Szédülés! (beszélgetős fórum)


1 2
nov. 10. 12:50

Sziasztok! Hétfőn este volt egy elájulasom,eszméketvesztes, görcsös hátra vetésem fejem beütöttem .. kedden olyan rosszul létekkel küzdöttem szédülés, hányinger, gyengeség

Elmentem hazi orvoshoz, szerdan labor, ott minden jó volt

Beutalt ct re, ott is jo volt minden , a szedules hanyinger tovabbra fennt áll . Ma kertem neurológiara idopontot es ful orr gegeszetre . Hétfőn este óta a bal oldalamon a szám feljebb van ha mosolygok. Volt így valaki?

2014. aug. 18. 12:46

Sziasztok.

9. hete szenvedek a BPPV-vel,a gyakorlatokat nem csinálom mert nagyon rosz,félek tőle!!

Elvileg azt olvastam a neten hogy kezeletlen beteg kb 10 hét mulva javul.

Legyenszives ha van valaki aki igy szenvedte végig mint én és tud valamit mondani a gyógyulási időre az kérem irjon.

Előre is köszönöm szépen,mindenkinek jobbulást!!

2013. febr. 10. 14:25

Sziasztok!

Én még most vagyok itt először ezen a fórumon,s nagyon örülök hogy megtaláltam.

Én is szédülök,az enyém hirtelen jön,aztán fáj a fejem és hányingrem is van.Ezt pár hónapja figyeltem meg,most jött ki rajtam,ezelőtt nem volt ilyen.Viszont több fajta betegségem is van,köztük pánikbetegség,így mikor ez elkap,bepánikolok teljesen hogy nem-e agyvérzés vagy ilyesmi.Bár azt is megfigyeltem hogy mindig melegfront hatásakor tör rám,ilyenkor alig létezek,még a lakáson belül is vezetgetni kell mert a fürdőszobáig sem tudok kimenni.Ha lefekszek forog velem minden,se így se úgy nem jó.

53. Regin_a (válaszként erre: 47. - Beetlejuice)
2013. jan. 14. 22:45
Ha te is veterán vagy, elférne egy carotis=nyaki erek UH.
52. Regin_a (válaszként erre: 44. - Vadkaland)
2013. jan. 14. 22:42

És egy másik is van, de nem kerestem meg most


[link]


Előtört nálam is néhány hónapja, aztán csitult, de én már a pánikbetegségre fogom

Volt nyaki UH, semmi változás a korábbi plakkosodáshoz képest


Lehet nekem is ilyen egyensúlyszerv gond lenne?

51. rora
2013. jan. 14. 21:47
Két éve én is megmagyarázhatatlannak tűnő szédüléssel küszködtem, ami néhány nappal azután jött elő, hogy egyik kezem és lábam folyamatosan zsibbadni kezdett. Nem erős szédülés, semmiféle rohamok, hanem egész nap mintha egy doboz sör után lennék. Így együtt elég ijesztő volt, neurológus nem talált semmit. Viszont (háziorvos javaslatára) szedtem kb 5 féle vitamint, vas, magnézium, kalcium, B vitaminok, amitől 1 hónap alatt elmúlt. Miután ezekkel leálltam újra kezdődött, majd újra vitaminok, újra elmúlt. Szóval ezek hiánya is lehet egy ok.
2013. jan. 12. 18:23
Sziasztok! Azért írók mert kedd reggel úgy ébredtem ,h elvolt dugulva a bal fülem fél óra utána helyre jött. Majd este lefeküdtem és éjjel jött rám egy szédülés amint megfordultam az ágyba. Másnap is szédültem de már napközbe is ha felfele vagy lefele néztem és már minden napom így megy ha elfekszek olyan mintha forgna velem a világ sehogy se jó. Mai nap (szombat) már hányingerem is lett. A napokba már nem volt sok étvágyam. Viszont előzőleg beteg lettem hétfő,kedd,szerdán bevettem a gyógyszert amit felírtak megfázás és torokfájásra Isoprinosine amit kaptam elég erős gyogyszer mert a héten 2 szer is volt elég erős fejfájásom ezt mondta is a doki ,hogy lesz. Nem tudom ,hogy ez ami most van ez a gyogyszertől lehet vagy vmi más okozza? Elmentem volna már orovoshoz de a munkám miatt csak 4-5 nap múlva fogok tudni elmenni. Esetleg vmi tipp addig itthon tudnám vmivel kezelni?
2012. márc. 4. 05:23
tobb oka is lehet,pl.magas vernyomas,gyogyszer is okozhatja,idegeskedes....
48. lolita_88 (válaszként erre: 31. - Toprengo)
2010. dec. 13. 18:52
Ajánlom neked a Betarevint,vagy a Betaserc-et.én is szédülős vagyok,de az használ.(egy ideig,aztán be kell venni még egyet.)Már túl vagyok a vérvételen,vizeletvizsgálaton,koponya CT-n,vérnyomásmérésen,neurológuson,de minden negatív.nem tudom mi legyen a következő lépés,de már nagyon unom a szédelgést...:( a háziorvosom a legutolsó lépésként a pszichiátert ajánlotta...
2010. okt. 23. 21:20

Sziasztok,megint..:)


Ma ebéd után ledőltem az ágyra, majd innentől kezdve minden fekvő helyzetű oldalra fordulásnál szédülök, kb 5másodpercig. Álló helyzetben kicsit bizonytalan vagyok, amúgy semmi gáz. Nagyon megijedtem.Szerintetek BPPV? A hallásom ok. 1éve zúg a fülem, ezzel kivizsgáltak, és szervi bajt nem találtak.Bár CT, MRI nem volt.Diagnózis: Stressz. Néha alig zúg, ha ki vagyok erősebb.

Ez nem zavar. De a szédülés igen. Olvastam a tornákat. Az a baj, hogy gerincműtétem volt 5 hete, így az Epley manővert hanyagolnom kell.:( Csak a sima fekvős torna megy. Kedves veterán sorstársaim. Mit tegyek. Menjek orvoshoz? Szedjek valamit, vagy csak tornázzak és bízzak? Mennyi idő alatt javult nektek? Köszi a válaszokat.


Üdv:Zsolt

46. beetlejuice (válaszként erre: 1. - 6759208d08)
2010. okt. 23. 21:11

Szia, sziasztok,


Körülbelül 10éve volt ilyenem, a pánikbetegségemmel jött. Neurológus - pszichiáter pakolt össze gyógyszeres kúrával. Fevarin, memoril, rivotril nem nagy dózisban. remélem ez nem reklám. Mellette mozgás, meditáció.

2009. nov. 10. 18:25

3 hét után elmúlott a szédülés! A fülzúgás még megvan, de legalább nincs a szédülési roham. Csináltam az Epley manővert, vagy attól, vagy nem de másnapra nem volt.El sem akartam hinni. És napról napra egyre jobban vagyok, már nem kóvályog napközben sem annyira a fejem.


Kitartást mindenkinek aki küzd még a bppv-vel.

2009. okt. 29. 11:28

A benignus paroxizmális pozicionális vertigo (jóindulatú helyzeti szédülés) BPPV gyakori betegség. Ilyenkor a vertigót fej helyzetének a megváltozása váltja ki. Jellegzetes módon lefekvéskor, felkeléskor, ágyban forgolódáskor, illetve a fej hátrahajtásakor, például feltekintéskor következik be. Akkor jelentkezik a betegség, amikor a belső fülben található kálcium-karbonát kristályok egy része leszakad és a belső fül kis félkörös ívjárataiba (csatornáiba) bejut. Ezek a kis darabkák mozogásuk során, ingerlik a belső fül érzékelőit, ezáltal heves forgó jellegű szédülést hoznak létre. A vertigónak ez a típusa ijesztő lehet, de ártalmatlan jelenség. Egy-egy szédülésroham öt-tíz másodperccel a fej helyzetváltoztatása után kezdődik, és egy percen belül megszűnik, a vertigóval járó időszak pedig rendszerint heteken belül magától rendeződik. Az Epley manőver ezeket a köveket hivatott visszamozdítani a megszokott helyükre és a szédülést megszüntetni. Az érintettek kilencven százalékánál ezzel a manőverrel azonnali javulás érhető el gyógyszerek nélkül is.


Bocsi, ha hosszúra sikerült...:) De elég sokan szenvednek ettől, velem együtt.

43. tavasi (válaszként erre: 42. - Vadkaland)
2009. okt. 27. 09:47
Mi az a bppv???
2009. okt. 27. 09:25

Tegnap voltam fül- orr- gégésznél, aki megállapította, hogy tényleg bppv-m van. Betaserc-et írt fel, valamint speciális gyakorlatokat mutatott, amivel enyhíteni, illetve megszüntetni is lehet ezt a betegséget. A gyakorlatok kiváltják ezt a szédülésrohamot, ezzel elvileg a mészkristályok hamarabb visszakerülnek a helyükre.

Így legyen! :)

2009. okt. 24. 16:33

Ma elkezdtem szedni a Bilobil fortét, egy fórumban olvastam, hogy elvileg jó lehet, mind a szédülésre, mind a fülzúgásra.

Majd beszámolok, milyen hatása volt, bár azt írja a tájékoztató, hogy kb 30 nap után hat.

2009. okt. 23. 18:34
Sziasztok,nálam ugyanez van kb.20 éve,előjön erős szédülés még álmomban is szédülök ha rossz irányba van a fejem.Kivizsgáltak,kis meszesedést találtak a nyakamba.Most elkezdtem nyaki tornákat végezni és cickafark taát inni naponta 2 bögrével és a héten nem szédültem.Próbáljátok ki
39. ancsika72 (válaszként erre: 38. - Vadkaland)
2009. okt. 23. 12:31

Szegény,remélem vmivel csak tudják kezelni.

Látod Te erről már hallottál Én meg nem:-)))

Én is szokta szédülni de Én sajna pszichésen:-((((

38. vadkaland (válaszként erre: 37. - Ancsika72)
2009. okt. 23. 12:12
Igen, ez a bppv betegség, és amit itt leírtál az az Eshly manőver, amivel elvileg gyógyítani tudják. Nekem úgy néz ki ez van, de elvileg hétfőn megyek dokihoz. Sajnos a manővert én nem tudom csinálni, a csigolyám miatt.
2009. okt. 21. 16:55

Sziasztok!

Érdekes dolgot találtam nektek!

A neurológusok rájöttek,h a hirtelen jött szédülés mögött nem feltétlenül agyi keringési zavar v súlyosabb esetben tumoros elváltozás húzódik meg.A jelenség oka gyakran a belső fül félkörös ívjárataiban keresendő,és kiváltható helyzetváltoztatással,a fej elfordításával,de mivel a szédülés csak 1-2 másodperc múlva jelentkezik nem jövünk rá az ok-okozati összefüggésre.

Egyenlőre nem tudjuk,h mi okozza,de előfordul,h a fül egyensúlyszervében lévő folyadékból apró mikroszkopikus üledék csapódik ki,ami lerakódva felborítja a normális egyensúly-érzékelést.Ez okozza a szédülést és a többnyire vele járó erős hányingert.

Atz,h valóban ez a tünet oka könnyen ellenőrizhetjük.Üljünk le az ágy szélére ölbe tett kézzel,és tehetetlenül dőljünk oldalra,felváltva jobbra és balra is és maradjunk pár másodpercig úgy.Ha szédülni kezdünk akkor nem olyan nagy a baj,mint amennyire kellemetlen.

Szédüléssel,hányingerrel feltétlenül forduljunk orvoshoz,hiszen Ő zárhatja ki a veszélyesebb okokat.De ha kiderül,h csak ezek a pirinyó lerakodások okozzák a bajt,nincs szükség gyógyszerre.A cél,h a lesodródjanak az egyensúlyérző szőrsejtekről.Ehhez naponta többször végezzük el már a fent leírt oldalra dőlést abban az irányban amerre a szédülés kiváltható.Lehet,h 1-2 nap esetleg pár hét fogja csak meghozni a sikert,de a kitartás elnyeri a jutalmát.

36. vadkaland (válaszként erre: 35. - Cdeb5ffe64)
2009. okt. 20. 16:34
Nem tudom, de a gyulladás már szept. elejétől van, ez meg most jelentkezett, 4 napja, egyik pillanatról a másikra. A gyulladás már épp múlóban van... Rettenetes érzés, nem egy "sima" szédülés, hanem ilyen forgó jellegű roham. Még sosem éreztem ilyet:( Persze egész napos hányingerrel, hányással, bizonytalanságérzéssel.
35. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 28. - Vadkaland)
2009. okt. 19. 20:00
És a csigolyagyulladás nem okozhat szédülést?
2009. okt. 19. 19:37
én ma pocsékabbul vagyok egésznap tiszta ideg voltam.pedig nem akarok idegeskedni de hiába.a gyomrom is fájt egésznap biztos az időjárás is befolyásolta a mai napom az egész egy rémálom!sajna azelőtt volt időm és energiám mozogni ma már egyik sincs.
33. 62cc0f78ae (válaszként erre: 31. - Toprengo)
2009. okt. 19. 11:35

Fogalmam nincs... De ezer százalék, hogy a stressztől, az most van bőven, más bajom meg elvileg nincs.


Ismerős, ez a "lustaság":) Bár azt tudom, hogy csak elkezdeni nehéz, utána jó érzés, de az első lépés olyan nehéz, pedig itt csábítgat a szobabicikli...:)


Azt írtam? Nem írtam? passz, hogy most ez a hülye időjárásváltozás is lehet oka a szédülésnek, meg a "depinek".


Viszont, ha szervi oka nincs a szédülésnek, akkor a doki széttárja a kezeit, nem mond semmit.

32. Toprengo (válaszként erre: 28. - Vadkaland)
2009. okt. 19. 10:32
Ilyenről még nem hallottam...
31. Toprengo (válaszként erre: 30. - 62cc0f78ae)
2009. okt. 19. 10:32

Én már 1-2 hónapja szedem a magnéziumot, de semmi. Nem vagyok energikusabb sajnos.

A stresszt nem tudom megszüntetni... A vérnyomásom rendben van. Először azt hittem, attól szédülök, mert alacsony, de normális.

Hát... keveset iszom sajnos... próbálok többet inni, de sokszor elfelejtkezem róla. Meg mindig eltelik az idő, annyi a dolog.

Tornázni? Nincs erőm... olyan fáradt vagyok... aludni akarok.

A fülzsibbadás mitől lehet?

2009. okt. 19. 10:25

A magnézium csak lassan szívódik fel...:(

A szédülés nagyon gyakran a stressztől van, plusz az alacsony vérnyomástól is, vagy az is lehet az oka, ha keveset isztok. (Engem az ügyeletes doki "okosított" ki)

A neten mindenhol azt olvastam, hogy tornázni kell, emeli a vérnyomást, csökkenti a pulzust, és edzi a szivet is.

Passz.

Én is szédülős vagyok, meg mostanában zsibbad a bal fülem.:( De nem folyamatosan, viszont mindennap.

29. Toprengo (válaszként erre: 27. - 2a033963fa)
2009. okt. 19. 10:09

Én sem akarok gyógyszert szedni, nem is fogok.

Elkezdtem magnéziumot szedni, hátha az hiányzik belőlem, de azóta is szédülök tovább. :-(

2009. okt. 18. 11:15

Két napja kezdődött nálam egy furcsa szédülés. Csak az ágyban és csak akkor jön elő ha elfordulok vmelyik oldalra. Néztem itt a neten a tünetek alapján ez a BPPV (helyzeti szédülés) vagy mi fene lehet. Jelenleg csigolyagyulladás miatt itthon fekszem már egy hónapja, szedem marokszám az antibiotikumokat, most kezdtem jobban lenni, erre most meg jön ez!!!


Tegnap este már felhívtam az ügyeletet is, ott is azt mondták, hogy ez a nyavalya amire gondoltam és, ahogy jött pár nap alatt el is múlik. Este már hányingerem volt, szarul voltam nagyon.


Van vkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Meddig tartott nálatok, lehet rajta vhogy segíteni, vagy elviselhetőbbé tenni????

Láttam a neten ezt a nem tom milyen manővert, de az nálam nem jöhet szóba a csigolyagyulladás miatt:(

27. 2a033963fa (válaszként erre: 23. - 6759208d08)
2009. okt. 17. 16:42
Mindenkit odaküldenek ha nem találják mi okozza.Ha van bajod ha nincs,írnák fel a gyógyszereket rögtön.Én köszönöm szépen nem kérek belőle,akkor inkább szédülök tovább.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook