Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Strandolás állattal! fórum

Strandolás állattal! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
117. 00a194caf9 (válaszként erre: 115. - Katkatus87)
2011. aug. 4. 13:16

Persze, más a szitu, ha egy kutyát a lakásba szoktatsz. Vannak már olyan típusok is, amiket pont erre tenyésztettek, és egyenesen elhalálozni odakint. :D Fésülködős kutyák. :)


Nincs is ezzel semmi baj. De ha örökbe fogadsz egy kutyát, akkor eldöntheted, hogy hol fogod tartani. És az, hogy mennyit foglalkozol vele, nem attól függ, hogy benti vagy kinti kutya. Mert a csaj ki is fejtette, hogy szerinte aki kertben tart kutyát az tuti leszarja mi van vele, és csak enni ad neki. Ezért nála ez a szűrő... :D Exeméknek egy spánieljük volt, lakásban. Napi 3x vitték le, 5 percre, a kapu elé a fűbe, kakilni, pisilni. Messzebb soha nem jutott el a kutya. De akkor is cibálták, hogy siessen már a kiválasztással. :( Szép kis kutya lét lehetett. Tehát ez nem ettől függ, szerintem.

Ja és a kedvencem a panelban tartott bernáthegyis család volt. Kemény világ... Egyik ismerősöm meg egy bullterriert tartott, a panel előszobájában, ami volt vagy 3 nm2. Ha kinyílt az ajtó, a kutya beszökött a nappaliba ha módja volt rá, és fel-le ugrált az asztalon, ágyon, székeken, mindenhol, mint valami őrült. Ilyenkor megverték, megfenyítették, hogy rossz kutya. :(

116. 00a194caf9 (válaszként erre: 114. - Katkatus87)
2011. aug. 4. 13:10

Ja, pedig azt hittem, hogy azt is otthagyod. :) Hát, a kutyaszart még én sem vágtam soha zsebre, bár rendszerint nem is szükséges, mert olyan helyekre szoktam vinni az otthoni kutyát, ahol ez nem is szükséges. De azért mondjuk egy strandon, ahol az emberek lefekszenek a fűbe, azért ott felszedném.


A csikket is jó párszor elhajítottam szégyen szemre. Pont azért, amit te írsz! Ha tehettem, akkor kukába dobtam. Volt, hogy vittem vagy fél órát, aztán meguntam, és azért dobtam el... De strandon, a természetben, pl. erdőben soha nem dobtam el, hanem zsepibe csomagoltam, mert nem akartam károsítani a környezetet ezzel. Más volt a belvárosban pl. De erre nem lehetek én sem túl büszke. :) De szerencsére ez már a múlt, és megszabadult ettől a szar szokástól. Legalábbis remélem, hogy sikerült végleg. :)


Az almacsutka amúgy még jó is, mert szerves, és lebomlik.

115. Katkatus87 (válaszként erre: 113. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 13:09

Sajnos ebben az országban a menhelyeknek nincs elég pénzük,önkéntesük :( hogy kellő képen tartsák ott az állatokat.


Kutyám a házban él és ahogy látom nincs ez ellenére,de ő szobakutty.Természetesen más a helyzet a nagytestűekkel..Egy panelba én se vennék dogot.

114. Katkatus87 (válaszként erre: 112. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 13:03

Félreértettél!Nem szemetelek!Távol álljon tőlem,hogy más az én "mocskom"ba üljön le.Strandokon van kuka,egyértelmű,hogy a szemét a szemetesbe való.


De ha én elindulok otthonról kutyával meg a batyummal és kilómétereket sétálok úgy,hogy sehol egy kuka akkor nem vágom zsebre a kutyaszart meg a csikkemet.És szó nincs róla,hogy én naponta 4 adag kutyagumit és egy doboz csikket hagynék magam után a nagyvilágba!A kertembe se áll halmokba a szemét és a kutya végterméke.


Nem normális dolog elvárni a kutyásoktól,hogy minden helyen kapjam fel a termést és a dohányosoktól,hogy rakják zsebre a hamut és csikket!Azt is dobáljuk meg aki eldob a szabadba egy almacsutkát..

113. 00a194caf9 (válaszként erre: 111. - Katkatus87)
2011. aug. 4. 12:56

Na, ebben igazat tudok neked adni. A hirtelen felindulással kapcsolatban is.

Viszont a menhelyen, ahol jártunk, ott a kutyák a saját vizeletükbe, és székletükbe tapicskoltak. Egymás hegyén, és hátán. Az egyik, akit kinéztünk magunknak, és sétálni vittük konkrétan nedves volt, és bűzlött a vizelettől. :(

Én ezt tartom sanyarú sorsnak, és nem azt, hogy haza viszem, és a kertben a van a háza, a tányérja, és a játékai, mint ahogy javarészt ő is.


Amúgy nem emiatt nem hoztuk őt haza, hanem pontosan a hirtelen felindulás miatt nem. Pedig nagyon szeretnék már egy kiskutyát. :( De akkor is azt gondolom, hogy aki úgy tartja, hogy a kutyának a lakásban a helye, az pontosan nagyot téved. A kutyának alapvetően pontosan az a rosszabb verzió. Ezért sem mertük a kutyust elhozni. Mert lenne neki kert, jelenleg, de egy pár év múlva nem biztos, hogy ez megadatik, és akkor nem szeretnék panel kutyát csinálni az állatomból, aki szabadsághoz, friss levegőhöz, és jóléthez szokott. :(

És azt állítani, hogy én állatkínzó vagyok, ha a kertben tartanám (ezt mondta a csaj), az elég durva kijelentés, főleg, hogy ott meg a fent leírt körülmények fogadtak...

112. 00a194caf9 (válaszként erre: 110. - Katkatus87)
2011. aug. 4. 12:50

És mi van a többi szeméttel? Mert mi ha fürdőzni megyünk, akkor nem 1-2 órára megyünk, tehát marad hátra csikken és egyéb dolgokon keresztül más dolgok is. Szendvicses papír, zsebkendő, paprika csuma, fagyis papír, üdítős üveg, akármi más... Azokat is otthagyod szanaszéjjel? :) Hát, a te dolgod, ez téged minősít.

Egy biztos, a közterületesek valóban leszarják. Csak ha minden ember úgy gondolná, mint te, akkor egy idő után már nem tudnátok oda menni strandolni, se te, se a kutyád, mert egy szemétteleppé válik a környék. Ezzel nem a közterületeseket tisztelet meg, hanem a természetet, saját magadat, és az ember társaidat!


Én személy szerint mindig viszek magammal egy zacskót, ami a szemetes zsák, és abba minden beledobálok. A cigi csikket is oda dobtam, és igen, haza vittem magammal, és otthon dobtam ki... vagy az első kukánál.

Nem egy nagy művelet, tapasztalatból mondom. És a táskámnak sem lett baja.

És aki utánam oda ment fürdeni az sem undorodott.

111. Katkatus87 (válaszként erre: 109. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 12:08

Ha te megmentesz egy állatot,meggyógyíttatod,kényezteted,virrasztasz mellette aztán örökbe adod akkor jogosan elvárod,hogy úgy tartsák ahogy eddig te tartottad!Bár a roti ágyba nagyon túlzás!Én a mopszot se szoktattam az ágyba..ott a macskák helye van :D..

Azt mondom,hogy alapvető,hogy az állat igényeit szem előtt tartja mindenki aki magához vesz egy kedvencet!Nekem van bőven rossz tapasztalatom új gazdikkal és a tapasztalataim szerint az emberek jó része hirtelen felindulásból szerez/vesz állaot aztán 1 év elteltével eldobja magától..ezért is van chip az én állataimban.Nem egyszer segített már ez!

110. Katkatus87 (válaszként erre: 108. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 11:49
Primitív vagy sem nem fogok kakit és csikket cipelni a táskámba,kukát meg nem hordok magamnál.Egyébként meg állandóan tele a táskám szeméttel mert a közterületeken annyira túlzásba viszik a hulladékgyűjtők elhelyezését...
2011. aug. 4. 11:23

Amúgy ez a kutya dolog nagy kérdés. Amúgy is. Nemrég majdnem örökbe fogadtunk egy picit. A csaj a menhelyen közölte, hogy ő csak lakásba ad kutyát örökbe mert a kutya a kertben veszélynek van kitéve! Szerinte a normális ember lakásban él a kutyával!!!! Aki nem így tesz, állatkínzó. Majd ajánlott nekünk egy rotit(!), aki nála lakik, és egy ágyban alszanak. Fogadjuk örökbe, de vegyük tudomásul, a roti ágyhoz szokott.

Hát, szánalmasnak tartottam. Először felháborodtam, aztán már csak röhögtem azon, mennyire primitív a gondolkodása.

108. 00a194caf9 (válaszként erre: 99. - Katkatus87)
2011. aug. 4. 11:17

Nekem nincs bajom a kutyákkal. Felőlem bejöhetnek mellém a balcsiba, pont azért, mert az eleve tele van élőlénnyel, meg még jó ég tudja mivel!


Viszont a cigi csikk, és egyéb szemetek elhagyása, csak azért, mert nincs kuka sajnálom, de véleményem szerint irtó primitív dolog...

107. 00a194caf9 (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2011. aug. 4. 11:13
:DDDD jajj
106. 00a194caf9 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2011. aug. 4. 11:12

Ott dohányzol ahol akarsz. Bár már a játszótereken, buszmegállókban nem lehet. Lassan éttermekben, és mindenhol befogják tiltani. Hallottam olyat, hogy a közterületeken is. Tehát csak otthon fogsz dohányozni, mint törvény tisztelő állampolgár. :)


Én már sehol sem dohányzom, 11. napja, mert rájöttem, hogy csak magamnak ártok vele, és magamat teszem tönkre ezzel a primitív szokással. Ami még mindig hiányzik, de majd elmúlik egyszer, biztosan!

105. Katkatus87 (válaszként erre: 104. - Nana06)
2011. aug. 4. 11:04
Hééé én macskatulaj is vagyok! :D maximálisan tiszták,oltottak és csak bent vannak!Egyébként a kóbor ciccektől se viszolygok,de mindig fertőtlenítem magam idegen állatok után,hogy ne vigyek haza idegen bacikat!(nem magamat féltem hanem az állataimat)
104. nana06
2011. aug. 4. 10:55
Nah ezaz, ezt én sem értem, hogy miért kell azt hinni, hogy koszos, meg bacikat adnak át az emberekre...bezzeg a macskákra ezt nem mondják, pedig őket nem követik egész nap, és nem tudhatják hogy hol is járt...míg a kutyusok egész nap szinte velünk vannak, kéthetente fürdetem, minden nap fésülgetem, szeretgetem...egy kutya csak akkor harap ha veszélyben érzi magát...ezért pedig még megszidni sem lehet, mert nem ő volt az aki kialakította azt a helyzetet, hanem esetleg az aki odament hozzá...kár hogy ezt sokan nem fogják még fel :(
103. Katkatus87 (válaszként erre: 100. - Nana06)
2011. aug. 4. 08:10
Igen!Leprások ez a legjobb szó rá!Általában jön velem a kutty mindenhova és egyik nap lesétáltunk egy élelmiszerboltba ahova bevittem magammal a 8 kg kutyám is,mert nincs az az isten,hogy én kikössem a bolt elé..Vártam,hogy mikor zavarnak ki és láss csodát az ott dolgozók mosolyogtak és megszeretgették a vásárlók többsége meg rondán nézett rám...hozzáteszem,hogy kaja közelébe nem mentünk csak a sorba álltunk be.Remélem javulni fog majd a helyzet,nem értem mért hiszik az emberek egy mocskos,büdös,harapósnak az ebeket,na meg a tévhit,hogy valamit biztos elkapok a kutyától...
102. Katkatus87 (válaszként erre: 101. - 3cf80f2b78)
2011. aug. 4. 08:05

Kedves Erika!Rátapintottál a lényegre....:)

Most komolyan egy 10 kg alatti kutyától kell félni???Ugrott már a nyakamnak kutya és mégis kutyaszerető vagyok?Nevetséges a nem állattartók hozzáállása.

101. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 100. - Nana06)
2011. aug. 4. 06:35
Mert tudatlan,idióták az emberek......!!!
100. nana06 (válaszként erre: 99. - Katkatus87)
2011. aug. 3. 16:18
Háát sajnos ez így van...mi hétvégén voltunk nyaralni, és mielőtt hazaindultunk volna, még bementünk a sümegi várba, és hát ugye feljött velünk a kutyus is :) ahogy sétáltunk felfelé, már látszódott hogy eltávolodnak tőlünk az emberek, meg fennt a várban is, komolyan mintha leprások lettünk volna úgy menekültek előlünk az emberek, pedig nem nagy kutyánk van, egy középtermetű yorkink :) nem tudom, hogy miért kell máshogy bánni azokkal az emberekkel akiknek kutyájuk van...sokszor jobban ki lehet jönni velünk kutyásokkal, mint azokkal az emberekkel akik a napi gondjaikba vannak belemerülve szerintem...
2011. aug. 3. 14:02

Sziasztok!


Új vagyok itt,csak emiatt a téma miatt regisztráltam mint macska tartó,kutya tulajdonos,dohányos személy :)

Büszke mopsz tulajdonos vagyok aki szeretne a kutyájával együtt strandolni(balatonparton élünk)de nincs rá lehetőség a hülye szabályok miatt!A kutyám tisztább mint sok ember mégis sok esetben én érzem magam rosszul mikor megvetően néznek rám csak azért mert kutyával vagyok.Mi a Salföldi bányatóhoz jártunk fürdeni(70km tőlünk)ahol szintén tilos a fürdőzés nekem és kutyámnak egyaránt,de sok kutyás jár oda!Sajnos oda s megyünk már mert van pár nemkutyás akik megjegyzéseket tesznek,pedig nekik rengeteg strand rendelkezésükre állna!


Felszedem a kutyakakik,de van mikor otthagyom ugyanis ne várja el tőlem senki,hogy kilómétereket a táskámba cipeljem,csikkemet ugyanígy eldobom!Ne várják el az önkormányzatok ha nem raknak ki ezekre a célokra hulladékgyüjtőt!

Az anyukák feltakarítják a járdáról a lepottyant fagyit-csokit-kajamaradékot?NEM!Pedig engem zavar mikor azt kell folyamatosan lesnem,hogy mit akar felenni a kutyám!


Engem a strandon zavarnak a lépcsőn ülő gyerekek akiktől nem lehet bemenni a vízbe,de toleráns vagyok!Zavar ha a szomszéd üvöltözik este 11kor,de elviselem!Ha én sok mindent elnézek akkor az is legyen már kicsit toleráns aki nem tart állatot!


Ha én kutyát sétáltatok pórázon akkor elvárom,hogy a kedves lakók ne engedjék ki a kutyáikat póráz nélkül.Gyülölöm mikor egy kerítés melet elmegyek és ugat a bezárt eb és rám dühösek,mert arra merek sétálni!


Valaki írta,hogy a gyereke inkább kutyagumiba lépjen minthogy köpetbe vagy csikkbe!a sok halott halról ne is beszéljünk amit nem tudom,hogy kinek a dolga lenne begyüjteni..


Soha nem fogunk minden elvárásnak megfelelni...

98. nana06
2011. aug. 2. 11:38
Hétvégén voltunk Tapolcán a tavas barlangnál, és ott is volt a kutyusnak ilyen szemetes doboz. És abban volt is zacsi, és azzal fel lehetett venni a kutya piszkot :) nagyon meglepődtem rajta, mert azt hittem az is teljesen üres lesz...
97. Moncsicsa (válaszként erre: 96. - Mociul)
2011. júl. 22. 10:25
Itt Almádiba a mólónál is van egy ehhez hasonló kutya zacsis-szemetes "doboz", de sosincs benne semmi... Én mindig viszek magammal kis zacsit (kis uzsis zacsit :D), és abba gyűjtöm a cuccot. :D
96. mociul
2011. júl. 21. 20:50

Nemrég voltam nyaralni Németországba. Ott külön a parkokba zacskó tartó dobozok vannak felszeretve és alatta szemetes! [link]

Itt egy kép róla! Remélem itthon is egyszer el érünk ide! És ott a kutyák a szokókutyákban fürödtek! Erről is egy kép! [link]

Jó lenne egyszer itt is így lenne!

95. Moncsicsa (válaszként erre: 94. - Bodu)
2011. júl. 21. 19:58
Pontosan, csak az az igazság, hogy ugye az emberekben a rossz sokkal jobban megmarad, mint hogy egy olyan kutyatartót látnak, aki összeszedi a kutyája után a "maradékot". De remélhetőleg majd ez meg fog változni...
94. Bodu (válaszként erre: 92. - Mociul)
2011. júl. 21. 14:05
Az ilyen kretének miatt ugrottak itt össze néhányan.
93. Moncsicsa (válaszként erre: 92. - Mociul)
2011. júl. 21. 13:37
Istenem! Arra képes, hogy a kutyája seggét kitörölje, de arra nem, hogy összeszedje... Nem csodálom, hogy nem jutottál szóhoz! Remélem legközelebb belelép majd a "saját" piszkába! És tudod mi lenne a legszebb az egészben? Hogy ő lenne a legjobban felháborodva! Kész idiotizmus!
92. mociul
2011. júl. 21. 13:24
Sajnos a múltkor láttam egy esettet elvoltam rökönyödve! nekem is van kutyám mindig felszedem a kutya piszkát! Pont ez történt lehajoltam egy zacskóval a kezemben felszedtem majd nem messze volt tőlünk egy másik kutyás is és láttam hogy az ő kutyája is kinyomott egy jó kis adagot! A férfi pont rám nézet hogy vergődök el a szemetesig mire belenyúlt a zsebébe és kivett egy zsebkendőt pont szólni akartam neki hogy nálam van még zacskó adok neki, mire a zsepivel kitörölte a kutya seggét és rádobta a szar kupacra! Meg sem tudtam hirtelen szólalni! Úgy elvoltam csodálkozva még a szám is nyitva maradt mire megtudtam szólalni már messze jártak!
91. globus (válaszként erre: 89. - 5bfba16667)
2011. júl. 21. 13:20
Ez így van, és amíg nincs drákói szigor, az érintettek zöme lazán kezeli a témát. Ez Mo.-n az égvilágon minden téren így van. Csak azt nem értem, miért akarunk Nyugathoz tartozni, hozzánk a Balkán sokkal közelebb áll.
90. mociul
2011. júl. 21. 13:18
Én mindig leviszem kutyusomat a Dunába fürödni! És ha szüleimnél vagyunk akkor a Tiszára! Én is beszoktam vele menni jót szórakozunk apuék meg tisztes távolból horgásznak! Persze nem fognak hallat mert mi elzavarjuk a pancsival de nem bánják csak együtt legyen a család, kutyástól, unokástól! Engem zavarnak az olyan dohányosok akik tisztelet a kivételnek de mindig ott gyújtanak rá ahol nem lehet! És kutyás vagyok, de az is zavar ha valaki nem szedi fel a kutyája után a kutya piszkot! De nekem is van gyerekem inkább a cigi fűtől védem mint a kutyáktól! :)
89. 5bfba16667 (válaszként erre: 89. - Globus)
2011. júl. 21. 10:10

Szia!


Sajnálom, ha ilyen a tapasztalatod a kutyásokkal, én két kezem, s két lábam összetennem, ha akár 1km-es, de mondjuk csak 200méteres kutyafuttatónk lenne..

Az állat tényleg nem ösztönből űrít, hisz akkor egyik eb sem lenne szobatiszta. A többiek beljebb is mentek ebben a témában, én nem fogok pont ezért sem. Próbáltam szervezni itt nálunk önkéntes akciót, no egyetlen egy gazdi sem reagált rá, de lesz ez még így sem.


Igazad van, szedjenek be egy csomó bírságot! Itt senki nem a FELELŐS állattartás ELLEN van. MELLETTE. Hiszen, minket is ezek miatt ítélnek meg, ami marhára nem fair. Na és ezekből végre a bírságokból lehetnének szuper kutyafuttatók, szuper kutyajátszóterek. Tényleg szuper lenne. Majdhogynem idill.


De amíg nincs senki, aki mindezt betarTASSA, addig ez csak szép képzelgés marad.

88. punka
2011. júl. 19. 17:01
Nekem nincs kutyám, de szívesen mennék kutyás strandra. A kutyások jófejek :) Már aki viszi a blökit nyaralni :)
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook