Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hülye vagyok, mert nem tartom magamat a népi bölcsességhez,... fórum

Hülye vagyok, mert nem tartom magamat a népi bölcsességhez,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

jan. 14. 07:02
legy oszinte akihez ugy erzed erdemes/vagy kell/.egy ido utan rajossz magadtol majd,hogy kihez igen,kihez meg nem lehetsz oszinte.
dec. 28. 23:14
Mondj igazat és ki nem sz💩rja le! 🤟😎🚬
12. alinka01 (válaszként erre: 11. - Globus)
dec. 27. 19:06
Én időt kérnék a főnöktől, és kettesben megbeszélném az érintett kollégával, hogy miként vállalja a hibázást olyan módon, ami neki a legkevesebb kárt okozza.
11. globus (válaszként erre: 5. - Alinka01)
dec. 27. 18:28
Mi a helyes teendő ilyenkor?
10. alinka01 (válaszként erre: 9. - K-né Zsóka)
dec. 27. 18:13

Egyetértek, hogy nem egysíkú ennek a mondásnak az értelme!


De az pl. nem minden esetben egyértelmű, hogy " Ha kérdeznek légy őszinte, de ne bunkó" - És ha megkérdezi valaki a csúnyácska kisgyerekére, hogy ugye milyen szép, akkor mit mondasz? Őszinte leszel? Mondjuk a csúnya nőre ilyenkor azt szokták mondani, hogy: Érdekes! :) A gyerekre meg mondhatod, hogy: Aranyos!

dec. 27. 18:05
Azért ezzel vitatkoznék, mármint a bölcsességgel. Tudni kell, hogy mikor állj elé az igazaddal, vagy vélt igazaddal, és nem kell összetéveszteni az őszinteséget a bunkósággal. Ennyi a titok. Ha kérdeznek légy őszinte, de ne bunkó, ha nem kérdeznek ne tolakodj elmondani a véleményed . Nem hülye vagy, csak megfontolt.
8. alinka01 (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
dec. 27. 18:02

Meglep, hogy nem ismered ezt a mondást. Hajdan még az általánosban is volt olyn irodalom óra, ahol a magyar szólásokról volt szó, többek között erről is. Nálunk a szüleim is használtak ilyeneket.

Ez az igazmondással kapcsolatos mondás talán történelmi gyökerekkel bír, mert a rossz hír hozója a történelem során többször pórul járt, a régi időkben akár ki is végezték.

Aztán átment köznapiba a jelentése. Pl. Ha megmondod a főnöködnek, hogy nem ért ahhoz, amit a munkahelyeden csinálnia kellene, akkor lehet, hogy képletesen szólva "betöri a fejed", vagyis megbüntet valamiképpen, megtorolja a szókimondásodat.

dec. 27. 17:55
Nem is hallottam soha ezt a mondást… de őszintén nem is értem igazán….🤷‍♀️
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 27. 16:32
Néha bizony muszáj hol a magunk, hol mások érdekében csúsztatni kicsit. nem feltétlen hazudozásra gondolok, csak ne mondjunk ki minden igazat. Lehet bölcsen elhallgatni dolgokat.
5. alinka01 (válaszként erre: 4. - Srcrss)
dec. 27. 15:23
Itt nem csak a valakivel szembeni őszinteségről lehet szó, szerintem. Pl. A munkahelyen téged tesznek felelőssé valami mulasztàsért, amit a kollégád követett el, mert a beteg gyereke miatt volt figyelmetlen. Akkor mit mondasz a főnöknek?
4. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 27. 15:18
Nem vagy. Nem érdemes őszintének lenni. 😄 Egy ideje nagyon megválogatom, hogy kihez vagyok az.
3. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 27. 15:15
Ez a mondás nagyon leegyszerűsít! A helyzettől kell függővé tenni, mit kell feltétlenül kimondani és mit nem.
2. Myra
dec. 27. 13:24
Az igazság a legtisztább út.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook