Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hematomás spontán vetélés után pánikroham fórum

Hematomás spontán vetélés után pánikroham (beszélgetős fórum)


1 2
2016. jan. 14. 20:23
Oké.koszi mindent!:)
48. vecus (válaszként erre: 47. - Bmaya1986)
2016. jan. 13. 10:10

Majd gyere a fejleményekkel.


Addig is gyógyulgass!

47. bmaya1986 (válaszként erre: 46. - Vecus)
2016. jan. 12. 18:45
Meg mindig nem teljesen ok a fejem:(de javulgatok.hematologiara kell mennem jovo7en mert a verkep en nem jo egy vmi a laborban es azt mondtak a veteles miatt megnézik.rem rendbe jönnek a dolgok...
46. vecus (válaszként erre: 45. - Bmaya1986)
2016. jan. 12. 16:14
Látom egyre jobban alakul nálad a helyzet. :))
45. bmaya1986 (válaszként erre: 44. - Vecus)
2016. jan. 12. 13:54
Meg egy jo hír:beszeltem a minkaugyes főnökkel es nem csúsztunk ki meg az időből ,meg lehetek gyeden :)
44. vecus (válaszként erre: 43. - Bmaya1986)
2016. jan. 7. 14:14

Szia!


Most ez jó hír. :)

Így már akár rajta is lehettek a babacsináláson. :))


Bocsi hogy eddig nem küldtem, csak most kezdte a kisebbik fiam az ovit és egy kicsit húzós volt a hétkezdés. És teljesen kiment a fejemból hogy mit igértem.

De elvileg már megkaptad.

43. bmaya1986 (válaszként erre: 41. - Vecus)
2016. jan. 7. 11:56

Szia

Kepzeld tnap megjott eloszor a történtek ota.


Ja meg ha mindig ugy gondolod szivesen vennem az emailod :)

2016. jan. 3. 15:24
Értem megfogom kérdezni....
41. vecus
2016. jan. 2. 15:09

Sajnos előfodulhat hogy véralvadási probléma miatt van a vetélés ilyen esetben már a kezdetektől kell vérhigító injekció hogy ne legyen baj a terhességgel.

A leiden mutáció is ilyen.

40. bmaya1986 (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2016. jan. 2. 14:04
Nem csak ez az egy volt ,van mar egy kisfiam.akivel semmi gond nem volt .mi az a leiden mut?es a vérhigito injekció mire való?bocs de en hal istennek eddig nagyon tudatlan vagyok
39. zebracsikó (válaszként erre: 36. - Bmaya1986)
2016. jan. 2. 13:15

Ki kéne vizsgáltatnod magad.

Nem csak a progeszteronszintet, hanem a folsavfeszívódást, illetve trombofíliát, más autoimmun problémát, pajzsmirigyet, Leiden mutációt - ezek az alapvizsgálatok , ha már többször volt elvbeszettt terhességed.


Lehet, hogy egy "egyszerű" vérhígítóinjekcióval sima ügy lesz a következő terhességed.

2016. jan. 2. 13:12
Irtam privibe :)
37. vecus (válaszként erre: 36. - Bmaya1986)
2016. jan. 2. 06:42

Igen. Most fél éves a lányom. :))


Nekem 2 hónap pihit mondott a dokim és utána kezdtünk próbálkozni.

Nekünk most ilyen sokat kellett várnunk hogy sikerüljön. Pedig az ikrek már a 3. hónapban összejöttek és előtte sem kellett túl sokat várnunk a pozitív tesztekre.

Nálam nagyon is befolyásolta az egészet a lelki felépülés is.

Csak miután sikerült teljesen lenyugodnom akkor lett meg a pozitív tesztem. :))


Van akit ez nem befolyásol van akit meg teljesen leblokkol.


Sajnos ez a dolog egyre több és több nővel megtörnénik. Ahogy láttam a tavaly előtti évben túl sokan voltak ilyenek.

Amikor engem műtöttek aznap is kb 30 nőt vettek fel a nőgyógyászati részre és ebből alig egy-kettő volt abortuszos vagy más jellegű problémával. A többiek mind elhalt vagy valami más gond miatti missed ab-on volt.

Én ismerek olyan csajt akinek nincs semmi baja átesett teljes kivizsgáláson mégis 4 elhalt terhessége volt. Viszont van 3 szép fia is.


A megtartása a babának ha nincs semmi bajod akkor rajtad egyáltalán nem múlik.

Ilyenkor valami baj van a babával amiért nem fejlődik tovább. Ezt befolyásolni nem igazán lehet.

Vitamin és folsav szedésével lehet támogatni a baba fejlődését de ennyi.

Ha valakivel újra megtörnénik az nem az ő hibája.

36. bmaya1986 (válaszként erre: 35. - Vecus)
2016. jan. 1. 21:40

Értem.akkor te most nyáron szültel igaz?biztos cuki a kislányod:)

Es te direkt vártal ennyi időt vagy csak egyszerűen igy alakult?

Mert en ugy tunik gyorsan teherbe esős típus vagyok,csak ezek szerint nem mindig sikerül megtartani :(

Majd jövőheten megkérdezek egy újabb nogyogyit (o a férjem munkahelyen egy partnercég főnöke ,es mellesleg nogyogyi ),kivancsi leszek mit mond,o mennyi időt javal

35. vecus (válaszként erre: 34. - Bmaya1986)
2016. jan. 1. 21:19

Én egyetlen szűrésen voltam a műtétem után még pedig mammográfián szerencsére negatív lett.

Nekem 2014 januárjában volt a műtétem és októberben lett pozitív a tesztem.

Bár volt előtte is egyszer pozitív de az nagyon halvány volt és nem is erősödött majd pontosan meg is jött.

2016. jan. 1. 19:12

Hat igen neha érdekes hogy alakul az élet :)de orulok h a kislányodnak nem lett baja.

Jövőheten felhívom a munkahelyem es tájékozódom mit tehetek...aztan megyek hematologiara,meg száz másik helyre ahova beutaltak...jo lenne babasodni:)de nem nagyon merek nem lenne jo megegyszer átélni ...probalom magam rendbe tenni..te mennyi idővel a történtek utan lettél ujra terhes?

33. vecus (válaszként erre: 32. - Bmaya1986)
2016. jan. 1. 18:39

Igen én is hallottam nem túl szép sztorikat.

És azért azt gondolom hogy az emberek nagy többsége nem talál ki ilyen rosszindulatú pletykát csak úgy.


Én egyszer találkoztam egy bunkó dokival,a harmadik gyerekkel voltam terhes és a 20 heti uh-ra kellett mennem. Előtte időpontért hívni kellett a kórházat.

Bementünk,(párom is ott volt) elkezdett vizsgálni majd elkezdte mondani a magáét hogy minek jöttem ilyen korán mert hogy pici még a baba és így nem tudja rendesen megvizsgálni....

Hát nem hagytam magamat közöltem hogy erről az tehet aki az időpontot adta én csak az adott időpontban megjelentem.

A sors fintora hogy ennek a dokinak köszönhetem hogy a szülés közben nem lett nagyobb baj. Beszorult a szülőcsatornába a gyerek mert a feje mellett volt a keze a lányomnak.

32. bmaya1986 (válaszként erre: 31. - Vecus)
2016. jan. 1. 17:40
Ugy látszik mindenhol terem egy ilyen doki:)en ilyenekert nem sertodok meg ,csak a szándékos rosszindulatert.aki régen itt volt az osztályvezető a korhazba az allitolag megcsinált olYat ,hogy vittek az ajandekcsomiba rejtett pénzt ,es meglátta az ajandekcsomit es közölte h nem ebben egyeztünk meg.mire az apuka megmutatta a borítékot a csomiban ,es közölte hogy akkor ezt most bukta!en nem ismerem ,es nemtudom hogy csak ilyen városi Mende-monda e ,de sok ilyet hallani:(na ezektől óvjon mindenkit a Jo Isten!
31. vecus (válaszként erre: 30. - Bmaya1986)
2016. jan. 1. 16:43

Hasonló stílusú volt az sztk-ban a doki akihez jártam.

És én is ismerek olyan csajt aki megsértődött rajta. :)))


Igen Pesten jóval drágább egy doki. 10-20 ezer között van egy vizsgálat.

Ez attól függ hogy milyen felszereléssel rendelkezik a rendelő

Rendszerint a szülés a vizsgálat összegének a 10-szerese.

Akihez én járok egy nagyon jól felszerelt kicsi "magánklinika" dokija. Ott fix tarifa van egy vizsgálat 15 ezer de nem csak simán megvizsgál hanem minden alkalommal csinált uh-ot is. És nem ráz le 5 perc alatt.

Plusz a szülésért nem kéri a 10x-ét.

Annyit kért amennyit mi rá tudunk szánni.

Minden doki más.

30. bmaya1986 (válaszként erre: 29. - Vecus)
2016. jan. 1. 14:39

gondoltam h msjd megkérdem mit mond,de szerintem elvállalna.

Hat itt a környéken vegyes a vélemény róla ,van aki birja mert bejön neki ez a fajta humor

De sokan nem szeretik mert bunkónak tartják .pl a volt koll.nomet vizsgálta ,szokásához híven biztos nem tul finoman,a kollnom meg felsziszent,mire o ott fog kijönni a gyerek,fog ez meg jobban is fájni...ezt amugy nalam is elsutotte ,en nem sértődöttem meg ,de a kollnom azota látni se akarja...

En tudom hogy alapjában nem rosszindulatú ,ugyh en elfogadom a stílusát:)es nem pénzéhes ami a mai világban nagy szó :)

En se tudnám mar kifizetni a magán rendelést ,mar gyesen vagyok ,nem dolgozom...nalunk 6000 Ft körül mozog amugy a magánr.allitolag Pesten a duplája.anno azt mondtak h itt nalunk a kórházba 50-60 ezer egy fogadott dokis szülés.az előző fogadott dokim kb 10-15 p alatt kidobott a 6000 Ft-ért a rendelobol es ha bármit csinált pl UH ,kenet ...az plusz pénz .nagyon gaz szerintem

29. vecus (válaszként erre: 28. - Bmaya1986)
2015. dec. 31. 16:55

Nekem kétszer volt fogadott dokim.

Először a második fiamnál mert ahol laktunk nem volt kórház a városban így Bp-re kellett bejárnom. Egy ismerősöm ajánlotta egy idősebb doki volt. És annyira nem volt pénzéhes hogy engem a kórházban látott el mert a magánt mi nem tudtuk megfizetni. Plusz éjjel 2-kor riasztották és 20 perc múlva már bent is volt.

A másik doki az aki csinálta a műtétemet.

Őt fél 10 előtt értesítették, 10-kor már burkott repesztett nekem.


Meg kell találni azt a dokit akiben megbízik az ember.


Egy bunkó miatt nem szabad nem bízni bennük.

Viszont érdemes mindenre odafigyelni ne hogy még egy ilyet kifogjál.


Nézzél utána vannak-e olyanok akik ismerik ezt a dokit. Ki milyen véleménnyel van róla.


És járj annak is utána hogy úgy is vállal-e ha nem fizetsz csak a szülésért.

2015. dec. 31. 12:29

Gondolkoztam rajta ,de öt is csak a vége fele kérnem meg,o csinálja a szak rendelést az sztkban ugyh ugy is o vizsgálna...szerintem neki nincs is maga rendelése.ami nem tetszik benne ,az a stílusából adódik ,hogy nem egy finom ember es nem tul óvatosan es fájdalommentes a vizsgálat nála ...viszont amikor ott voltam a bajba a kisfiammal a pocakomban max odatette magát .de nem csak o hanem tenyleg mindenki az anesztestol kezdve a mutosfiukig...

Ami mellette szól hogy ott lakik a családjával a nővér szállon,ami a korhaz udvarán van,onnan csak bejönne ha szólnak neki:)

Amugy mas orvosnak akar molyen kedves is ,nem hinnem mar el,hogy bejön meg szüleszteni ,a kisfiammal történtek miatt.neki is csak azert mert ott lakik:)

27. vecus (válaszként erre: 25. - Bmaya1986)
2015. dec. 31. 10:41

Ilyen nődokihoz én is jártam évekig, sőt a 3. és a 4. terhességemet ő kísérte végig sztk alapon. Ekkor szültem ügyeletesnél. Ennek ellenére nem volt gond vele.

Csak elment. Ezért kellett keresnem másik dokit. De az sztk-ban nem volt több jó doki.


Ja és az elsőt egy arab dokinál szültem.

Vágtak is plusz repedtem is de nagyon szépen összevarrt.


Minden szakágban van szuper és nagyon rossz orvos. És nem mindig talál rá az ember a jóra. Ha meg mégis megtalálja akkor elég drága. :((



Amúgy ha ezzel a dokival meg vagy elégedve miért nem beszélsz vele?

Lehet nem is lenne olyan drága és legalább megbízható jó doki.

26. bmaya1986 (válaszként erre: 24. - Vecus)
2015. dec. 31. 09:26
Sok jót kívánok en is neked:)
25. bmaya1986 (válaszként erre: 23. - Vecus)
2015. dec. 31. 09:25

Most a legtöbbet az az orvos vizsgált akkor császározott (lepenylevallasom volt 37,5 hetesen szoval tenyleg kellett a császár)o is arab egyébként es megvan a sajátos stílusa ,kissé szatirikus humora,amit sokan sértőnek találnak ,de szerintem csak azert csinálja ,hogy oldja a feszkot.en meg amugy se vagyok sertodos:)most is elegedett vtam vele ,amit lehetett megtett...vagy kétszer is megölelgetett,mert mar megismer ugye h nála született a kisfiam.annyira szep a csaszar sebem h most mikor eloszor mentem ezzel a terhesseggel megkérdezte h ez csaszar ugye?mondom igen es a magáé:)igen?ilyen szépet csináltam?mondom igen es mindig jol megdicséri magát érte:)szoval ha mar ugyeletbe szültem es igy nem adtam milliókat azert nem utolsó szempont h nem ugy nézek ki mint vmi terrortámadás utan:)azert csak nők vagyunk..:)ugyhogy bar nem egy finom ember de normális

Orulok h te találtál vkit akiben megbízol:)igen az a baj h az egész orvostársadalom a hálapénz re épül Magyarországon:(

24. vecus
2015. dec. 31. 08:22
Boldog Új évet kívánok neked!
23. vecus (válaszként erre: 22. - Bmaya1986)
2015. dec. 31. 06:43

Akkor látom meg vagy áldva az orvosokkal.


Én is találkoztam hasonlóakkal de szerencsére az utolsó terhességemnél elkerültek.


Igazából az elhalt terhességnél találkoztam a dokimmal először.

Nagyon emberséges és segítőkész volt.

Pedig csak úgy estem be a magánrendelésére.

Ő mondta ki akkor hogy bizony nincs mit tenni műteni kell.

Mielőtt eljöttem volna kezembe nyomta a névjegyét hogy ha bármi bajom van őt nyugodtan hívhatóm.

Másnap visszahívtam hogy szeretnénk hogy ha ő csinálná meg a műtétet. Ez pénteken volt.

Egy óra múlva visszahívot hogy hétfőn reggel menjek be a klinikára. Délben meg is műtött.


Én is szültem ügyeletes dokinál. Van jó és kevésbé jó tapasztalataim. Bár nekem mázlim volt egyszer sem császároztak.


Az a baj hogy nehéz kiszűrni a pénzéhes dokikat. De ha fogadottnál szeretne szülni az ember akkor a 20. hét előtt fel kell keresni.

Ritka az az orvos aki utána még elvállalja a kismamát. Sőt a 8. hónapban már biztos hogy nem fogsz ilyet találni. Leginkább azért mert nem akarják magukra vállalni az esetleges komplikációkat.


Az a baj hogy maga a gyerekvállalás a legnagyobb iparrá nőtte ki magát beleértve az orvosokat is. És ez szörnyű. :(

2015. dec. 30. 22:03

Hat o ugye a háziorvos volt ,nem is vártam tőle tul sokat...de azé nemi szakértelem neha jol jönne,de o csak beutalot ír minden kérdésemre:)

Nekem a kisfiamnal volt fogadott orvosom,de amikor jönni kellett vna hozzam szüleszteni,akkor állítólag épp otthon volt Szíriában es miután felvette a telefont es meghallotta a nevem állítólag elment a térerő ...o egyébként egy másik városban rendelt volna,igy végül a hazai korhaz ügyeleten szültem sürgősségi császárral egy idegen orvosnál ugyeletben...nagyon emberségesek voltak , pedig tele volt pecsét elve a könyvem a másik orvossal.en ezert nem akartam most se orvost választani max. A 8. Hónapban ,mert elszedte csak a pénzt es nem is nála szültem...

21. vecus (válaszként erre: 20. - Bmaya1986)
2015. dec. 30. 19:18

Azért nem mindig egyszerű de imádom mindegyiket. :))


Nálunk mindegyik gyerek tervezett volt.

Legalábbis előtte egy pár hónappal elterveztük hogy jöhet a következő gyerek. :D

Így az ötödik terhességem is ami műtéttel végződött így nem is volt kérdés hogy utána újra megpróbáljuk.


Sajnos nem minden doki segítőkész. :(

És csak nyűgnek látják ha ilyesmi bajjal megy le hozzájuk az ember.


Nekem mázlim van nagyon jó dokink van pedig egy nem túl nagy faluban lakunk.

Szuper a védőnő is mindig lehet rá számítani.

És találtam egy jó nődokit is aki mindent megtett hogy egy probléma mentes terhességem és szülésem legyen.

2015. dec. 30. 17:34

Nagyon szerencsés vagy ennyi gyerekkel ,irigyellek:)

Bar te is megdolgoztal értük ,eros asszony vagy ,h igy a veteles utan meg bele mertel vágni...de biztos gyonyoru a kislányod es érte megérte:)

En most jövök az orvostól,kb a Szomszed kőművessel is meg beszélhettem vna de o nem tud beutalókat adni :)

Azt mondta tuti h tul sok a hormon változás a szervezetemben es attól van ,ugye a szoptatas abba hagyása es a terhesseg veteles hormonok is es szerinte ez akar 1-2 hónapig is eltarthat...ez volt az egyetlen használható info ja meg a beutaló...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook