Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száraz, érzékeny arcbőr fórum

Száraz, érzékeny arcbőr (beszélgetős fórum)


2010. márc. 5. 15:43

Sziasztok!

Nekem azon kívül hogy nagyon érzékeny, vékony is a bőröm, szinte "átlátszó". Ráadásul vízhiányos.

Erre milyen készítményeket tudtok ajánlani?

14. fda58604ed (válaszként erre: 13. - Alleirbag)
2009. febr. 23. 10:44

Nem biztos. A propoliszt használhatjuk nehezen gyógyuló sebek, nyálkahártya- és bőrgyulladások kezelésére, horzsolásokra, vágásokra, más bőrproblémákra, ízületi fájadalmakra és gyulladásokra, erős baktériumölő és hámgyógyító hatása van.

Ráadásul vérbőségfokozó hatású, így nem kenném vízhiányos bőrre.

Inkább valami komolyabb hidratálót kennék rá, ami tartalmaz Hydrovitont vagy Hygrokomplexet.

2008. dec. 3. 20:02
Száraz bőrre mindenképpen a propoliszos krém a megoldás. Drogériákban és gyógyszertárban csak szintetikus készítmények vannak, én csak biót használok. Ilyen a propoliszos krém is.
12. MelisUK (válaszként erre: 9. - Ani2)
2008. nov. 6. 16:51

Nem mindegy, hogy milyen bőrradírt használsz, a legtöbb semmit se ér... Ajánlani tudom a Clearasil termékeket, ezen termékcsalád radírjai csodákra képesek - legalábbis az én bőrömmel. Most olyat használok, amiben tengeri só van, olyan az arcom tőle komolyan, mint a babapopsi, fincsi selymes. Heti 1-2 alkalommal használom.


Erős zsíros krémet ne használj, próbálj ki egyszerűen babáknak való testápoló tejet az arcodra kenni, ettől nem lesz zsíros az arcod, nem fogsz csillogni, de ápolni fogja a bőröd úgy, ahogy kell. Vagy amit még nagyon szeretek, az a Neutrogena termékcsalád. Nagyon keveset kell az arcodra kenni belőle, mert koncentrátum a kenőcs. Az érzékeny bőrre kifejezetten a Neutrogena való. Ilyenkor a hideg és a kevesebb napfény végett szárad ki és hámlik az arcod, plusz pirosodik. Hidegben érzékenyebb a bőr, ilyenkor már az is rossz neki, ha a klóros vízben öblíted le az arcod, helyette természetes ásványvízzel öblítsd (jó az ingyenes patakvíz is, az a legjobb), ez nem szárítja a bőrt.

2008. nov. 6. 13:56

Köszönöm a tanácsokat. Sajnos már nagyon sok féle krémet kipróbáltam, kozmetikushoz jártam. De lehet a következő próbálkozás a bőrgyógyász lesz.

Még egyszer köszi.

10. 4937ce407d (válaszként erre: 9. - Ani2)
2008. nov. 5. 18:34
Gyógyszertárban kevernek Neked
9. Ani2
2008. nov. 5. 18:06
Nekem is száraz a bőröm és érdekes, h csak ilyenkor jön elő nyáron meg zsíros. Egyszerűen nem lehet az arcomhoz érni, mert hámlani( bőr darabok) kezd ill. teljesen kipirosodik. És hiába radírozom, kenem csak pár óráig jó. Milyen krémet használjak?
2008. nov. 5. 15:01

Egyébként tényleg nem elég a pakolás, drasztikusan változtatnod kell, hogy a bőröd jó legyen. Persze, heti egyszer csinálhatsz egy pakolást is, de nem ez lesz a mérföldkő, nem ez fog számítani, hanem az, hogy a napi arcápolásod milyen lesz, mivel mosod, utána mivel kened be.

Már az is rengeteget segít, ha nem a klóros csapi vízzel mosod a bőröd. Itt, ahol én élek, nagyon lágy a víz és nem csak a bőrömön, a hajamon is hatalmas változások mentek végbe az utolsó években, amióta nem Mo-on élek. Ajánlani tudom, hogy legalább az arcod mosd ásványvízzel, vagy keress egy patakot a közelben, onnan vigyél haza hetente vizet - rengetegen teszik ezt.

7. MelisUK (válaszként erre: 3. - Döngicsélő méhecske)
2008. nov. 5. 14:55

A barackos és epres dolgok a legtöbb embernek nem jönnek be.


Nem hallottam róla, hogy a méz vizet von el, de az biztos, hogy a bőrnek nagyon jót tesz.


Nekem nagyon nem mindegy, hogy mit kenek magamra, mivel ekcémás vagyok, szóval nálam kizárva minden illatosított kencefice.


Amik az én száraz bőrömre beváltak:

E45 termékek, de ez szerintem Mo-on nem kapható, pedig fantasztikus.

A másik pedig a Tesco baba fürdető és Tesco baba testápoló (még szappant vagy tusfürdőt se használhatok, de ezek nem izgatják a bőröm). Az arcom is ezzel mosom és utána bekenem az egész testem - szintén az arcom is - a baba testápolóval, gyönyörű tőle a bőröm, még az ekcémám is elmúlik tőle, mivel táplál. A babafürdető is olajos, nem szárít, plusz a testápolója, fantasztikus.

Én ha arckrémet használtam, akkor extra zsíros lett a bőröm, ha nem, akkor extrán kiszáradt, de a Tesco baba termékek tökéletesek az én bőrömnek, ez szerintem Mo-on is kapható. Az E45 tuti nincs odahaza, ezek a termékek illatmentesek, anti-allergének, kifejezetten a száraz, viszkető, pirosodó érzékeny bőrre való.

2008. nov. 5. 13:44
Ja, még annyi, hogy egy sima pakolással nem hiszem, hogy célt érsz. Kenni kell sokáig és intoforézist kérj a kozmetikustól.
2008. nov. 5. 13:43

tojássárga,banán,élesztő...stb ez mind jó


én a napokban kértem a gyógyszertárban,mert az uszodai klóros víztől nekem is száraz a bőröm.Van saját készítésű krémük,tele vitaminnal,nekem bevált

2008. nov. 5. 13:42
Bocs! Pakolásnak meg uborka szeletek.
3. döngicsélő méhecske (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2008. nov. 5. 13:42

az arány nem mindegy! A méz pl higroszkópos tehát vizet von el!!!! Nem ajánlatos száraz bőrre!


Ilcsi néni sárgabarackos hidratálója teljesen természetes.

2008. nov. 5. 13:38
Élesztő, citromlé és méz.
2008. nov. 5. 13:36
Hihetetlenül száraz és érzékeny az arcbőröm. Tudna nekem valaki otthon használható, természetes anyagokból készült pakolást ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook