Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
5727. anton1 (válaszként erre: 5718. - Virag32)
2014. dec. 7. 00:59

Pontosan így van Virág ahogy írod.

Annyival kiegészíteném azért, hogy minden szakterületen van hiány, de elsősorban SVÉDEKET fognak alkalmazni, aztán jöhetnek mások.

Talán csak akkor van bárkinek esélye pl Abszurdisztánból, ha nagyon kell az ember, de akkor is kell tudnia svédül az embernek.

Tehát TANULJATOK!:)

Akik meg belemennek a feketemunkába, azoknak végük, ördögi kör és nincs kiszállás belőle! Rengetegen beleestek ebbe a hibába, sajnos...

A semmire kijönni, feladni mindent, az egyenesen öngyilkosság!!!

5726. Engelchen483 (válaszként erre: 5715. - Joshx)
2014. dec. 6. 22:35
Köszönöm! Egyáltalán nem éreztem keménynek, inkább örülök, hogy kész tényeket közöltél. Igyekszem a legtöbbet kihozni magamból a svéd nyelv tanulását illetően, mire eljutok egy állásinterjúig. :)
5725. Polka
2014. dec. 6. 13:11
Sziasztok, olvasgatom a hozzászólásokat, bennünk is felmerült már külföld, leginkább Svédország, persze (még) nem komolyan... Programozóként angol nyelvtudással szintén nem éri meg megpróbálni? Férjjel mindkettőnknek ez a szakmája, diplomával és ez elvileg mindenhol hiányszakma, és a szakmai nyelv mindenhol az angol... Van valakinek tapasztalata? :)
5724. JÓmiJÓmi (válaszként erre: 5723. - Virag32)
2014. dec. 6. 12:44
Az lesz/van: rajtam nem fog múlni... Tulajdonképpen nem csak rólam van szó: szeretnék emberhez méltó életet, jövőt adni, biztosítani az egész családnak, hisz nem lehet mindenki politikus... :-) Köszönöm a biztatást, lassan más már nem is marad: görög, spanyol, olasz, szintén bajban van: maradnak az északi államok, tengerentúlra nem merek vállalkozni, innen csak közelebb van a haza... Üdv! :-)
5723. virag32 (válaszként erre: 5722. - JÓmiJÓmi)
2014. dec. 6. 11:54
Ne add fel azért, csak tanuld a nyelvet ezerrel!
5722. JÓmiJÓmi (válaszként erre: 5720. - JÓmiJÓmi)
2014. dec. 6. 11:40
Nem gondoltam azonnal honosítani az iskolai végzettségem, nagyon jól tudom, hogy szakmámban labdába sem rúghatok nyelvismeret nélkül, de árufeltöltőként, szallag melletti "robotként", idővel pénztárosi vagy hasonló munka végzése már tetszett volna, alapfokú nyelvtudással is... Azt hiszem, akkor ez csak látogatás, kirándulás lesz, másfelé kell szérnézni... :-( Üdvözletem a messzi távolba! :-)
5721. fe80e17aca (válaszként erre: 5715. - Joshx)
2014. dec. 6. 11:29

Már nehezen olvaslak, de nem KELL ahhoz svéd nyelvtudás sem ahhoz, hogy ott boldoguljál...


(Csak a 'hiányosságait' kell annak felfedezni, majd utána gondoskodnak arról is, hogy tanulja a nyelvi áthidalókat, persze ez elsősorban a szakmája területére fog majd vonatkozni...)

:D

5720. JÓmiJÓmi (válaszként erre: 5718. - Virag32)
2014. dec. 6. 11:26
Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos információt, eddig ezt valóban nem így tudtam: elég "szürke", ködös képünk van a távoli, északi országokról. Olykor "paradicsomként tüntették fel, mivel (állítólag) a német, osztrák munkaerőpiac már nem képes több bevándorlót fogadni, ezért inkább vagy Izland, vagy Svédország felé "irányítják" a népet. Állítólag aki betöltötte az 50 évet, "főnyeremény" az ottani munkaadónak, a járulékok, adók fizetése alól mentesülnek, megéri Nekik is.
5719. fe80e17aca (válaszként erre: 5718. - Virag32)
2014. dec. 6. 11:14

A 'hiányok'-ból ott is jócskán jelentkezik sok minden... s pont ezért, nem kellene egy csiki-csukit játszaniuk, amikor malmoznak...


:D

5718. virag32
2014. dec. 6. 10:56

No akkor azt hiszem, megint én leszek, aki összefoglalja ezt a témát.


Mindenkinek, aki ide akar jönni, meg kell értenie,hogy SVÉD NYELV NÉLKÜL NEM LEHET BOLDOGULNI. Nem kiabálok, csak nyomatékosítani szeretném. Az az érzésem,hogy sokak fejében még egy nagyon régi kép él erről az országról, sokan hiszik azt,hogy "hát, tudok egy kicsit angolul, nem adnak el, biztos lesz valami munka, eleinte beérem akármivel. " NINCS ILYEN. Higgyétek el nekünk, akik itt élnek. Nincs olyan,hogy "akármilyen munka". Nincs.


Ha nem rendelkeztek magas szintű, hiányszakmás diplomával, SEMMI lehetőségetek nem lesz a svéd nyelv erős ismerete nélkül munkára.


Sokszor leírtam már, megint megteszem: négy éve (amikor még közel sem volt ilyen bevándorlás és munkanélküliség, mint most), időszakos munkanélküliként elmentem takarítónak jelentkezni a göteborgi Scandic hotelba, munkát hirdettek.

Az utca legvégéig állt a sor, 500-an voltunk húsz helyre.

Az interjún azonnal kiszórták azokat, akik nem tudták tökéletesen a nyelvet, nem volt hároméves tapasztalatuk és svéd referenciájuk.

Tehát most egy takarítói munkát vázoltam fel, nem irodait, nem jól fizetőt, nem szellemileg kielégítőt, hanem az egyik "legaljább" munkát.


Tömeges, elképesztő mértékű bevándorlás zajlik az országba, iszonyatosan nehéz még azoknak is munkát találni, akik évek óta itt élnek, tökéletes a svéd tudásuk és releváns végzettségeik, referenciáik vannak.


Nyilvánvalóan minden munkaadó válogatni fog,és eszében sem lesz olyat felvenni, aki nem tudja jól a nyelvet.


Higgyétek el,hogy nem pesszimisták vagyunk, hanem realisták és azt szeretnénk, ha tiszta képet kapnátok az országról. Feketén eszetekbe se jusson munkát vállalni itt.


Az angol nyelv arra elég, hogy az ember el tudja intézni a hivatalos ügyeit, kommunikálni tudjon svédekkel, de munkához NEM ELÉG. A német nyelvet pedig itt alig beszélik, azzal szinte semmit nem lehet kezdeni.


Gyertek ki, látogassatok ide, nézzetek körül, de legyetek tisztában azzal,hogy a semmire idejönni nyelvtudás nélkül gyakorlatilag egy anyagi öngyilkosság.

Nem szándékom senkit elkeseríteni, de tényleg ez az igazság.

5717. JÓmiJÓmi (válaszként erre: 5715. - Joshx)
2014. dec. 6. 08:26

Sziasztok!

Tervezem, hogy egy-egy két éven belül előbb látogatóba, de ha sikerülne elhelyezkedni, akkor végleg csatlakozni a svéd világban élő magyarokhoz. Kicsit elszomorító, hogy nem lesz elég a magyar mellett a szláv nyelvek, valamint a német, kezdő szinten angol nyelv ismerete, de idővel majd menne a svéd is... Állítólag 50 felett a munkaadónak kedvezmény jár.

Egy próbát (szerintem) megér, addig meg tanulom a nyelvet.

5716. Joshx
2014. dec. 6. 01:54

Få se om jag förstod dig rätt. Din kompis kan ingen svenska, men kan engelska (dock inte särskilt bra). Vad kan din kompis tala för språk då? Har din kompis någon som helst arbetserfarenhet, och vad har din kompis för utbildning?


Många jobb som kräver kundkontakt eller att man arbetar med andra människor på något vis (inom turism, vård och många andra branscher) så är det mer eller mindre ett krav på att man kan svenska. Har man inte den kundkontakten så kan det funka så länge som man kan kommunicera med sina kollegor i alla fall. De flesta svenskar kan engelska någorlunda bra, så det hade eventuellt kunnat funka om om din kompis var rätt bra på engelska. Det är ingen större hit om kompisen bara är bra på till exempel isländska eller koreanska, eftersom inte många svenskar förstår dessa språk


[link]

5715. Joshx (válaszként erre: 5708. - Engelchen483)
2014. dec. 6. 01:51

Szia! Szerintem sem az angollal sem a nemettel nem sok eselyed van foleg repteren dolgozni mert ha ezt latod :


Olika regler för incheckning beroende på flygbolag.:

Olika flygbolag har olika regler för när du senast måste checka in, kontrollera med ditt flygbolag innan din resa. Du måste vara beredd på att legitimera dig så ta med id-kort eller pass, beroende på vart du ska resa.


Es ebbol az alap dologbol nem ertesz semmit akkor nem is tudod a munkad sem vegezni!

Elosszor tanuld a nyelvet ahogy tudod (Virag is irta) es utanna gyere ide es probalkozz mert az esely nyelv nelkul cirka 0.

Ez nem Anglia es nem Nemetorszag hanem Svedorszag! Kell,hogy ugy beszelj,hogy a munkapiacon tudj ervenyesulni.

Elnezest ha erossen fogalmaztam de ez az igazsag.

5714. anton1 (válaszként erre: 5707. - Joshx)
2014. dec. 5. 01:00

Tack.

Túlzás, hogy igéret földje, de nekem pl jó itt.

Tanulja aki akarja az arabot...

5713. fe80e17aca (válaszként erre: 5712. - Engelchen483)
2014. dec. 4. 16:18

Sokszor mondjuk itt Magyarországon is, hogy milyen nehéz itt a külföldieknek, akik még a nyelvünket sem beszélik..., pedig tök jól elvannak...


Ha több nyelven beszélsz, akkor már ott Svédben is

sokkal nagyobb a garancia, úgy, mint itthon is...csak a fizetés alakul majd másképpen...

:D

5712. Engelchen483 (válaszként erre: 5711. - Fe80e17aca)
2014. dec. 4. 15:46

Köszönöm szépen! :) És neked is, Virág!

Nem mondom azt, hogy nincs bennem félsz, de lassacskán rájöttem arra, hogyha minden hasonló lehetőséget a "Mi van, ha..." mondatra alapozva mondok vissza, akkor sohasem jutok egyről a kettőre.

Igyekszem kicsit ráfeküdni a svédre, már nyúzom a barátaimat :D

5711. fe80e17aca (válaszként erre: 5708. - Engelchen483)
2014. dec. 4. 14:31

Van esélyed ..., ne írd le, eleve...


Sok sikert kívánok, - már ha egyáltalán bele is mersz vágni!

:D

5710. virag32
2014. dec. 4. 13:38
És a legnehezebb dolog itt a Personnummer (személyi szám)megszerzése,amit csak állandó munkaszerződésre adnak meg.
5709. virag32 (válaszként erre: 5708. - Engelchen483)
2014. dec. 4. 13:36

Szia!

Svédtudás nélkül gyakorlatilag semmi esély munkára.

Tanuld ezerrel,mielőtt szerencsét próbálsz itt.

2014. dec. 4. 13:32

Sziasztok!

Szükségem lenne a tapasztalataitokra, tanácsotokra. Gyerekkorom óta vonzanak a Skandináv országok, és most adódott olyan lehetőségem, hogy szerencsét próbáljak Svédországban. Egy kedves svéd pilóta (SAS-nál repül) ismerősöm ajánlotta fel, hogy segít munkát találni a reptéren, megoldja nekem a szállást is (Stockholm).

Az egyéni problémám ezzel csupán az, hogy a magyar mellett beszélyek folyékonyan angolul és németül, alapfokon franciául, de svédül sajnos még csak pár kifejezést ismerek. Nem tudom, hogy így mennyi esélyem lenne reptéren elhelyezkedni. Mindenképp ott szeretnék dolgozni, mert szakmai progresszió gyanánt jött mindez szóba.

Beszélgettem már erről svédekkel, szerintük különösen a német nyelv miatt van esélyem, de szeretném meghallgatni a másik oldal véleményét is. Jövő nyáron/ősszel költöznék, ha minden a számítások szerint alakul, 1-2 évet szeretnék Stockholm-ban tölteni.

Számotokra mi volt a legnagyobb nehézség, amikor Svédországba költöztetek? Mire kell felkészülnöm?

Előre is köszönöm a segítséget!

5707. Joshx (válaszként erre: 5704. - Anton1)
2014. dec. 4. 00:52
Sok szerencset kivanok en is neked Anton itt az igeret foldjen :( Tanuld az arabot is mert lassan a svedet csak eszakon fogjak beszelni...... :((((((((
5706. Joshx
2014. dec. 4. 00:48

Mehetunk ujra szavazni marcius 22-en. Hurra :( Löfven lefog mondani. Ha meg nem lenne eleg a baj tovabbi menekult aradat varhato sziriabol.....


Asylum applications to Sweden


2012: 44,000


2013: 55,000


2014: 83,000 (projected)


2015: 95,000 (projected)


Bye bye Sverige :(

5705. anton1 (válaszként erre: 5701. - Joshx)
2014. dec. 3. 00:00
Ezt a világ szinte bármelyik országáról elmondható... az ingyenélők mindenhol terjeszkednek, sajnos, és támogatják is őket ráadásul, na ez a szomorú...
5704. anton1 (válaszként erre: 5700. - Joshx)
2014. dec. 2. 23:59
Lycka till Joshx!
5703. virag32
2014. dec. 2. 16:58
Amúgy az írásod második részével egyetértek, szerintem is össze fog omlani itt a szociális rendszer.
5702. virag32 (válaszként erre: 5701. - Joshx)
2014. dec. 2. 16:58
Akkor javaslom, ne beszélj egyetlen magyar nyugdíjassal sem, aki ötven évet ledolgozott otthon, mert attól egyenesen sírni fogsz.
5701. Joshx
2014. dec. 2. 14:20
Egy ember a facebookon a magyarok svedorszagban topicban linkelte az elso nyugdijjas szamlajat. :) 2208 sek före skatt majd 1981 sek efter skatt. Nem hiszi el. Pedig de ez a mai joleti Svedorszag. 40 ev utan kapnak 6000 sek cirka. Ez az ember 8 evet dolgozott..... Ennyi. Picit lejebb irtam is itt,hogy sok gond van itt is es sok a szegeny ember. Legalabb a social tud neki meg segiteni ha a lakbert nemtudja kifizetni ez pozitivum. De a sok ingyenelonek koszonhetoen nekunk mar nem lesz nyugdijjunk itt Svedorszagban. Idehozzak az egesz nepes csaladot amibol senki sem dolgozik csak az allam penzet lopja es nyugdijjig jar iskolaba.........undorito......
5700. Joshx (válaszként erre: 5698. - Anton1)
2014. dec. 2. 01:44

Koszonom a hozzaszolast. En nem hiszem hogy "fekete penzek" lesznek ahol nekem a munkam lesz. Nagy amerikai ceggel lesz meg a szerzodes (bovebbet nem irnek rola ha nem gond) informatika teruleten es kulfoldi ugyfelekeleg magyarral is. Ez meg most dol el de ha minden jo akor central europe (magyar, slovak, sloven, lengyel, cseh, serb, roman) es lesz sok utazas is. Na mindegy a jovo segit majd. Ugyis irni fogok ha jo lesz ha rosz.

Engem a fiffla nem erdekel mindenhol van ez tudott dolog.

5699. virag32 (válaszként erre: 5697. - Virag32)
2014. dec. 1. 13:17
nyomort akartam írni persze.
5698. anton1 (válaszként erre: 5695. - Joshx)
2014. dec. 1. 11:18

Hej Joshx!


Ingen fara.:)

Abszurdisztán=Magyarország.

Jobb lesz az Neked, ha csak egy lehetőség marad... hidd el, eleget éltem ott, bőven vannak különbségek, tudod amikor az embereket a saját hazájából elüldözik, na onnantól kezdve nincs miről beszélni, no comment...

Ha normális hozzáállás lenne ott, akkor eszembe se jutott volna eljönni. De amíg feketepénzek és ilyesmik mennek addig sose lesz normális élet ott, és nem is törekednek ezeknek a megszüntetésére. Persze aki akar az csak menjen vissza, mindenki maga dönti el.

Nekem megvan a véleményem, mint mindenkinek, dolgoztam ott eleget, hogy "beteljen és kicsorduljon a pohár". Persze itt is vannak rossz dolgok, mint bárhol a világban. Na de ami számomra ok azt nézem csak, és itt megvannak azok a dolgok amik örömet szereznek, ennyi.

A nyugdíj sehol se jó.

Miről beszélsz? Idő kell Abszurdisztánban? Mégis mennyi??? 50 éve ez megy, idő kell... eléggé röhejes ez... de inkább szomorú!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook