Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Start 2011. 10. 03. Ki jön? fórum

Start 2011. 10. 03. Ki jön? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
310. LauraJones (válaszként erre: 308. - *Roni*)
2011. okt. 24. 07:04

Sziasztok!


Tegnapi gyümölcsnapom nem éppen úgy alakult, ahogy szerettem volna, ezért megbosszulom saját magam, és ma még egy gyüminapot tartok :)


A tegnapi színház nagyon jó volt, 3 óra 20 percig bent ültünk a nézőnétern, mindenem beállt a sok üléstől :) És mire vége lett már kellően éhesek is lettünk... :S Ez is volt az oka annak, hogy vacsira elég sok mindent sikerült összeennem, és ami durva volt, hogy ma, ahogy kiszámolgattam kalóriában, hogy mégis mennyi volt, majd elájultam :) Szóvaé nem számítottam ekkora mennyiségre.


Úgy hogy ma rendes gyüminapot tartok elejétől-végéig, és egy rendes hosszúságú tornát is, mert tegnap csak egy fél Zumbára jutott időm az előkészületek miatt. :)

309. *Roni*
2011. okt. 23. 19:01

Zumbáztam. Jó volt, a másikhoz képest ez egy kicsit gyp-s, de izzadtam így is :-)

Edzés adatok:

Edzés idő: 57 perc

Átlag pulzus: 122

Max. pulzus: 159

Own-zone: 18 pec

Elégetett kal.: 591

Elégetett zsír: 12,4 g

308. *Roni*
2011. okt. 23. 16:45

Én sem tűntem el,csupán dolgoztam most 3at egyben, és nem volt időm semmire + a nagy főnök ránk szállt a héten, és extra odafigyeltem mindenre/mindenkire.

Jól el is fáradtam, de szerencsére jövő héten szabin vagyok, és megpróbálom elfelejteni a munkahelyem (ha hagyják) :-)


Ma már megvolt a Nagyi látogatás, és épp most készülök tornázni végre. Már hiányoltam. Párom kiírta a basic-et is. Megyek is kipróbálom.


Irigykedem kicsit LauraJones, mert már 1000 éve nem voltam színházban. Nagyon kellemes időtöltést kívánok hozzá!


Zsuci ne szomorkodj, én is +0,5 voltam , de próbálom elfelejteni, mert nem is szabadott volna mérlegelnem csak négy nap múlva, és amúgy is gyümi után szoktam.


Pont ma gondolkodtam el, hogy már vagy egy hete mindig valahogy fölbukkan az almaecet (hirdetés, beszélgetnek mellettem a metrón, láttam a boltban...) lehet, hogy jelnek kéne tekintem és minden reggel inni egy kicsit?

Ti már próbálkoztatok vele?

307. *Roni* (válaszként erre: 304. - LauraJones)
2011. okt. 23. 16:34

Szia!


Akkor rejtély letudva. :-)

Nézegettem én is, hogy mit állítottam be nem jól, de nem találtam. A speckó részeket, meg még a boltban állították be, hogy ne keljen macerálnom.

Azért jó lett volna ha a több zsírt égetjük...

306. zsuci7
2011. okt. 23. 15:08

Szia!

Csinálom én is, de ma reggelre +0,9kg lettem mint a hét közepén, lehet nekem is ki kellene próbálni ezt a dupla gyümölcsnapot vagy almanapot.

Ma husis nap, csirkemellett sütök éppen.

2011. okt. 23. 07:46

Sziasztok!


Merre jártok? Hogy telik a hétvége?

Én nagyon büszke vagyok magamra! Eddig nagyon ügyes voltam, holnap reggel fogok mérlegelni.


Ma gyümölcsnap van, tegnap megcsináltam a kis gyümikocsonyákat. Egész hétvégén őrült takarításban vagyok.


Este még színházba is megyünk.

2011. okt. 21. 16:27

Roni!!!


Megfejtettem a nagy óra talányt :)

Az enyém csak annyit ír ki, hogy fat: 88,9

Amit én gram-nak értelmeztem... Mi más? :)


De most kiderült, hogy az a zsírból nyert kalória értékét mutatja :) Vagyis 89/9= durván 10 gr zsírt égettem el ennyivel :)


Szóval Neked volt igazad, de Nélküleg erre sosemn jöttem volna rá :)

2011. okt. 21. 16:13

Itt vagyoook. :)


Torna mára megvolt, igaz csak két részletben tudtam megcsinálni, mert a múltkor nagyon várt emberek most jöttek meg, és persze pont a torna közben :S

Zumba Cardio volt megint soron :)


46,5 perc

656 kcal

83 gr zsír

legmagasabb pulzus: 178

átlag pulzus: 149

zónában: 15 perc

zóna fölött: 28,5 perc


Ma még csak egy kis birsalma levest ettem, és vacsira is ezt tervezem. Ti hogy vagytok?

Torna, ez az?

302. LauraJones (válaszként erre: 299. - *Roni*)
2011. okt. 21. 10:26

Szia!


Te annyira nem szoktál bűnözni, úgy hogy ez igazán belefért :D Én úgy gondolom egyébként is páleszből nem szokott az ember egy egész üveggel betolni :)


Lecsós rizs, jaj de szeretem :D


Tegnap egy utálatos napom volt nekem is! Messzire menni, munkaterületre kimenni, fagyoskodni, aztán sokat autóban ülni :S Egész nap egy kis gyümit ettem csak, aztán vacsira túrót, párizsit, csirkemellet, kis krokettet is...

Nem estem mondjuk túlzásba a napi adagot tekintve, de tény, hogy sokkal jobb lett volna, ha ezt a mennyiséget egész napra osztom szét. És nem egy étkezésre.

Után kb csak feküdtem, mintha 40 fogos lázam lenne, mozdulatlanul.


Tegnap nem volt erőm tornázni. De ma muszáj.

Terv szerint Zumbázni fogok, micsoda meglepetés :D

301. LauraJones (válaszként erre: 297. - Zsuci7)
2011. okt. 21. 10:23

Egyébként pedig jobbulást kívánok!

Meleg tea! Sok savanyú káposzta, citrom

És persze a finom leveske

300. LauraJones (válaszként erre: 297. - Zsuci7)
2011. okt. 21. 10:22

churros, churros, churros :D

Én most nagyon erre vágyom :D

299. *Roni*
2011. okt. 20. 23:46

Mai napnak végre vége. pozitív beállítottságú vagyok, de ennek a napnak szinte minden percét utáltam. Sebaj, így több esély van, hogy csak jobb lehet. Itt van egy barátunk, és még bűnöztem is miatta, "benyomtam" egy barack páleszt, és még csak nem is bánom...

Holnap is dolgozás, és keményítő nap. lecsó lesz a menü egy kis rízsel. Nyami!

Ügyesek legyetek, és szép napot mindenkinek!

298. *Roni* (válaszként erre: 297. - Zsuci7)
2011. okt. 20. 23:42

a parajos penne nálam tuti befutó!

Jobbulást neked! (Óvatosan a neo citrannal, mert "méreg".)

297. zsuci7
2011. okt. 20. 18:21

A mai napom már nem sikerült olyan csodásra mint a tegnapi, már az ágyat nyomom, náthásan.....neo citrant iszogatva és a zöldségleves mellé lecsúszott egy túró rudi és 3bit is, ajjajjjj hagyjuk is, holnap nem mérlegelek az tuti.

Van ötletetek szénhidrát napra ebédre?

296. LauraJones (válaszként erre: 295. - Zsuci7)
2011. okt. 20. 12:39

Főnök itt hagyta a gépét bekapcsolva :)


Sunnyogok.


Gratulálok, ez nagyszerű hír!!!


Csak így tovább! A saját sikerem (az az 1 kiló) is motivál engem :) Meg fogom csinálni!


Roni, az a 7,7 kiló is mesés! Csak így tovább!

Megyek, hátha megjön a főnök ... :S

295. zsuci7
2011. okt. 20. 10:31
Halihó.Csinálom csajok , ma keményítő finomfőzelék keményítővel, és ma szuper eredményekre ébredtem, márcsak 2,5kg és megvan az álomsúly:-))))persze utána is folytatom ezt a szétválasztást csak szabadabban:-)
294. *Roni*
2011. okt. 20. 09:31

Nekem megvolt a mérlegelés reggel: 24 nap x-7,7kg

az órás dolgot nézzük össze majd légyszi. Most nem tudom kifejteni, mert dolgozom és telefonról írok. Nekem ma isi virsli lesz salival a menü. Kitartás a mai naphoz!

293. *Roni* (válaszként erre: 292. - LauraJones)
2011. okt. 20. 09:26

Az igen! :-) :-)

gratulálok! Nagyon ügyes vagy hogy kibírtad! Meg is érte! :)

2011. okt. 20. 07:01
Ja még annyi, hogy mára megint fél kilóval kevesebb lettem, vagyis a 2 gyüminap alatt 1 kiló mínusz :))
2011. okt. 20. 06:20

Lassan indulok. Utálom a csütörtököket!

Addig kitartást!!!

290. LauraJones (válaszként erre: 282. - *Roni*)
2011. okt. 19. 21:03

Vicces, de nálam is elő került a lecsó a polcról. De a párom inkább rántott csirkét kért. :S


Azt sem tudom, mikor ettem utoljára rántott dolgot. Azt sem tudom már, milyen az íze. :S

289. LauraJones (válaszként erre: 285. - *Roni*)
2011. okt. 19. 21:02

Torna megvolt :) Bár most valahogy nehezebben bírtam ugrálni, mert nem is tudom, szúrt az oldalam, meg lihegtem. :S


De azért csak végig csináltam.

Második gyüminap elment. Szerencsére vége, most nagyon nem kívánok semmit gyümit. Egy darabig :D


Holnap fehérje nap? Mi lesz a kaja? Nekem holnap szokásos csütörtöki messzire utazós munkanapom lesz. Egy kis gyümölcsöt viszek magammal. Ma összedobtam egy birsalma levest, nagyon szeretem. Édesítővel csináltam, és kevés liszttel. Estére valószínűleg azt fogom enni, hogy legyen valami főtt kaja is bennem.


Ma feltöltöttem a churros receptjét a naplómba. Már folyik is a nyál a számban, alig várom, hogy megcsinálhassam!!!

2011. okt. 19. 20:58

utána olvastam ennek a dolognak neten kicsit, ezeket találtam:


"A hasznos pulzus tartomány ismerete és betartása azért fontos, hogy a megnevezés (zsírégető, állóképességi) alapján választott edzés a kívánt eredményt hozza!

A hasznos pulzus tartomány, azaz a célzóna kiszámítása a következőként történik:

220-életkor = 100%-os pulzus határ.

Ezen belül:


65-75%-ig zsírégető

75-85%-ig állóképességi

terhelés folyik. 65% alatt hatástalan, 85% fölött esetenként veszélyes az edzés!"


Látod?


A másik:


"A pulzus célzónának legelterjedtebb és legegyszerűbb számítási képlete -amennyiben célunk a zsírégetés- a következő:


220-életkor X 0,6 - alsó érték (60%)

220-életkor x 0,7 / 0,75 - felső érték (70%)


A célzóna meghatározása egyébként függ az edzéscéloktól is. Így megkülönböztethetünk többek között:

- regeneráló zónát (50-60 %), mely alapozó edzéseknél, nehéz edzések utáni aktív pihenésnél alkalmazható,

- aerob kapacitást fejlesztő zónát (70-80 %), mely a szív- és keringési rendszer fejlesztését szolgálja

- anaerob állóképességet fejlesztő zónát (85-92%), mely versenyteljesítmény növelését célozza meg.


A fenti képletbe könnyen beilleszthetőek az edzéscélnak megfelelő százalékos értékek, így Önnek csak ki kell választania azt a zónát, mely céljainak megfelel."


Vagyis kifejezettem zsírégetőnek a célzóna tartományát nevezik! Szerintem a beállításoknál lehet valami bibi. Milyen típusú órád van?

287. LauraJones (válaszként erre: 284. - *Roni*)
2011. okt. 19. 20:54

Én is nézem a Te eredményedet, hogy az nem lehet. :S

Nincs tizedes elnézés. Mennyi a Te zóna időd?

Az enyém 127-147. Az efölöttit méri zóna felettinek, itt aktív a zsírégetés.


Megírom a mai edzés adatokat:

46,5 perc

671 kcal

85,61 gr zsír

max pulzus: 176

átlag pulzus: 151


Zóna fölött 29 perc 25 sec-et töltöttem.

De Neked is 150 feletti az átlagod, úgy hogy Neked is hasonló eredményed kellene, hogy legyen! :S

286. LauraJones (válaszként erre: 283. - *Roni*)
2011. okt. 19. 20:48

Úristen az a pulzus nagyon magas! Csak óvatosan!!!

Örülök, hogy tetszett a dolog, ha esetleg rákapnál, van még néhány "titkos" linkem a letöltéshez... :)


Nekem első néhány alkalommal egyébként az volt az érzésem, mintha egy bokaficamos kelj-fel-jancsi lennék :D

285. *Roni* (válaszként erre: 276. - LauraJones)
2011. okt. 19. 20:27

Torna? Mi a helyzet vele?

Hogy ment a 2. gyüminap?

284. *Roni*
2011. okt. 19. 17:01

LauraJones!

Nem néztél el véletlen egy tizedesvesszőt az órán...

nekem így sem mutat olyan sokat ...a 67g és a 4,9g között brutál különbség van.... csak azért gondoltam hátha....

Vagy én csinálok valamit rosszul...

???

283. *Roni*
2011. okt. 19. 16:58

Sport megvolt végre zumbáztam :-)

Nagyon tetszett, leszámítva, hogy a párom véletlen csak a cardiot írta ki, és nem mindig tudtam követni amit csinálnak, de riszáltam szorgalmasan akkor is mikor elvesztettem a fonalat. :-)

Adatok:

Edzés idő: 47 perc

Átlag pulzus: 156

Max.pulzus:208(még jó hogy nem kaptam szívrohamot)

Elégetve: 777kal

Elégetett zsír 4,9g

282. *Roni* (válaszként erre: 280. - LauraJones)
2011. okt. 19. 16:51
fénypostával küldöm,a gyümit, és a lecsónak valót, csak ne felejtsd el kinyitni az ablakot :-)
2011. okt. 19. 14:13
Listát leadtam a páromnak, nekem szerintem nem férne bele a napomba :S Így is sok még a dolog.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook