Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Start kártya - milyen kedvezményt kapok, segitsetek! fórum

Start kártya - milyen kedvezményt kapok, segitsetek! (beszélgetős fórum)

2010. nov. 20. 08:09
Ugyanmár... munkaügyi központ! Ők tudják a legjobban!
9. névjegy82 (válaszként erre: 7. - Doroszita)
2009. nov. 23. 11:46
Tényleg egy könyvelő tudna erre korrekt választ adni.
8. ében11 (válaszként erre: 7. - Doroszita)
2009. nov. 21. 09:07
akkor meg kell kérdezni egy másik könyvelőt-akár itt!vagy a munkaügyibe érdeklődni,biztos megmondják mennyi a minimál bér utáni fizetnivaló.
2009. nov. 20. 21:37
A barátnőm 23 éves, fodrász! Eddig feketén dolgozott, mert kezdőként nem akarta kiváltani a vállalkozói igazolványt. De szerette volna, ha van bejelentett munkaviszonya! A szalonba, ahol dolgozik, ott úgy bérli a széket havi fix összegért, szóval magának keresi a pénzt, nem a szalon tulajdonosnak, ezért a tulaj azt mondta, hogy bejelenti, de akkor fizesse maga után a terheket. Ez még oké is, a barátnőm mondta, hogy Ő fizeti! Be lett jelentve minimálbérre és a főnöke szerint havi 30 ezer fölötti a járulékok összege,mert a könyvelője ezt mondta, holott a start kártyával elvileg csak 15%-a lenne a bruttó bérnek, szóval olyan 10 ezer körül. Ezt nem tudjuk pontosan, hogy akkor most a start kártyásoknak mennyi kedvezmény nyár! Tényleg csak 15%-ot kell fizetni vagy mi tudjuk rosszul és a főnöknek van igaza!!!! ???
2009. nov. 20. 10:51
többféle a start kártya-attól függ ki és mikor igényli-de mindenképp könnyít a munkaadónak-mert kevesebbet kell fizetni a munkabér után.szóval nem is értem miért akarja kifizettetni ezeket a dolgozóval-ilyen helyen nem vállalnék munkát-és tuti meg is mondanám neki.észnél kell lenni-és mindig utána kell nézni tényleg bejelent-e,fizu papír szerződés erre még nem garancia-oepnél lehet megnézni azt hiszem.
5. névjegy82 (válaszként erre: 1. - Doroszita)
2009. nov. 20. 09:48
Nem is értem....Gyakorlatilag a fél fizetését visszafizeti??
4. névjegy82 (válaszként erre: 1. - Doroszita)
2009. nov. 20. 09:45
Engem anno start kártyával vettek fel, de nem fizettem senkinek semmit. Tuti lehúzás!! Pont azért jó ez, mert így mentesül a munkáltató a terhek alól.
2009. nov. 19. 23:14

Hát nem! de nem tudjuk, hogy most mi értettük félre a start kártya kedvezményt vagy Ő akarja lehúzni a barátnőmet! Azt mondta a főnök, hogy beszélt a könyvelőjével és nem úgy van, ahogy mi gondoljuk, nem mindenre érvényes a start kártya ezért többet kell fizetni!

A neten az van, hogy az egészségügyi hozzájárulás alól teljes mentességet kap, a munkaadói 3% és TB járulék 29%-a helyett pedig csak összesen 15%-ot kell fizetni!

Ebből mi úgy értelmeztük, hogy akkor a minimálbér 15%-át kell csak fizetni, szóval kb. 10.ezret!

Ezért nem tudjuk, hogy most akkor kinek van igaza!

2. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Doroszita)
2009. nov. 19. 23:08
ez így szerintem nagyon nem korrekt...
2009. nov. 19. 23:04

Sziasztok!


Azt olvastam a neten, hogy ha van valakinek start kártyája, akkor az első évben nem kell egészségügyi hozzájárulást fizetnie a munkaadónak és a munkaadói és tb járuléknak is csak a 15%-át!

Egy ismerősöm minimálbérre van bejelente (72 ezer), ennek a 15%-a 10 ezer Ft kb. Őt bejelentették, de úgy, hogy Ő fizeti maga után ezeket a főnökének (csak igy jelentette be) és Ő havi 35 ezret kér! Lehetséges ez? Mi értelmeztük félre a start kártya előnyeit vagy Ő akarja lehúzni a barátnőmet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook