Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szépségvitaminok (?) fórum

Szépségvitaminok (?) (beszélgetős fórum)


13. Kata0816 (válaszként erre: 1. - Kaktuszka)
2010. okt. 5. 14:48
Szia, kb.2 hónapja szedem a hairclinicet,és revalid sampont+kondicionálót használok. Még mindig van hajhullás, de sokkal kisebb mértékü, talán most már kezd helyreállni a hajam. A halolaj kapszula is nagyon jó,és a lucerna.
2010. okt. 5. 14:37
Szedett valaki Béres szépségvitamint?
2009. jún. 18. 15:30
Sziasztok! néhány hónapja nagyon hullik a hajam és eddig a Béres szépségvitaminját próbáltam de attól csak a körmöm erősödött meg, a hajam ugyan úgy hullik. most a kovaföldet akarom kipróbálni. szerintetek hajgyógyászhoz menjek aki segíteni tudna? de gondolom ez nagyon sok pénzbe lenne. az igaz hogy a patikákban ingyen csinálnak szűrést?
2009. febr. 5. 22:27
Nekem 1 éve elkezdett hullani a hajam nagyon. Én baromira megijedtem, mert erős dús hajam van többször volt már festve, világosabbra, sötétebbre is.. szőkítve is.. szóval kiállt már 1-2 dolgot, és mégsem volt vele gond. Kipróbáltam a Revalidot, nem jött be. Kipróbáltam a Forcapil-t nem jött be. Mindkettőből egész kúrát csináltam és semmi! A körmöm erősödött az tuti, a hajam nem.. Elkezdte szedni béta-karotint( a vitamin provitaminja, az a vitamin nagyon fontos a hajnak), ezt kombináltam még e vitaminnal, szelénnel és cinkkel. És nekem ez nagyon bejött!Akkor egy kúrát csináltam ebből(3 hónap). Most megint elkezdtem szedni ezeket de már naponta, ajánlanám nektek a Scitec Nutrition vitaminjait, olcsóak, magas hatóanyag tartalmúak, és minőségi vitaminok! Én szedek mindennap e-vitamint, cinket, szelént, béta karotint-a hajam és körmeim érdekében, illetve c vitamint 1000mg-sat! A legfontosabb vitamin!Betegség idején mehet a 2-3 g nyugodtan belőle.
2008. jún. 13. 18:52

Ma kezdem a kovaföld kúrámat. :)

Csináltam már Bérest tavaly, nem jött be!

2008. jún. 13. 18:50

Ezt találtam:


A kovaföld egy természetes anyag, mely sokféle, jelentős mennyiségű ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz – köztük a legkiemelkedőbb a szilícium tartalma. Sok millió évvel ezelőtt az őstengerekben éltek a kova-moszatok, melyek nagy mennyiségű szilíciumot, kalci-umot, vasat, káliumot, magnéziumot és egyéb nyomelemeket szűrtek ki a vízből, és építették be a sejtjeikbe. Az evolúció során ezek a szilícium-dús algák elhaltak, és a tenger fenekére süllyedve fehér, pórusos, üledékes kőzet, kovaföld keletkezett belőlük, amely legnagyobb százalékban szilícium-dioxidot tartalmaz.


A szilícium és vegyületei az élőlények szervezetében a legfontosabb támasztóelemek közé tartoznak, melyek az emberi test kötőszöveti sejtjeinek szerkezeti intenzitásához járulnak hozzá. Az emberi kötő- és támasztószövetek, a bőr, a haj és a köröm ugyanis igen nagy mennyiségű szilikátot tartalmaznak. Mivel a szövetek vízkötő képessége, feszessége a szilíciumtartalomtól is függ, ennek hiánya a csontok, az izmok és bőr rugalmasságának csökkenéséhez vezethet. A bőr lehámló, elhalt hámsejtjeivel, a széklettel és a vizelettel nap mint nap szilikátot veszítünk.


A szervezetnek a csontképződéshez és a fogzáshoz is szüksége van szilíciumra, melynek hatására csökkenhet a csontok törékenysége, fokozódhat az inak, izmok, ízületi porcok és porckorongok rugalmassága, illetve felgyorsulhat a sebek és törések gyógyulási folyamata. A szilícium a szervezet felépítésében egyszerre biztosítja a keménységet, a szilárdságot, ugyanakkor javítja a rugalmasságot is. Fontos szerepet játszik a haj, bőr és köröm állapotának javításában. Hatására a törékeny haj erős és dús lesz, a repedezett köröm rugalmas, míg a petyhüdt, ráncosodó bőr ismét feszessé, fiatalossá válik.


Tekintettel arra, manapság táplálékaink még nyomokban is alig tartalmaznak szilíciumot, ennek az értékes – szépségünk és egészségünk szempontjából létfontosságú – nyomelemnek a rendszeres pótlása vitathatatlan előnyökkel jár szervezetünk számára.

2008. máj. 29. 15:08
kovaföldet honnan lehet szerezni? mi az egyáltalán? tényleg föld? :))
6. angyal63 (válaszként erre: 1. - Kaktuszka)
2008. máj. 18. 18:16
Kovaföld + élesztő tabletta együtt jó és nem drága. Segít az is, ha sok gyümölcsöt, zöldségfélét eszel. A hajra nekem a Revalid nagyon bejött.
2008. máj. 15. 00:53

BANO Calcium-kovaföld kapszula és

Forcapil Kapszula.Felváltva csináltam egy-egy kúrát, mindkettőt ajánlom!

A Biovannét és a MERZ SPECIAL DRAZSÉT szedtem, de nekem nem ért szinte semmit(csak híztam).

4. dee (válaszként erre: 3. - Kaktuszka)
2007. júl. 15. 00:49
Haj,bőr,köröm problémákra!
2007. júl. 14. 23:20
az mire jó?
2. dee
2007. júl. 14. 23:17
Bano Calcium és kovaföld kapszula.Tuti!!!!
2007. júl. 14. 23:14
A szépségvitaminokról (pl. Biovanne, Béres, Revalid...) szeretnék véleményeket, tapasztalatokat kérni, cserélni. Töredező köröm, hajhullás, egészségtelen bőr: ezekre tényleg lehet megoldás a vitaminkúra? Mit csináltok, ha egy problémával orvostól orvoshoz jártok, és mindent kipróbáltatok már, de nem segített semmi? Lehet tőle hízni? Miért kell, vagy egyáltalán kell-e annyit szedni, amennyi az adagolásnál fel van tüntetve? Okozhatnak-e szőrösödést, hasfájást? Hozzáéertők és laikusok véleményét, tapasztalatát is kíváncsian várom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook