Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szédülés ellen 50 felett fórum

Szédülés ellen 50 felett (beszélgetős fórum)


20. d41005143d (válaszként erre: 19. - Smilelisa)
2015. febr. 9. 04:16
igen stress lehet az okozoja,az annyi mindent okoz!
2014. júl. 8. 00:15
Sziasztok! 18 éves vagyok.Kb. 1-2 éve nagyon sokat szédültem,amikor fekvésből felálltam és nem tudtam menni mert annyira szédültem. Voltam fülészeten szemészeten,lime-kórra is gyanakodtak,voltam neurológián...végül az oto-neurológián kötöttem ki.Ott felírtak 2 gyógyszert de abból az egyiket nem tudtam szedni mert 18 év alattiak és aszthmások sem szedhetik, én persze mindakettő voltam, mondom szép... Így hát szedtem csak az egyiket egy nagyon kicsivel csökkent a szédülések száma, de abban se vagyok biztos, hogy a gyógyszer miatt.Nagymamám azt mondta hogy szerinte azért szédülök mert sokat stresszelek,és tényleg sokat idegeskedtem, utána rájöttem hogy, lehet igaza van: 3 napig nála nyaraltam teljesen nyugiban voltam, nem stresszeltem és a 3 nap alatt 1x sem szédültem, és szerintem ez egész szép eredmény ahhoz képest, hogy naponta legalább 10x is elszédültem.Egy idő után abba hagytam a gyógyszert mert javult valamivel az állapotom és gondoltam nem kell.Megvoltam gyógyszer nélkül kb. 1,5-2 évig. Most hogy éretttségi volt meg felvételi, megint sokat stresszelek, és 1-2 hete elő is jött a szédülés.Úgy látszik erre még nem világított rá az orvostudomány,hogy túlzott stressz is okozhatja, meg persze ha ki is találták, akkor kinek adják el a gyógyszereket? A nyugodt élet titka pedig nem a gyógyszerekben rejlik.
2010. okt. 21. 18:46
Örülök neki, hogy Édesanyád jól van. Ez hamar megoldódott.nekem három éve van, minden vizsgálat negatv lett, csak a szédülés maradt. De már nem állandó.üdv.agi
2010. okt. 20. 18:36

Egész éjszaka szédült, és napközben is reggeltől estig.

3.napon vettem rá, hogy forduljon orvoshoz. Telefonon beszéltem vele, most azt mondta, minden oké.

2010. okt. 20. 14:54
milyen jelegű Édesanyád szédülése? húz jobbra, vagy balra, sima , vagy forgójellegű ,mikor jeletkezik nála? reggel, napközben ,ha fekvés közben megfordítja a fejét...stb? részletesebben írd le. üdv.
15. t.Ili (válaszként erre: 14. - T.Ili)
2010. okt. 19. 21:09
Bocsi,kimaradt a t betű:)
14. t.Ili (válaszként erre: 12. - Fandiné)
2010. okt. 19. 21:08
Meg se röngenezték?
13. krisz.72 (válaszként erre: 12. - Fandiné)
2010. okt. 19. 18:41
Az a lényeg,hogy tudják,mi a probléma,és tudják kezelni.Sok sikert és gyógyulást kívánok anyukádnak,Neked pedig gratulálok.
2010. okt. 19. 18:27

Ma volt anyukám a sürgősségi osztályon, és vért vettek tőle, majd kapott egy infúziót.

A diagnózis: nyakcsigolya meszesedés. Kapott gyógyszert, és több mozgást javasoltak neki. Remélem rendben lesz minden. Még nem tudja, hogy ÉN (2 év próbálkozás után!) 7 hetes kismama vagyok, de ezzel a jó hírrel egyenlőre várnom kell.

Ő rendbe jöjjön, most ez a legfontosabb.

2010. okt. 19. 16:15
Nekem 1 éve kezdődött az állandó forgó szédülés.Elküldtek neurológushoz,orr fül gégészetre,vérvételre,pajzsmirigy ultrahangra,nyaki röntgenre,koponya MRI-re,szemészetre,és sehol nem találtak semmit.Végül egy belgyógyász javaslatára elkeztem szedni a Juvita nevű Magnézium +B6 tablettát,azóta nem szédülök.Szerintem mindenképpen menjen el az anyukád a háziorvoshoz és kérjen beutalót vérvételre,röntgenre,és pajzsmirigy vizsgálatra. Mindenképpen utána kell járni.Jobbulást kívánok anyukádnak.
10. t.Ili
2010. okt. 18. 23:46
A nyakcsigolya meszesedése is lehet a magyarázat a szédülésre.főleg a változókori csontritkulás miatt.
2010. okt. 18. 23:28

Iszik elég folyadékot az Anyukád?

Idősebb korban csökken a szomjúságérzet, de akkor is inni kell legalább másfél, két liter vizet.

A folyadékhiány is okoz szédülést...

2010. okt. 18. 22:55
Sziasztok. Szédülést sok minden okozhat, szerintem is jó neurológushoz fordulni, és a fülorrgégészt se szabad kihagyni, mindenképpen kellene vérkép, ha nincs, mert lehet egy egyszerű vérszegénység is, illetve egyes nyomelemek hiánya az ok. A látás rendben van? A fejfájás és szédülés esetén elsődlegesen kivizsgálandó terület szerintem. A pajzsmirigy működést is érdemes megvizsgáltatni (vérkép TSH).
2010. okt. 18. 20:01
A fül-orr-gégész is segíthet.
2010. okt. 18. 19:07
Köszönöm a válaszokat. Vérnyomása jó, inkább Ágnesnek lehet igaza: folyamatos aggódás létfentartás miatt, holott jelen esetben semmi oka nincs aggódni. A szülők már csak ilyenek... Köszönöm, és mindenféleképpen felkeresünk egy neurológust.
2010. okt. 18. 18:39

Esetleg magas vérnyomás, ami idegalapon is lehet, vagy nem alussza ki magát rendesen, vagy a hajszolt életmód a létfentartás miatt aggódalmaskodik.

Lehetséges, hogy a szervezetnek pihenésre lenne szüksége, de inkább szakembert kell kérdezni nem kell annyiban hagyni. Teljes kivizsgálást kell szorgalmazni és lehetséges kiderül miért van a szédülés és a rossz közérzet. Jobulást Üdv.Ágnes

2010. okt. 18. 18:39
Esetleg belgyógyász, vérnyomás probléma is lehet.
2010. okt. 18. 18:37
Neurológus...
2. nijntje (válaszként erre: 1. - Fandiné)
2010. okt. 18. 18:37
A háziorvos szokott beutalót adni, hogy hova, azt neki kellene eldönteni. Szerintem ideggyógyászatra.
2010. okt. 18. 18:33
Sziasztok! Tudja valaki, hogy milyen orvoshoz kell fordulni szédülés és rossz közérzet esetén?(Anyukám szédül)A háziorvos nem ér semmit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook