Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Suzuki Swift (régi) -Kinek van vele tapasztalata? fórum

Suzuki Swift (régi) -Kinek van vele tapasztalata? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
20. e1e9ab571d (válaszként erre: 19. - Alexa77)
2008. szept. 20. 08:42
Köszi szépen:)
19. Alexa77 (válaszként erre: 18. - E1e9ab571d)
2008. szept. 20. 08:25
Gratulálok az aitódhoz, kívánom, hogy sok örömöd legyen benne, hűségesen kiszolgáljon. Balesetmentes közlekedést és minden jót!:-)
2008. szept. 20. 08:15
Sziasztok, köszönöm a hozzászólásokat, figyelmesen végigolvastam őket. Tegnap azért nem voltam, mert megvettem az autót. Nagyon furcsa volt 2 év után vezetni, ezért egyenlőre csak "vidéken" megyek vele. Az autót egy skoda szalonban találtam, a gazdája leadta, mert beszámították neki egy új autóba.Van benne egy 30 ezres CD-MP3 lejátszós rádió, alufelni, ami állítólag drága dolog. Minden gyári rajta. Olajcsere már folyamatban, meg még pár dolog amihez nem értek:) Egyébként teljesen átvizsgálták a szervízben. Minden kütyüvel lemérték az autót (fékek, lengéscsillapító, fékek, futómű...stb) Ráadásul van rá fél év garancia is. Az adatlapomra tettem fel képeket :)
17. Alexa77 (válaszként erre: 16. - Pemete)
2008. szept. 19. 16:36
:-)))))
16. pemete
2008. szept. 19. 14:44

Ja, és annak ellenére, hogy így összetört szegény Mihályom, mert az volt a neve, azért minket megvédett! Az akkor 6 hónapos kislányom elöl volt bébihordozóban egy karcolás sem lett rajta, pedig a kocsi jobb eleje kapta az ütést, én megfejeltem a kormányt, mert övfeszítőt használtam, na azt benne is hagytam, soha többé nem kell, akármennyire is szorít az öv! A legrosszabbul a kutya járt, aki kifejelte a szélvédőt, de semmi baja nem lett amúgy, azóta neki is van biztonsági öve:)

Szóval nagyon törik, de az élete utolsó percéig vigyázott ránk, és megóvta az életünket!

Így tisztelgek Rot Mihály 2001-es évjáratú, 1,0 literes, GL felszereltségű, piros suzukink emlékének, akit örökre a szívünkbe zártunk:)

Bocs Misi, hogy betörtem a pofádat:(

15. pemete
2008. szept. 19. 10:51

Szia!

A swiftek kis fogyasztású, könnyen vezethető, megbízható kisautók. Nekünk is volt, nagyon szerettem. Igénytelen, mert igazából csak a kötelező olajcserét, meg ilyeneket kell megcsinálni benne, és soha nem hagy ott. Egyre vigyázz, nagyon törik!!! Én is ropira törtem a miénket, pedig "csak" 40-nel ütköztem, a másik kocsi egy tenyérnyi helyen horpadt be, a miénk totálkár!!! Szóval ezzel vigyázz, meg ebből kifolyólag azt is nagyon nézd meg nem volt-e törve a kocsi amit kiszemeltél, mert nagyon sok suzukit úgy árulnak, hogy rommátört, megcsinálták, és tessék eladó. A miénk is kint van egy kereskedésben:)

Ja, és pirosat ne vegyél, mert a statisztikák szerint a piros autók törnek a leggyakrabban:) De tényleg, a miénk is piros volt, és én voltam a második, aki rommá törte! Mi is úgy vettük, hogy nem tudtuk, hogy előtte törve volt, kellett is csinűáltatni a futóművét, de szerencsére a kereskedő garanciába megcsináltatta, mert akkor még csak 3 éves volt a kocsi.

Sok sikert hozzá, ha jól választasz, akkor egy hű társat fogsz kapni a pénzedért, aki bárhová elvisz:)

14. virgilius (válaszként erre: 11. - Manon)
2008. szept. 19. 10:28
Ja igen, nekünk sem volt olyan sokban a vizsga eddig sose.
13. pencil
2008. szept. 19. 10:23

Az én 1.3-as swiftem pont 8 éves.

Nagyon szeretem, semmi gondom nem volt vele.

Apróbb kellemetlenség volt, amikor megadta magát az akku, meg egyszer a kezemben maradt a kilincs (belső). Ennyi.

Egyébként az elmúlt 2,5 évben több mint 30000 kmt-nyomtam bele, és szó nélkül csinálta :)

12. Giggio
2008. szept. 19. 10:00
én suzukin tanultam vezetni - hát megtanultam rendesen - utána vezettem egy régebbit, mert akkor épp az volt otthon és nem panaszkodhatom rá, ment rendesen, soha semmi gondom sem volt vele - a puntoval már annál több, egyszerűen nem érzem, mindjárt ugrik éppen csak hozzáérsz :)
11. Manon
2008. szept. 19. 09:35

Sziasztok!


Mi is szeretjük őket (95-ös kis swift és 94-es sedan, mind kettő 1.3-as)

Én is csak jókat tudok róluk mondani.


Mindenkinek ajánlom.

Igen a töréstesztje nem éppen jeles (enyhén kifejezve) de még sose hagyott cserben minket.


Egyébként itt olvastam a vizsgát: nekünk max: 20-ezer forint.

+ zöldkártya: 8e.


Manon

2008. szept. 19. 09:20
Áprilistól vagyunk a tulajdonosai Zafírkának(a színe miatt a neve)ami egy 1999-es gyártású Swift GlX. NAgy Változás volt nekünk a kis Polskink után. Nagyon szeretjük, rengeteg helyre eljutottunk vele a nyáron. Jól megy, keveset fogyaszt, és végre kényelmesen ül hátul a gyerek is:-)
2008. szept. 19. 09:10
Én is most vettem, egy 94-est, 1.0-ást, új gumikkal! Az átiratása 60 000 Ft volt! Jó vezetni, és tényleg kicsi a fogyasztása!
8. katácskák (válaszként erre: 6. - Virgilius)
2008. szept. 19. 09:02
nekünk is nagyon bevált. 10 éves.
7. virgilius (válaszként erre: 3. - Kittykiss)
2008. szept. 19. 08:55
Nekünk egyszer robbant le, amikor hideg télen túl rövid időre indítottuk be a motort (át kellett parkolni egy másik helyre), na akkor utána túlszívta magát (bocsánat, nagyon laikus vagyok), és nem indult be. :( Azóta megtanultuk, hogy ilyen esetben akkor pár percig járatni kell a motort.
2008. szept. 19. 08:52
Nekünk is ilyenünk van, 1993-as, mi 2002. óta nyúzzuk, és mindent kibír. :) Keveset eszik, szervízben sose volt, gumit egyszer cseréltünk rajta. Költözködtünk vele, bicikliket szállítunk a tetején. :))) Nagyon jó vezetni!
2008. szept. 19. 08:48
Ja, azt elfelejtettem, hogy a szerelők szerint is az 1.3-as Suzukik a legjobb széria.
2008. szept. 19. 08:47
Könnyű vezetni, elég jó a fogyasztása, nagyon igénytelen, minket sose hagyott cserben. Mi úgy hívtuk, Suzuki traktor, mert amikor mentünk ki a tanyára a lovakhoz, a legnagyobb sárban-vízben is sikerült, olyankor is, amikor más utókkal meg se lehetett kísérelni. Én csak jót mondhatok róla. Egyetlen hátránya, hogy könnyen törik, baleset esetén nem életbiztosítás.
2008. szept. 19. 08:40

Nekünk is ilyen korabeli suzukink van. Fogyasztás: vegyesen max 6.5 liter százon (városi dugó, tötyi-pötyi), egyébként arra is volt példa, hogy olaszban autópályán haladva 4 liter össze- vissza. Szerintem fogyasztás terén nagyon jó kis kocsi. 6literes fogyasztással számolhatsz.

Gumik: Nézd eredetileg 155/ 7, vagy /6-os gumik valók rá, de vki felmegy 165-re (ez a gumi szélessége, a másik a magassága), de ebben az esetben nőhet a fogyasztás és megterheli a futóművet (difi, féltengely). Laposabb gumit nem érdemer venni, mondván, hogy milyen menő, mert ha elkapsz egy-két szép kátyút, azt a felni fogja bánni. Az árát tekintve elég nagy a szórás, minden esetre én nem ajánlanám neked a 4-évszakos gumikat, mert azok szinte semmire nem lesznek jók egy év után, max nyáriguminak. Ha télre tervezel, mindenképp téligumit vegyél. Árat tekintve nem érdemes a legolcsóbbat választani, de 13-15 ezer ft körül már találsz elfogadható télgumit (az ár darabra vonatkozik).

Hát nem tom mire lennél még kíváncsi...

Az átiratás min 50e, zöldkártya 10e, vizsgáztatás 40e környékén.

Szerintem olcsó fenntartani, már amennyire ez elmondható mostanában egy kocsiról. Alkatrészek árai sem olyan egetverőek, és ami szetem a lényeg, hogy bontóból szinte mindent meg tudsz hozzá szerezni, ha akarsz, persze ez nem minden alaktrész esetében célravezető, de pl felnik esetében tök jó, vagy gyújtáskapcsoló, lámpa...

Egyébként nem kényes, lerobbanni, pedig még soha. Mi szeretjük. Esetleg az lehet a kritika vele szemben, hogy könnyen törik.

2. KIKY (válaszként erre: 1. - E1e9ab571d)
2008. szept. 19. 08:33

Kezdő jogosítvánnyal a legjobb választás! Nekem volt, szerettem. Nagyon könnyű vezetni, ha rendben tartod nem is kell rá költeni, bár ugye egy 12 éves darabnál ez függ az előző tulaj/ok/tól is. Az 1,3nak jó a motorja is szerintem.

Balesetmentes közlekedést kívánok!

2008. szept. 19. 08:23
Úgy néz ki, hogy egy 1996-os 1.3 ccm Suzuki Swift tulajdonosa leszek. Ez az első autóm, kezdő jogosítványom van. Akinek van-volt-lesz Suzukija kérem ossza meg velem tapasztalatait...(fogyasztás, szükséges ráfordítás, gumiárak, stb)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook