Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szélsőségesen érdektelen orvosi ellátás. Mit tehetek? fórum

Szélsőségesen érdektelen orvosi ellátás. Mit tehetek? (beszélgetős fórum)


1 2
19. pteri
2022. máj. 29. 22:59

Szerintem nem a paraffin a ludas, hanem a borax. Ezer éve kedvelt szer volt, de mégis egy méreg, sok a mellékhatàsa. Valószínű először tényleg gomba volt, hiszen javult tőle az alapbaj. De az érzékenyebb részeken a mellékhatàsa jött elő. Sok nőnél pl.tényleg jó hüvelygombàra, de egyeseknél szétmarja a hüvelynyàlkahàrtyàt, felborul a ph-egyensúly és utàna azt kell kezelni hetekig. Gondolom férfiaknàl is történhet ilyesmi. Nàlunk a tejsavas lemosó, hüvelykúp, krémek tudjàk ezt elérni, hogy visszaàlljon az egyensúly. Mosakodót, krémet te is kipróbàlhatnàd, nem vesztel vele semmit, rosszabb màr nem lehet hàtha segít.


Ha az ondó àllaga se stimmel, ahogy írta Channa andrológushoz próbàlj bejutni.

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 19:37

A bőrgyógyászat egy külön faj!


Menj el a háziorvoshoz és kérj beutalót andrológushoz ott megvizsgálják a spermádat!



Vérvételen jártál? Hormonokat néztek?

A prosztatád rendben van?

Szoktál alkoholt inni vagy drogozni?

Heresérved nincs?


A prosztata gyulladásnál szokott változni az ondó állaga. Amikor vizsgálta a doki semmit nem mondott?


És amíg nem jutsz el orvoshoz: kamillával mosd le naponta akár többször is. A háziorvossal írass fel flucinart, ami egy szteroidos kenőcs, de az ilyen kiütésekre nagyon jó.

Esetleg szedhetnél valami gyulladáscsökkentőt napi szinten.

Prosztatára is szedhetnél valamit, prostamol unot pl.


Kitartást!


Ja, és sok vizet is ihatnál 3 litert naponta, mert az mindent tisztít, még a spermát is!

2022. máj. 29. 18:30

Huhh, nagyon kedvesek vagytok! Egészen meghökkentő egy ilyen közösség.


Hát, annak aki kérdezte, próbálom röviden leírni, de így se két mondat lesz. Ha valami túl naturális, túl hosszú, akkor elnézést


Két részre lehet bontani a dolgot:


1. Elsősorban az intim hajlatomban és valamennyire a makk alatti részen szabályos kör alakú piros, száraz, viszkető foltok jelentek meg, ami hámlott, kicsit sebesedett is. Az ondóm pedig nyúlós állagú lett. Emiatt mentem be, erre azt mondták, hogy alighanem valami gomba. Külső kenetből és húgycsőkenetből kizárták az STD-t, de jóval egy monogám kapcsolat után voltam már akkor eleve. Erre felírtak borax pasztát, illetve a doktornő mondta, hogy paraffinolajjal mossam le a pasztát.


2. Itt kezdődtek az igazi gondok, és szerintem semmi összefüggésben nincs az alapproblémával, ami amúgy a hajlatból teljesen el is tűnt, meg szerintem a makk alól is. Én megcsináltam ezt, borax paszta, lemostam paraffinolajjal, de rügtün utána ilyen gyantás-viaszos-ragacsos állagú maradt ott a bőröm, ahol ezt megtettem. Írtam is a belső levelezésre adott mailre, ahol visszaírtak, hogy a pasztát csak olajjal lehet 100%-ban lemosni. Na mondom hátha elsőre nem sikerült, bár igyekeztem, megpróbálom újra. Ezúttal csak paraffinolajat használtam, mert az alapprobléma (gomba?) már 1 nap után is látványosan eltűnőben volt. Megmostam alaposan paraffinolajjal a makk alatti részt, hajlatot, utána tusfürdővel is alaposan megmosakodtam, ami ugye az olajat oldja. De a probléma még rosszabb lett, még gyantásabb-ragacsosabb lett a bőröm, és ilyen peeling szerűen le is lehetett húzni egyben kb az egész részről, ahol megmosakodtam, plusz a herezacskóról is, ahová a mosakodás közben azért jutott bőven. Szóval elég egyeértelműen a paraffinolaj lehetett a ludas, már csak azért is, mert a herezacskóm amúgy nem volt érintett az első körös problémában. Tán beivódott mélyen a bőr sebes mivolta miatt, vagy ki tudja. Erről tájékoztattam az orvost, de csak ingatta a fejét, hogy lehetetlen. Mondom oké, hát majd lehámlik onnan, vagy valami. Hát nem, bő fél éve tart, lassan rosszabbodik. A bőröm olyan, itt, mintha kétkompenensű gyanta lenne benne száradás előtt, mosásra, vízre még ragacsosabb lesz. Egy ilyen fénylő, viaszszerű réteget képez a bőrre, ami eleve teljesen rigid, szóval a merevedéskor töredezik, le lehet "morzsolni". Piros az egész. Nem enged ki semmit, 30 fokban kiránduláskor, mikor csorog mindenhonnan a víz, a herezacskóm pl. csontszáraz, ha odateszek egy zsebkendőt, egy csepp víz nincs ott, pedig hát az az egyik legizzadékonyabb férfitestrész. Ha valami krémet kenek rá, nem szívódik be, ilyen cseppekbe gyűlik fel, mintha nylonra kenné az ember.

Ez a ragacsossága legtöbb helyen csak tapintható, de roppant szórakoztató megnyilvánulása, hogy a húgycsőnyílásomnál, a kijárat közvetlen közelében (nyilván ezt is érte a kezelés) teljesen összetapad ennél a külső filmrétegnél fogva a húgycsövem, de olyannyira, hogy sokszor nagy erővel kell széttépnem, hogy pisilni tudjak. És még akkor sem a két rész enged mindig el, ha elég erősen összetapad, akkor van, hogy inkább a bőr szakad el valahol. Ez is elég fájdalmas, és eléggé irritálja ezt az érékeny és fájdalmas területet, azóta a pisilés is fáj.

És persze az egész érintett bőrfelület mar, ég, fáj. Merevedésnél különösen, mikor a rugalmasságát elveszített bőr nyúlik. A bőr olyanokor radírozható le jobban.

Az alapproblémából megmaradt a ragacsos állagú ondó, egy cseppet kb egy méterre lehet kinyújtani anélkül, hogy elszakadna. Aztán mikor az, vagy előváladék távozik, és megtapad ezen a gyantás, ragacsos anyagon, az külön élmény, lemoshatatlan, csíp, mar az egész.


Mindezekről van képem, tökéletesen látszódó videóm, hisz a látványosabb dolgokat nem tudom helyben reprodukálni. De nem gondoltam, hogy ezt senki nem fogja megtekinteni, mikor fél-1 percről lenne szó, és azon fog menni a harc, hogy egyáltalán létezik-e a tünetem, nemhogy még diagnosztika, kezelés... :D


Az utóélet meg annyi, hogy pár hónap múlva visszakerültem, a bőrgyógyász elküldött egy másikhoz, és még felírt egy szteroidos kenőcsöt, de hát tudtam, hogy annak semmi értelme, azért kenegettem bőszen, de hát be sem szívódik. Közben urológusnál voltam, aki csak a prosztatámat nyomkodta meg többször, rá sem pillantott a péniszre és környezetére, és kétféle antibiotikum kúrát írt fel. Ezután mentem az új bőrgyúgyászhoz, aki az említett hipochonderes hozzáállást tanusította.


Az első bőrgyógyászom klinikai, és akkor vidim sem volt, írtam most egy szép hangvételű e-mailt, hogy nézze meg, vagy küldje el valakinek. Ha nem kapok választ 1-2 napon belül, tán kicsit erősebb, kamarával is fenyegetőző hangvételűt írok. Veszteni nála már nem veszthetek semmit. Ha semmi eredmény, akkor jön a harmad, negyed, ötödvélemény a javaslatotok alapján. Hátha egyszer olyan szerencsém lesz, mint a 15-ösnek, valaki érdeklődősét felkeltem...


Pécsett élek.


14, nemhogy nem ajánlották fel az ondótenyésztést, én könyörögtem, és akkor sem csinálták meg.


Köszi még egyszer mindenkinek, és elnézést a kisregényért.

2022. máj. 29. 15:45

Merre felé élsz?


Ha a bőrgyóhyász vagy urológus nem foglalkozik veled, akkor menj el egy kórházba.


A tesóm elég komplikált eset volt, akórházban, ahol műtötték MRSA-s lett és ott helyben már nem kezelték, és azt mondták, hogy nyomorékon kell leélnie az életét.


Sok-sok kótházba elmentünk és nem csak Pesten, hanem még vidékre is. Sok orvos azt mondta, hogy hozza rendbe az, aki elcseszte. Már majd nem feladtuk, de kértem időpontot a SOTE-ra is, ahol az általunk felkeresett orvos, simán bevállalta a tesóm meggyógyítását. Ha a kovid nem jön közbe, akkor már 2020-ban egészséges lehetett volna, de így 2021. szeptember óta lett újra teljes ember. Azóta nem kell járókeret, nincs fájdalma, stb. Ismét tud dolgozni és élni!


A tesóm sokszor feladta, és depressziós volt, de én nem. Mentem és intézkedtem, és meg lett az eredménye!


Te se hagyd magad!

Menj és intézkedj!

15. timycat (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 15:24

Olyan nincs hogy nem hajlandó. Én úgy mentem orvoshoz, hogy másodvélemémyt kérek. Aztán lett harmadvéleményem is. (mondjuk nálam az a pech hogy ahány orvos annyi "diagnózis" aztán igazodjon ki a beteg).


Hidd el, nem küldenek el csak úgy! Veszítenivalód nincs! A Klinika pedig mindig egy magasabb szint, ott vannak kutatások, kísérleti programok, oktatnak, szerintem szakmailag mindig a Klinika a legnaprakészebb.

Arról nem beszélve, hogy ott pont emiatt is valahogy más az orvosok hozzáállása, többnyire próbálják az okot megkeresni és nem csak a tünetet "gyógyszerrel" elnyomni. Csak hogy lásd hogy ott nem az megy, hogy hogy pattintsuk le mielőtt a beteget, hogy ne nyavalyogjon ott nekem. Engem az egyik Klinikáról keresett meg orvos (kezelt betegén keresztül üzent, tőle hallott rólam), hogy legyek szíves menjek el hozzá, ő is meg akar vizsgálni, mert már hallott a sztorimról és ilyen a világon nincs. Simán közölte, hogy egyszerűen kíváncsi rám, hátha tanul is valamit, az meg extra bónusz ha segíteni is tud. Vannak még lelkiismeretes orvosok. Csak a háziorvosomtól kellett szerezni beutalót hozzá, területi ellátáson kívülről mentem hozzá. Nagyon korai időpontot is kaptam. A jövő hétre pedig vissza is hívott (azaz 1 hónapon belül másodszor jutok be hozzá), ő egy másik oldalról vizsgálja a problémámat. Ha nem is jön rá vagy nem is tud segíteni, de veszteni nem veszítek vele semmit, hogy 7-8 kémcsővel több vért vesznek le vagy kevesebbet nekem már ganz egal.


Ne add fel! Helyetted senki nem fogja kikaparni a gesztenyét!

14. globus (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 13:07

Nem látom be, miért ne mondhatnád, hogy több orvos vizsgált. Vagyis nem vizsgált, de jártál nála. Igazából a kezelés fontosabb. Hiába vizsgálgatnak, ha nem írnak hatékony terápiát. Az a lényeg, hogy nyugodtan mondd el, hogy ezt-azt kaptál rá, de nem vált be. Ezen nem sértődhetnek meg.

Antibiotikum előtt bakteriális fertőzés volt? Vizeletvizsgálat? Ondótenyésztés is lehetséges.

Szerencsésebb esetben csak makacs bőrprobléma.

Van partnered? Ő egészséges?

13. pteri
2022. máj. 29. 12:38

Kedves FI. Én gyerekkorom óta bőrbeteg vagyok. Eü.dolgozó is. Arra jöttem rà, hogy segíts magadon, mert a bőrgyógyàsztól sokat ne vàrj. Jàrtam soknàl rendelőben, kórhàzban, magànban. Magamnak kellett ràjönnöm, mikor mi hasznàl.


Az első orvosnàl levett kenetnek mi lett az eredménye? Mit kaptàl rà?


A tüneteket hogy tudjuk elképzelni? Àllandó gyulladàsban van a bőröd kívül? Piros, viszket ilyesmi? Pisiléskor érzel valamit? Mi fàj, a bőr kívül, vagy az egész?


Amikor elindultàl kivizsgàltatni, hàziorvostól megkérdezted , hovà menj ezzel, vagy csak talàlomra?


Nem kívàncsi vagyok, csak ötletelek, hogyan tudnànk segíteni.

2022. máj. 29. 10:17

Jajj, véletlenül elküldtem.


9: Igen, az első kettőn voltam, de nem voltak hajlandóak megvizsgálni az első bőrgyógyász első alkalma után, amikor gombát feltételeztek és azzal kezeltek.


10: Megyeközpontban vagyok, igazából van még klinika, ahol nem voltam, csak nem látom az értelmét. Meg muszáj mondanom valamit a régiről, hisz meg fogja kérdezni, miért jöttem ide, kapásból elé kerülnek az előzményeim, nem mondhatom, hogy az előző orvosnő remek munkát végzett... ha nem hajlandó megvizsgálni ő sem, mert előtte xy "megtette", akkor muszáj mondanom, hogy sorry, nem tette... vagy nem látom, hogy bírjam rá a vizsgálatra másképp.


Ráadásul pár hét mire kapok egy időpontot, aztán ha az sem hajlandó, megint pár hét a következő, ezért gondoltam lépst tenni, hátha fentről legalább azt mndják, hogy kezeljenek kicsit prioritásban, vagy mittudomén, ilyen naiv ötleteim voltak...

2022. máj. 29. 10:11

Mindenkinek köszönöm a segítő szándékot!


5: véletlenül pont ugyanabban a percben válaszoltam előtted, igen, ők "látták"

6. oké, de oda vissza nem jutok már sajna

7. a legelső orvos vett kenetet kintről és húgycsőből is, volt borax és antibiotikum kezelés is.

8.: de nem szembesülsz azzal, hogy az online rendszer miatt már kapásból látja az előzményeidet, és mondjuk emiatt nem is vizsgál meg? Vagy embere válogatja?

A krónikus f sz-t az általad említett okból sincs értelme elfogadnom sajna, mert eleve megyeközpontban vagyok. De igazából elvben is nehezemre esik több különböző baromi látványos és meghökkentő tünet mellett (de szerintem még ha nem is lenne ilyen, akkor is sok-sok diagnosztikai lépés után lehetne csak ilyet mondani).


Mindenesetre neked is sok sikert, remélem találsz normákis orvost.

10. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 21:33

Megoldásra van szükséged,nem az aktatologatókra,bőrre nem kell beutaló,az hogy az ellátási kötelezettség nem lakóhely szerint mennyire befolyásol,azt kérdezd meg,max a körzetid ír egy ellátási kérelmet,ha nem megy,akkor megmondod hogy most itt laksz(ideiglenes lakcím is lesz majd),azért jöttél ide ebbe az ellátási körzetbe,de nagy,neves klinikát válassz,kérsz időpontot,ha lehet sürgősen,és rendben leszel.

Ha ez így nem megy,mész másik városba nagy klinikára,ha az sem megy,akkor sajna be kell lépned dolgozónak a nagy klinikához,akkor tuti rendben leszel.És elmondod,hogy meg sem vizsgáltak,pszichés betegnek véltek eddig,pedig szerinted nem vagy az.Nem szidhatod a régi dokikat az újnak,bölcsen hallgass.

9. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 20:49
A szóbajöhető szakágak (bőrgyógyászat, urológia, de még esetleg a neurológia is) klinikáin próbálkoztál már?
8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 20:00

Betegjogi képviselő? Kórházigazgató?


Sajnos hihetetlen mélyrepülésben van az egészségügy és már nem csak az eszközállomány, hanem az emberállomány is legtöbb helyen kritikán aluli.


Teljesen más problémám van, de ezt én is tapasztaltam, meg sem hallgatnak, belenéznek a papírjaimba és nincs ott szervi probléma és engem is küldtek pszichiátriára.


Több orvoshoz kell menni,nem feladni és addig menni, amíg meg nem találod a te orvosodat. Én már a 4. kórháznál és vagy a 15. orvosnál tartok, remélem itt már jó helyen leszek.


Háziorvossal milyen a kapcsolatod? Milyen kórházban jártál?

Azért nem lenne hülyeség elfogadni hogy krónikus fájdalom szindróma, mert fájdalom klinika/központ ha jól tudom csak megyei, fővárosi központokban van, így oda fognak beutalni, jó esetben így már megszabadultál attól a kórháztól ahol vagy. Ott meghallgat egy másik orvos és ha tényleg nem oda tartozik a problémád akkor továbbküld, ha megérteted vele, hogy te a helyi kórházban nem jutsz egyről a kettőre akkor ott a "saját kórházában" el tud küldeni másik orvoshoz.


Kitartást és teljes gyógyulást kívánok!

7. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 19:59
Miből lehet tudni, hogy nem gomba, fertőzés? Történt valamilyen mintavétel? Mivel bőrről írsz, a kezelés valószínűleg külsőleges.
2022. máj. 28. 19:58
Minden rendelőben ki van függesztve az ombudsman elérhetősége
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 19:55
Bőrgyógyász vagy urológus látta? Próbálkoznék mindkét területen.
2022. máj. 28. 19:55

Igen, bocsi, valóban elég összeszedetlen volt, inkább csak a súlyosságát akartam kiemelni a dolognak. Elég komplex, és nem akarok nem fórumra illő dolgkat sem írni feltétlen.


Az első egy bőrgyógyász, nő, a második urológus, férfi (ő külön eset, sírva jönnek ki tőle a betegek, a váróban kizárólag a bunkósága a téma kb), a harmadik bőrgyógyász, nő. Nincs is más nemű a környezetemben.


Nem voltam az Orvosi kamaránál. Küldtem be egy panaszt ügyfélkapun, de ha egyáltalán jó helyre ment, gondolom arra semmi nem fog történni. Vagy bemehetek személyesen is? Panasz címszóval? Mert tényleg nem az a fő célom, senkinek nem akarok ártani, csak ellátást kapni, diagnosztikai vizsgálatokat, és most már gyorsan.

2022. máj. 28. 19:48

Én nem értettem meg, hogy mi a bajod.


Arra viszont kíváncsi lennék, hogy a dokik milyen nemüek voltak?

2022. máj. 28. 19:41
Orvosi kamaránál jártál már?
2022. máj. 28. 19:28

Sziasztok!


Nem szeretnék a részletekkel untatni senkit, meg kényes a téma. Van egy elég szokatlan jellegű férfiproblém (nem std, gomba, stb), azon belül is bőr. 6 hónapja fennáll, és nem csak iszonyúan fájdalmas, hanem olyan erózióval is jár, hogy a szexuális aktust 100%-ban megakadályozza, és aludni is nehezen tudok tőle, olyan szintű a fájdalom.

Ráadásul egy más típusú probléma kezelésekor jött létre, lehet véletlen, de szerintem 99%-ban a kezelés hibája. 3. orvosnál járok, de az utolsó kettő konkrétan nem vetett már pillantást sem a dologra, hipochonderként beszéltek velem, mert szerintük ilyen nem is létezik, ne beszéljek badarságokat. A látványosabb jelenségek főleg merevedés után jelentkeznek, amit nyilván helyben nem tudok reprodukálni, készítettem hát képi dokumentációt. Ezt sem volt hajlandó megnézni egyik sem, és olyan hangnemben beszélt már velem az utolsó, mintha valami perverz magamutogató lennék, közölte velem, hogy semmi bajom, hiába könyörögtem már, hogy csak vessen pár pillantást rá, de nem, és még így is le tudta írni az orvosok kedvenc diagnózisát, a "krónikus fájdalom szindrómát", alias "nem akarok foglalkozni veled, legyél púp más hátán', mondván, hogy menjek pszichiátriára.

Csak még egy példa a sok hozzánemértő hülyeségéből, hogy "nem érti, miért jönne ki a probléma jobban merevedéstől, még ha igaz is, amit mondok, az nem bőrprobléma". Csak ültem, és néztem tátott szájjal, hogy tényleg nem látja az összefüggést egy olyan helyen, ahol 2-3-szorosára tágul a bőr...? Próbáltam magyarázni, hogy egy régi, rossz befőttesgumi sem attól szakad el, ha nézik, hanem ha meghúzzák, és ez különbözteti meg a jótól, aminek semmi baja, ha nyúlik... de hát belémfojtotta a szót. Inkább győzködött arról 15 percig, miért kamuzom, minthogy vetett volna egy pillantást a képanyagra, vagy bármi.


Itt ugye meg is akadt az ellátásom, nyilván soha senki nem fogja már megnézni, mert védik egymást, ismerik egymást, és a következő is csak belepillantana a papírokba, látná, hogy "nincs semmi bajom", azt bezzeg nem, hogy mindez vizsgálat nélkül történik. Egy online bőrgyógyásznak elküldtem a képanyagot, írta, hogy sürgősen vissza kellene jutnom a szakrendelésekre és vizsgálatokra, de online nem tudja megoldani, és a pénzt is visszautalta nekem.


Ez fél éve húzódik, nagyon komolyan kihat már a mentális állapotomra is, női szaténból kivágott "alsót" kell hordanom, hogy tolerálhatóbb legyen a fájdalom, stb. Mi a fenét tehetek? Merre a kiút? Magánra nincs pénzem. Menjek a kamarához? Nem érdekel a büntetése, eleve nincs orvos, nyilván nem kap semmit, csak szeretnék normális ellátást kapni, jelenleg meg semmilyenre nincs esélyem, és kilátástalan a dolog teljesen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook