Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spirál melletti teherbeesést minden esetben meg kell szakítani?(elvetetni a babát?) fórum

Spirál melletti teherbeesést minden esetben meg kell szakítani?(elvetetni a babát?) (tudásbázis kérdés)


26. bangel
2011. júl. 26. 11:45
Megjott.
25. bangel (válaszként erre: 24. - Garnéla)
2011. júl. 22. 09:34

Szia, gratulalok a kislanyodhoz. Jelenleg en is a spiral melletti teherbeeses temaban utazom, de 2 nap mulva kiderul, ha megjon, vagy nem. Ugy erzem terhes vagyok, voltak szurkalasok, gorcsolesek a 18. es 20. ciklus napon es a 23.-on egy kis barna folt a bugyin, es mar azota a melleim is nagyon fajnak, faradt vagyok mindig es almos.

Vajon megtortenhetett?

2011. máj. 10. 00:22
Bocsika most jártam erre.Lányom született.Gyönyörű kék szemű szőke hajú, most lesz 2 éves.Az 50.000.-Ft.os spirál hormontartalmú, nálam az szóba sem jöhet a viszereim miatt, egyébként az én spirálom sem mozdult el a helyéről, van egy kafa uh fotóm, amin még ott a gyerek, meg a spirál is, ekkor vetettem le.És még ezt is túlélte.Nem bántam meg.És én is azért választottam ezt, mert ugyanezt a fajtát használta a sógornőm is, neki 5 évig volt fent és soha semmi panasza nem volt és teherbe sem esett.Én ahogy számolom, az enyém 4 hónapig működött jól, aztán még akart működni azért vérezgettem és csak a 3. hónapban derült, ki hogy már egyáltalán nem működött.
23. tücsimücsi (válaszként erre: 19. - Garnéla)
2008. dec. 6. 19:57

Szia!


Ez AZ A BIZONYOS spirál ami 50 ezer körül van és még garanciát is adnak rá?


Amúgy drukkolok neked, hogy 2 fiú után végre legyen egy kislányod is, ha már így alakult.

2008. dec. 6. 19:39
nekem a mirena van, 2 éve, Uh-os ellenőrzésen voltam, minden rendben. A jelzőszálat én nem érzem, de férjem néha igen :DD vagy :(( ?
21. c0c88e77c0 (válaszként erre: 20. - Ritapam)
2008. dec. 6. 19:25
nekem is az orvosom hormontartalmú spirált (mirena) szeretett volna feltenni, de utánnaolvastam,hogy olykor olykor ellenőrizni kell magunknak!!!,hogy nem -e mozdul el,illetve ha kissé félrecsúszik egy együttlét után akkor nem véd egyáltalán(bár ritka , de megtörténhet),sőt nekem nagyon úgy tűnt a tájékozódás alapján,hogy óvszert azért érdemes mellette használni,hááát én végiggondolva nem rakattam fel,ismerve magam bennem lenne a félsz,hogy mivan ha elmozdul vagy ilyesmi...
2008. dec. 6. 19:15
mivan akkor ha hormontartalmú spirál mellett következne be a terhesség? vagy ez szinte kizárható?
2008. nov. 4. 11:38
Sziasztok!Én most járok a 11. héten, de levetettem a spirált a 8. héten. Idén áprilisban rakattam fel Multiload CU375 Id Detectet, állítólag ez a legmodernebb hát tényleg modern ezáltal leszek májustól 3 gyermekes anyuka. Engem az érdekelne, hogy a fenébe mondhatják azt, hogy több mint 96%-os a spirál hatékonysága, ennek ellenére rengeteg spirál mellett megszületett gyermekről olvastam.Kissé többnek tűnnek 4 %-nál!!! Ja és ami nonszensz, hogy miért kell végigcsinálni az abortuszos hercehurcát egy spirál mellett teherbe eső nőnek, hiszen védekezett???Állítólag régen elvették az ilyen babákat soron kívül, most viszont Családvédelmi szolgálat,3 napos gondolkodási idő, 25000.-Ft, +megaláztatások sora, hát köszönöm szépen én ezt egyszer végigcsináltam 16 évesen, most inkább kihordom hátha lány lesz úgyis van már 2 fiam.Engem olyan ember sorsa érdekel aki szintén levetette és sikerült neki úgy kihordani.Amikor levette a dokim nagyon rosszul voltam utána 3 napig. Volt barnás folyás, vérzés hasgörcs, de aztán elmúlt, most szépen fejlődik, viszont van még pont a baba mögött egy kis vérömleny, ami vagy felszívódik, de akár le is lökheti őt onnan.Ha valaki tud valami véleményt kérem írjon.
18. kry84 (válaszként erre: 17. - Jázminka)
2008. szept. 25. 12:07
Nagy szerencséje volt.
2008. szept. 19. 09:25
Az egyik ismerősöm spirállal együtt szülte meg a gyereket... Szerencsére nem nőtt be sehova,de végig veszélyeztett volt..
16. katácskák (válaszként erre: 12. - D78161f793)
2008. szept. 19. 00:59
Hála-Istennek,NE is legyen soha.IGEN egy csoda vagy .További ilyen Szép Napokban legyen részed.
15. kry84 (válaszként erre: 14. - D78161f793)
2008. aug. 24. 14:03
Nem lettem,de spirálom van és ha esetleg az leszek,tudjam,mire számítsak:)
14. d78161f793 (válaszként erre: 13. - Kry84)
2008. aug. 24. 13:53
Gondolom azért kérded,nem,mert kismami lettél spirállal?!
13. kry84 (válaszként erre: 12. - D78161f793)
2008. aug. 24. 13:46
:)
2008. aug. 24. 13:36
Én pont így születtem :() Tudom hihetelen,egy csoda vagyok lehet?? :() Semmi bajom nem volt soha...
11. kry84 (válaszként erre: 10. - Emrus)
2008. aug. 24. 11:21
Hát ez szörnyű,amit leírtál.Sajnálom szegényt.Pont azért kérdezem,mert nekem is van spirálom,és nem szeretnék úgy járni,ahogy a barátnőd járt.Köszönöm,hogy írtál.:)
10. emrus
2008. aug. 24. 08:32

Az én barátnőmnek elvették a babáját, mondván, hogy fenáll a veszélye, hogy belenő a babába, nem nagyon nem foglalkoztak vele, hogy kivegyék, még csak meg se nézték, hogy hova nőhet bele. Szegény barátnőmnek, annak ellenére, hogy volt már két gyermeke, a fél lelke maradt ott a műtőasztalon a babaáért, nem akarta engedni, de rábeszélték.

Kár, hogy akkor még nem volt net, lehet, hogy még mindíg élne a baba.

9. kry84 (válaszként erre: 8. - Monika1225)
2008. aug. 23. 21:15
köszi:)
2008. aug. 23. 20:52
nem indokolt a megszakitás, csak a gyakoribb odafigyelés, több vizsgálat ultrahang.Ja és persze az hogy eltávoltitsák a spirált! Többször lát a doki mint általánosságban....Megéri! 10 éves a kislányom és teljesen egészségesen született.
7. kry84 (válaszként erre: 6. - 8d17011552)
2008. aug. 23. 19:21
Köszönöm:)
2008. aug. 23. 19:06
Orvosilag nem feltétlen kell megszakítást végezni,ha fenn áll annak a lehetősége,hogy kihordható és természetesen kivehető a spirál.Több olyan műtéti megoldás is létezik amiről a kismamát köteles orvosa tájékoztatni,persze megóvással a picivel szemben.Mindezek tudatában én véleményem szerint,csak akkor kell magzati abortizációt végezni,ha menthetetlen a magzat sértethetősége-Vagyis ha nincs lehetőség a spirál eltávolítására a baba megóvása mellet.Sok esetben viszont ki lehet hordani a babát minden zok-szó nélkül.A remény és az orvosi ügyesség,praktika ma már sokat segít.
2008. aug. 23. 18:53

Nekem 2 ismerősöm esett spirál mellett teherbe és egészséges babát szültek :-))

Az ő orvosuk nem távolította el az eszközt.

4. 4c35511f0b (válaszként erre: 3. - Kry84)
2008. aug. 23. 18:20
Szívesen:)
2008. aug. 23. 18:17
Nagyon szépen köszönöm:)
2008. aug. 23. 18:14

Ha a szülő kéri kihordhatja, de régen ez nem így volt.


EZt egy "orvos válaszol" fórumban találtam neked:

"A mai hazai álláspont szerint a terhesség az anya akarata esetén kiviselhető. Más kérdés, hogy a spirált lehetőség szerint el kell távolítani (ennek vetélési kockázata alig nagyobb, mintha helyben hagyjuk...), mert szerencsétlen elhelyezkedés esetén magzati ártalmat okozhat.

Tehát: ha valaki spirál mellett teherbe esik, kérheti annak megszakítását.

Megjegyzendő: a mai spirálok olyan "lefűződéses" zavart már nem szoktak okozni, mint a régi hurkok.

Ha úgy nyilatkozik, hogy ki akarja viselni a terhességet, utána szoros, elsősorban ultrahangos ellenőrzést kell folytatni. Hüvelyi ultrahanggal már a 10-12. hét körül kimutathatók a magzat durvább rendellenességei: ezek esetén természetesen a megszakítás indokolttá

válhat.

Dr. Nagy László"

2008. aug. 23. 18:08
Spirál melletti teherbeesést minden esetben meg kell szakítani?(elvetetni a babát?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook