Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5877. juditka23 (válaszként erre: 5876. - Goodison)
2015. szept. 16. 16:03
felevet eltem Malmöben egyedul en nem ereztem volna, hogy veszelyes lenne
5876. Goodison
2015. szept. 16. 15:50

Kedves Malmöi fórumozók!


Párom hamarosan munkavállalás céljából Malmöbe utazik,a szállás megoldott szerencsére. Politika és elöitéletmentes véleményeket szeretnék kérni arról hogy Nöként mennyire veszélyes a város és mire kell figyelnie ha egyedül (remélem nem sokáig) van a mindennapokban.


Köszönöm a megtisztelö válaszokat és véleményeket!

5875. Szilvija
2015. szept. 16. 14:03

Sziasztok.


Információra lenne szükségem.

Párommal tervezzük, hogy mind a ketten a jövőben Svédországba költöznénk. Mind a ketten mérnökként dolgozunk itthon.

A kérdésem az lenne, hogy aki kimegy, az pl szállást hogyan tud intézni magának, illetve hol érdemes keresni.

A másik pedig az, hogy mennyire szükséges a svéd nyelvtudás és milyen szinten? Jelenleg mind a ketten csak angolul beszélünk.


Köszönöm a válazsokat előre is.

5874. juditka23 (válaszként erre: 5872. - Suhailah)
2015. szept. 12. 22:46
ohh köszi a turo receptet milyen egyszeru recepted van ra : ) <3
5873. juditka23
2015. szept. 12. 19:23

en is imadom svedorszagot : -)


bar most fizethetem a självrisk-et beletolattam egy masik kocsiba, nem tudjatok ilyenkor mindkettö kocsiert kell fizetnem självrisk-et vagy csak egyert? neten probaltam utana nezni remelem nem lesz több 3000nel :)

5872. Suhailah
2015. szept. 11. 22:28

Filmmjolk 3% felmelegited kb. 30 percig.

Nem szabad forrnia.

Aztan tesztaszuron lecsopokteted.

HA nagyon szarazra akarod, akkor sokaig csopogtesd. EN kb 10 percig szoktam.

4 db-bol 1 kilo turo lesz.

Imadom.


A fb. van a Magyarok Segito keze Svedorszagban. Ott sok hasznos infot kaptok, ha kertek.

Nagyon jo emberek vannak ott.

Tovabbi szep napot!


Imadlak Svedorszag tovabbra is, es meg jobban! :)

5871. juditka23
2015. szept. 10. 09:02

ha mar a recepteknel tartunk valaki esetleg tudja, hogy mi a buza retesliszt megfelelöje svedorszagban? vagyis ami kb megfelel annak

köszi elöre is :)

5870. juditka23 (válaszként erre: 5869. - Softly)
2015. szept. 7. 22:30

köszi a valaszt, keso-bol a turoscsusza isteni, 7 evig nem csinaltam mert annyira mondtak, hogy nem jo az itteni turo... es kirpobaltam es finomabb mint az otthoni :-)

turogombocot meg majd csinal otthon anya ;)

valahol olvastam, hogy 1 napra hutöbe tette, hogy összealljon a grizzel, na de van mas recept is kihagyom ezt akkor : )

5869. Softly (válaszként erre: 5867. - Juditka23)
2015. szept. 3. 20:07
Hú én próbálkoztam keso-ból, de nagyon vizes és nagyon sok grízt vett fel. Nem lett jó, bár én otthon is csak párszor csináltam.
5868. gjkh
2015. szept. 3. 17:39
Sziasztok!Milyenek a játszóterek Svédországban?Tiszták?Az óvodák?Sokat vannak friss levegőn?Az óvónők mennyire rugalmasak?Ott is van olyan,hogy kitalálják,hozd el délben a gyereket,mert most csapatépítő tréning van pl.?
5867. juditka23
2015. szept. 3. 08:36

sziasztok, turogombocot csinaltatok mar keso vagy mas sved turobol?

en csak a turoscsuszat csinaltam keso-bol ami meg jobb lett mint az otthoni turobol, de turosgombocot meg nem mertem csinalni belöle :)

5866. Joshx (válaszként erre: 5865. - Softly)
2015. aug. 30. 02:45

En is eltem az USA ban, tobb helyen is. Nekem a leg nyugisabb az LA ben volt Tarzana es Simi Valley. Igazsagot megvallva az egesz San Fernando Valley nyugodt volt de nem voltak gondok mas nagyvarosokban sem pedig NY ban sokat voltam ejszaka itt, ott es onnan jartam ki Yersey.be mert ott laktam. Ez az attack nem is tudom mire volt jo ami velem tortent. De sajnos nem az elso inkabb csak a hely es idopont ami meglepo. A pitchers elott az Åden nel is lattam mar olyat,hogy valami jeges hus felevel (fagyasztott) vertek le egy not!

Aztan meg volt hogy kotottek mar belem mondvan svart skalle vagyok. Hogy keruljem a bajt azt mondtam Jokk Mokk bol jottem de sajnos igy is csattant el pofon. Mikor isznak a svedek elegge erosse valnak es sajnos a nacionalista mivoltuk is azonnal elojon ilyenkor ha nem egy 2 meteres favagoval all szembe az ember erdemes azonnal leutni a kotekedot ha van ra mod es eltunni a helyszinrol.

Szoval en mar csak autoval es nem jarok mar kocsmazni sem. Inkabb a systemben megveszem a kedvencem es a kertbe kiulok sutogetni es iszogatni. Nyugodtabb es problema mentesebb.

Egyebkent a paromat is tamadtak mar meg egy bolond dagadt no ertelmi fogyatekos esett neki, kitepte a hajabol a hajcsatot es huzta a hajat mig oda nem mentem es beteg ember ide, beteg ember oda jol le nem rugtam a paromrol. A ket ember aki a dilissel volt meg csak elnezest sem kertek pedig kozveszelyes volt az a no a javabol. Itt is volt feljelentes es itt sem tortent semmi....

Manapsag mar vedelmi eszkozzel jarok ha a belvarosba kell menni. Olyan igazi finnes megoldassal. (Aki ismeri a finneket tudja mirol beszelek). Maskepp nemlehet. A polis penteken 3 kor bezar es hetfo reggelig ki sem nyit!!! Erdmes hetvegen autot lopni es betorni ugyse tortenik semmi!

De hogy jot is irjak. Göteborgban van csaladtag aki Askim nal lakik es nekem nagyon tetszik az a hely. Szerintem del göteborg nyugodtabb mint Uddevalla, Vänersborg vagy Trollhättan.

5865. Softly (válaszként erre: 5864. - Virag32)
2015. aug. 30. 00:10

Hát én is pesti vagyok, igaz a IV. kerületből, nem egy késdobáló részről és mint mondtam éltem New York-ban is, de esküszöm én parázom itt. Itt Trollhättan-ban sem egy életbiztosítás éjszaka kimenni szerintem, főleg hétvégén és Joshx esetét látva már nappal sem. Lehet kevesebb híreket kellene olvasnom.

Ja egyébként most jöttünk haza egy ismerősőtl, aki bevállalta, hogy eltárolja egy ismerős robogóját a garázsában, ugyanis a szomáliai szomszédjainak (Göteborg) megtetszett ez a járgány és "kölcsön" akarták kérni 2 hétre. Persze nem akarta a tulajdonos megtenni és megkérdezték tőle, hogy akkor szépen, vagy csúnyán szeretné e elintézni a dolgot. A testvére robogóját 30 szomáliai közreműködésével tették magukévá.

5864. virag32
2015. aug. 29. 23:28
Én hat éve lakom Göteborg közepén, de bármikor elmennék sétálni éjjel egykor is akár, soha nem tapasztaltam még a világon semmit, ami félelemre adna okot. (Jó, Pesten Kőbányán éltem, ahhoz képest minden biztonságosabb.)
5863. Bascat
2015. aug. 29. 22:46

Na végül még aznap sikerült megegyezni így holnap költözök át Askim-ba, legalább közel lesz a tenger :) és a környék sem tűnik rossznak, meg aztán csak 15 perc busszal az egyetem szóval egész jó.

Amúgy nekem az elmúlt másfél hét alatt abszolút pozitív a benyomásom, nagyon szép a város és a biztonsággal sincs semmi gondom, pedig már éjszaka is járkáltam sokszor, Pesten én például rosszabbul éreztem magam mint itt. A helyiek szerint sincs semmi félnivaló, maximum tényleg az északi részeket jobb elkerülni éjszaka.

Egészen meglepő számomra, hogy amerre ti vagytok egy kisebb városban ennyire rossz a helyzet.

5862. Softly (válaszként erre: 5861. - Joshx)
2015. aug. 29. 12:17

Eddig nagyon szerettem azt a helyet :(

Remélem jól vagy.

5861. Joshx (válaszként erre: 5859. - Softly)
2015. aug. 29. 03:20
Es meg csak nem is a kronogården vagy sylte. Hanem a slussarna raadasul fenyes nappal!
2015. aug. 28. 08:07
Gyertek haza,gyertek haza:)
5859. Softly (válaszként erre: 5858. - Joshx)
2015. aug. 28. 06:41
Trollhättan? Rémlik, hogy te is itt élsz. Kész életveszély utcára lépni :(
5858. Joshx
2015. aug. 28. 01:25

Szivem szerint mondanam de nemtudom. Meg csak nem is Göteborg hanem egy kisebb varos, raadasul egy olyan reszen amit sok turista latogat a vizeses es a zsiliprendszer miatt. Jellemzoen senki sem jott oda segiteni nekem csak neztek es szornyulkodtek :(

Ugye a zsilipeknel ott a terfigyelo kamera de erdekes modon semmit nem tudtak kezdeni vele a "nyomozok". Ami nekem nagyon borzaszto az az mi van ha kisebb es gyengebb vagyok akkor siman beloknek az epp zsilipelo hajohoz ahol a vizszint emelkedofelben volt. Es a mai napig nemtudom mi volt a tamadas celja. En mar ugy dontottem feladom az allando hadakozast.Mindenhova autoval jarok, kerulom az ilyen helyeket (sot szinte minden helyet) es elso adando alkalommal huzok is Canadaba mivel a parom odavalosi en meg eltem az USA ban. Na jo ennyit a vidam tortenetrol inkabb maradok olvaso uzemmodban. Ez csak azert irtam le mert mostmar testkozelbol tudom mennnyire 0 az itteni rendorseg.....is :(

5857. Softly (válaszként erre: 5856. - Joshx)
2015. aug. 26. 16:57
Lécci lécci mond, hogy Kronogården legsötétebb részén jártál, valamelyik hajnalban és nem fényes nappal a város közepén történt!!! Mindenrsetre sajnálom és nem semmi, hogy ennyit segitett a rendörség!
5856. Joshx (válaszként erre: 5850. - Softly)
2015. aug. 26. 02:17
Valoban disznek van. Engem megtamadtak 2 honapja de sikerult az egyik embert leverni de elmenekult.Rendorsegi feljelentest tettem ahol megtamadtak volt terfigyelo kamera ennek ellenere a rendorseg semmit nem tudott tenni meg ugy sem hogy megjegyeztem az auto rendszamat. Ez a sved rendorseg arrol nem is beszelve hogy hetvegen es unnepnapokon zarva vannak. Mikor megtettem a feljelentest Malmöbe kapcsoltak........
5855. Softly (válaszként erre: 5854. - Bascat)
2015. aug. 23. 23:20
Sok sikert! Biztos megoldódik.
5854. Bascat (válaszként erre: 5853. - Softly)
2015. aug. 22. 21:50
Na már itt vagyok kint, az utóbbi napok iszonyú mozgalmasak voltak szóval nem sok időm volt. Sajnos biztos lakás még mindig nincs, de most több hely is benne van a pakliban, holnap megyek is lakásnézésre :)
5853. Softly (válaszként erre: 5851. - Bascat)
2015. aug. 17. 22:13
Ja akartam mondani, hogy a fészen van magyarok Svédországban csoport, ha gondolod kérdezd meg ott tud e valaki kiadó lakást/szobát.
5852. Softly (válaszként erre: 5851. - Bascat)
2015. aug. 17. 14:32
Ha van lakhatási támogatás,de sajna nem tudok róla sokat, mert én már elmúltam 28 :(
5851. Bascat (válaszként erre: 5850. - Softly)
2015. aug. 17. 11:56

Azt nem tudod véletlenül, hogy van e valami szociális támogatás így külföldi diákként amit lehet esetleg igényelni, valahol olvastam ilyen lakhatási támogatást 28 éves korig.

Nem mintha ilyen szociális rendszeren élősködő szeretnék lenni, de mégis ha van valami azt azért kihasználnám, mert nem olcsó kint az élet.

5850. Softly (válaszként erre: 5848. - Bascat)
2015. aug. 16. 18:03
Persze vannak jobb helyek is. A rendőrség csak dísznek van szerintem. Szerencsére nem volt rájuk szükségem, de kisebb ügyekhez ki sem mennek, mert nincs rá idejük.
2015. aug. 16. 16:30
Svédországban nagyon ráérnek kitalálták hogy rasszista a sebtapasz és a kötszer! [link]
5848. Bascat (válaszként erre: 5846. - Softly)
2015. aug. 16. 13:07
De gondolom azért csak nem minden környéken ennyire rossz a helyzet, az ottani rendőrség ilyen gyenge egyébként, hogy a maffia ennyire eluralt mindent?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook