Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szedett már valaki Yarocen 15 mg tablettát? fórum

Szedett már valaki Yarocen 15 mg tablettát? (beszélgetős fórum)


1 2
55. Bless the child (válaszként erre: 54. - Globus)
2020. okt. 10. 17:40
Csak ne hazudjon, hogy miért nincs már gyógyszere
54. globus (válaszként erre: 53. - Bless the child)
2020. okt. 10. 17:39
Pont ezt akartam tanácsolni. Kérjen e-receptet a kezelőorvosától, és rendes időben menjen ellenőrzésre.
53. Bless the child (válaszként erre: 52. - Ercsike3)
2020. okt. 10. 17:38
Ma szombat. Hogyan lenne innen 1 héten belül gyógyszered? Amúgy meg senki nem fog ilyen gyógyszert küldözgetni neked. Ha többet szedtél be az előírtnál, akkor vedd a batorságod es hívd fel hétfőn az orvosod és legyél őszinte. Egyedül ez a helyes út.
2020. okt. 10. 16:43
De komolyan gondoltam mert elfogyott a gyógyszerem és én 1 hét múlva megyek dokihoz. Nem tudom mi lesz velem addig. :(
51. Bless the child (válaszként erre: 51. - Ercsike3)
2020. okt. 10. 16:38
Hogyne. Ezt ugye nem gondoltad komolyan?
2018. nov. 4. 14:47

Nem az előző hozzászólásokhoz szeretnék kapcsolódni. De talán így is hasznos lesz, amit írok. Reményt szeretnék adni azoknak, akik ezt a gyógyszert szedik. Nekem hosszú távú tapasztalataim vannak ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban és tudom, hogy teljesen tünetmentessé lehet tőle válni. Én 45mg-osat szedek, és kb olyan rutin számomra, mint az esti fogmosás. Már nem üt ki a gyógyszer, csak annyira vagyok álmos tőle, amennyire bármelyik egészséges ember, ha este lefekszik. El tudok nélküle is aludni, de akkor rosszat álmodom, és éjszaka közepén felriadok. Ilyen a 7 év alatt 1-2 alkalommal fordult elő. Picit megváltozott a személyiségem, de szerintem nem a gyógyszertől, hanem a betegségtől. Régen nagy klasszikus zene rajongó voltam, ma nincs hozzá türelmem. Régen szerettem a filmdrámákat is, ma inkább az ismeretterjesztő filmek és a vígjátékok érdekelnek. Régen a legunalmasabb embert is türelemmel végighallgattam, ma erre képtelen vagyok. Tehát valóban nem türelmetlenebb lettem mint voltam fiatalon.


DE:

- 99%-ban egészségesnek érzem magam (de elfogadtam ezt az 1% hiányt ami abban nyilvánul meg, hogy picit hamarabb fáradok el szellemileg)

- Tudok örülni

- Vannak terveim

- Van szellemi teljesítményem (igaz hamarabb elfáradok, de ez csak annyit jelent, hogy ugyanahhoz a szellemi teljesítményhez több időre van szükségem)

- És TUDOM, hogy a depresszió nem tart örökké


Onnantól éreztem , hogy visszakaptam igazán önmagamat, hogy letettem a xanaxot. A xanax amellett, hogy elnyomta a szorongást, tompította a szívfacsaró érzéseket és esélyt adott a túlélésre, egyfajta fátylat is jelentett köztem és a világ között. És fátyol nélkül a világ még szebb lett.


Azért írtam le ezeket a sorokat, hogy reményt adjak azoknak, akik az út elején járnak. Van gyógyulás, kinél gyors, kinél lassú. Nálam lassú volt. Aki kíváncsi, vissza tudja olvasni korábbi hozzászólásaimat.


Akiket untattam, azoktól elnézést kérek, de ha csak egy embernek reményt adtam már megérte.

49. mell (válaszként erre: 46. - 304565a64f)
2018. júl. 26. 13:42
Azért le a kalappal a kitartásodért! Ismerős az alvásbajod, ezért ha gondolod az egészségi állapotom naplómba jelentkezhetsz- szívesen felvennélek. te is rájöhetsz egyből, hogy nagyon hasonlók vagyunk!Érdeklődöm, hogy vagy azóta? alvásod milyen? Első napos vagyok 15 mg Yarocennel, nagyon éhes vagyok, másfél óránként eszek, nagyon fáradt vagyok mindig. Nem tudom mihez kezdjek, szedjem-e vagy sem, ezért találtam erre a fórumra.
48. health79 (válaszként erre: 36. - 304565a64f)
2018. júl. 19. 09:12

Sziasztok!Köszönöm mindenkinek..

Pokolian voltam.Megkeserítette a napjaimat,rendkívúl agresszív voltam tőle.Abbahagytam.

47. Narrna
2017. márc. 17. 19:04

Régi topik látom, de gondoltam leírom a tapasztalatom.


Nekem Frontint és Yarocent írtak fel szorongásra és depresszióra.

Először csak Frontint szedtem amikor rosszul voltam, segített is, csak úgy éreztem magam tőle mint egy zombi.


Amióta a Yarocent is felírta a doki, csak azt szedem, hiába mondja mindkettőt vegyem be, engem a Yarocen is kiüt szóval inkább nem fogom magam kicsinálni a kettővel egyszerre.

Mikor először bevettem a Yarocent este és elkezdett hatni, azt hittem elájulok. Alig tudtam megmozdulni, beszélni, azonnal mentem aludni.


Kb. 2 nap alatt hatott a depressziómra és a szorongás egy részére, de azt sajnos nem teljesen iktatta ki.

Viszont már akkor lett bennem egy pozitív érzés, ami nem hagyta, hogy dologtól túlságosan rossz kedvem legyen vagy sírjak napi szinten, ami eddig nagyon gyakori volt. Nekem segít, viszont nem akarom életem végéig szedni, és igenis félek attól,amikor abba akarom hagyni.


Meg azért van egy mellékhatása, a hasam gyakran felfújódik. :/ Meg igen, azt hiszem híztam, bár mondjuk rám fért szerencsére.

46. 304565a64f (válaszként erre: 45. - Hold99)
2016. márc. 6. 15:46
Csak gondoltam benézek.Nekem nem segített a mirtazapin aludni. 45 mg kifejezetten rossz volt, szedtem 30--ban, és két hete csökkentettem 15-re, majd 7.5-re.Ha egy mód van rá, ne kezdjétek el. A csökkentés miatt a szívdobogásérzés és az adrenalisnos gyomorgörcs minimum kétszer erősebben jön, mint amikor az alvásmizériám kezdődött, ez a negyedik hónap.Én akkor úgy éreztem meghalok, és nagyon szorongtam, hogy az inszomnia mögött valami súlyos betegség van. Sajnos az álmatlanságom jöttányit sem változott, viszont másfél hónapnyi yarocennek köszönhetek +4 kilót....a szorongást valamelyest oldotta, de most lejönni róla nagyon rossz. Az orvos a Valdoxánt ajánlotta, még átgondolom. sajnos a mai napig szedek altatót, mert pár nap után már nagyon rosszul viselem a három órás alvásokat.Az emberek nagy részének segít a yarocen az alvásban, és aki depressziós az minden bizonnyal profitál belőőle, nekem több a károm mint a hasznom, már előbb abba kellett volna hagyjam.
45. Hold99
2016. febr. 1. 18:21
Megszoktam a hallut...hangit hallok főként (emberi beszéd)
2016. jan. 31. 19:14

Par hete max. 3 hete kezdtem szedni, de elegge osszevissza, mindossze 3*0.25-ot, aztan egy hete mar csak este 0.5-ot, ezt probaltam egy 0.25/os felevel csokkenteni.De igazabol mindegy, mert se igy se ugy nem alszom jol:(

Ez a hallucinanio ijeszto szamodra?Vagy inkabb mint amikor zug valami stb?

43. Hold99
2016. jan. 30. 21:15
Ha hosszabb ideig szedtef a frontint és mostanában csökkentetted, akkor az magyarázat lehet arra, hogy nehezen alszol.
42. Hold99
2016. jan. 30. 21:13

Akkor is van hallum, amikor nincs depresszióm. Főként hang, más jellegű ritka.

Depresszióra a különböző diagok oka az, hogy nem ugyanakkot adták. Hol jobban, hol rosszabbul voltam.

2016. jan. 30. 20:11

A hallucinacio kepi vagy hang?En ugy tudom, hogy depresszioban is elofordulhat, marmint komolyabb depresszio eseten.

Rossz erzes, ha az embernek mondanak mindenfelet.

Nekem az alvasom meg mindig hektikus. egy-ket jobb nap utan, mintha megunna a szervezetem a jot, es yaceron ide vagy oda par ora alvas. sajnos a frontint se tudtam letenni, ha nagyon nem megy az alvas ejjel es kezdodik a szivdobogas, akkor be kell hogy vegyem, es este is.

40. Hold99
2016. jan. 30. 15:25

Már semmit (elvileg). Gyakorlatilag néha nyugtatót. (ezt viszont az orvosom nem hajlandó felírni)

Diag változó...hallura hol bordert (ez a gyakoribb), hol skizót mondanak.

Hol depressziót, hol kevert szorongásos depressziót írnak. Néha egyiket sem.

Személyiségzavarban sem értenek egyet...van aki bordert, más kevert személyiségzavart mond, van aki szerint egyik sincs...

Tünet: hallu, kicsit nyomott hangulat, erőtlenség, kis szorongás, néha alvásprobléma. Étvágyam alig. A fáradtságra, rossz kedvre élethelyzeti probléma, túlhajszoltság is lehet magyarázat, nem egyértelműen tekinthető tünetnek.

39. 304565a64f (válaszként erre: 32. - Hold99)
2016. jan. 25. 11:43
Te csak a Yarocent szeded?Mi a diagnozisod?
2016. jan. 25. 11:41
Szia Hold99!Hát, tesztelés alatt.Következő nap már nem ütött ki, azért négyüöt árt aludtam, funkcionáltam. Szombatról vasárnapra jól aludtam, volt hét óra is,annak ellenére, hogy csak 15 mg vettem be 30 helyett, mára megint nem annyira jól aludtam, max 4-5 óra, és alig tudtam kimászni az ágyból, megébredés után még órákig alig élek.Abban reménykedem, hogy talán beáll pár nap alatt a dolog, mert így nem tudok dolgozni sem.(Én a Yarocen mellé még 0.5 frontint és melatonint is veszek be nagyobb adagban.)Ngyon jó lenne már kint lenni a gödörből....
37. Hold99 (válaszként erre: 35. - 304565a64f)
2016. jan. 24. 22:00
Azóta hogy vagy? Tudsz aludni?
2016. jan. 24. 15:32
Health79, hogy vagy azota a Yarocennel?
2016. jan. 22. 12:05

Sziasztok Kedves Sorstársak!

Nekem kevés még a tapasztalatom a Yarocennel, novemberben kezdődött az egész bajom, ami gyakorlatilag az, hogy az alvásom eltűnt. Egyik napról a másikra elkezdtem egyre később és később elaludni, nem tudtam aludni,egy hétig még nem nagyon aggódtam, de miután a régebben bevált Tritticotól is a plafonon voltam, megijedtem. Kaptam altatot, az Imovanet, az egy ideig hatott, majd maradt azzal is a ketühárom óra alvás. Kventiaxszal probalkoztak, attol a szivem porgott fel, de borzalmas modon. Tegnap elott egy Yarocennel probalkozva SEMMIT sem aludtam az ejszaka, es delelott is csak haromnegyed orat. Dolgozni nem tudok, fekszem az agyban a kimerultsegtol, delutan tudok csak felkelni, etvagyam semmi. Estere orvosi javaslatra megemeltem a 15 mg Yarocent 30-ra, bevettem 0.5 xanaxot, 6 mg melatonint, es ehhez meg be kelett volna vennem az Imovanet, ami egy altato, de mar nem volt ra szukseg, 36 ora nemalvas utan ezek kiutottek. Aludtam 10 orat, a Yarocen hatasara ehes vagyok, de nagyon. Most nem tudom, mi lesz este, remelem, hogy palyara allit ez a kombo, szomnologus orvosnal jartam, azt mondta, a kortizoltermelesem valahogy eltolodott a fenebe a szorongas hatasara, es nem hagy aludni. Pszichiaternel is voltam, szorongasos depresszios cimket aggattak ram. En ugy erzem, ha alszom, minden rendben, tudom vegezni a feladataimat. Elkepesztoen ijeszto allapot az, amikor az eember nem alszik semmit.

Fevarin: egyszer regebben kaptam gyerekszules utan, nekem nem jott be,eros szekrekedes.

Ami jo gyogyszer es sokat segithet, semmilyen mellekhatasa nem volt, lejonni rola egyaltalan nem volt gond: Prozac.De a mostani esteben nekem a Yarocent az almosito hatasa miatt adtak.

34. Hold99
2015. jún. 22. 22:44
Ha nem volt betegség (tünet), akkor mire adták a Xanaxot???
33. health79 (válaszként erre: 31. - Marlenka70)
2015. jún. 22. 01:46
Nem:-(Lehet,hogy épp a gyógyszer bdtegített meg.A Xanax..
32. Hold99
2015. jún. 20. 18:09

Én alapból is hallucinálok, egy ideig gyógyszert is kaptam ellene, bár nemigen volt hatásos...Ezt már jó ideje nem szedem.


A Yarocent, kisebb-nagyobb adagban szedem 2 éve. Nem lett tőle több hallucinációm. Gondolom, ha ez gyakori vagy jellemző mellékhatása lenne, akkor nekem fel sem írták volna....vagy legalábbis rontotta volna az állapotom

31. marlenka70 (válaszként erre: 29. - Health79)
2015. jún. 20. 18:07
Azóta sem sikerült bevenned belőle?
30. Hold99
2015. jún. 20. 18:04
Én igen, most is szedem.
2015. jún. 16. 22:18
Asszisztens azt mondta,ha félve veszem be rosszabb lesz.Igaz lehet ez? Segítsetek kérlek!Ma este be kell vennem a Yarocent.Pedig gyűlölök gyógyszertől gyógyulni.De minden mást megpróbáltam.Könyveket,akkupunktúrát,kristálygyógyászatot.Hittem,reméltem.De csak romlik..Ennem kell és meg kell nyugodnom.Van egy kisfiam..
2015. jún. 16. 22:12

S.o.s!Csak röviden pröbálom..Csak a pillanatnyi problémát leírni egyenlőre.Tegnap Yarocen-t írt fel az orvos,a már kb. 10 éve szedett Rexetin és xanax mellé.Este 1 tablettát.A Rexetint az évek alatt negyedére csökkentettem,a xanaxot is.Még akkor is,ha 2013 óta nem ettem szinte szilárd ételt.Már nem tudom milyen egy jóízűen elköltött,közös vacsora,milyen az,amikor jól esik enni.Csak az "idd meg a turmixot,mert élned kell"-belső hangot ismerem.

Csokit bármikor.De manapság a fagyi is gondot okoz.Nem tudok,nem merek nyelni.Mára belefáradtam,így tegnap visszamentem orvoshoz,hosszú idő után.Egyre több spontán,erős pánikrohamom volt az utóbbi 1 hónapban.De főképp amiatt a kis plusz miatt,mert éjjel elkezdtem rugdalni a férjemet.Amikor elaludtam aznap,és az előtte lévő napokban többször éreztem olyat,hogy annyira feszült vagyok,hogy rángó görcsre emlékeztetően rugdalnom kell,és megőrülök érzésem volt.Ijesztő.

Igen sok a feszültség köztünk.

De mivel az orvosnak időm sem volt érthetően elmondani,hogy nem előre megfontolt,"normál" na én most megrugdallak-ról volt szó,így aző konzekvenciája annyi volt,hogy ilyen a személyiségem és nem meghülyültem.Én ennek csak örülök,de nem voltam ura a testemnek,nem tudtam abbahagynu,vagyis nehezen.

Orvoshoz ezért mentem vissza.

És ,mert elkeseredett és éhes vagyok.Úgy szeretnék egy szelet sült húst pl,friss zöldséget,De egyben,nem pépesítve,de néha még a pép sem megy .

Csoki,keksz,turmix...

Mindíg egyedül ez is,mert társaságban esélytelen.Közös ebéd?Karácsonyi vacsora...hmm:-(

De félek az új gyógyszer mellékhatásaitól.Az újtól,ami a Yarocen ugye.

Nem is vettem be tegnap.De ma tudom,hogy muszáj lenne.

Segítsetek kicsit kérlek

Félek,hogy nem ébredek fel reggel,vagy,hogy éjjel hallucinációkra ébredek és még rosszabb lesz.Gyerekkoromban már volt hallucinációm éjjel,mert a háziorvos pupilla tágìtó mellé olyan antibiotikumot adott amit nem szabadott volna.Szörnyű volt.

Azt hiszem legjobban ettől félek,és hogy még rosszabbul leszek tőle.

2015. jan. 6. 18:43

Nekem végül idén nyáron sikerült letennem a Xanaxot. Amint ez megtörtént, megszűnt a Yarocennek az a mellékhatása, hogy reggel alig bírtam magamhoz térni. Amíg a Xanaxból egy picike adagot is szedtem, reggel legalább 5 perc kellett, mire 100%-osan sikerült felébrednem. Azaz a Xanax és a Yarocen együttesen okozta nálam ezt a hatást. Gondolom Nálad pedig a Rivotril és a Yarocen.


Nekem már néhány nap után hatott, de a további fokozatos javuláshoz (mint alább is olvashatod) hónapok kellettek.

2014. dec. 18. 13:53
sziasztok engem elkezelt a körzeti orvosom azt mondta egy véreredmeny alapjan hogy liszterzekeny vagyok betartottam a gluten dietat 9 hónap alatt 25 kg fogytam idegileg kivoltam nem ettem nem aludtam elmentem pszhichiaterhez ö irta a yarocent elsö nap kiütött de egy hétre ra emelni kellett az adagot 2 szem yarocen meg 2 szem rivotril aludni tudok de minden reggel alig birok felkelni es delutan ingerült leszek.gondolom meg sok idö kell hozza hogy hasson?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook