Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szedett már valaki Yarocen 15 mg tablettát? fórum

Szedett már valaki Yarocen 15 mg tablettát? (beszélgetős fórum)


1 2
25. gyöngyike30 (válaszként erre: 24. - Buci1977)
2013. júl. 18. 15:45
Szia!Jó hogy jobban vagy,én mindig a kisfiamat néztem és azért gondolkoztam hogy elkezdjem-e vagy nem,mert féltem nem leszek olyan állapotban hogy tidjak rá vigyázzni mert mindig velem van.Én amikor megpróbáltam elkezdeni nekem nem volt jó nagyon elkábitott az afél szem is ezéret abba hagytam,próbáltam egy másik fajtát is annak nem volt ilye hatása.DE remek hogy jobban vagy,kitartást és jobbuást továbbra is.
2013. júl. 14. 17:50

Kedves gyöngyike30!


A legutóbbi hozzászólásom óta eltelt 8 hónap. A javulás tovább folytatódott. Csiga lassúsággal, de folytatódott. Már szinte ugyanaz az ember vagyok, aki előtte voltam (már amennyire az ember ugyanaz lehet egy ilyen esemény után). Egy közel egészséges embernek érzem magam, akinek van egy nagyon szomorú emléke. Német tanfolyamra járok, képes vagyok újra tanulni. Az életem nem a túlélésről szól. Ez nagyon nagy dolog!


Vannak hullámvölgyek, de belefér. Tudomásul veszem, hogy vannak nehéz napok.


A Xanax adagot lassan, fokozatosan csökkentjük. Hosszú ideig szedtem és nem kis dózisban (2x1mg). Most 3x0,25-ös Frontint szedek a Yarocen és az Elontril mellett. A dóziscsökkentés nem visel meg. Kb 2 hét múlva tervezem a déli adagot megfelezni.


Nekem segített a Yarocen. Az, hogy ilyen hosszú időn keresztül nem tudtad eldönteni hogy szedjed-e, arra utal hogy valóban szükséged lenne rá (vagy valamilyen más antidepresszánsra). A depresszió egyik tünete a döntésképtelenség is, az állandó önmarcangolás. A legfontosabb az lenne, hogy találj egy olyan pszichiátert, akiben 100%-osan megbízol.

2013. júl. 9. 09:42

Sziasztok!

csak most olvastam ezt a fórumot. Nálam szorongásos depressziót állapítottak meg. Nem tudtam enni, ülni, aludni, állni...egyben volt a gyomrom, magas volt a pulzusom. Az utcára sem tudtam kimenni. 2 hónapig nem dolgoztam.Először Cipralexet kaptam, a 6 hét pokol volt, míg hozzászokott a szervezetem.Mellette Frontint kaptam, aztán Xanaxot, Xanax Retardot. Végül helyrejöttem,teljesen elhagytam a gyógyszereket. De sajnos visszaestem. Akkor egy ugyan olyan hatóanyagú gyógyszert írtak fel, mint a Yarocen, a Remeront.Mellé pedig (sajnos) Rivotrilt. Megint össze tudtam szedni magam, de jó néhány kilót felszedtem. Újabb visszaesés, akkor jött a Yarocen. Megint jól lettem, és nem híztam! Néha vannak hullámvölgyek, olyankor 45 mg-ot szedek, de aztán visszaállunk a 30-ra.Azt mondják , a gyógyszerek mellé jó a terepáiás kezelés, a pszichológus. Állítólag teljesen meg lehet gyógyulni A visszaesések ellenére én hiszek a gyógyulásban. Azóta elkezdted szedni a yarocent? Hogy vagy?

2013. ápr. 1. 16:42
Mi a tapasztalatotok erröl a gyógyszerröl?Tanácstalan vagyok el kezdjem vagy ne kezdjem?
2013. márc. 29. 22:01
?
2013. márc. 29. 16:04
Segitsetek megbizhatok ebben a gyógyszerben?
2013. márc. 28. 21:07
Szeretnék még véleményt kérni erröl a gyógyszerröl
18. gyöngyike30 (válaszként erre: 17. - Buci1977)
2012. dec. 14. 14:12
Köszönöm a segitséget,nagyon hasznos volt.
17. buci1977 (válaszként erre: 1. - Gyöngyike30)
2012. nov. 16. 00:34

Kedves gyöngyike30!



35 éves férfi vagyok, több mint egy éve szedem a Yarocent. Én nagyon mélyen voltam. Olyan masszív szorongásos és depressziós tüneteim voltak, hogy (miután már egy hete nem tudtam már altatóval sem aludni és a memóriám ebből kifolyólag 2-3 percesre zsugorodott) önszántamból kórházba vonultam. Ott aztán 2-3 napig semmilyen gyógyszert nem adtak leszámítva minimális adagban Frontint. Ekkor már öngyilkossági gondolataim is voltak. Aztán Cipralex nevű antidepresszáns gyógyszert kezdtek adni, majd 1 hét után kilöktek az utcára sokkal rosszabb állapotban, mint ahogy bementem oda. (A kórházzal kapcsolatban csak egy pozitívumot tudok említeni: addig sem kellett a családomnak abban a rossz állapotban látniuk. A látogatási időben pedig eljátszottam, hogy már jobban vagyok. Így legalább attól a tehertől megszabadultam, hogy a feleségem, gyerekeim, szüleim agyonaggódják magukat miattam. Egyébként mindenkinek azt tanácsolom, ha nem feltétlen szükséges ne vonuljon be kórházba. Többet árt mint használ.) Miután kikerültem a kórházból, még 2 hétig szedtem a Cipralexet. Ekkor már 4 hete nem aludtam!


Ekkor váltottunk Yarocenre. Az alvásproblémáim azonnal megoldódtak. Azok a tünetek, amelyek a 4 heti nem alvás miatt voltak, fokozatosan 1-2 hét alatt megszűntek: a memóriazavar, a koncentrációra való képtelenség, stb. A depresszióm és a szorongásom csak lassan enyhült. Azonban jött a tél és kezdtem visszacsúszni. Ekkor kaptam a Yarocen mellé az Elontril nevű antidepresszánst és a Xanax SR-t. Ekkor már 2 hónapja szedtem a Yarocent. Azóta ezt a három gyógyszert szedtem (Yarocen+Elontril+Xanax), már 11 hónapja. A javulás nagyon lassú volt. Olyan lassú, hogy eleinte észre sem vettem, hogy haladok. Sőt, úgy tűnt, hogy nekem semmilyen gyógyszer nem használ, mindig visszaesek. A visszaeséseket tragédiaként éltem meg, holott csupán arról volt szó, hogy a nagyon lassú javulás nem egyenletesen, hanem hullámzásokkal ment végbe. Ezt azért írom le, nehogy Te is abba a hibába essél, hogy a hirtelen csodát várod a gyógyszertől, és mivel az nem egyik napról a másikra következik be, elkeseredsz. ÉN 8 HÓNAPJA SZEDTEM MÁR A GYÓGYSZEREKET, mikorra a pokolból felemeltek annyira a gyógyszerek, hogy bármiféle örömöt érezni tudtam. Ha tudtam volna előre, hogy a gyógyszerek hatni fognak és bíztam volna bennük, biztos vagyok benne, hogy gyorsabb lett volna a javulás. DE ÚGY IS SEGÍTETT A GYÓGYSZER, HOGY NEM BÍZTAM BENNE! Ezt is nagyon fontosnak tartottam elmondani!


Nálam három mellékhatás jelentkezett. Az egyik, hogy reggel kicsit lassabban tudtam kimászni az ágyból, mert leesett a vérnyomásom. De fél perc ágy szélén történő ücsörgés után a szédülés megszűnt. Ez a mellékhatás 1-2 hónapon belül teljesen megszűnt. A másik mellékhatás, hogy nagyon megjött az étvágyam. 80 kg-ról fél év alatt felfutottam 93 kg-ra. De én nem tűrtőztettem magam az evéssel. Nem érdeket, hogy hízom. MERT HOGY NEM A GYÓGYSZER HÍZLALT, HANEM AZ, HOYG TÖBBET ETTEM. Ez a mellékhatása is fokozatosan csökkent a gyógyszernek. És fél év alatt visszafogytam 89 kg-ra. A további fogyás úgy érzem már nem lesz probléma, mert teljesem visszaállt a éhségérzetem az eredeti szintre. A harmadik mellékhatás, hogy gyakrabban álmodom rosszat. De ez lehet, hogy nem is a gyógyszer mellékhatása, hanem a betegség tünete.


És még egy záró gondolat. Én tégyleg nagyon nagyon mélyen voltam. Ha nincsenek antidepresszánsok, én valószínűleg vagy egy rácsos ablak rácsait rángatnám, vagy már befejeztem volna földi pályafutásomat. A Te eseted valószínűleg sokkal enyhébb annál, amilyen az enyém volt. És lám a Yarocen engem is kihúzott a gödörből, igaz 1 év kellett neki. De ha hamarabb orvoshoz fordulok, és hamarabb a Yarocen mellett döntenek az orvosok, nem is kerültem volna olyam mélyre. Hazudnék, ha azt állítanám, hogy olyan vagyok, mint amilyen régen voltam. De az az ember, aki most vagyok, egyre inkább emlékeztet arra, aki voltam. És ezt a Yarocennek köszönhetem. Ne félj tőle, nagyon jó gyógyszer! Lesznek mellékhatások (az előbb említetteken kívül például 1-2 hétig ingerlékeny leszel), és nem gyógyít meg varázsütésre mint Törpapa varázsitala, de bízhatsz benne, hogy hétről hétre szépen lassan egyre jobban és jobban leszel. Nekem egy év kellett a "teljes" gyógyulásig, de engem a pokol legmélyebb bugyrából kellett visszahoznia.


Még egy jó tanács. Soha ne adj olyanok véleményére, akik 2-3 hétig, vagy egyáltalán nem szedték ezt a gyógyszert.


Remélem segítségedre lehettem.

2012. nov. 15. 09:41

Én szedtem Yarocen-t! Kezdetben 30mg-ot egy fél évvel később már csak 15mg-t, és most meg már elhagytam.

Én pánikbetegség-szerű dologra szedtem.

Szerintem egy hatásos gyógyszer. Bevétel után nagyon álmosít, ezért kell este bevenni, de így legalább könnyen tudtam elaludni. Viszont van egy igen kellemetlen mellékhatása, erősen hízlal! (csökkenti a jóllakottségérzést) Én úgy voltam vele, hogy inkább kicsit meghízom, mintsem maradok abban az állapotban!

Remélem valamit segített ez a kis összefoglaló! ;)

2012. nov. 12. 19:04
Sztem ezt ritkán írják fel,nem sok tapasztalat lehet vele.Mert nagyon gyenge,ha vki el is kezdi,nagyon hamar váltani kényszerül.Ha felírták,szedd,a többit meg tudod beszélni az orvosoddal.
2012. nov. 12. 19:02
mi a vélemeényetek róla,ha valaki szedett már ilyet!
2012. nov. 10. 16:19
esetleg valakinek van még tapasztalata?
2012. nov. 9. 19:09
ja értem.
11. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 10. - Gyöngyike30)
2012. nov. 8. 19:16
Húh,hát ezt itt nyilvános fórumon nem szívesen tárgyalnám ki.De annyit leírhatok,hogy a gyerekkor és a házasság is "segített",hogy szednem kelljen ilyen vackokat :(
10. gyöngyike30 (válaszként erre: 9. - 6ee0ffb012)
2012. nov. 8. 19:14
Az jó hogy jobban vagy,és neked mi hozta ki hogy gyógyszert kell szedjél?Nekem anyukám elvesztése után jöttek ki a rossz dolgok.
9. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 8. - Gyöngyike30)
2012. nov. 8. 18:31
Alakul.Szedem egy ideje,elég nagy dózisban,de határozottan jobban érzem magam.
8. gyöngyike30 (válaszként erre: 7. - 6ee0ffb012)
2012. nov. 8. 18:14
És most jól vagy tőle?
7. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 6. - Gyöngyike30)
2012. nov. 8. 18:12

Mindenkinek más válik be.Én ugye szedek mellette mást is,így nyilván más a hatékonysága is.

Szedtem Frontin,Rexetint,stb,míg végül rátaláltunk az Asentra-ra,ez most nagyon jól bejött.

6. gyöngyike30 (válaszként erre: 5. - 6ee0ffb012)
2012. nov. 8. 18:09
Tényleg?Én nem tudom hogy el kezdjem-e szedni,félek e mellékhatásoktól.Neked is voltak rossz gondolataid?És végül melyik gyógyszer vált be?
5. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 4. - Gyöngyike30)
2012. nov. 8. 18:02

Többet sírtam,sérülékenyebbnek éreztem magam.Mindenkire mindenért dühös voltam.Nem bírtam elviselni,ha vki mellettem nevetni mert.

Előtte ilyen kemény dolgok azért nem voltak.Igaz,nálam végül kb. az 5. gyógyszert vált be,de azok már sokkal erősebbek,mint ez.

4. gyöngyike30 (válaszként erre: 3. - 6ee0ffb012)
2012. nov. 8. 17:55
Hogy -hogy mit éreztél?
2012. nov. 8. 17:35
Nagyon gyenge depresszió elleni szer.Én rövid ideig szedtem csak,mert pont ellenkező hatást idézett elő.
2012. nov. 8. 17:25
Milyen lehet ez a gyógyszer,hangulatjavitóként irta fel at orvos,örülnék ha valaki megosztaná velem a tapasztalatokat ha szedett ilyen vagy hasonló gyógyszert.
2012. nov. 8. 17:24
Nekem ma ezt irta fel az orvos,esetleg valakinek van valamilyen tapasztalata?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook