Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spontán vetélés után, amit műszeresen fejeztek be (missed ab.), mikor estetek teherbe újra? fórum

Spontán vetélés után, amit műszeresen fejeztek be (missed ab.), mikor estetek teherbe újra? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
475. napocskaszemű (válaszként erre: 474. - Padme09)
2013. ápr. 15. 15:04
10 hónapig metet kaptam, nem sokat használt, aztán eucreas, 5 hónapra jött az első baba.....
474. Padme09 (válaszként erre: 471. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 15. 14:36
Utánanéztem ennek az eucreas-nak, és szerintem hasonló, mint a metformin, nekem azt adták, de nem tudtam beszedni, mert folyton ment tőle a hasam. Azt már más is mondta, hogy neki az használt, de nekem annyira tiltakozott a szervezetem, hogy két hét után mondtam, hogy nem bírom, mert rámegy a munkám is, meg a szerveim is.
473. napocskaszemű (válaszként erre: 472. - Padme09)
2013. ápr. 15. 14:13
Teljesen megértelek, sajnálom. Kívánom a legjobbakat!
472. Padme09 (válaszként erre: 471. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 15. 13:51
Én is sokáig tiltakoztam a lombik ellen, de nekem azt mondták, nincs más út. Mondjuk 5 év próbálkozás után én is úgy döntöttem, hogy ok, mindent kipróbáltam, amit csak ismerek, és semmi sem segített.
2013. ápr. 15. 13:37
Eucreas. Illetve januárban csináltam egy nagy candida kúrát, amit a terhesség miatt felfüggesztettem, de miután elment a baba, folytattam....szerintem ennek is köszönhetem a terhességet. Azelőtt 15 hónapig semmi....csak vártunk. Pszichésen meg az, hogy tudtuk nem mehetek és nem is akarnánk lombikot....tehát, vagy így vagy max. Inszem clostyval.
470. Padme09 (válaszként erre: 469. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 15. 13:25
Wow! És mit szedtél, hogy így összejött? Deejó!
469. napocskaszemű (válaszként erre: 468. - Padme09)
2013. ápr. 15. 13:18
Köszönöm, köszönjük! :) februárban és most is spontán sikerült. :)
468. Padme09 (válaszként erre: 467. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 15. 13:08
Szia! De jó hírek! Szorítok neked is! Spontán sikerült, vagy lombik?
2013. ápr. 15. 11:48

Sziasztok! Nem olvastam végig a fórumot, csak válaszolnék az esedeti kérdésre.


Február 11.én spontán vetéltem, műszeres befejezés nem volt. Tegnap április 14.-én halvány pozitívat teszteltem. :) ir, pcos-em van...

466. Padme09
2013. ápr. 15. 11:43
Pajzsmirigyre Letroxot. A beültetés kiatt meg amiket a doki felírt.
465. rocky
2013. ápr. 15. 08:01
Szia Padme!Remélem,hogy nem olyan nagy a gond és legalább van valami támpont.Te milyen gyógyszert szedtél vagy szedsz rá?Hány napot kell még várni az eredményre Neked?
464. Padme09 (válaszként erre: 463. - Rocky)
2013. ápr. 12. 14:25
Ez jó hír! Ezeket mind lehet kezelni! Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van. Kb 1 év volt, mire beállították, havi egy vérvétel, de megérte. Elsőre megtapadtak. Csak utána is kellett volna és sűrűbben vérvételekre és kontrollra járni. Én meg nagy hassal nem nagyon szerettem 2 órát zötykölőrni. És nem volt elég a havi egy vizsgálat.
463. rocky
2013. ápr. 12. 13:38
Szia Padme!Az új dokim kért teljes hormonprofilt,trombophilia-szűrést,pajzsmirigy vizsgálatot és teljes baktérium és gomba tenyésztést.Ma tudtam meg,hogy pajzsmirigy alul működésem van és a vizeletben találtak E.coli baktériumot.A továbbiakat majd akkor látjuk,ha visszamentem az orvoshoz.Szóval,az tuti,hogy nincs minden rendben.Nem tudom,hogy örüljek-e,vagy sem,mert legalább találtak valamit ami magyarázhatja a történteket.
462. Padme09 (válaszként erre: 461. - Rocky)
2013. ápr. 12. 09:55

Köszi a szorítást! Rám is fér. De milyen vizsgálatok voltak nálad?

Próbálok erős lenni, de én is szinte minden nap sírtam, meg szomorú vagyok a mai napig. Viszont kb a visszaültetés óta máshogy érzem magam. Lelkileg.

461. rocky (válaszként erre: 460. - Padme09)
2013. ápr. 11. 20:49
Szia Padme!Nagyon szorítok Nektek,hogy jó hírt kapjatok másfél hét múlva!:)Mi múlt év május végén veszítettük el a Babákat,és októberben lettem újra terhes,majd a 7.hétben vetélés.Nekem nem lett volna elegendő a három hónap,ha fizikailag rendbe is jöttem,de lelkileg és mentálisan még nem.Most már készen állnék rá,de amíg a vizsgálatok eredményei nincsenek meg,addig mindenképpen várunk.Döbbenetes és felháborító,ahogyan kezeltek Téged,és általánosságban az,hogy 2 vagy 3 hasonló esetet kell átélnünk ahhoz,hogy foglalkozzanak velünk.Ezért örülök,hogy rátaláltam a mostani orvosomra,mert ő az első pillanattól fogva komolyan vesz és nem bagatellizálja el a problémát.Szorítok Neked!:)
460. Padme09 (válaszként erre: 459. - Rocky)
2013. ápr. 11. 08:06

Milyen vizsgálatokat végeztek? Nálam semmit. Letudták azzal, h a vetélések 1%aába tartozom, és majd legközelebb. Pedig 3 orvosnál is jártam. Egy, aki bejött a szüléshez (nem az ügyeletes bunkó, hanem egy másik nőgyi itt helyben), hozzá mentem vissza a kötelező öntrollra. Aztán a Debreceni doki, aki endokrinológus és nőgyógy, meg a Kaális doki. 1-1uh-n és hormonos vérvételén kívül nem csináltak semmit. Az első kontroll után elrendelt a helyi dokim egy eü küretet, mert az uh-n látott vmi 4 cm-es bentmaradt szövetdarabot. Ez után gyakoelatilag mindenkinél ellentmondás volt, mert a debreceni azt mondta minek kellett a kürete, stb. Debrecenbé az uh azt mutatta van egy kiboltosodás a méhemen (nem jut eszembe az orvosi elnevezése), ezért egy babát javasoltak, mert ez is lehetett egy ok. Na, a mostani beülti reggeléig a Kaálolis doki is ezt mondta, de 4 petesejtből nagy nehezen 2 megtermékenyült, és úgy volt vele, h minek hagyjunk kint egyet... Na, ennek most várom az eredményét. Masfél hét múlva kiderül.

Mikor történt nálatok a baj?

Nekem azt mondták, 3 hót kell megvárni, aztán a hormonszintem dönti el, h mikor kezdhetünk.

459. rocky
2013. ápr. 10. 20:55
Teljesen ugyanez volt nálam is,a Babák egészségesek voltak,placentában trombózis,de nem ez volt az ok,igazából még nem derült ki,most végeztek el nálam egy vizsgálat sort,amely talán kiderítheti az okot.Nekem még görcs sem volt,csak elkezdtem hányni,feszítő érzés jelentkezett,utána már mentőt hívtam.Mi is előtte voltunk uh-n,minden rendben volt,méhszájat is előtte pár nappal néztek,teljesen zárt volt.Most várom a vizsgálatok eredményét,addig semmiképpen nem mernék következő babát vállalni.Nagyon erős front volt,azon a hétvégén,az is bejátszhatott,mert aznap nagyüzem volt a szülészeten,és volt mellettem egy másik kismama,aki a 20.hétben volt és ő is elvesztette a babát.Nálam volt remény,mert leálltak a fájások,de pár órára rá újra kezdődtek.Nálad végeztek vizsgálatokat?
458. Padme09 (válaszként erre: 457. - Rocky)
2013. ápr. 10. 20:06
A babák egészségesek voltak, a placentába valamiért trombotikus gócokat találtak, de nem komolyat, szóval igazán nem volt oka. Egyik nap fáradtnak éreztem magam, másnap reggel beindult a szülés. Egy héttel azelőtt voltam uh-n, és ott nem látták semmit. Neked vot konkrét ok?
457. rocky
2013. ápr. 10. 19:25
Szia Padme!Köszönöm az együttérző soraidat,jól esett.Nem csodálkozom rajta,ahogyan reagáltatok az orvos mentalitása kapcsán.Én is találkoztam a harmadik baba elvesztésekor egy teljesen érzelmi analfabéta dokival,aki dudorászott,énekelt,táncikált,miközben közölte,hogy nincs tovább remény,majd közölte,hogy milyen felelőtlen vagyok,hogy újabb terhességet vállaltam az előzmények után.Döbbenetes volt!Nálad kiderült hogy mi okozta a bajt?Én most várom a vizsgálati eredményeim.Én is nagyon sok kitartást kívánok Nektek és egyetértek Veled:Igen,számunkra is van szebb jövő!Nagyon,de nagyon együtt érzek Veled!!!
456. Padme09 (válaszként erre: 449. - Rocky)
2013. ápr. 10. 16:30
Szia! Nagyon sajnállak, és teljesen átérzem a fájdalmad. Három különbség van a mi történetünk között, az egyik, hogy mi 5 éve próbálkozunk, nekünk is ikrek lettek volna, és meg volt a nevük, a második, hogy egy héttel korábban történt ez velem, én a 20. héten szültem, a harmadik, hogy nekem meg sem próbáltak visszatartó injekciókat vagy infúziókat adni, a fejem felett a nővérekkel közölte az ügyeletes orvos, hogy: " Mit kezdjek ezzel, vigyék már fel innen!" A férjem füle hallatára. Azt hittem, megüti. Szóval együtt érzek, és sok kitartást kívánok, mert biztos van nekünk is szebb jövő! Én elkezdtem az újabb lombikot, de még nem tudom mi lesz. SOk erőt kívánok! És egy egészséges, szép babát Nektek!
455. rocky (válaszként erre: 454. - Sibetti)
2013. ápr. 5. 11:43

Szia Sibetti!


Köszönöm az együttérzést.Az orvosom a következő vizsgálatokat kérte:teljes hormonprofil,pajzsmirigy- vizsgálat,trombophilia-szűrés,teljes gomba és baktérium tenyésztés(ezt az ANTSZ végzi).Már csak egy vizsgálat eredményére várok és utána talán okosabbak leszünk.Szép napot Neked!:)

454. Sibetti (válaszként erre: 449. - Rocky)
2013. ápr. 5. 11:10

Szia Rocky!


Őszintén sajnálom ami történt Veletek! Én sem bírtam ki sírás nélkül, miközben olvastalak.

Megkérdezhetem, hogy milyen vizsgálatokra küldtek el?

453. Sibetti (válaszként erre: 448. - Brig00)
2013. ápr. 5. 11:09
Nagyon sajnálom! :( Nem is tudok mit írni! ;(
452. rocky (válaszként erre: 451. - Lexy26)
2013. ápr. 5. 10:02
Szia Lexy!Köszönöm az együttérző soraidat.Megértelek,hogy sokszor gondolsz a Babákra,nekem sem múlik el napom anélkül,hogy ne gondolnék Rájuk.Már a falra tudtam volna mászni attól,amikor azzal jöttek nekem,hogy ne aggódjak,majd lesz másik baba!Ez nem így működik,mert ha lesz is másik,ő nem az elvesztettet fogja pótolni.Mert akit elvesztettünk,pótolhatatlan.Nekem ez a véleményem.Neked is azt kívánom,hogy teljesüljön a vágyad!:)
451. lexy26 (válaszként erre: 449. - Rocky)
2013. ápr. 4. 22:08
Szia rocky!! Hát őszíntén mondom nem bírtam könnyek nélkül végigolvasni a soraidat, minden tiszteletem a tiéd és őszínte részvétem ezt átvészelni nem akármi lehetet bár mint itt mindenkinek ..sajnos... de igen menni kell tovább olykor én is el el bukok mert sokszor jutnak eszembe nekem is a két babóm akiket elvesztettem és iszonyatosan fáj a mai napig! aki ezt nem élte át az nem tudja milyen de nem is kívánnám senkinek sem ezt még a legnagyobb ellenségemnek sem!! Tiszta szívből kívánom itt mindenkinek hogy mihamarabb szülhessenek egy csodálatos egészséges gyerkőcöt!!! <3
450. lexy26 (válaszként erre: 448. - Brig00)
2013. ápr. 4. 22:01
Ohh istenem! Őszíntén sajnálom!!! Ez nagyon szomorú de bízok a legjobbakban hogy egyszer csak egy egészségges kisbabád szülessen!! Kitartás...
449. rocky
2013. ápr. 2. 18:26

Kedves Mindenki!

Megosztom Veletek a saját történetem,talán van olyan,aki erőt tud meríteni belőle.

Szóval,hogy lehet ezt a veszteséget túlélni,feldolgozni?Dióhéjban ami velem történt.Tavaly év elején,33 évesen lettem először várandós,ahogyan a gyermekvállalási terv szabad utat kapott,azonnal megfogant a kislányunk és kisfiunk.Igen,ikreket vártunk,tele izgalommal és boldog várakozással.Rögtön az elején táppénzre vetettem maga,mert a munkaköröm nem volt ideális a babaváráshoz.Szerettem volna az összes rajtam múló rizikófaktort kiiktatni.A várandósság viszonylag problémamentes volt,egy kis folyást kivéve,amely azonnal kezelve lett.A pocakom rohamtempóban nőtt a két baba miatt,egészen a 21.hétig.Itt ugyanis véget ért egy álom,egy csodálatos álom,amely már örökre beteljesületlen marad.(Akkor is,ha lesz másik babánk,mert ez az álom Róluk szólt.)Nevet is választottunk,az Annát és Csongort.Semmi különös előjele nem volt a közeledő tragédiának.Enyhe alhasi feszítő érzés,de egyetlen görcs,vagy keményedés sem volt.Én éreztem,hogy valami nincs rendben,és mentőt hívtam.Egy teljes napig adagolták a visszatartó infúziót,de sajnos a szülés elindult.A részletekben nem merülnék el,csak annyit,hogy a kisbabáink összekapaszkodtak a pocakomban,szemmel láthatóan,amitől a szívem megszakadt,mert nem tudtam segíteni Nekik.Az egyik babánk születésekor egy pici hangot adott is,de az első lélegzetvétele,egyben az utolsó is volt.Megpróbáltam Tőlük ott lélekben búcsút venni,de ez a folyamat életem végéig fog tartani és soha nem fogok Őket elfeledni.A munkámat elveszítettem eközben,mert amikor már táppénzen nem maradhattam,még nagyon labilis volt a mentális állapotom.Így tehát a viszonylag jó egzisztenciámat is elveszítettem.Öt hónap múlva megfogant a harmadik kisbabánk,aki a 7.hétig marad t velünk.Most találtam egy olyan orvost,aki végre komolyan vesz és nem bagatellizálja el a gondomat.Most számos vizsgálaton keresztül estem,melyeknek hamarosan meglesz az eredménye,és remélhetőleg újra vállalhatunk babát.A környezeten nagyon sok múlik,hogy,hogyan kezelnek egy ilyen élethelyzetet.Az idő pedig nyújt némi enyhülést,de teljes vigaszt,legalábbis nekem,soha.Emellett tudok most már normális életet élni,és kezelni a rám törő szomorúság rohamokat.Menni kell tovább az úton,akkor is,ha olykor bánattal van kikövezve és soha nem feladni az abba vetett hitünket,hogy gyermekünk legyen.

448. brig00
2013. ápr. 2. 17:45
Sziasztok! Sajnos megint elment a babó!! :(( Reggel voltam dokinál megnézet,akkor még nem volt semmi baj.Elküldött vérvételre ,h megnézzék a hcg szintet.Örültem és bíztunk a jóban. Aztán délután elkezdtem vérezni,majd felhívtam őt és akkor már megvolt a vérvétel eredménye is.A hcg szintem alacsony volt. :((( Úgyhogy ha rendesen vérzek nem kell vissza mennem. Három hónap pihi.Ha véletlenül nem véreznék tovább,mert ugye most sem vérzek nagyon akkor még csütörtökön megnéz.Amire esélyt nem látok. :( Hát a szívem szakad meg. 3 hónapon belül a második vetélésem..... Az én történetem sajnos rosszul alakul... :((
447. bajitelli (válaszként erre: 446. - Vikucka)
2013. ápr. 2. 15:05
Én is nagyon remélem, bár eddig nem nagyon akar kopogtatni... :(
446. vikucka (válaszként erre: 445. - Bajitelli)
2013. ápr. 2. 14:52
Nagyon szomorú... Remélem mielőbb kopogtat majd nálatok a gólya.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook