Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem, adósság, előrelépés... Ti szóvá tennétek a helyemben? fórum

Szerelem, adósság, előrelépés... Ti szóvá tennétek a helyemben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
78. Bless the child (válaszként erre: 77. - Semleges)
2020. okt. 21. 08:13
Ha egy hitelre végrehajtast tesznek, akkor általában a jövedelem letiltással kezdik. Azt se értem, hogy előbb vitték a házat, majd utána elkezdték vonni a fizetését. Nem vagyok bankos, de nekem ez elég furcsa.
77. semleges (válaszként erre: 76. - Bless the child)
2020. okt. 21. 07:44
A kérdés jó. Ezt én sem értem. Mondjuk nem is értek hozzá, de gondolom, hogy a bank vigye a házat ahhoz az kell, hogy nagyon ne fizessenek.
2020. okt. 21. 07:42
Azt nem írtad, hogy miért kell pereskedni a bankok ellen? Vettetek fel egy csomó hitelt és nem fizettétek. Ehhez minek kell sztárügyvéd? Ha a fizetés felét levonják, ami nem kis összeg, az mehetett volna eddig is a havi törlesztésbe. Nem értem, hogy miért nem lett fizetve
2020. okt. 21. 07:36

Én pont addig nem lennék a felesége amíg nem teremt tiszta viszonyokat és ez a katyvasz fenn áll.


A gyűrűnek viszont nem kevés jelzésértéke lenne a FI felé, ha már ennyire akarja.

74. fincsi5 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 20. 19:55

Kiszámoltátok, hogy mennyi ideig vonják még tőle a 250 ezret?

Az ő szüleitől is vonnak, vagy csak a fiukra lett terhelve az egész?

Te dolgozol, és így a kettőtök fizujából tudnátok gyereket vállalni? Ha erre igen a válasz, akkor nem bíznék benne. Mert nem érteném, miért kell megvárni, amíg a teljes fizetését kapja?

73. fincsi5 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 20. 19:55

Kiszámoltátok, hogy mennyi ideig vonják még tőle a 250 ezret?

Az ő szüleitől is vonnak, vagy csak a fiukra lett terhelve az egész?

Te dolgozol, és így a kettőtök fizujából tudnátok gyereket vállalni? Ha erre igen a válasz, akkor nem bíznék benne. Mert nem érteném, miért kell megvárni, amíg a teljes fizetését kapja?

72. Lávli* (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 20. 19:40

Tudod te nagyon jól, hogy mi az, amit tenni tudna, de nem teszi.

Azt írtad, már egy gyűrűnek is örülnél.

Akkor lelnél megnyugvást, ha feleség lehetnél.

Az a legcsúnyább az egészben, hogy elvileg ezt lehetne a legkönnyebben megoldani minden egyéb gondotok között, és mégsem megoldható, mert nem akarja. :/

Hogy ezen hogy lehet túllépni, azt csak te tudhatod ...

71. aileron44 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 20. 19:27
Végig olvastalak! Azon kívül, hogy ajánlották ezt a szuper ( drága) ügyvédet, utána néztetek, hogy tényleg megnyeri ezeket a pereket?? Inkább sikerdíjas ügyvédet kellett volna keresni, szerintem! Ez inkább tengerbe víz hordás!
70. semleges (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 09:30
Megértelek és hidd el őszintén drukkolok nektek. Jöjjetek ki a kátyúból és induljatok tisztalappal és nulláról. Elég lesz majd a ti saját hiteleteket rendezni, főleg majd ha lesznek gyerekek.
69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Semleges)
2020. okt. 19. 09:25
Lehet hogy nincs összhangban a kettő.. de jelen helyzetben mi az a több amit még tenni tudna? Mi az a plusz? Azon kívül hogy a fizetését nekem utalja, állandóan ügyvéddel tárgyal, dolgozik itthon.. persze választhatnám “a könnyebb utat “ De azt is vallom hogy ritka ha az ember megtalálja a társát, szerelemben.. és akkor jóban rosszban kitartunk nemdebár? Nem tudom elképzelni hogy akár egy évtizedekig tatto házasságban sosincsenek nehézségek. Ettől függetlenül nagyon nehéz. A kilátástalanság, hogy nem látom a jövőt, a család nyomása hogy mennyire szeretnének már unokát. Lelki csatákat vívok.
68. df1e1c376c (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 09:24

Ha fizette a lakás felújítás felét, akkor érthető, hogy az ő költsége a kozosbol ment.

De akkor, ha minden klappol, és látni az alagút végét, minek a hiszti?

67. semleges (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 09:13

Amaunet hozzászólásaival teljesen egyetértek. És Lávli-éval is.

Aki azt mondja, hogy "de hát elmondta, nem titkolta" még szép, 40 millát nehéz lenne. Minden esetre nagyon nem irigyellek. Nekem már ennek a tizedéért is kikerekedne a szemem. Ez egy időzített bomba és csak rajtad áll mikor robban vagy nem robban.

Hogy a fizetése a számlátokra megy és a kertet rendbe tette és mosogat az dicséretes:)

Nekem nincs egyenlőség jel a kettő között. Nagyon nincs. De mindenki maga tudja jó, hogy nem vagyunk egyformák.

66. Amaunet (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 08:40

Lehet, hogy szigorúnak tűnik.

Lehet, hogy a egyik unokaöcsém közelmúltban történt esete miatt gondoltam, hogy jobb az óvatosság.


Ma hajnalban találkoztam ezzel a jótanáccsal:

[link]

65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Amaunet)
2020. okt. 19. 08:11
Elfogadom a hozzászólásodat, bár picit túlzásnak is érzem. Ha ezekbe nem szállt volna bele, akkor az lenne a gond, hogy nálam lakik, de nem fizet semmit. Egész nyáron a kertben dolgozott, nagyon csúnya volt, újjáalakította. Plusz a fizetése hozzam jön, nem saját bankszámlára amire egy ilyen esetben hivatkozni tudna. De természetesen elfogadom az álláspontod!
64. Amaunet (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 08:08

Ha ő anyagi feltételekhez kötötte a házasságot, akkor én nem törekedtem volna az anyagi közösséghez.

A rezsi, kaja és egyéb közös kiadásokra egy közös számlát nyitottam volna, ahová mindketten egyenlő összeget utalunk havonta.


Ezekkel a közös beruházásokkal a pasi joggal igényel majd az esetleges lelépéskor vissza, vagy tulajdonrészt a lakásodban.


Szép dolog a szerelem meg a bizalom, de nem kéne a függetlenségedet, önállóságodat beáldozni.

63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Amaunet)
2020. okt. 19. 07:53
De akkor szerintetek ez hogyan lenne helyes? Megérkezik x számlára a fizetése és akkor elkérem a rezsi felét? Illetve a bevásárlások amit hol én hol ő intézünk? A 3 év alatt közös pénzből újítottuk fel a lakást, fűtéskorszerűsítés,nyilászàrócsere stb. Jah és arról nem beszélve hogy 4 hónapig állás nélkül voltam (bele rángattak egy ingatlan bizniszbe) és addig az ő fizujàból éltünk.
62. Amaunet (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 07:48
Úgy gondolod, hogy megőrizted az anyagi függetlenséged?
61. df1e1c376c (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 07:41
Az ügyvéd legutóbbi (!) költsége félmillió volt, és közösen fizettetek. Igaz, ez nem a tartozás, csak a járulékos költség.
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Amaunet)
2020. okt. 19. 07:37
De én nem fizetem az adósságát. 250 megy a végrehajtónak a maradék 250 meg a bankszámlámra amiből fizetjük a rezsit, lakásfelújítás,stb..
2020. okt. 18. 23:20

Mekkora lovagod van!

Házastársként nem akar veled anyagilag közösködni, barátnőként jó vagy erre .. 🙄

2020. okt. 18. 22:54

Olvastam elejétől a topikot és valahogy az az érzésem, hogy a fórumindítót itt erősen megvezetik.

Nagyon szerelmes, + minden egyéb nagyon jó, de a pasi már az elején kiköti, hogy csak akkor lesz házasság HA...

Pár hónap után beköltözik a lányhoz és a pénztárcájába is, mert az annyira rózsaszín ködben él (sok év múlva ugyan, de el fogja venni), hogy nem elég a "lakhatás támogatás", anyagilag is hozzájárul a pasi hitelének rendezéséhez, mert jól keres.


Nem károgni akarok, csak kissé racionálisabban gondolkodom. Ne legyen igazam!

De erős a gyanúm, hogy mire a pasinak letelik a hitelfizetési kötelezettsége te már nem leszel vele kapcsolatban.


Ha a pasinak anyagi kikötései, feltételei vannak, akkor nem értem miért közösködsz vele anyagiakban? Ez nem derogál neki? Merthogy arra hivatkozik, hogy a hitelt előbb rendeznie kell "egyedül", de mégsem azt teszi, hiszen együtt, "közös kasszából" teszitek.

57. df1e1c376c (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 22:26
De te miért fizeted azt az adósságot, amihez semmi közöd, a párod is csak áttételesen került bele, és az sem biztos, hogy összeházasodtok majd ezzel a fazonnal?
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Df1e1c376c)
2020. okt. 18. 21:55
Egyébként látom hogy a díjat többen sokalljátok. Sajnos én nem értek hozzá, annak idején (3 évvel ezelőtt) ajánlották Páromnak hogy ő rengeteg pert nyert a bankok ellen stb. S azt mondta ennyiért vállalja el az ügyet. (Bár 3 év alatt eddig sok mindent nem tudott elintézni, sőt..)
55. df1e1c376c (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 21:05
De ha annyira szeretne távoltartani ettől az ugylettol, miért fizeted te is az irrealis ügyvédi díjat?
54. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 21:04

Akkor ez a szituáció ebből a szempontból zsákutca. :(

Itt most rajtad múlik minden. Nem tudok esetleg a kötelezőnél többet törleszteni, hogy gyorsabban elfogyjon a tartozás? Az 500.000 Ft-ot, amit ügyvédre költöttetek simán kifizethettétek volna, és akkor már "csak" 3,5 millió Ft lenne a tartozás.

Az eljegyzésre pedig megértem, hogy vágysz. Az már egy fajta elköteleződés, és egy gesztus feléd.

Nagyon sajnálom a helyzetet amiben vagy, de ez innen nem úgy tűnik, ami a Te kívánságod szerint fog rendezőni.

53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - 3c253ca4d3)
2020. okt. 18. 21:00
Őszinte leszek már egy gyűrű is olyan jól esne. Bár ő erre megmondta “lanykeres csak akkor, ha 1 éven belül lagzi lesz különben komolytalan” és 1 éven belül sanszosan nem fog megoldódni, elvenni meg tartozással nem fog, ezt kikötötte.
2020. okt. 18. 20:54

Igazából értem a problémát, de ez a fórum semmiféle megoldást nem fog szolgálni.

Lehet azon elmélkedni, hogy mekkora szemetek voltak a párod szülei (mert azok voltak, és erre nem lehet mást mondani), de sajnos ez van, a szituáció adott.

Mint ahogy az is tény, hogy nyílt lapokkal játszott a párod, és nem árult zsákba macskát.

Persze megértelek Téged is, hogy ennyi idősen családot akarsz, de a párodat is, és megmondom őszintén én az Ő hozzáállást tartom felelősségteljesebbnek. A havi 250.000 (vagy ennek a fele, ez nekem nem tiszta) Ft fix kiadás eléggé sok, még a jó fizetés mellé is. Megmondom őszintén erre én mint nő nem vállalnék gyereket.

51. andi6020 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 20:46
45 m2-en bőven elfér 4 ember, főleg úgy, ha a másik alternatíva a híd alja.
50. andi6020 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 20:45

Legyen úgy.

Egész addig nem adná fel a vidéki életet, amíg nem beteg, megvan a munkahelye, tudja fizetni az albit, stb.

49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2020. okt. 18. 20:43
Kicsi lenne hozzá.. 45 nm ami kettonknek elég, de többen igencsak kényelmetlen lenne.. halistennek vidéken lakik Após és ott van munkája (mi meg a fővárosban ) szerintem nem adná fel a vidéki létet..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook