Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Számotokra mitől jó egy magántanár? (bármilyen) fórum

Számotokra mitől jó egy magántanár? (bármilyen) (beszélgetős fórum)


8. M0ncsa (válaszként erre: 7. - Fanny44)
2012. ápr. 28. 10:32

Ja! Igy mar ertem (eloszor ugy tunt, cikket irtal, csak rossz helyre ment :))

Magantanarra szerencsere sosem szorultam, igy csak a "sima" tanarokrol tudok nyilatkozni.


Egy tanar legyen szigoru, kovetkezetes, koveteljen sokat, szinte a teherbiras hataraig; ertekelje a szorgalmat, a trehanysagot meg szankcionalja; legyen koncepcioja, es a felsoroltak eredmenyekepp (legfontosabb a vegeredmeny, ugye) verje rendesen a nebulok fejebe azt az anyagot, amit meg kell tanitania :)

Minden egyeb masodlagos.

7. Fanny44 (válaszként erre: 6. - M0ncsa)
2012. ápr. 28. 10:27
Az, hogy számotokra (nektek) mitől lesz jó egy magántanár. Én leírtam, hogy nekem mitől jó, de a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok. Mit vártok el egy magántanártól? Fontos e az ár, vagy a minőségért képesek vagyok e kifizetni nagyobb összegeket? Mondjuk egy nyelvtanárnál legyen e fontos, hogy járt már célnyelvi országban? Mennyi tapasztalata legyen? stb stb
6. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. ápr. 28. 10:23
Mi a kerdes?
5. Fanny44 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 27. 16:37
Azért tartottam meg, mert a környéken nincs más kémiatanár, viszont a kísérleteket vhol meg kell csinálnom.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. ápr. 27. 16:14

Nem értem a problémádat. Mi a manónak tartottad meg a gyakorlati tanárt, miért nem keresel olyat aki hasonlóan jó, mint a Skype tanárod.


Kérdésedre válaszolva: Egy jó magántanár egyedül veled foglalkozik feltérképezve a hiányosságaidat, és azokat érthetően a Te ritmusodban adja le.

2012. ápr. 27. 16:10

Örömmel hallom,hogy hamarosan kikerül az egyetemről egy igen jó tanár.Az,aki téged tanít.


A kérdésre te tkp.válaszoltál,sőt részletesen leírtad.Ettől jó.


Továbi jó tanulást kívánok!

2012. ápr. 27. 16:05
Bocsi, hogy litániát írtam :D
2012. ápr. 27. 16:05

Kémia órákat veszek. Egyszer elkezdtem egy külön tanárral, úgy jártam hozzá. A kezdetektől éreztem, hogy nem tetszik az egész. Unalmas volt, lassan haladtunk , gyakran nem is arról beszélt, amiről kellett volna. Aztán valaki ajánlott egy másikat skype-on. Az online tanulás nekem azért is volt előnyös, mert bejárós vagyok, így nem kellett külön utazgatom (időt pocsékolnom), hogy órára menjek. A 2 tanár ég és föld! A skype-os tanárom még egyetemista, most fog végezni hivatásos kémia és biosz tanárként. Fiatal, így rögtön megtaláltuk a közös hangot. Miközben tanít folyamatosan nézi a követelményrendszert, így tényleg azt mondja el, amire szükségem van, nem pocsékolja az időt. Arról nem is beszélve, hogy úgy tanít, hogy előre megmondja, hogy akkor kövi órára mit nézzek át, és nem az van, hogy az órán találkozom először a fogalmakkal, hanem akkor már csak magyarázza, feladatokat oldunk meg. Ennél fogva gyorsan is haladunk. Fél év alatt kezdetben heti 1 majd heti 2 órában leadta a teljes 3 éves kémia anyagot (a másik tanárral 2 hónap alatt talán ha az első féléveset átvettük, de lehet még ezzel is sokat mondtam)! Sosem volt unalmas az óra, soha nem éreztem úgy, hogy el tudnék aludni. A másik tanár? Ő pont az ellenkezője. Mindig ő beszélt és beszélt én meg 6x elaludtam az óráján. Az elején kijelentette, hogy akkor dupla órára menjek, mert 1 órában nem lehet mit tanítani (bezzeg a skype-os tudott). Na most ezzel csak az a gond, hogy én a külön óráimat a saját fizumból állom ami véges. Ha nem tudom kifizetni a dupla óra árát, akkor mi van? A skype-os tanár az elejétől kezdve igazodott az igényeimhez és olyan ütemben is haladtunk ahogy kellett. A nem skype-os tanár sokszor olyan dolgokról beszélt, ami bár kapcsolatos a kémiával, de nekem nincs rá szükségem. Persze majd lehet később hasznosíthatom, de ezekkel is csak idő megy el és azt meg nem tudtuk átvenni, ami ténylegesen kellett volna.


Most mind a 2 tanár megvan, a skype-ossal elméletezünk, feladatokat oldunk meg, de a kémiához kellenek kísérletek is, így a másik tanárhoz is eljárok emiatt. De pl ma vittem egy érettségi feladatsort, hogy akkor csináljuk meg, 3 feladatig jutottunk el 60 perc alatt, a skype-ossal meg végig csináljuk mind a 8-at egy óra alatt, úgy hogy ugyanúgy elmagyaráz mindent, amit nem értek nem világos. Csak nem tér ki olyan dolgokra, ami jelen pillanatban felesleges, haszontalan.


A skype-os tanárom 10-ből 11 pontos, mert egyszerűen tökéletes minden szempontból. Még az érdeklődési körünk is azonos, így tényleg azonnal megtaláltuk a közös hangot. És nekem ettől lesz jó egy magántanár, mind1, hogy az nyelv vagy matek vagy akármi. Bevon engem az órába, nem csak magyaráz (mind az a másik) és az ember 6x elalszik rajta, hanem visszakérdez, felmondatja velem, feladatokat oldunk meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook