Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudja-e valaki, hogy a szénhidrát-ciklikus diétának mi a lényege? fórum

Tudja-e valaki, hogy a szénhidrát-ciklikus diétának mi a lényege? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 7. 22:16

Hát arról van szó, hogy ha sportolsz, akkor CH nélkül csak a zsírégetés tudna energiát szolgálni. Ez pedig kevés. Ezzel nem lehet sprintelni, intervallumedzsést végezni, vagy intenzíven súlyzózni. Ezért bevezetsz szénhidrát feltöltő napokat, majd mikor töltve vannak az izmok raktárai, akkorra időzíted a legkeményebb edzést. További előnye, hogy CH megvonás hatására a szervezet spajzolni fog a CH-val mint a kishörcsög,a zsíból meg jut elég, ezért eszébe sem fog jutni zsírt raktározni.

Bővebben ajánlom a CKD cikket, itt az élettani alapokat is elmagyarázza a szerző:

[link]

(nyúléhezéses zsírszegény csirkebőrt lenyúzó diétázók szervezete meg zsírrá alakítja a CH-t, aztán nem értik miért nem fogynak hehe)

2010. okt. 7. 21:12
Talán kérdezd mimózalevél tagtársunkat,ő nagyon otthon van ezekben a ch nélküli dolgokban.
2010. okt. 7. 13:18
Néztem, de nem lettem okosabb:S
2010. okt. 7. 09:01
Nézd meg Ekka naplóját! Szerintem ő ezt csinálja.
2010. okt. 7. 08:51

Az egyik diétás újságban találtam rá a cikre.. 2 nap ch-mentes, és 1 nap ch-ban bővelkedő napokat kell váltogatni..

Én még csak arról hallottam, hogy "semmi" ch, sok fehérje, de erről a váltogatásról még nem.

2010. okt. 7. 08:50
Szénhidrát-ciklikus diéta! Mi a lényege? Valaki csinálta már?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook