Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Syncumart szedek, és konkrét diétát keresek!Segítsetek Nekem!! fórum

Syncumart szedek, és konkrét diétát keresek!Segítsetek Nekem!! (beszélgetős fórum)


15. caravell (válaszként erre: 14. - Andreamano)
2007. nov. 17. 18:50
Ott dolgoztam 24 évig :)
2007. nov. 17. 08:47

Köszönöm megnéztem az oldalt,jövőhéten felveszem Velük a kapcsolatot,és majd meglátjuk.

Neked egyébként adtak tanácsot,voltál már Velük kapcsolatban?

2007. nov. 16. 09:31
Keresd az OÉTI dietetikai főosztályát - személyesen, telefonon, levélben. Biztosan segítenek. Van honlapjuk is.
2007. nov. 16. 09:17

Az anyukám cukorbeteg, megtanulta a diétát. Aztán köszvény, a kettőt összehangolva étkezett. Sok zöldség, sok friss zöld:kapor, petrezselyem, zeller, tejesfű, egyebek. Aztán trombo, ezektől mind eltiltva.

Engem csak az zavar, a syncumárt miért nem a megszokott étkezéshez állitják be, miért úgy, hogy átkeljen alakítani az étkezési szokást, holott a másik 2 betegséget kordában lehet tartani a kvitamin tartalmú ételekkel.

Olvastam, hogy az articsóka jó hatással van a sűrű vérűségre.


andreamano !!

Egy jó dietetikusra van szükséged, aki nem csak össze állitja az étrended, hanem melléd álva segit betartani és kontrolálni. Segit a közben felmerülő kérdésekben. Össze kell hangolni a diétádat ezt cikkekből egyedül nem tudod megoldani. Nem gondoltál a természetgyógyászatra?

2007. jún. 26. 05:52

Syncumárt szedő betegek diétája


Már régóta terveztük, hogy egy egyszerű és rövid tájékoztatást nyújtsunk a diéta szerepéről a Syncumart szedő betegeiknek, mert az befolyásolja az egyéni gyógyszer adagot.


A dolog lényege, hogy a véralvadáshoz szükséges egyik fehérje, a prothrombin képződéséhez K vitamin kell. A Syncumar azonban gátolja a K vitamin hatását, ezért nehezebben alvad a vére, ha valaki Syncumart szed.

Nyilvánvaló, hogy a túl sok Syncumart szed valaki, akkor nagyon a gátolt a vér alvadása, azaz veszélyesen vérzékennyé válik, ha viszont túl keveset, akkor még könnyebben kaphat újból trombózist a nem kellő mértékű véralvadásgátló hatása miatt.

Ezért a cél az, hogy meghatározott mértékű alvadásgátlót hozzunk létre. Ezt úgy érjük el, hogy egyénileg kiválasztjuk azt a Syncumar adagot, amely a prothrombin szintet az eredeti (normál) érték 20 és 30%-a közé csökkenti.

Tapasztalat szerint a betegekben nagyon különböző az a Syncumar mennyiség, amivel ez elérhető. Van olyan betegünk, akinek napi 1 tabletta Syncumart kell szedni ehhez, de van olyan, aki napi 5 tablettára szorul.

Azt a különbözőséget több tényező okozza, de az egyik az, hogy az emberek különböző mennyiségben fogyasztanak K vitamin tartalmú élelmiszert. Mivel a Syncumar a K vitamin ellen hat, nyilvánvaló, hogy ha valaki olyasmit eszik, amelyben sok a K vitamin, több Syncumart kell szednie.

Amikor a kórházban beállítjuk az egyéni Syncumar adagot, akkor az a kórházi koszthoz viszonyítva megfelelő: ha a beteg otthonába távozik és megváltozik az étrendje, változik a Syncumar-szükséglete is: rendszerint emelni kell az adagot, hiszen odahaza általában több gyümölcsöt, paradicsomot, salátát fogyasztanak.


Betegeinkben is tapasztaltuk, hogy mennyire befolyásolja a diéta a Syncumar szükségletet: ha valaki egyszerre sok zöldséget vagy gyümölcsöt evett (melyekben sok a K vitamin) megemelkedett a prothrombin szint, és emelünk kellett a Syncumar adagját, hogy ismét a 20 és 30% közé csökkenjen. Ezért rendszeresen figyelmeztettük a mi általunk ellenőrzött betegeket, hogy kerüljék az egyszerre nagyobb mennyiségű zöldség-gyümölcs fogyasztását.


Ez általában használt is, mert a gyógyszert rendszeresen szedő, és rendszeres ellenőrzéseken szabályszerűen (általában két havonként) megjelenő betegeinknél a prothrombin-szint az esetek többségében a kellő (20 és 30%) közötti értékben van. Mégis előfordult, hogy "váratlanul" megemelkedett a prothrombin-szint, mert a beteg olyasmit evett nagyobb mennyiségben, amelyben sok K vitamin volt, de ő erről nem tudott. Ezért éreztük szükségesnek, hogy ezt a tájékoztatást megadjuk.

A különböző életfolyamatokhoz mindenképpen szükséges valamennyi K vitamint a szervezetünkbe juttatni. Ennél a minimális szükségletnél (ami napi 20-40 mikrogramm) jóval többet (kb. 5-10 szeresét) tartalmaz a normális, napi táplálék.


Egy egyéni napi Syncumar adag épp annyi, ami ezt a rendelkezésre álló K vitamin mennyiségek kellő mértékben ellensúlyozza. Ha emelkedik a prothrombin szint, ezért emelnünk kell a Syncumar adagot is. Hagy ezt elkerüljük, az egyszerűség kedvéért a különböző tápanyagokat (ételeket) három csoportra osztottuk.

Az első csoportban azok az ételek (tápanyagok) vannak, amelyek K vitamint tartalma nagyon alacsony, ezek fogyasztása nem befolyásolja a prothrombin szintet, és ezáltal a Syncumar adagot sem. Ide tartoznak a húsfélék, hal, kenyér, burgonya, rizs, tésztafélék, sajt, tej.

Második csoportban azok szerepelnek, amelyek közepes mértékben tartalmaznak K vitamint, ezeket a szokásos mennyiségben fogyaszthatják a Syncumart szedő betegek, ezekből egyébként a túlzott mennyiségek emelhetik meg a prothrombin szintet: vaj, étolaj, répaféleségek, gomba, uborka, zöldbab, alma, narancs.

Végül a harmadik csoportban vannak azok az ételek, amelyek fogyasztása mindenképpen korlátozandó (de nem teljesen eltiltott) mert magas a K vitamin tartalmuk. Ilyenek: a tojás, máj, saláta, spenót, karfiol, a málna, az eper, a paradicsom, a paprika, a brokkoli, a káposzta. Ezekre kell igazán odafigyelni, még ennél is fontosabb, hogy a korlátozott fogyasztás is egyenletes leegyen. Ezekből az ételekből kerülni kell a napi 10 dkg-nál nagyobb adagok fogyasztását.


Jelen tájékoztató valóban csak tájékozató és nem szigorú előírás: segíteni és nem elriasztani akarjuk az alvadásgátló gyógyszert szedő betegeket. A Syncumar rendszeres és jól ellenőrzött szedése olyan biztonságot jelent, ami mindenképpen megéri azt a kis odafigyelést amint írásunkkal segíteni kívántunk.

Ne feledjük persze, hogy a diéta csak az egyik tényező, amire valamelyest oda kell figyelnünk: a Syncumarral együtt szedett gyógyszerek is (más hatásmechanizmussal) befolyásolják a prothrombin-szintet, ezért mindig kérdezzük meg az ellenőrzést végző orvost, hogy nem kell-e módosítani a Syncumar adagját.


Különösen arra kell odafigyelni, hogy a rheuma gyógyszerek fokozzák a Syncumar hatást, ilyenek az Indometacin, Naprozyn, Voltaren, Aspiryn stb.

Mivel a különböző gyógyszerek is különböző mértékben befolyásolják a Syncumar hatását, ezért a legbiztonságosabb az, hogy az új gyógyszer szedésekor gyakoribbá tesszük az ellenőrzések számát.


A fájdalomcsillapítók közül az Algopirin, a Demalgon nem befolyásolják a Syncumar szedését, mint ahogy a közönséges antibiotikumok sem.


Az alkohol fogyasztása nagymértékben befolyásolja a Syncumar hatását, ezért az alvadásgátolt beteg nem fogyasszon szeszes italt.

2007. jún. 26. 05:13

akik syncumart szednek olvasták a veszélyes gyógy-

sz

erek cimü honlapot?www.veszélyesgyógyszerek.hu

Okos dolgok vannak rajta.

9. ibcsi59 (válaszként erre: 8. - Andreamano)
2007. jún. 22. 17:33
Szia! AZ az igazság a pajzsmirigyproblémához nem nagyon értek,de ha zöldségfélével is fogyózol és az befolyásolja a protrombint,vitamint akkor is kell aszervezetbe bevinni,főleg ilyenkor nyáron.De szerintem tejet,1,5%-at nyugodtan ihatsz meg vannak diétás joghurtok is abba belelehet keverni egy kis zabpehelyhet vagy buzakorpát.Remélem normálisan válaszolnak a fórumon,hiszen ezért hozták létre.Dietetikus is van köztük.Majd még irok ha megtudok valamit.
8. andreamano (válaszként erre: 7. - Ibcsi59)
2007. jún. 22. 15:14

Szia!


Köszönöm,ezt megpróbálom,bár egyszer írtam egy ilyenre a welnescafe.hu-ra,és azt írta vissza,hogy ennyi bajjal inkább forduljak szakorvoshoz,mert Ő nem válaszol,amikor kissé felháborodva visszaírtam,azt írta,lehet,hogy inkább nyugtatót kellene szednem,és még ki is nevetetett a többi fórumozóval,(pedig nem érzem magam bolondnak)azért nem ezt a megoldást próbáltam meg!

De ha ott tényleg tisztességesen válaszolnak,akkor megpróbálom,köszi!

7. ibcsi59 (válaszként erre: 6. - Andreamano)
2007. jún. 22. 14:49
Szia! Az interneten a Nőklapja Cafét ha megkeresed, a legalsó sorban van a mégtöbb szakértő válaszol fórum.Arra rákattintasz és mindenkategóriában találsz megfelelő emberkét akitől tanácsokat lehet kérni a kérdezz-felelek rovatban.Már én is kérdeztem párszor.Próbáld meg ott biztos bővebben válaszol Neked a belgyógyász szakorvos,ha a saját orvosod nem ad kellő felvilágositást.
2007. jún. 22. 07:54

Köszönöm a hasznos tanácsokat!


Nekem már két agytrombózisom volt,és azért kell szednem!Elvileg Nekem az INR szintnek 2 és 3 között kell lennie,de mostmár 5 mg gyógyszer szedésével sem érjük el a 2 határát sem!

Azért mondta az orvos,hogy diétázzam,de nem igazán tudom,hogy hogyan!Nem ártana fogynom sem,de az alulműködő pajzsmirigyem miatt sem könyű!

Ha az első csoportban lévő ételeket fogyasztanám,akkor még többet híznék!

Igazából nem tudom mit csináljak,és azért kértem segítséget,hátha valakinek van valami jó ötlete!

Én a Norbi diétára gondoltam,de abban is sok a zöldség!

Hát eléggé tanácstalan vagyok!

5. ibcsi59 (válaszként erre: 1. - Andreamano)
2007. jún. 21. 18:08
Szia! Én is már 15 éve szedem a Syncumart,de én mindent eszek eddig nem volt gond.Természetesen olvstam a tájékoztatókat,elsősorban a magasabb C-vitamin tartalmú ételek befolyásolhatják a vérkép eredményét.De a lényeg az hogy mindennap lehetőleg azonos időben vedd be a gyógyszert,és előtte 1 órával valamint utána 1 órával ne egyél semmit.Nálam ez bevált 3és4 között van az INR szintem.A protrombinban százalékban van megadva az 30-40% mivel én ujabb trombózis megelőzésként szedem.Akinek szivprobléma miatt kell szedni azoknak még higabbnak kell,hogy legyen a vére 40-50%. Megfázás esetén,vagy ha C-vitamint kell szedned ,inkább télen akkor a vitamint csak az esti órákban ,lényeg,hogy ne egyidőben a Syncumarral mert akkor semlegesiti a hatását,vagy csökkenti.Én hosszú évek óta igy szedem,nálam bevált,de lényeg az azonos időpont.Gyógyszertárban is lehet kis tájékoztatót találni róla,de nekem kiskönyvem is van amibe mindig beirják a havi eredményeket.Remélem Neked is sikerül,betartani ezeket,nekem nincs különösebb gondom vele.
2007. jún. 21. 17:45

Az első csoportban azok az ételek (tápanyagok) vannak, amelyek K vitamint tartalma nagyon alacsony, ezek fogyasztása nem befolyásolja a prothrombin szintet, és ezáltal a Syncumar adagot sem. Ide tartoznak a húsfélék, hal, kenyér, burgonya, rizs, tésztafélék, sajt, tej.


Második csoportban azok szerepelnek, amelyek közepes mértékben tartalmaznak K vitamint, ezeket a szokásos mennyiségben fogyaszthatják a Syncumart szedő betegek, ezekből egyébként a túlzott mennyiségek emelhetik meg a prothrombin szintet: vaj, étolaj, répaféleségek, gomba, uborka, zöldbab, alma, narancs.


Végül a harmadik csoportban vannak azok az ételek, amelyek fogyasztása mindenképpen korlátozandó (de nem teljesen eltiltott) mert magas a K vitamin tartalmuk. Ilyenek: a tojás, máj, saláta, spenót, karfiol, a málna, az eper, a paradicsom, a paprika, a brokkoli, a káposzta. Ezekre kell igazán odafigyelni, még ennél is fontosabb, hogy a korlátozott fogyasztás is egyenletes leegyen. Ezekből az ételekből kerülni kell a napi 10 dkg-nál nagyobb adagok fogyasztását.



Neked az első kettő csoport ételei ajánlottak, kalória számolással ezekkel fogyhatsz.

Atkins, Pont diéta szerintem jó ide.

2007. jún. 21. 17:37

Szia!


Köszönöm,ezt én is megtaláltam,de itt semmi konkrétumot nem írnak,ez benne van a betegtájékoztatóban is!

2007. jún. 21. 17:28

Szia!

Ezt nézd meg: [link]

2007. jún. 21. 17:21

Szeretném a segítségeteket kérni!


Ha valaki tudna segíteni a témában,kérem írjon,nagyon fontos,mert az orvos nem igazán beszél konkrétumokról,és én nagyon tanácstalan vagyok!

Egyébként is diétáznom kellenne,mert kövér vagyok,és még ráadásul pajzsmirigy alulműködési problémáim is vannak,de valahogy nem megy a fogyókurázás,és össze kellene valahogy ezeket hangolni!De azt olvastam,hogy igazán ez esetben a zöldség fogyasztás nem nagyon ajánlott,akkor hogyan fogyózzam?

Mit tegyek,esetleg van valkinek konkrét tapasztalata?


Köszönöm segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook