Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz az, hogy 2011 dec. 31-ig lehetett kiváltani a start kártyát? fórum

Igaz az, hogy 2011 dec. 31-ig lehetett kiváltani a start kártyát? (tudásbázis kérdés)

2012. márc. 19. 12:54

Start Bónusz kártya


Kártyára jogosultak köre:


A 2004. évi CXXIII. törvény (Pftv.) alapján Start Bónusz kártya kiváltására jogosult:


a 3 hónapig álláskeresőként folyamatosan nyilvántartott személy, vagy

az a személy, aki a gyermekgondozási segély (a továbbiakban: gyes), a gyermekgondozási díj (a továbbiakban: gyed), a gyermeknevelési támogatás (a továbbiakban: gyet), valamint az ápolási díj folyósításának megszűnését követő egy éven (365 napon) belül kíván foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt létesíteni, vagy aki a gyermek egyéves korának betöltését követően, e gyermek után igénybe vett gyes folyósítása mellett kíván munkát vállalni, feltéve, hogy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem áll,


feltéve, hogy nem rendelkezik érvényes Start, Start Plusz vagy Start Extra kártyával.



A munkaadót megillető, a szociális hozzájárulási adóból igénybe vehető részkedvezmények

Az érvényes Start Bónusz kártyával rendelkező személy foglalkoztatása esetén a munkaadót a következők szerint illeti meg a szociális hozzájárulási adóból igénybe vehető részkedvezmény:

A részkedvezmény egyenlő az érvényes Start Bónusz kártyával rendelkező természetese személyt (munkavállalót) az adómegállapítási időszakra megillető, az adó alapjának megállapításánál figyelembe vett, a munkavállalót terhelő közterhekkel és más levonásokkal nem csökkentett (bruttó) munkabérnek, de legfeljebb a minimálbér másfélszeresének huszonhét százalékával a foglalkoztatás első évében.

A részkedvezmény a munkaadót abban az esetben illeti meg, ha a részkedvezmény igénybevételére jogosító személy a munkába lépést megelőző napon rendelkezik Start Bónusz kártyával, vagy azt helyettesítő igazolással.


A munkáltató a részkedvezménnyel érintett foglalkoztatás időtartama alatt köteles a Start Bónusz kártyát megőrizni, és a jogviszony megszűnésekor a kártya tulajdonosa részére átadni.



Start Bónusz kártya érvényessége


A kártya érvényességének időtartama a kiállítás keltétől számított egy év, de legfeljebb a kiállítás keltétől az igénylő öregségi nyugdíjjogosultságának eléréséig terjedő időszak.

2012. jan. 8. 19:40
Nekem a start extra kártyát kellene kiváltanom de úgy nézem akkor azt már nem tudom és a start bónuszt sem tudom kiváltani mert ahhoz kell lenni szart extra vagy plusznak:((
2012. jan. 8. 19:26
A sima start kártya az maradt, a start plusz és start extrát nem lehet már kiváltani, de helyettük lett a start bónusz.
2012. jan. 8. 19:20
jajj bocsi, és MÁV irányban indultam el
7. 902929e538 (válaszként erre: 6. - Vivinono)
2012. jan. 8. 19:15
na hurrá:(
6. vivinono (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2012. jan. 8. 19:14
igen, jan.1-gyel megszűnt a start-és a start plusz kártya. Akinek van, még a lejáratig használhatja. Akinek nincs, lecsúszott róla, állítólag lesz valami hasonló helyette.
2012. jan. 8. 19:11

Nem szűnt meg csak változott.

[link]

4. 902929e538 (válaszként erre: 3. - 902929e538)
2012. jan. 8. 19:07
és nekem vhogy márciustól volt a fél éves
2012. jan. 8. 19:07

szia:)

[link]


a neten még fent van, sztem leht. nekem is volt tavaly

2012. jan. 8. 19:02
Akkor aki most akarja kiváltani akkor mi lesz már nem is igényelheti?
2012. jan. 8. 19:01
Sziasztok.Igaz az, hogy 2011 dec.31 ig lehetett kiváltani a start kártyát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook