Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem, adósság, előrelépés... Ti szóvá tennétek a helyemben? fórum

Szerelem, adósság, előrelépés... Ti szóvá tennétek a helyemben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2020. okt. 18. 18:47
De azt azért tudni kell, hogyha év elején 40 millió volt, akkor azt mèg nagyon sokáig fogják vonni. A bankkal lehet próbálni egyezkedni, de arra nem érdemes számítani, hogy tetemes részt elenged belőle. Pláne, hogy van jó fizetés amiből tiltani lehet, meg apukának nyugdíja, vagy lassan a nyugdíja.
17. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 18:46
Jól elintéztek a kölykük sorsát. 😱
16. birebora (válaszként erre: 11. - Magdi985)
2020. okt. 18. 18:46
Az már majdnem mindegy ebben az esetben. Én is nagyon ellennék keseredve.
15. birebora (válaszként erre: 10. - 8d00a82c06)
2020. okt. 18. 18:45
Szerintem ez nem hiszti. Nyilván a FI szeretné már elkezdeni a nagybetűs életét. Így indulni egy fiatalnak nagyon nehéz. Adósság nélkül, nulláról kezdve is. Nemhogy így. Én a fiú apját nem értem.
14. Magdi985 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 18:45
Értem teljesen. Technikailag két tartozás van.
2020. okt. 18. 18:39
Na ezt szépen megfogalmaztam :)
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Magdi985)
2020. okt. 18. 18:39
-50%, mert jelzalogba felvett apósom jelzalogot egy másik panelre azt hiszem, és 2 ügyletet tartanak nyilván a rendszerben.. de hülyeséget nem akarok mondani, hogyan történt az biztos hogy -50%
2020. okt. 18. 18:37

A fele fizetést csak abban az esetben vonható, ha gyerektartásdíjról van szó, vagy több tartozás is fennáll.

Egyébként csak a 33%.

2020. okt. 18. 18:37
Nincs elég baja, még te is elkezdenél hisztizni?
2020. okt. 18. 18:36
Szerintem is legyél türelmes.Ha elfogadtad ezzel a problémával együtt,most már tarts ki.
2020. okt. 18. 18:34

Borzasztó ez az egész. És mennyi ilyen van:(

Ha elment a 40 millás ház akkor azt a 4-5 millát nem tudják már a szülők fizetni, hogy a fiúk is tudjon kezdeni valamit az életével? Ügyvédre 500.ezer? Mert mit csinál? Én ezt nem értem.

7. kisj
2020. okt. 18. 18:33
Ügyvédre szerintem kár ennyit költenetek, csak felesleges plusz kiadás.
6. kisj (válaszként erre: 5. - Kisj)
2020. okt. 18. 18:32

Vagyis a 2. válasszal.

Nincs mit szóvá tenned, tudtál mindenről.

Biztosan rendeződik a helyzet, hiszen a párod mindent megtesz ezért.

5. kisj
2020. okt. 18. 18:29
Egyetértek az előttem szólóval.
2020. okt. 18. 18:28
Fele fizuját nem is vonhatják, csak 33 %-ot. 50 %-ot gyerektartás esetén lehet, vagy ha a munkáltató felé van tartozása
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 18:28
Fiatal vagy még! Szerintem okosan gondolkodik a párod, tiszta helyzetet szeretne, legyél kicsit türelemmel.
2020. okt. 18. 18:19
Nem tenném szóvá, mivel nyílt kártyákkal játszott. Mégis most mit akarsz szóvá tenni? Tudtál róla, belementél.
2020. okt. 18. 18:14
Megpróbálom összefoglalni... 3 éve vagyunk egy pár.. pár hónap után összeköltözés.. egyetlen egy dolog árnyékolja be a boldogsagunkat: belefutottak annak idején a devizahitelbe.. minek következményeként év elején kb 40 milliós adósságot könyveltek el nála. (Apja vette fel, de beletette őt adóstársnak) Január óta tiltják a fizetése felét, halistennek mèg így sem minimálbért kap, kb nettó 250 amit utalnak, de Nyilván nem jönne rosszul a teljes összeg sőt.. terveink vannak nagyobb hàz idővel család stb.. most jön a bökkenő.. nekem szivfajdalmam hogy 3 év alatt nem volt lanykeres .. beszéltünk erről ő kikötötte hogy míg neki a bankkal nem zárul le a per/megegyezés, ne szamitsak ilyenre mert nem akar velem így házaséletet kezdeni, azt szeretné, hogyha eljön a lanykeres és a házasság, akkor már ez zaruljon le engem fél és nem is akar addig belevonni az adósságba, meg alapból tiszta lappal akarja akkor kezdeni. Idén a végrehajtó elvitte az ingatlant így a 40 millióból “csak” 4-5 millió maradt fent de 3 év alatt alig haladt az ügy.. szeretnék már családot alapítani lassan,29 éves vagyok és nem tudom mi a garancia hogy a következő 3 évben megoldódik ebből kiindulva. Közös kasszán vagyunk, az ügyvédnek a legutóbbi költsége 500.000 Ft volt amit együtt fizettünk.. nyilván rosszabbul is élünk mióta tiltják a fizetését január óta .. ezen kívül tényleg egy rossz szavam nincs rá, rengeteget dolgozik, főz, mos, takarít, és hatalmas az összhang. S látom hogy őt is bántja a dolog, rengeteget jár ügyvédhez mégsem látom hogy haladnánk... a kérdésem az hogy szóvá lehet ezt tenni, hogy picit az én időmért is most ő felel, és minden bizonytalan a jövőre nézve a hitellel kapcsolatban, hogy meddig fog ez tartani és egyáltalán hogyan tervezzek. Múltkor mikor utaltam hasonlóra azt mondta “látod hogy mindent megteszek. Amikor megismerkedtünk sajnos nem arultam zsákbamacskát hogy ez az ügyem folyamatban van, és nem pikk pakk fog megoldódni. Te ezzel együtt alakítottal velem kapcsolatot, vállaltad, nem tudok ennél többet jelenleg tenni bármennyire szeretnèk. Csak abban bízom hogy mostmár vége lesz és elkezdhetünk végre tervezni” szóval Ti mit tennétek a helyemben? Néha mikor kiborulok olyanokat mondanék, hogy ki tartottam mellette kevesebb fizetéssel, ügyvédet együtt fizettük, és ez nekem is qva nehéz nem tudom meddig húzódnak így az évek. :-(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook