Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Extrém érzékeny arcbőr - újra fórum

Extrém érzékeny arcbőr - újra (beszélgetős fórum)

16. d1b337c628 (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2018. jún. 27. 16:48
Köszönöm. Ezt még érdemes lenne megpróbálni. Öööö, buta kérdés, de hol lehet beszerezni?
15. d1b337c628 (válaszként erre: 12. - Lilibeth59)
2018. jún. 27. 16:47

A te hozzászólásodra azért válaszolok külön, mert sok olyan dolgot írsz, ami érint.

Szóval.

ESTE

1. Nekem is javasolta kozmetikus, hogy kenjem át (tisztítsam meg) a bőröm olívaolajjal. Eredmény: Szahara Száraz Bőr. (Továbbiakban SzSzB.)

SHEA

2. Sheát sajnos nem bírom.

REGGEL

3. A mostani kálváriám pont egy ilyen nagyon öko-bio magyar arckrémmel (elegánsan archabbal) kezdődött. Eredmény SzSzB.

NAP

4. Nem mehetek a napra, mert akinek már volt napkiütése annak elvileg TILOS napra menni.

Mindegy, asszem bedobom a törülközőt.

2018. jún. 27. 16:37
Mindenkinek köszönöm! Kedves tőletek, hogy írtatok.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - D1b337c628)
2018. jún. 27. 07:05
Nem lehet, hogy a probléma belülről ered? Ételintolerancia, vitaminhiány, hormonprobléma?
2018. jún. 26. 19:56
Én már régóta az arcom nem mosom még vízzel sem. Bio szűz olajokkal (pl. Argán-, Jojoba-, Makadámdió-, Sárgabarack-, olívaolaj) áttörlöm, kicsit csepegtetek vattakorongra,gyengéden, nem nyúzva a bőröm áttörlöm az arcom, nyakam. Hihetetlen, ami lejön. Várok kb. 5-10 percet, majd szintén gyengéden áttörlöm az arcom, nyakam virág vízzel. Ennyi az arctisztítás. Éjszakára sheahabot viszek fel a bőrömre, persze nem mindig, van, hogy hagyom a bőröm "pihenni, lélegezni". Nappali arckrém kézműves, semmi sls, kőolajszármazék, csak finom könnyű arckrém tele jobbnál jobb hatóanyagokkal, amik természetesek. Nem kell külön szemránckrém, arckrém, egy bőrünk van, itt is vigyázni kell, hogy ne nyúzzuk a bőrünk, picit felviszünk az arcra, nyakra, vizes, vagy virágvizes kézzel átpaskoljuk, úgy oszlassuk el a krémet. Én nyugodtan kimegyek a Napra, nem félek, hogy leégek, pedig nem kenem magam fényvédővel. Nincs is rá szükség, viszont a napoztatásra van, tavasztól szépen hozzászokik a bőr, nem ég le, fokozatosan barnul csak.
11. Fisica (válaszként erre: 10. - Smirnoff)
2018. jún. 26. 15:01
Nincs rosaceám :)
10. Smirnoff (válaszként erre: 6. - Fisica)
2018. jún. 26. 12:16
Lanolinos termékeket rozacea esetén kerülni kell. Ha folyton piros valakinek az arca, akkor bármi is volt a kiváltó tényező, az erei biztos, hogy titágultak és rugalmatlanok. Én nem kenném rá.
9. Smirnoff (válaszként erre: 1. - D1b337c628)
2018. jún. 26. 12:11

Miért vagy benne biztos, hogy nincs rozaceád?

Nekem nem van ilyen hajlamom sajnos, és nem álladoóan, de sokszor piros az arcom. A krémekkel meg óvatosan, de próbálgatok. Tutit a bőrgyógyász, és senki nem tud mondani, kísérletezni kell. Tudom, milyen elkeserítő :(

Nekem ettől elég eltérő a problémám (és végre megvan, ami bevált, viszonylag ritkán irritált a bőröm, és nem súlyosan), de ha sikerül valaki áttöért elérni, megírnék, kérlek, mert érdekelne.

Legjobbakat!

8. fincsi5 (válaszként erre: 4. - D1b337c628)
2018. jún. 26. 09:46

Próbáld ki, hogy az arcodat csak desztillált vízzel mosod.:))


Nekem volt 30 éves korom körül, hogy érzékeny volt mindenre, és ezt bőrgyógyász ajánlotta.


Évekig használtam, nyaraláskor is vittem mindenhová, + egy tál, amibe öntöttem, és abban mostam az arcomat.

2018. jún. 26. 08:07

Szia!

A Forever aloe vera és egyéb gyógynövény alapú krémeit próbáltad már?

Az is előfordulhat, hogy valami belső probléma okozza mindezt és azt kéne megtalálni, megszüntetni.

2018. jún. 25. 19:14

Nekem tavaly ősszel kezdődött hasonló. A Gabi lanolinos baba krém vált be. Rögtön fürdés/arc mosás után be kell kennem vele az arcom.

Ha két nap kihagyom a kenést akkor kiszárad, kipirosodik, és akár két hét is mire elmúlik. De gondolom már próbáltad ezt a krémet is.

5. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - D1b337c628)
2018. jún. 25. 19:09

Kérdezd meg itt okoskolbászt, ő bőrgyógyász.

[link]

4. d1b337c628 (válaszként erre: 3. - R.Eszter)
2018. jún. 25. 18:47
Jó neked. :) Én az ÉGVILÁGON mindent kipróbáltam már. Volt rá majdnem 30 évem... :( Volt a legdrágább francia termálvizes krémtől a legolcsóbb gyógyszertári krémig MINDEN. A legjobb az volt, amikor egy olyan 6-8 évvel ezelőtt az egyik francia termálvizes krémet bírta a bőröm vagy 3 hónapig, majd egyik napról a másikra "megadta magát" és olyan pattanásaim lettek a homlokomon, hogy nem akartam elhinni. :( Ahogy elhagytam a krémet, elmúltak.
2018. jún. 25. 18:42
Szia! Hasonló problémával küzdök,de időszakosan. Vannak napok, mikor gond nélkül tudok használni ránctalanítót és vannak napok, amikor rászorulok egy körömvirágot is tartalmazó babakrémre. Ami megnyugtatja 1-2 nap alatt és a húzódás is megszűnik. Én is sokmindent próbáltam, de a rossz napokon a babakrém vált be.
2018. jún. 25. 18:26
Szóval az a kérdésem lényege, hátha van itt valaki, aki kozmetikus vagy bőrgyógyász vagy hasonló problémája van, hogy hogyan lehetséges, hogy a krémektől még szárazabb lesz a bőröm? Bekenem, és fél óra múlva már húzódik. :((
2018. jún. 25. 18:23
Sziasztok! El vagyok keseredve. 18-20 éves korom óta extrém érzékeny az arcbőröm. Nem tudom, láttatok-e már ilyet (biztos), az egész testfelületemen szép fehér, egészséges bőr van, az arcomon meg teljesen más árnyalatú, piros. Nincs rozaceám, szinte biztos vagyok benne. Közel 20 évig pattanásos voltam, aztán volt egy időszak, amikor egész jó volt a helyzet (kivéve persze ezt a pirosságot) és most az utóbbi fél évben az van, hogy bármit kenek rá, még jobban kiszárad. Ez hogy lehetséges?? A kezemre sima kék dobozos niveát tudok kenni gond nélkül, azonnal felszívódik, semmi probléma. Ha az arcomra kenem, egy "szép" fehér gésa maszkom lesz. :(( Vettem ilyen krémet, olyan krémet, ezeket vízzel higítom, aloe vera géllel higítom, olívaolajjal higítom. Eredmény: csontszáraz, piros, irritált, húzódó, már-már fájdalmas arcbőr. Sajnos tapintásra is durva. Napra "természetesen" nem megyek... Az külön bánatom, hogy pattanásosság ide, piros arcbőr oda, kifejezetten kellemes illata volt a bőrömnek, most már ez is a múlté. Negyvenes éveimben járok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook