Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imrében szültem fórum

Szent Imrében szültem (beszélgetős fórum)


2009. júl. 31. 14:32

sziasztok!


leírnátok nekem a napirendet? már nem emlékszem..:(

mikor keltenek,melyek azok az időpontok amikor elviszik a babát,mikor van vizit stb..


köszi!!!!!!!!!!

25. c62e5b7d24 (válaszként erre: 24. - Ildike)
2009. júl. 21. 14:40

Gratulálok nektek!

Ettől a fejés dologtól én is kiakadtam, megmondom őszintén:S Szerda hajnalban született a kicsi, csütörtök estére már fájdalmasan bedurrantak a cicik, így péntek reggel mentem a fejőért. Közölték, hogy nem adnak, mert még nincs is tejem, csak beödémásodnék:S Du. mentünk haza, akkor már csomós volt mindkettő, azt hittem betojok a fájdalomtol, 160 mili tejet fejtem ki, utána szoptattam meg a gyereket, aki szintén jóllakott.

És tényleg kérdezni, kérdezni, bár nekem nem kellett a segítség szerencsére mert második baba volt.

24. ildike
2009. júl. 21. 09:51

Sziasztok! Jöjjön a beszámolóm:


Kicsi Máténk születése


Kicsi Máténkat a doktor bácsi július 16-ra ígérte, hogy megérkezik. De az elmúlt hetekben már éreztem, hogy nem fog addig várni a kislegény. A 37. heti vizsgálaton is erre utaltak a jelek (ujjnyi nyitott méhszáj, és a következő héten is keményedtem sokat). A július 6-i hétfőn egész nap kaptam az eleinte apróbb jelzéseket: derékba sugárzó érzések, méhkeményedések és összehúzódások. Zsolti kérdezte is még vasárnap, hogy megvegye-e a júliusi buszbérletet, megállapodtunk hogy igen, de mire hazaért hétfő délután, már mondtam, hogy lehet hogy felesleges volt. Estére pedig – rendszertelenül ugyan – de ezek a fájogatások egyre erősödtek. A fiúk lefeküdtek aludni, de nekem már nem sikerült. Éjjel kettőkor úgy döntöttünk, hogy inkább bemegyünk a kórházba. Nem akartam elsietni, mert Bencével túl korán mentünk és haza is akartak küldeni, így most tartottam tőle, hogy befektetnek a vajúdóba órákra, ahova apa nem is jöhet be. A Hűvösvölgyi út kátyúi azonban meggyőztek róla, hogy valószínűleg jól tettük, hogy fél 3-kor elindultunk! A kocsi kapaszkodóját szorongatva vészeltem át a gödröket.

Hajnal 3-ra értünk be, és nem hittem a fülemnek: már négy ujjnyira ki voltam tágulva, irány a szülőszoba!!!! Nagyon kedves ügyeletes szülésznőt kaptunk Fantha Zsuzsa személyében, aki szakmai tudása megkérdőjelezhetetlen, és le a kalappal, tekintve hogy a front és a telihold miatt aznap éjjel 6 (!!!) különböző fázisban lévő szülést vezetett le egyszerre. Mivel Raft doktorom nyaralni ment, az orvosból is az ügyeletes jutott nekünk Dr. Olawuyi Samuel Oluseyl személyében. Egy kb. fél órás CTG után (ami végeláthatatlannak tűnt az ágyon félig ülve) nagyon intenzív óránk következett. Elemi erővel törtek elő a fájások, és a természet irányította a történteket. Zsuzsa időnként benézett hozzánk, és mindig segített, hogy olyan pozíciót találjak, ami előre segíti a dolgokat. Nem kellett feküdnöm, és várni a fájásokra. Még nem folyt el a magzatvíz, és kicsit hátra hajlott a méhszáj, illetve túl fent volt a baba. Ezért azt a javaslatot kaptam, hogy az ágyra feltérdelve annak háttámlájába kapaszkodva engedjem le a fájásoknál a csípőmet, a fenekemet. Ennek hatására erősödtek a fájások. Mikor már ez nagyon kényelmetlen volt, felálltam az ágy mellé, és abba, illetve Zsolti kezeibe kapaszkodva köröztem a csípőmmel. Ez meghozta az eredményt, és volt egy pont, amikor már azt hittem, hogy szétszakadok, és ki kell nyomnom a babát. Zsolti szaladt is Zsuzsáért, aki most már nem hagyott magunkra bennünket. Visszahelyezkedtem az ágyra. Még mindig ügyeskedni kellett a pozíciókkal, tekintve hogy még mindig fent volt a babácska. Az oldalamra feküdve terpeszben kellett kibírnom néhány fájást. Nagyon nehéz volt, de szerencsére sikerült, amiért dolgoztunk, és elfolyt végre a magzatvíz, lehozva a kicsi fiút a kijárathoz. Most már rendesen feküdhettem, felhúzott lábakkal. Jó volt, hogy azt az utasítást kaptam végig, hogy figyeljem magam, és azt tegyem, amit érzem, hogy tennem kell. Nyomhattam, ha úgy esett jól, és érdekes módon a tolófájások már nem is fájtak, csak idő kellett a kislegénynek, hogy szép lassan maga bújjon ki a pocakból. Oxitocin, infúzió, és egyéb kellékek nélkül. Csak úgy, ahogy a természet ezt kitalálta. Próbáltuk a gátvédelmet is, Zsuzsa végig masszírozott. A fájások már nem fájtak, szinte nem is éreztem, mikor jönnek. Inkább a gátvédelem miatti feszítő érzés volt rossz. Végül nem úsztam meg teljesen és picit kellett vágni. Mindezt nem a tudtom nélkül tette Zsuzsa, hanem megbeszélte velem és elmagyarázta, miért is szükséges: Máté kettőt előre – egyet hátra tempóban haladt, és a burok is kicsit „útban volt”. Végül reggel 6 óra 4 perckor lassan kibújt belőlem Máté, aki halkan, csendesen egyszer csak ott pihegett a mellkasomon. 3450 grammal és 58 centivel született. Ezután két-három nyomásra megszültem a méhlepényt is, és ezután már „csak” a kellemetlenségeket kellett elviselnem. Most először kikötöttek egy időre, hogy Samuel doktor összevarrja a metszést. Nem is tudom, miért érzéstelenítenek, ha nem ér semmit. Sajnos ezt megint nehezen viseltem, és össze-vissza szidtam a doktort, akitől a végén azért igyekeztem bocsánatot kérni, amiért így viselkedtem vele. Eközben Mátét megmérték, megfürdették, és Zsolti karjaiban ismerkedett a külvilággal. Miután engem is rendbe raktak, azonnal birtokba vehette a ciciket, és jóízűen szopikázott.

A következő egy órát is együtt töltöttük hármasban, és a családot már úgy ébreszthettük, hogy megszületett a kislegény! Jó volt így szülni, és átélni újra a csodát, méghozzá ilyen szép és természetes úton! Jó volt érezni, ahogy 9 hónap után az egyik percben még odabent helyezkedik egy babácska, és rá pár percre már a hasamon piheg.


gyermekágyas napok vegyes érzelemmel teltek. A három ágyas szoba nekem sok volt, tekintve hogy 3 gyerek is kint van, és 3 napig nem aludtam. Így mikor kiderült, hogy a sárgaság miatt még maradunk, kértem egy egyágyas szobát. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki nem tud pihenni zajban. Így ettől kezdve csak a babára koncentráltam és arra, hogy ha ébren van, szopizzon, ha alszik, én is benyomtam magam az ágyba. Már szülésnél kérjétek a szobát, ha nincs aznap, kérdezzetek rá másnap! Megéri a 7000/éj! Megfizethetetlen a nyugalom!!! És a nővérek seperc alatt segítettek átköltözni.


A gyermekágyról tudni kell, hogy derék alatt az üvegajtó melletti nővérekhez tartozol, derék fölött (azaz cicifronton) már a csecsemősökhöz kell fordulni. Segítenek, ha kérdezel! De sajnos többször előfordult, hogy ellentétes javaslatokat kaptunk a szobatársaimmal. Van, aki már hozta a gépi fejőgépet, majd a következő műszak azt mondta, hogy ne fejjünk még, mert még csak a mirigyek durrantak be! Szóval jó résen lenni, és esetleg magatokkal vinni egy szoptatási tanácsadó telefonszámát, akit bentről felhívhattok! Nekem ez segített, és nem a benti vélemények!


Figyelni kell a babát is! Ha túl gyengus a 4. 5. napon és még nincs tej, érdemes kis pótlást kérni vagy vizecskét, főleg ilyen melegben! A gyerek az első, és az, hogy ne száradjon ki! Pláne ha sárga, mint Máténk lett.


Szóval lényegében véve örülök, hogy ezt a kórházat választottam! Ajánlani tudom mindenkinek, de persze csak úgy, ha kellőképpen határozottak vagytok, és szóltok, ha valami nem tetszik, vagy ha nem figyelnek Rátok. Sajnos túlterhelt az összes dolgozó, így ne várjátok el, hogy ők jöjjenek kérdezni!


Ja! Az egyetlen vicc: a napi egyszeri főorvosi vizit, ami a következő: jó esetben 10 másodperc (!) minden szobában, rosszabb esetben az ajtóból bekukkantás "Hogy vannak? Hogy vannak? Jól vannak!!!!" - felkiáltással. Hát... no comment!


Ó, és még valami! Mivel az orvosom szabin volt, ha nem szólok az ügyeletesnek, hogy nézze meg a sebem és a méhem, hogy rendben van-e, senki nem törődik velem! Szóval tessék bátornak lenni, és reklamálni bármi gond van!


Ildi

2009. júl. 9. 13:55
köszi nektek!!!!
22. Krik77 (válaszként erre: 20. - 816fca07b8)
2009. júl. 9. 09:17

Szia Hajni!


A Szent Imrében az Uh-s időpont minden héten szerdán 9.00 - 12.00-ig van!

Bejelentkezés a 06/1-4648777, és igen a bártfai utcai rendelőben van, I.emelet 103-as szoba!

2009. júl. 9. 07:13

Szia!

nst: 06-1/464-86-00/1604 a számuk

az uh-t nem tudom, az a Bártfai rendelőben volt még októberben. Az nst-pedig a nőgyógyászati osztály után csinálták egy teremben. Talán más meg tudja mondani a terem nevét, én sajna már elfelejtettem.

2009. júl. 8. 15:47

segítenétek? kellene nekem az nst-s és az uh-s szoba telefonszáma.. tudja valaki a rendelési időket?


még a bártfaiban csinálják ugye? anno nekem úgy volt..


köszi!!!!!!!

19. picure
2009. jún. 23. 17:25

Sziasztok!

Én 2009. 01. 21-én szültem a kórházban.Mivel túlhordásos voltam, be kellett feküdnöm a nőgyógyászatra, de szerencsére még aznap este elindult a szülés. Éjszaka többször megjártam a szülőszobát, az ügyeletesek nagyon kedvesek és türelmesek voltak. Aztán reggelre megérkezett saját orvosom (Urbán Márta), aki burkot repesztett, így normalizálódott az addigi rendszertelen fájásom. Szülésznőm Czakker Judit mindvégig bent volt a vajúdóban, ahogy a párom is bent lehetett.Homeopátiás bogyókat tömtek belém és mindvégig a természetes szülést tartották előnyben. Hála Isten nem is kellett semmi "természetellenes" beavatkozás, csak gátmetszés. Az orvosom is sokszor benézett, a kitolási szakasznál pedig maradt is. Miután Katalin megszületett apa kezébe vehette, és utána is velünk lehetett jó darabig. Aki ezen átesett, tudhatja, hogy ez a legcsodálatosabb pillanat.

Nekem a szülésznőm még szülés előtt adott egy listát, hogy tudjam mire lesz szükségem a kórházban. Ruhát adtak a gyereknek, végül is csak pelenka és popsitörlö kell neki. Én a kajával is elégedett voltam, bár az is igaz, hogy annyira eufórikus állapotba kerültem, hogy étvágyam sem volt:)Én azt mondom, aki itt szül, nyugodtan hagyatkozzon csak a szülésznőkre és orvosokra, mert mindenben segítenek.

Mi már a következő babát tervezzük és nem is mennék máshová szülni!

Szép napot mindenkinek,

N.

2009. máj. 21. 13:49

Köszönöm a nevükben is:)

Asszem jól félrevittük a fórumot, elnézést:S

17. Szilvóca (válaszként erre: 16. - C62e5b7d24)
2009. máj. 21. 13:40
Remélem,mert ennek ellenére nem szegte kedvem a gyerekvállalástól.Köszönöm szépen!Én is megnéztem a gyerkőceidet nagyon szépek,és ahol ketten vannak ott valami fenomenálisak.Gyönyörűek.
16. c62e5b7d24 (válaszként erre: 15. - Szilvóca)
2009. máj. 21. 10:36

:S jujj.

Majd a második könnyebb lesz:) Első nekem szintén gyors volt, de ott oxi is volt, homeobogyók és a vége mégis vákuum lett, mert a fejét nem tudtam kinyomni. A kicsi meg magától pikk-pakk. Remélem ha lesz harmadik, az is ennyire egyszerű lesz majd.

Nagyon helyes ám a kicsi fiad.

15. Szilvóca (válaszként erre: 14. - C62e5b7d24)
2009. máj. 21. 10:33
Én 20án szültem.Nem a szülésznővel volt gond,meg nem a dokival.Él sportoló voltam kb 18 évig és ennek köszönhetően iszonyú kötöttek az izületeim,meg az izomzatom,és ez volt az első szülésem.Kaptam oxitocint is és egyáltalán nem hatott.Szóval leginkább velem volt a probléma.A szülésznő is és a doki is megtett mindent,hogy minél rövidebb ideig tartson,de a szervezetem nem úgy reagált ahogy kellett volna.
14. c62e5b7d24 (válaszként erre: 13. - Szilvóca)
2009. máj. 21. 08:37
Na megnéztem az adatlapodat, én 17-én mentem haza:) Ezek szerint mázli is kell és megfelelő szülésznő is. Monnyuk én gyorsan szülök, kettőte bementünk, 4 óra 40-re megszültem:) Szóval sok dolguk nem volt velem:)
13. Szilvóca (válaszként erre: 12. - C62e5b7d24)
2009. máj. 21. 08:29
Én is 7 hónapja szültem,nekem kicsit hosszúra sikerült a dolog.Este 8ra értünk be,egyből szülőszobába kerültem,azt mondta a szülésznő reggel 4re meg is lesz a baba,csak nem tágultam rendesen ezért 8.15kor meg is érkezett Dominik,de engem egyből szülőszobába raktak,és a férjem nem kapott műtös ruhát.Szerintem attól függ,hogy hova raknak,hogy hány kismama érkezett szülni,mert ha mázlija van az embernek egyből szülőszobára raknak.
2009. máj. 21. 08:16
Még valami: Vajúdás alatt nem lehet ott a kispapa, mert a vajúdó 5 vagy 6 ágyas, csak a szülőszobára jöhet be, ezért nem túl szerencsés, hamar beérni.
2009. máj. 21. 08:14

7 hónapja született a kisebbikem a Szent Imrében, ügyeletes orvosnál( Faludi Pál)és ügyeletes szülésznőnél (Vass Gabi) mindkettő jó fej, empatikus, meg voltam elégedve, ami külön jó volt, hogy 3 óráig maradhattunk együtt születés után, mert sok dolguk volt, "ottfelejtettek":)

Én csak 2 napig voltam bent, de mindenki kedves, segítőkész, de a csecsemősöket kérdezni kell, mert nagyon sok a dolguk, nem érnek rá mindenkire. Mivel nekem második szülés volt, velem nem is foglalkoztak sokat, nem is kellett szerencsére.

Minden szép, tiszta, pelust popsitörlőt vigyetek és ami magatoknak kell a tisztálkodáshoz. Hálóinget nem adnak, kispapának meg kell venni a szülőszobára a "mütős ruhát" az alagsori segédeszköz boltban, de ha nincs, kerítenek papucsot és ruhát is nekik.

10. Szilvóca (válaszként erre: 9. - Kicsimakk)
2009. máj. 20. 20:00
Ami még nem árt.Betét,mert azt csak a szülés idejére biztosítanak.Én beszerváltam egyszer használatos bugyikat,tényleg praktikus.Elméletileg napi 3 pelust biztosítanak csak,ill.nem árt popsi törlőt vinni.Ami még nagyon jó,legalább is nekem jobb volt,ha nem wc papírral intézed a végét,vagy hogy fogalmazzak,hanem intim törlőkendővel.Nekem azt mondta a védőnő,hogy csak 1 ruha kell a gyereknek akkor amikor hazahozzuk.Ez is változott,mert nem igazán tudnak ruhát biztosítani.A szülésre nem árt vizet bevinni,esetleg szőlő cukrot,én speciel csokit ettem.És nem árt beizzítani a családot,hogy vigyenek sok folyadékot,és némi enni valót,főleg húslevest,mert a kaja ugye kórház révén kórházi,és ahogy ma áll az egészség ügy nem csodálom,hogy nem az igazi.Meg nem árt egy kis szilva,hogy legyen széklete az embernek,mert ha nincs akkor van más helyette amivel fenyegetnek.
2009. máj. 19. 21:24
Tavaly júniusban szültem a kisfiamat a Szt. Imrében. Tényleg nagyon jól felszerelt kórház, a dokik és a szülésznők is értik a dolgukat, a csecsemőosztályon sem lehetett panasz senkire. Evőeszközt, tányért, bögrét, WC-papírt, szappant jó, ha visz magával az ember, de ezeken kívül tényleg minden megtalálható, ami az átlagos kórházakra nem biztos, hogy jellemző. Én próbáltam a kádat az alternatív szobában, lehet zenét is vinni, ha az ember szeretne arra vajúdni (nekem nem hiányzott...). Ha jól tudom, fontosnak tartják a gátvédelmet - ez az általánon felfogás náluk - én is vágás/repedés nélkül szültem. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
2009. máj. 19. 16:27

Ez egy nagyon jó ötlet, remélem lesznek mások is akik megosztják Szent Imrés élményeiket.

Én is ott szeretnék szülni és örömmel olvasom. Köszönöm!

7. jollymama (válaszként erre: 6. - Szilvóca)
2009. máj. 19. 15:26

Én az első fiamat 2000 február 1-én szültem és akkor még olyan volt "mint a filmekben".5 ágy egymás mellett max egy függöny választ el és felváltva nyöszörögtünk.Sőt volt olyan is aki csak egy NST-re jött be a szülőszobára amíg én már javában szültem.Még integettem is neki:-)))

Ezek után mikor meg lett a baba kitoltak a folyosóra egy csapóajtó mellé ,két órás megfigyelésre(csak egy lepedővel voltam letakarva)szerintem az életbe nem ment ki-be annyi ember azon azajtón mint akkor abban a két órában.Na szóval a pozitív tapasztalataim nem erre a szülésre vonatkoztak ,hane a másik kettőre amikor átépítették a kórházat.MOstmár össze sem lehet hasonlítani.Első osztályú minden! Csak ajánlai tudom mindenkinek!

2009. máj. 19. 15:11
Üdv!Én nem nagyon néztem körül,mert első babámat szültem és igen csak paráztam a szüléstől.Így utólag kár volt ennyire félni.Én nem sok mindent láttam a kórházból.Tudom,hogy van alternatív szülésre több lehetőség is.Azt tudom,hogy nagyon kedvesek az ott dolgozók.Amikor én szültem front lehetett,mert azokban a napokban nagyon sokan szültek,így a nőgyógyászat adott át pár szobát a kismamáknak.A szülőszobák egy ágyasak,szerencsére nem úgy megy mint a filmeken,hogy csak elhúznak egy függönyt,míg szül az ember.A csecsmősök,nagyon rendesek,kedvesek,és bármi gondja baja ,aggódása van az embernek segítenek.Nekem nem volt szerencsém a szabadfoglalkozású szobához,mert ahogy említettem front volt.Miután megtisztogatták a picurit azért odahozták még,majd elvitték megvizsgálni,és később,már ahol volt az ágyam,oda hozták,és onnantól fogva velem volt a gyerkőc.Nincs összehasonlítási alapom,de szerintem,ha lesz következő azt is ott fogom szülni,hacsak a dokim nem megy át máshova.
2009. máj. 19. 14:40

Szia!

én három gyermekes anyuka vagyok ,mind a három gyermekemet a Szent Imrében hoztam a világra.Nincs tapasztalatom a a többi kórházzal szemben ,de egy rossz szavam nem lehet.Én nem fogadtam a többi anyukával ellentétben szülésznőt,ennek ellenére úgy ugráltak körbe mintha csak a rokonuk lennék.Mind a három gyermek természetes úton született,az elsőnél még kellett gátat vágni (9 éve),de a másik kettőnél már úgy bántak velem mint a hímes tojással.A saját doki mindig nagyon rendes és lelkiismeretes.A szülőszoba olyan mintha egy steril szállodában lennél.Egyágyasak ,nem kell a többi szülőnő kínlódását végignézned.Ha fiad lesz kék szobátkapsz ha lányod pedig rózsaszínt(persze ha a pillanatnyi kihasználtság megengedi.Vajúdás alatt lehetőséged van többször zuhanyozni ,meleg kádfürdőt venni,és mindenféle gimnasztikai:-))) eszközt (bordásfal,labda) kihasználni.A baba születése után két óra szabadfoglalkozás apukával immáron hárman.Ikea szoba nagyon kényelmes ,hangulatos akár még zenét is hallgathatsz.A szülés után viszont jó tudni hogy a csecsemős nővérek nem mindig lelkesednek azért hogy velük legyen a babád.Én az első éjszakára mindig kértem a felügyeletet az újszülött osztályon,mertmég magamat is alig tudtam ellátni a görcsök miatt.Az osztályos nővérek mindig aranyosak és segítőkészek .Ennyit elöljáróban ,ha kérdéstek van írjatok nyugodtan!

4. bebekriszti (válaszként erre: 3. - Ildike)
2009. máj. 19. 14:35
Tehát,38 évesen szültem első gyerekemet a Faludinál.Vajjúdás 9 óra,nem részletezem...Szülés vákummal,hüvelyi úton,nem részletezem,nem az ijesztgetés a cél...De egy biztos:nagyon jól felszereltek,nagyon napra készek ,nagyon észnél vannak és a személyzet is jó.A kórházban a szülészet felújított és tiszta.Egy szobában 2 ágy.Van alternatív szülőszoba,de engem nem érdekelt,tök hülyeségnek tartom,mert a ha vajjúdsz az fáj az ágyban is és fáj a bordásfalon is.....Én csak ajánlani tudom a Szt.Imrét!!!
3. ildike (válaszként erre: 2. - Fildus)
2009. máj. 19. 14:12
Szia Fildus! Tudom, tudom! De (szerencsére) olyan aktívak vagytok, hogy nagyon nehéz kimazsolázni célirányosan ezeket az infókat. Így ha a szülésélményeket ide gyűjtenénk, és a többi tracsi folyna tovább a régin, talán az praktikus lenne!
2. fildus (válaszként erre: 1. - Ildike)
2009. máj. 19. 14:09
már van szent imrés fórum....
2009. máj. 19. 14:07

Sziasztok! Célom ezzel a fórummal, hogy a szent imrés szülésélményeket ide gyűjtsük ki. Így az új kismamáknak nem kellene sokat keresgélnie a már meglévő fórumok között. Kérlek írjátok meg szülésélményeiteket (milyen volt a vajúdás, szülés, császár), illetve a gyermekágy! Mire kell figyelni? Mit kell magunkkal vinni?

Köszi és meséljetek!

Ildike

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook