Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Strandolás állattal! fórum

Strandolás állattal! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
27. 5bfba16667 (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2011. júl. 17. 18:35
Ne haragusj, de kb 18928398x írom le, hogy emberektől KÜLÜNÁLLÓ strandot, hogy ne zavarjuk őket. könyörgöm, csak úgy beleszálltál a témába, v olyastál is???? KÜLÖN, EMBER, GYEREK mentes strandot ,hogy ne zavarjunk.Atyaég.
26. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:35
Hát azt kell mondjam, hogy szerintem az emberekkel szembeni, az állatom javára elvakult elfogultságot kell kezeltetni - csak jótanács.
25. 5bfba16667 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2011. júl. 17. 18:34
Neked meg a bagó. De szerencsére pótcselekvésre tökéletes. Kellemes tüdőrákot!
2011. júl. 17. 18:34
Egyébként azt sem értem, hogy miért kell mindenáron a strandra vinni a kutyát emberek közé, ahol kisgyerekek lángosoznak meg ücsörögnek a fűben. Miért nem jó neked, ha elmész egy tóra, ahol nincs senki, és abba belefürdetheted magad meg a kutyád is. Ott van pl a Borostyán-tó, van ugyan strandja, de egy 700 méterrel odébb már senkit nem zavarnátok. De nem, ez nem jó, oda kell vinni, ahol zavarhatjátok az embereket. Miért?
23. 5bfba16667 (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2011. júl. 17. 18:33

Igen, nyiván. Nekem van pl vadászgörényem is, tehát valóban nem félek az állatoktól.

Pórázon tartom a 6kg-s kutyám, hogy nehogy valakit halálra nyaljon. Érted. Nem magam miatt, v a kutyám miatt, hanem miattad. Akkor hol s van a csak magamra gondolok?


Tehát nekem, mint kutyásnak, (tehát emberi lénynek) nincsenek jogaim? Dehogynincsenek. És el tudom fogadni, pont ezért szeretnénk külön strandot. Szerintem neked vannak értelmezési problémáid.


Amúgy az ilyen kategóriás viszolygást kezeltetni kell. Csak mint jótanács.

22. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:33

Te nem itélsz meg engem?

Ki is irta, hogy büdös dohányos vagyok?

Kicsit feledékeny is vagy?


Te tényleg csak kötekedni akarsz, tedd.


Olvasd el az első hozzászólásomat.


Otthon saját medencében.

21. erikpipi (válaszként erre: 19. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:32

26 éve járunk ugyan arra a helyre, a családnak ott van nyaralója. Nincs közvilágítás a szabad-strandon.


Jó ég...

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:30

Röhejes vagy.

És én is irhatnám, hogy te milyen korlátolt büdös kutyás, stb. vagy, de nem teszem.

Nem gondolod, hogy okos vagyok, de nem is érdekel. Tudod, nem a te véleményed számit, de lám vagy olyan önző, hogy azt hidd.

Élvezed? Neked csak ennyi jutott? Te szegény....

19. 5bfba16667 (válaszként erre: 15. - Erikpipi)
2011. júl. 17. 18:30

Tudod a parton remek közvilágítás van. Próbáld ki az éjszakai fürdőzész. fura hogy ilyenek kimaradnak az életedből.


Szóval van közvilágítás. nagy találmány, a lámpát otthon Te is használod. Világít, fényt ad.

Amivel szemetet tudsz szedni, azzal közrefogsz egy törlőkendőt, és ennyi.


Huh de messze állsz a szemétszedés minden fajtátjától.

18. erikpipi (válaszként erre: 16. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:30
A tiltás a szabad strandokon van. Értelemszerűen.
17. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:29

Egy csomó állat tartása nem illegális, és ugyanolyan kedves házi kedvenc lehet, mint neked a kutyád. Nézd meg pl zau ditu adatlapját. Az az egy érved van, hogy NEKED kutyád van és TE odavagy érte.


Én speckó viszolygok a kutyáktól, és a törvények része engem véd, pl a póráz meg a szájkosár, nem a kutyád jólétét meg a te boldogságod szolgálja. Csak képtelen vagy elfogadni, mert csak magadra tudsz gondolni.

16. 5bfba16667 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2011. júl. 17. 18:28

Ó rengeteg kutyás kap, viszont dohányost még nem láttam büntetni.


Én is láttam már embert dohányozni a buszon, mégsem erről ítéllek meg téged pl.


Akkor Te engem miért?

Én többször leírtam, hogy igenis vállalom a kellemes, és a kevésbé kellemes részét is a kutyatartásnak, akkor miért nekem címzed a nyáltól fröcsögő dolgokat?


Én csak ennyit írtam, hogy igenis jó lenne, ha lenne lehetőség kutyát fürdetni a balcsiban, úgy hogy mást ne zavarjunk. Erre nekem támadsz. Miért is?

15. erikpipi (válaszként erre: 9. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:26

Úgy látom, nem tudod értelmezni a leírtakat.

Éjszaka szedik a szemetet a parton?:)))) És mond, mivel szedik a szemetet? Elemlámpával?


Azt látom, hogy csak kötekedni akarsz, semmi nem utal arra, hogy értelmes vita felé mennénk.

Már nem is akarom....

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:24

Egyébként valamit nagyon félre értettél!

Senki nem itélte meg a kutyásokat. Én sem. De pl. az egyik kutyás azt irta, hogy nem érdekelte a tiltó tábla. Ez milyen hozzáállás? Szuper? Mi lenne ha engem sem érdekelne a dohányozni tilos tábla a buszon, vagy a megállóban? Kapnék egy jó kis bünti csekket, bezzeg a kutyás nem kapott...

13. 5bfba16667 (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2011. júl. 17. 18:23

Na, azért egy kutya és egy csörgőkígyó között van különbség. Ezt szerintem Te is látod...


KEvés ember van aki egy kutyától viszoyog, annál több, aki a csörgőktől. Ráadásul a tartása is totál illegál, úgy hogy ezzel sok a nyűg.

12. 5bfba16667 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2011. júl. 17. 18:22

Huh anyám. Remélem nem él sok olyan ember:D

Ha ennyre okos vagy, akkor tudnád, hogy itt senki nem azért van felháborodva, mert a kutyát az emberi strandra nem engedik be, hanem hogy lehetőség sincs a kutyatrandra.

Tudod, első osztály, olvasás megtanulása.


HA lenne lehetőség, nem kéne szabályt szegni.Amire amúgy mindenki 1-2 pl-t hozott, pedig van többszázer, millió kutya.


De amiatt az egy miatt ítélik el az egész társadalmat. Marha okos gondolat, bár nem haragszom rád, hisz nem lehet mindenki az..


Igenis büdös dohányos vagy, és ha te korlátozol, én miért ne tegyem meg?

És nincs autóm, te cigimániás, úgy h kedves, ez sem jött be.


Próbálkozz még légyszi, úúúúgy élvezem:)

Tök jó, h engem szidsz, aki mindig felszedem a szart, mgaddal szemben, aki egy önző dohányos vagy.

Órisi arc vagy:D

11. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:21
Ahhoz mit szólnál, ha valaki lehozná a patkányait vagy a rohadt nagy csörgőkígyóját a strandra, és a kutyád ugató- meg őrjöngőrohamot kapna tőle, esetleg meg akarná támadni? Akkor kinek lenne joga a strandon maradni? Csak kérdezem.
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:16

Szerintem neked kell visszavenned az arcodból.

Én pl. nem megyek be a medencébe dohányozni, ti meg ne hozzátok a kutyátokat!


Nyissatok kutya strandot és akkor nincs gond és még pénzt is kerestek.

Ott dohányzok ahol akarok. Semmi közöd hozzá. Pont annyira szennyezem a levegőt, bár ez baromság, hogy én szennyezem, mint a száraz kutyaszar. És az biztos, hogy az autód jobban szennyezi a levegőt mint én.


És szeretem a kutyákat, sőt a macskákat is és a halakat is, de nem viszem egyiket sem be az emberek közé a medencébe, mert tudom, hogy mit, hol lehet csinálni.

Perszehogy nem nem tudsz bántani a kutyáddal, mert nem találkozunk. Egyébként az is utálom, ha a kutyust a tömegközlekedési járműveken felveszik. Sok kutyás egyáltalán nem toleráns és remélem megbüntetik őket.

Baromira nem érdekel, hogy utálod a dohányosokat. Ha mindenkinek csak annyi hibája lenne, mint nekem, akkor a világon csupa jó ember élne:))))

9. 5bfba16667 (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2011. júl. 17. 18:15

Értem én a gondot, asszem. Pontosan ezért szeretne a kutyás társadalom egy olya részt, (nem nagyot, nem sokat, 1-2őt a kb 100ból), ahol zavartalanul, békésen tudna fürdeni a kutya. Ezzel mi a gond?


Amúgy igen vannak ilyen bunkó kutyások, de miért emiatt kell megítélni az eész társadalmat?

Nem láttál még kutyakakit felszedő gazdit? Azt miért nem emlegeted fel?


Amúgy nem hiszem, hogy az első dolog a papucsodon kutyaszar volt, mert eléggé komoly takarító brigád megy végig kb az egész balcsiparton (de a délin tut éjszakánként),és a baromarcúak eldobált sörös dobozait, meg a szemetet, és ezt keresik. Önkénteskedtem, így tudom, hogy ez hogy ment. Pont ezért, hogy ne ítéljenek meg minket a marha kutyás ok miatt. Tettem ellene.

Ezért szeretnénk külön strandot. Mindent békésen. Tudod, kecske és kápi effekt.

8. erikpipi (válaszként erre: 5. - 5bfba16667)
2011. júl. 17. 18:09

Természetesen, nem az én írásomra adott válasz volt furcsa, csupán azért mert egyetértek a rendelettel, ugye? Ha most két pofára szidnám a törvényt, menten szimpatikus lennék. Magánügye, mibe lépne bele szívesebben. Azt sem értem, miért kell ebbe belekeverni a cigarettát, vagy a köpéseket. Egyik sem szívderítő látvány, és ez nem mentesíti a kutyatartót, ugyan úgy ahogy a csikket eldobó sem hivatkozhat a kutaszarra. Melyik lehet a kellemesebb? egyik sem.

Az sem magyarázat, hogy nagycsaládos, hisz, ha egyedülálló vagy, esetleg egy gyerkőc van, ugyan olyan kellemetlenek ezek dolgok.


Van egy törvény, és azt be kell tartani. Ha kiraknak egy táblát majd, hogy a parton dohányozni tilos, akkor azt sem lehet majd művelni.


Egyébként általános helyzet, legalábbis nálunk a következő. A tiltó táblát elfordították, amikor a fürdőzők jelezték, hogy oda kutyát bevinni tilos, a kutya gazdája körülnézett, és mint aki nem érti, azt mondta, hogy ő nem lát semmilyen táblát. Másnap már tábla sem volt...

Többször előfordult, hogy lejött a kutyával, és a vízbe vezető lépcső mellé telepedett, a kutya ki be szaladgált a vízbe, és zavarta a fürdőzőket, a gyerekek nem mertek bemenni a vízbe a lépcsőn. amikor rászóltak, szitkozódott, hogy neki is jogai vannak.

A félreértés elkerülése végett. 2 nagytestű kutyát tartottam, mindkettő szép kort ért meg. Mindig szégyelltem magam, az olyan kutyások miatt, akik így viselkedtek, a kutyapiszkot sem voltak képesek összeszedni maguk után, de a jogaikat követelték.

Ez a vita soha nem ér véget, épp azért mert vannak olyan kutyatartók, akik a legelemibb szabályokat sem képesek betartani. Ez olyan parttalan vita, mint a dohányzó nemdohányzóké.

Vannak kellemetlen dolgok, amik zavarják a nyaralókat, és ezeket csak törvénnyel lehet betartatni ,mert az ember már csak ilyen. Még a törvényt sem képes betartani.

Pl. hogy ne a vízbe vezető lépcsőig nyomja a kedves vendég a gázt, betontömböt kellett a bejárathoz rakni. Mert ha tehetné, a kocsival is közvetlen a víz mellett parkolna, sőt talán le is mosná a család kedvencét..


És igen, rohadt kellemetlen, amikor lehurcolkodik reggel a család a partra és az első lépés a papucs alján egy kutyaszar darab.

7. 5bfba16667 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2011. júl. 17. 17:44

Szállj vissza a földre, és vegyél vissza az arcodból légy oly kedves!


NAgyon unom ezt a sok baromságot a kutyásokról!

Előbb nézzél magadba dohányos, aztán replikázzál!


Ha nem csak és kizárólag otthon dohányzol (amit nem hiszek), akkor asszem egy grammnyi szavad nem lehet.


Na tessék. én meg a világ legundorítób és legönzőbb dolgának tartom a dohányzást. Szupi, akkor megbeszélhetjük, h mennyire lenézzük egymást. Csak 1. én nem bántalak a kutyámmal 2. te viszont szennyezed a levegőmet...:S


Óriási tasi tapsi.

2011. júl. 17. 17:39

De jó is ez az egyetértés. Hova mentek strandolni a kutyusokkal? Mert én is viszek valamilyen állatot majd közétek, ami remélem zavarja majd a kutyásokat.

Na igen a szabályok. Ennyi erővel a piroson menjetek át. Le van sza....va, hogy szabály, legfeljebb belétek megy egy másik szabályosan közlekedő és talán ti ússzátok meg ő meg majd ott marad.


Én dohányos vagyok és minden féle szabályok vonatkoznak rám és azokat is betartom, de látom, hogy a IQ bajnok kutyásoknak ez nehezére esik.


A kutyával otthon saját medencében kell fürödni közösen és nem emberek között! Ezt igazán nem nehéz megérteni, nem?



Állandóan a kutyaszart kell kerülgetnem, mert annyi eszük nincs sok kutyásnak, hogy felszedje a kis kedvence után. Gratulálok nekik.

5. 5bfba16667 (válaszként erre: 3. - Erikpipi)
2011. júl. 17. 17:34
ez egy elég fura hsz volt...
4. 5bfba16667 (válaszként erre: 2. - Bodu)
2011. júl. 17. 17:33

Ugyehogy ugye?

Remélem egyikbe sem lép bele egyik gyerkőcöd sem, de én is így gondolom.


A kutyára gy néznek, mint valami halálos ellenségre. Pedig mennyi minden, sokkalta veszélyesebb..:(

Csak sokan ebbe bele sem gondolnak.

3. erikpipi (válaszként erre: 2. - Bodu)
2011. júl. 17. 15:30

Nem írtam, hogy több gyerekes vagyok...

Abba lépkedtek bele amibe csak akartok.:)

2. Bodu (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2011. júl. 17. 14:17
Én is többgyerekes anyuka vagyok,de inkább lépjen a gyerekem kutyagumiba,mint égő cigarettacsikkbe,meg felköhögött,"kedves Apuka"által kiköpött cuccba.
1. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 24. - Panka21)
2011. júl. 17. 08:46

Teljesen egyetértek!Mi,akik imádjuk a kutyáinkat,rendszeresen oltva,féregtelenítve,fürdetve,nyírva vannak,nem gondolom,hogy bármi veszélyt jelentenének másra nézve!!Sokkal tisztábbak,és gondozottabbak,mint egyes emberek!!!

Mi is bevittük a Balcsiba a tiltó tábla ellenére,és jót fürödtünk vele!!:-))

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook