Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
5697. virag32 (válaszként erre: 5695. - Joshx)
2014. dec. 1. 08:46

Szívből irigylem az optimizmusodat Magyarországgal kapcsolatban. :-))


Hamarosan a Balkán utolsó országa lesz,amilyen tempóban halad a kilátástalanság és nyokor felé.

5696. Joshx
2014. dec. 1. 01:47
Itt is sok fiffel o båg van foleg az epitkezesben. En amikor a hazamat renovaltam akkor mindig figyelni kellett mert a vegen extra pris volt majdnem ha en nem szolok. Felszamoltak 20000 SEK renhållning dijjat+container. Soha nem is hoztak ide semmit en vittem el az osszes szemetet..... Itt is sok a fiffla a sok bedragare -rol nem is beszelve. A blocket mar nagyon nulla polis -nal dolgozik csaladtag o mondja mar nemtudnak mitkezdeni Stockholm-ban a sok csaloval. Szerintem ez a vilagon ugy van mindenhol. Talan Svajc mas.
5695. Joshx (válaszként erre: 5693. - Anton1)
2014. dec. 1. 01:22

Ehh...en Magyaroszagra tervezek menni nem mashova. December 29 lesz egy szemelyes megbeszeles amin sok dolog kiderul. Ezert Budapestre kell utaznom. Nemreg meg i vettem a repulojegyet december 27 tol januari 1-ig. Ott maradok szilveszter este es nappal jovok is haza. Izgalmas lesz csak 1 hatitaskat viszek magammal az egesz utra :)

Anthon neharagudj ha rosszat irtam remelem nem sertetelek meg valamivel. Ez csak egy lehetoseg lehet nem lesz belole semmi de lehet lesz. En sajnalom akiknek sok a gondjuk de itt svedben is sok embernek van gondja, itt is vannak szegeny emberek foleg emberek.A nyugdij sok embernek 5000-6000 SEK ami nem eleg a megelheteshez ha nem lenne socialstyrelsen akkor sokan az utcan lennenek. Nekunk csak enyivel van szerencsenk de kitudja meddig. Van neheny ismerosom aki fas 3 praktikon van es ok mondtak hogy januari 1 tol megszunik a fas 3! Itt is nehezebb minden evben. MO. mas helyzetben van de nem remenytelen csak idore van szuksege.

5694. virag32 (válaszként erre: 5693. - Anton1)
2014. nov. 29. 12:41
Így igaz.
5693. anton1 (válaszként erre: 5673. - Joshx)
2014. nov. 29. 12:06

Hej Joshix!


Te, ne annyi bérért menj oda Abszurdiszánba, hanem az átlagbérért, ami minimálbér és kevés feketepénz borítékba, amit bármikor elvehetnek és el is vesznek, akkor lesz igazi belelátásod a dolgokba...

Amennyi bért Te fogsz keresni az nem az átlag, ne feledd el. Tudod, amikor nem vagy bejelentve vagy csak alig az az igazi arca Abszurdisztánnak.


Lycka till i alla fall!:):):)

5692. Joshx (válaszként erre: 5691. - Virag32)
2014. nov. 27. 02:12
En maskep latom. Igaz itt sincs rossz eletem de ha megyek MO.-ra akkor az itti hazat el kell adni es azt hallotam MO.n tobb lakast is lehet venni az arbol. A munka is 1200 euro de lehet akar tobb ha egy outsourcing line is bejon ez meg a jovoben kiderul. Nem gondolom,hogy roszabul jarnek mint itt. Engem a rossz emberek es a politika nem erdekel. Lehet select-alni. Tudom ott nagy veszekedesek vannak de nem az en gondom. Van nemet haverom aki Budapesten dolgozik egy biztosito tarsasagnal es o is azt mondja semmi gond es o politizal. Az rtl meg tv2 nem szabad nezni de majd en leszek ott a somaliai es a canal digital antenna.t kiteszem a balkongra :))))
5691. virag32
2014. nov. 26. 08:53
Én mar előre várom a beszámolókat. :-))) Abból kiindulva,amiket Svédországról írtál eddig,szórakoztatónak ígérkezik. :-))) Mondjuk arra jó lesz mindenképp,hogy rájöjj magadtól is,mekkora különbség van a két ország közt,biztos,hogy Svédországot jobban meg fogod becsülni utána. :-))
5690. Joshx
2014. nov. 26. 03:08

Koszonom mindenkinek aki megoszotta a velemenyet. Nekem van 2 ismerosom akik itt szulettek Svedben es utaljak a hazajukat. Elso lehetosegnel mennek is ahogy tudnak. Szerintem ez normalis,hogy vannak akik szeretnek lenni vannak akik meg mennek mashova.

Majd ugyis irni fogok ide hogy mitortent ha mar MO.n leszek. :)

5689. berczel0711 (válaszként erre: 5688. - Virag32)
2014. nov. 25. 19:56
Ennyi :D
5688. virag32 (válaszként erre: 5686. - Berczel0711)
2014. nov. 25. 08:45
Turistaként tényleg jó hely pár hétig. :-))
5687. virag32 (válaszként erre: 5684. - Joshx)
2014. nov. 25. 08:44

Az éghajlat szerintem tökugyanaz,mint Göteborgban. :-)

Autóval pedig lehetetlen a varosban közlekedni. (Mondjuk nagyobb távokra jó.)

2014. nov. 25. 05:45
Nézzétek. Itt a 300.000 ft nem olyan sok pénz, de nem is kevés. Végül is nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy ő bármikor visszamehet Svédországba, ha nem tetszik itt neki. Soha nem fogja a Magyarországot úgy szemlélni, mint mi akik benne nőttünk fel. Ez egy részről jó és más részről rossz is. :) Mi menekülnénk innen az tény, mert a politikai helyzet, mármár elviselhetetlen, ami bizonytalanná teszi az itteni létünket. Szerintem, hadd jöjjön csak :) Nézze meg, bár gyönyörű ország vagyunk, rengeteg csodálatos emberrel, mégis, sajnos, egyre élhetetlenebb. Itt nem a tudást értékelik, hanem a kapcsolataidat.:( De mégis ez a hazám, tehát gyere és meséld a tapasztalataidat! :)
5685. Joshx (válaszként erre: 5682. - Softly)
2014. nov. 25. 02:52
Koszonom a valaszt. Igen en is ugy erzem Budapesten 1200-1300 euro / honap nem lehet nagy gond. Ha a sambom szeretnem dolgozni akkor dolgozhat de nem fontos. Kell egy lakas egy auto es ido,hogy az ember utazhasson sokat. :)
5684. Joshx (válaszként erre: 5681. - Virag32)
2014. nov. 25. 02:43
Talan azert mert ha nemtetszik en barmikor hazajovom. Nincs tetje a dolgokbak. Inkab challenge azert is mert egy Ir jobaratom csinalja ott ceget en meg megyek. Jo az ido, jok a kajak es tenyleg minden melegebb hely kozelebb van. Par ora es az olasz tengerparton vagyok. Nekem az eghajlat sokat szamit. Inkabb eljek egyszeruben az sem gond. En sem vagyok nagyigenyu mint ahogy a svedek tobbsege sem en szeretem az egyszeru eletet. Politika nem erdekel es a tarsadalom sem csak a munka es a pihenes :) De majd meg tavasszal kiderul most csak tajekozodok.
5683. fe80e17aca (válaszként erre: 5682. - Softly)
2014. nov. 24. 10:30

Miértre már válaszolt, meg Te is azzal, hogy, 'nem nagy igényűek" a szüleid()


/s ott a pont a végén/

5682. Softly (válaszként erre: 5680. - Joshx)
2014. nov. 24. 10:20
A szüleimnek együtt kb 300.000 ft a nyugdíjuk, nincs hitelük, van autójuk és ők ugyan nem nagy igényűek, de simán megélnek belőle és még a tesómom is igen sokat segítenek anyagilag havonta.
5681. virag32
2014. nov. 24. 08:31
Azt hiszem,pillanatnyilag te vagy az egyetlen,aki feladna egy svédországi életet egy magyarországiért,én ezt egyfajta szent borzalommal szemlélem,de persze drukkolok,hogy jó legyen. :-)
5680. Joshx (válaszként erre: 5675. - Fe80e17aca)
2014. nov. 24. 02:00

En nemtudom mi van MO.al de a sambomnak lehet sikerul az ikea.nal munkat talalnunk akkor tennnyleg nem sok gondunk lesz cserebe jobb klimat kap az ember es minden jo nyaralo hely kozelebb kerul az emberhez.

Innen minden ut csak a mediterranra tobb 1000 korona es szinte mindig atkell szalni valami eu. repteren ha picit messzeb akar menni az ember a jobb dealek Stockholmbol mennek en meg cirka 400 km re lakom Stockholmtol.

GB. is jo van nehan ut de nem az igazi es az is messze van nekem.

Ott is hotelezni kelene 1 estet.

Sok indok szol Mo. mellet de azert egy lakast itt meghagynank.

5679. Joshx (válaszként erre: 5677. - Suhailah)
2014. nov. 24. 01:48
En nöjd medborgare. Grattis! :)
5678. Joshx (válaszként erre: 5674. - Virag32)
2014. nov. 24. 01:45

Koszonom a valaszokat azthiszem belevagok :) Kell egy kis valtozatossag de ami jo,hogy euroban kapnam a fizetesem es MO.n tudnam elkolteni. Vennek Bp.en egy lakast aztan ha valamikor visszajonnek a lakast meg mindig kilehetne adni vagy ilyesmi.

Ha en kulfoldi allampolgar vagyok es nincsenek magyar papirjaim akkor mit kell ahoz tenem,hogy MO.n dolgozhasak? Ottani adohatosagnal kel jelentkezni es a lakcimet leadni? Lakast sem tudom hogy lehet berelni mert az elso 3 honap biztos berelnek amig nem veglegesulnek a dolgok.

Mondjuk ha az embernek van lakasa akkor havi 1200-1300 eurobol nem sok gondja van ha jol gondolom. Vagy megis?

Azt tudom,hogy az AMS. nal van valami lehetoseg,hogy 3 honapig fizetnek valami segitseget ha masik EU. land ban keres az ember munkat. De ebben nem vagyok biztos.

Szoval ha nem tetcene a hely vagy a munka meg mindig nem veszitenek rajta. MO. jo helyen van mert kozel az Adria meg a mediterran. :))))

5677. Suhailah
2014. nov. 23. 19:48

Mindenkit udvozlok! :)


A magyar allampolgarsaghoz, mar nem kell vizsga es perfektul sem kell tudni magyarul.


A sved allampolgarsaghoz pedig, be akarjak vezetni a minimum SFI elvegzeset. :)



Amugy, nagyon jol vagyunk. A gyerkoceim perfektben nyomjak a svedet.

A parom is jol nyomja mar.

A munkam imadom. Lassan 2 eve, hogy ott dolgozom.

Feljebb mentem a rangsorletran.


Szeretunk itt elni.

5676. Suhailah (válaszként erre: 5646. - Addikababa)
2014. nov. 23. 19:43

Gratulalok Addikababa! :)


Remelem jol agytok, minden okes! :)

5675. fe80e17aca (válaszként erre: 5673. - Joshx)
2014. nov. 22. 11:28

Olyan jó érzés ez speciálisan nekem:


?-, hogy már Svédből is idetelepülnének vissza:


Itt, Magyarországban is szuper minden...!!

5674. virag32 (válaszként erre: 5673. - Joshx)
2014. nov. 22. 11:20
Szerintem simán.
5673. Joshx
2014. nov. 22. 09:41
Sziasztok! Lenne egy kerdesem. Budapesten ha az embernek van egy lakasa (amin nins banki hitel) es van egy auto es van egy munkaja ahol cirka 320-340 ezer HUF a netto fizetes abbol hogy lehet megelni 2 szemelynek? Tavasszal lesz egy lehetoseg es lehet elvallalnam.
5672. Joshx
2014. okt. 30. 02:13
De jo hogy egyre tobben jonnek MO.-rol a vegen meg hallani fogok magyar beszedet :) Bar gondolom GB.-ba most is lehet magyarokkal talalkozni. En tavolabb lakom eszakra es nyugara is ott nincs semmi es senki.
2014. okt. 29. 20:17

Sziasztok!


Én azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy valamikor a közeljövőben én is szeretnék Svédországban elhelyezkedni. Főleg azoktól kérdeznék, akik önerőből, külső segítség nélkül tudtak kiköltözni, de a többiek véleményét is szívesen meghallgatnám. A kérdésem, hogy hogyan kezdjek szervezkedni, milyenek ott a lehetőségek, és körülbelül mire számíthatok?

Előre is köszi a választ!

5670. Facipan
2014. okt. 29. 19:28

Sziasztok.

A napokban imdulok Svédországba. És kinn is maradok. November 3-ra tervezem az indulást, de nincs kőbevésve. Egyelőre 3 üres hellyel. Ha valakit érdekel, írjon rám.

üdv.Faci

5669. virag32 (válaszként erre: 5668. - Lof_mariann)
2014. okt. 28. 10:21
Szia! Semmilyen papírra nincs szükséged,és másfél éve megszűnt EU-sok számára a tartózkodási engedély is, nem kell jelezni a bevándorlási hivatal felé,hogy itt vagy.
2014. okt. 27. 23:03

Sziasztok!


Talán ti tudtok nekem segíteni. Novemberben készülök svédországba utazni, és ha lesz rá lehetőség, akkor ott is maradnék. A kérdésem az lenne, hogy ahhoz hogy ott munkát tudjak vállalni, kell-e nekem valami papír az elején?

Azt olvastam, hogy ha 3 hónapnál tovább dolgozok ott, akkor majd ott be kell jelentkeznem tartózkodási engedélyért, de az nem tiszta, hogy kezdésnél mire van szükségem.

Csak álláskeresés miatt nem szeretnék regisztrálni sehova, mert azt megoldom majd magamnak.


Köszönettel

Mariann

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook