Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szar anyának érzem magamat, mert akkor vagyok jól, ha a... fórum

Szar anyának érzem magamat, mert akkor vagyok jól, ha a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - 23f06ac886)
2022. szept. 4. 23:10

Az ingatlan eladása nem megoldás, mert azzal az egész család nagyon rosszul járna, legrosszabbul én. A bátyja nem tud, de talán inkább nem akar hatni rá, foglalkozni vele így a meggyőzéssel magamra maradtam. Meggyőzni nem tudom, mert minden érvemet lesöpri.

Én is úgy látom, hogy marad a kiböjtölés. A többet tanulás értelmetlenség, mert örülök, ha azt a 3 nyögve-nyelve haladó tanfolyamot elvégzi az általa elképzelt jövőképének megfelelően. Remélem, a barátnőjét nem akarja ideköltöztetni, mert azt minden áron megakadályozom. Külföldre menni biztosan nem fordult meg a fejében ami jobb is, mert akkor eggyel kevesebb ember lesz, aki megtermeli a nyugdíjakat. :D

Erélyesebb már nem tudok lenni. Megmondtam, hogy nem kell a pénze, de állja úgy a saját élelmezését, hogy nekem is jusson belőle, ahogy én juttattam neki, amíg dolgozott! Ez a gyerek sose fog felnőni. Már az is megfordult a fejemben, hogy nem is az én fiam, hanem elcserélték a kórházban ...

44. 23f06ac886 (válaszként erre: 41. - Tumbo2)
2022. szept. 4. 12:41
Napelemesek most nagyon jól keresnek. Egy középvezetó, vagy egy csoportvezető 1,2-1,5m Ft keres.
43. 23f06ac886 (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 4. 12:39

A kényelmi igényeit két féleképpen törheted meg, ha kiszorítód a mamahotelból, pl kisebbre cseréled a házat, ami neki már nem lenne komfortos. Vagy ha többmindre ráveszed akár a tesvére lévén, hogy legyen motíváltabb, aktívabb.


Ha tovább tanulás ad neki olyan motívációt, hogy saját lábára álljon, akkor megéri kiböjtőlni ezt az időszakot. Sőt ved rá, hogy még többet tanuljon, hogy még több szabadidejét lekősse, hogy még kevesebbet legyen otthon.

Mindezt kiegészítheted azzal, hogy találjon ki magának egy jövőképet. Legyen tervek között barátnő, külföldi karrier.


Az emelkedő költségek miatt legyél erényesebb. Ha pénzt nem akar beleadni, akkor a számlák befizetésért és a saját étkezésért legyen ő a felelős. Felnőtt emberként, felnőtt életet kell élnie.

42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - 23f06ac886)
2022. szept. 3. 15:02
Anyagi problémái nincsenek, kényelmi igényei vannak. Azt mondta, hogy a megtakarításából akár 3 évig is megél - persze a mamahotelben. 3 új szakmát akar kitanulni 1 év alatt. Abból kettő szerintem hülyeség az ő számára, a harmadik meg sokkal nehezebb, és kényelmetlenebb, mint amit otthagyott. Igaz, 2-3szorosát keresheti vele.
41. tumbo2 (válaszként erre: 39. - 23f06ac886)
2022. szept. 1. 14:41
nekem is mondta a vejem,de mondom,ha arra a rossz házra rátesznek valamit,összedől.a társasházban,ahol laknak,ő beszélt rá mindenkit a napelemre.
40. tumbo2 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. szept. 1. 14:38
persze,hogy nem lehet ítélkezni.ha nem barmolják szét a téeszeket,nem kapok földet,részvényt,nem tudtam volna a lányomnak segíteni.
39. 23f06ac886 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 1. 02:34

Párnapja futottam bele két álláshírdetésbe. Egyik magyarországi napelemek telepítését végzi, 850e Ft.

A másik magyarcég, de részben németben építenek konstrukciókat 2-3 hetes ingázással, 2300-2800€.


Anyagi problémái vannak, vagy kényelmi igénye van? Amúgy a rezsi miatt érdemes lenne nyíltabb kérdés formájában felvetni a költség megosztását, mert drasztikusan fognak emelkedni az árak.

38. elbb (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 19:23
Hat nem irigyellek. En inkabb buknek a hazeladason, es mennek jooooo messzire. Hogy meg se talaljon. Nagyon ugy hangzik, hogy a fiad barmire kepes.
37. Amaunet (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 19:13

És anyuka ezért cserébe mos, főz, takarít a nagy fiának...


Ki tulajdonában van a lakás amiben éltek?

2022. aug. 31. 18:57
Ezen már túl vagyok. Pár hónapja közöltem vele, hogy 8 évig én vettem a kaját, most 8 évig ő jön. A rezsit meg se merem említeni.
35. birebora (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 18:56
Igen 50 évig DOLGOZZON ha saját lakást akar. Sokan ezt csinálják. Nem tűrném, hogy rajtam élősködjön.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Amaunet)
2022. aug. 31. 18:49
Igazi, rendes munkahelye 1 volt, a korábbi 1-2 pár hónapos említésre se méltó. Tényleg nem hülye. Kiszámolta, hogy a mai viszonyok között az egyébként tényleg jól fizető állása mellett 50 évig kellene dolgoznia saját lakásért. Hitelen nem gondolkozik, szerintem helyesen. Persze, hogy nem vagyok köteles eltartani. Előbb rúg ki engem az 55 kilómmal, mint én őt a 100 kilójával. Lepereg róla, amikor kérem például azt, hogy vidd ki a szemetedet, mert nem vagyok a cseléded. Belefáradtam.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Elbb)
2022. aug. 31. 18:31
Ahogy mondod, patthelyzet. Mindegy, hogy kié az ingatlan. Ha csak az enyém lenne, akkor se adnám el, mert pillanatnyilag csk rosszul tudnánk kijönni.
2022. aug. 31. 17:44
Őszintén megmondanám neki, hogy most én jövök a fontossági listámon, legyen felnőtt és ne élősködjön rajtam.
31. Amaunet (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 17:42

Eddig hány munkahelye volt?

Egyébként nem hülye. Miért melózzon, hiszen soha nem fog összehozni annyit, hogy saját lakása legyen, az anyuka meg eltartja.


Az anyuka nem köteles az egészséges, munkaképes gyermeket 25 év fölött tartani. Ki kell rúgni, ha tartatja magát és cselédnek néz!

30. elbb (válaszként erre: 29. - Elbb)
2022. aug. 31. 16:51
Jah, kozben latom hogy nem. Hat ez igy eleg patthelyzet. Tied az ingatlan teljesen? Vagy egy 6-od resz az ove is? Lehet az a megoldas ha te menekulsz el onnan, eladod a mostanit es veszel kisebbet. Nem ismerek minden korulmenyt, bocsi ha butasag amit irok. Tenyleg csak otletelek.
29. elbb (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 16:47
Jesszusom. Banthat teged? Tesoi nem tudnak kicsit hatni ra?
28. elbb (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 16:44
Ez szomoru. Es az meg plane, hogy ettol te orlodsz es nem o.
27. elbb (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. aug. 31. 16:42

Nem itelkezes volt, hanem velemeny. Es ahogy olvasom, a vallomastevo maga is igy latja.


Amugy ahogy latom, sokan ugy ertelmeztek, hogy a gyermek hazajar es akkor zavar. En rogton azt gondoltam, otthon el. Anyuka nyakan.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Libikóka)
2022. aug. 31. 16:09
Félek, nem született meg az, aki észhez tudná téríteni. A két fiú összetart, segítik egymást mindenben, akár ellenemben is.
25. libikóka (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 15:39
Nem arra gondoltam hogy a bátyja még őt segítse,,,hanem inkább neked segítsen észhez téríteni.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Birebora)
2022. aug. 31. 15:37
Már sehol. Amíg dolgozott, nem kértem tőle semmire pénzt annak reményében, hogy spórolhasson az önálló életére.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Libikóka)
2022. aug. 31. 15:34
Remény mindig van. :) A férjem 15 éve meghalt, hugi éli a világát a párjával, a bátyus ott segíti, ahol csak tudja azzal együtt, hogy neki se tetszett a felmondás. A családunk többi tagja köszöni szépen de jól elvan a saját, elsősorban megélhetési problémáival.
2022. aug. 31. 15:34
Jezusom.....
21. birebora (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 15:28
Nem dolgozik? 30 évesen te tartod el?
20. 55Judit (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 15:25
Azért ilyen durva dolog eszembe se jutna. Nem ara céloztam hogy légy hozzá kegyetlen.
19. libikóka (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 15:19

Ha azelőtt alapból nem ilyen volt ,akkor van remény hogy észhez tér.

A bátyja nem tud neked segíteni valahogyan,,vagy valami családi összefogás?

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2022. aug. 31. 14:51
Milyen ultimátum? Zárcsere? Múlt héten véletlenül kizártam, tényleg véletlenül!!!, simán betörte az ajtót.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Libikóka)
2022. aug. 31. 14:46
Nem ostorozom, csak szarul érzem magamat. Nem lehet beszélni vele, mi több: hiába látja a példákat, azok azok, ő meg ő.
16. 55Judit (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 14:39
ha hagyod a fejedre nőni, én is azt kell mondjam, hibás vagy. Különben nem, mert felnőtt fejjel ő tud gondolkozni és döntéseket hozni. Viszont ezzel a képességgel te is rendelkezel.😀
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook