkét féltől azt bizony levonja...


Szóval ha a kérdező fizuja jön hamarabb akkor azt vonja le sőt azt is!!! Levonja..


Mindennapos problémák ezek a banknál hisz ott dolgozom...



Pl. Ráteszik a számlára. 25 milliós tartozást. A te fizud 200 e ft a párodé pl.400 eft.

Tehát a 600 ezret simán lekapják vagy jó esetben a 33-50%át biztos!


Szóval ne haragudj kérdező de nekem ez az inkasszó nagyon nagyon nagyon sántít a közös számlán!


Nekem egyre jobban az a gyanúm nincs itt semmi inkasszó...

Számlakivonatokon mit látsz? Látod a letiltást? Látnod kell neked is ha te vagy a fő számlatulajdonos ( mi bankunknál legalábbis) de ha bemégy a bankba megmondják neked is szerintem

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook