Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székrekedéses babák... fórum

Székrekedéses babák... (beszélgetős fórum)


15. magdiy
2009. júl. 3. 12:49
Nekem a kisunokám szenvedett székrekedésben. A doktornő tanácsára lányom kipróbálta nála a Mira baby vizet. Ez segített, nem lehet hozzászokni, természetes emésztést és székelést elősegítő víz. Azért konzultáljatok a gyerekorvossal róla.
2009. febr. 5. 20:58

Nálunk is volt szorulás, és nagyon kemény vastag kaki sírva kinyomása 4-7 hó között. A banán ha jó érett, akkor nem okoz szorulást.

Rokonunknál az egyik határozottabb óvónénitől szorongott a gyerek, mert a családban nem volt hozzászokva, hogy keményen rászólnak. Csendes, nyugis család. Fizikai hasfájdalmai voltak, de mindent kizártak és pszichológus segített. Persze ma sem egyszerű, sokszor nagyon kell sietni, mert játszani kell, és futtatja a szüleit is, hogy kell, aztán meg mégse. 6 éves.

2009. febr. 5. 20:29
Az én fiamnak is voltak székrekedéses időszakai. Szorulásos és normál kakilásos időszakok váltották egymást. Én a glicerines kúpot használtam neki, mikor már több napja nem volt kaki, és már láttam a fenekénél, hogy pedig lenne. Egy fél kúp csodákat tett. De egyébként az én fiamnak a banán az ami segít a kakilásban. Ez furán hangzik, mert ugye a banán szorulást okoz, de az fiamnál ez fordítva müködik. A banántól egy nap 2x-3x is van széklete.
12. 03755e6896 (válaszként erre: 11. - Zizi79)
2009. febr. 5. 20:28

Nálunk igazából az a helyzet,hogy a kaki jönne,de visszaszorítja. Nem kemény a kakija.

Próbáltunk már mindent,a napi laevolac adagja 30 ml volt,utána jött 2-3 glicerines kúp,de még mindíg visszaszorította,és utána jött a beöntés,amit szintén visszaszorított. 1 liter vizet öntöttünk be és 35 percig képes volt visszaszorítani.

Elnézést ha hosszú voltam :)

11. zizi79 (válaszként erre: 9. - 03755e6896)
2009. febr. 5. 20:23
A glicerines kúp sem segített?
2009. febr. 5. 20:23
Hátra fektetni, és a pocakját a hátától előre fele megmasszirozzuk kétkézzel a köldöke aljáig.
2009. febr. 5. 20:21
Ezt le kell írnom:Az én fiam most 3 éves,sajnos máshogy nem bírt kakilni,csak lázmérővel.Azóta is kaki problémánk van és pont ma voltunk phsziológusnál emiatt :(
8. Dorottya84 (válaszként erre: 6. - Zizi79)
2009. febr. 5. 20:20
Persze ez csak végszükség esetén!Én amúgy is azt tapasztaltam hogy egy ilyen nem kakilós időszak után megint minden normalizálódik!
2009. febr. 5. 20:19
Ha folyamatosan nem tud kakilni akkor tanácsolnám az orvos meglátogatását...
6. zizi79 (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2009. febr. 5. 20:17

A hőmérőzést nem ajánlanám, pláne nem minden pelenkázáskor, mert ahhoz hozzászokhat a picúr...

Az csak ha már más nem segít...

2009. febr. 5. 20:16
mi is hőmérőztük,sajna máshogy nem jött ki:-)
4. zizi79 (válaszként erre: 1. - Grosshaus)
2009. febr. 5. 20:15
Nálunk is bevált a Laevolac.
2009. febr. 5. 20:15
Ha nincs puki,akkor egy kevés mecsek baby teát ajánlanék de csak pohárból(ne szokjon rá a cumisüvegre).Ha van puki de kaki nincs akkor minden pelenkázásnál hőmérőzés(kis krém a végére a és be a popsiba)egy kis torna le-föl a kis lábait és ezzel is megmozgatjuk a beleket!
2009. febr. 5. 20:13
Laevolac-tuti jó!
2009. febr. 5. 20:12
Mivel segíthetnénk nekik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook