Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló szedése melletti teherbeesés fórum

Fogamzásgátló szedése melletti teherbeesés (beszélgetős fórum)


28. t.heny (válaszként erre: 27. - Csgybzs)
2012. aug. 15. 10:27
köszönjük! :D
27. csgybzs (válaszként erre: 26. - T.heny)
2012. aug. 15. 10:07

Nagyon jól csinálod.

Kívánom, hogy a számotokra legkedvezőbb döntést sikerüljön meghozni!

26. t.heny (válaszként erre: 25. - Csgybzs)
2012. aug. 15. 10:05
én is így gondolom.Nem akarom, hogy tönkre menjen a kapcsolatunk, csak azért mert nem értünk egyet valamiben.Átbeszéljük és majd közösen kitaláljuk hogyan legyen, ez így korrekt.
25. csgybzs (válaszként erre: 24. - T.heny)
2012. aug. 15. 09:58

A férj véleménye szerintem ilyenkon nagyon nagyon fontos, mert végül ő az, aki a kezdeti időkben az anyagi biztonságot nyújtja, akinek elégedettnek és boldognak kell lennie a helyzettel, különben menekülni kezd.

Ha a férjed őszinte és bevallotta, hogy nem készült fel rá (ez vajon a nem akarommal egyenlő?), akkor erősen kell agyalni..... a "ráerőltetett" gyereknél nincs rosszabb, a férfi csapdába esettnek érzi magát és szabadulni igyekszik, de legalábbis a lelkesedése alábbhagy...

24. t.heny (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2012. aug. 15. 09:54
így igaz.Egyébként szeretnék harmadikat, de úgy gondoltuk, hogy csak jóval később, még kb. 6-7 év, férjemnek jó szakmája van szerencsére, az enyém is piacképes, de ugye a gyerekek mellett azért mindig közbe jön valami (betegség stb.),a mit nehéz megoldani a munkahely miatt, no persze nem lehetetlen.Nagyszülők vannak, de még ők is fiatalok, ha lehet így fogalmazni, dolgoznak.Ezért is nem egyszerű.Én szeretném is, nem is, a férjem viszont még nem készült fel ilyen hirtelen harmadik gyerek vállalására, és a doki azt mondta, hogy mivel fogigátló mellett estem teherbe, meg van az esélye a többes terhességnek is, no arra én sem vagyok felkészülve.Nekem fontos a párom véleménye, hiszen közösen vállaljuk a gyermekeinket, és megértem őt is.
23. csgybzs (válaszként erre: 22. - T.heny)
2012. aug. 15. 09:39

Valóban nem éri meg csak azért, már ha szabad ilyen csúnyán fogalmazni. Mármint a három gyerek. A kiadások nagyságrendekkel nagyobbak.

Szerintem a mérlegelésnél minden apróság fontos lehet. Vannak-e nagyszülők, jó óvoda, el lehet-e majd helyezni a gyerekeket, piacképes-e a szakmád, tudod-e magad szinten tartani a gyerekek mellett, esetleg lehetőség tanulásra, át- továbbképzésre...

Mennyire tudtok takarékoskodni, férjed szakmája, elhelyezkedési lehetősége milyen, stb...

Aztán végül úgy is az anyai szív dönt többségében. A legfontosabb, hogy adottak a körülmények, akkor szeretnél-e harmadikat. Mert van, aki eleve nem akar egynél, kettőnél többet.... Férjed szeretné-e, elfértek-e, később is megkapnának-e mindent, akár mőségi időben, energiaráfordításban...

Nehéz dolgok ezek...

22. t.heny (válaszként erre: 16. - Csgybzs)
2012. aug. 15. 09:30
abszolút egyetértek veled, én is kalkulálok, és szerintem ez nem elítélendő, mint ahogy már lentebb megfogalmaztam.Attól is félek, hogy hogyan tudok majd elhelyezkedni három gyerkőc mellett, mert mint tudjuk a mai világban nem túl toleránsak ezen a téren.Sokan jönnek azzal, hogy 3 gyerekre már milyen sok támogatás jár meg ilyenek....hát köszönöm én szépen, szerintem nem erőlteti meg magát a kormány, a kiadások legalább háromszorosa a támogatásnak.Erre én nem alapozok, és akármikor meg is vonhatják.Végül is nem az államnak szülök, hanem magamnak.Szerintem mindenki addig nyújtózkodjon csak, ameddig a takarója ér.Én ezt is teszem.
21. t.heny (válaszként erre: 19. - Ágnestestvér)
2012. aug. 15. 09:26
azt elhiszem, mi sem értjük a dolgot, hiszen éppen ezért védekezik az ember lánya, és az a legelszomorítóbb az egészben, hogy viszonylag sok ilyen baleset történik. Örülök, hogy sikerült megbírkóznotok a feladattal! :D Sok boldogságot nektek! :D
20. t.heny
2012. aug. 15. 09:23
Persze teljesen igazatok van, nem is azért indítottam a fórumot, hogy a vélemények alapján döntsek, leginkább mi látjuk át a családi és anyagi helyzetünket.Én csak azért szeretnék több véleményt meghallgatni, mert így könnyebb kivárni azt az időt,amikor is ténylegesen közölni fogja a dolgot a doki, és persze hajt is a kíváncsiság, rajtam kivül hány nővel esett még meg a dolog, és hogyan döntöttek.Egyébként én is nagyon abortusz ellenes voltam világ életemben, de nem ítéltem el soha azt sem,aki rákényszerült, mert igaz, hogy emberi életről van szó, de mérlegelni kell azt is mi lesz vele miután megszületik.Nem "megcsinálni", kihordani és megszülni nehéz, hanem felnevelni és olyan embert nevelni belőle, amilyet szeretnénk, és ez pénz nélkül nem megy, akárki akármit is mond.Szóval igenis felelősségteljesen kell dönteni, és lehet alapesetben éppen az a felelősségteljes döntés, ha nem tartjuk meg őt.Mint már említettem nekünk van két lányunk, a nagyobbik hamarosan iskolás lesz,a kicsi 15 hónapos.Persze a doki vizsgálata majd sokat változtathat a dolgon, még nem tudom.Én csak olyan emberek társaságára vágyom,akik megértenek és akikkel tudok beszélgetni, hogy kicsit kellemesebben teljes ez az iszonyatosan nehéz várakozás és bizonytalanság.
19. Ágnestestvér (válaszként erre: 1. - T.heny)
2012. aug. 15. 06:55

szia!

Az én kisfiam is íígy fogant, és nagyon megijedtünk (én 23, párom 19) és aztán úgy döntöttük, hogy megtartjuk, beleszületett a semmibe. Most 4 éves és imádjuk. A legszebb dolog az életünkben. Sikerült felnőni a feladathoz. :) Több gyerek mégh nincs, de majd szeretnénk.

18. katie_rose (válaszként erre: 1. - T.heny)
2012. aug. 14. 22:48

Szia!


Az egyik klubban,amiben rendszeresen fórumozok van egy lányzó (bocsi, nem írom a nevét,mert nem tudom hozzájárulna-e ),akinek az egyik gyerkőce így fogant. Megtartották és szerencsére teljesen probléma mentes volt a terhessége és a szülése is. Nem tudom hány éves most pontosan a gyerkőc, d kisiskolás és minden rendben van vele. :)


Egyébként ha az orvosod is ismeri a körülményeket,akkor nyilván sokkal körültekintőbben fogja vizsgálni a babát,hogy ha baj van,akkor még idejében tudjatok dönteni.

17. csgybzs (válaszként erre: 14. - T.heny)
2012. aug. 14. 13:34
Azért sem "szabad" itt véleményt írni, mert általában két tábor véleménye oszlik meg rendszeresen. Az egyik gyilkosságnak tartja az abortuszt és az "ahova isten báránykát ad, oda ad legelőt" is elven bevállalná bármilyen körülményre, mert az élet az élet. Aztán van a másik csoport, aki az anyagi oldaláról közelít (én is ide tartozom), és mérlegelés után elképzelhetőnek tartom mindkét variációt. De erre az szokott lenni a reakció, hogy kalkulálni h.lyeség és felesleges, mert nem tudni mi lesz 5-10-15 év múlva, ha mindenki a tökéletes körülményekre várna, kihalna az emberiség, stb stb stb.....
16. csgybzs (válaszként erre: 13. - T.heny)
2012. aug. 14. 13:27

Nem járok pont hozzád hasonló cipőben, de ha gyereket terveznék biztosan kalkulálnék, hogy anyagilag hogyan állna a dolog most is és később is.

Ha tudsz már fix dolgokat, pl, hogy most is gyest/gyedet (nem emlékszem) kapsz, és hitelt vesztek fel, lehet kalkulálni. Ha ennyi időre kiesel, tudsz-e majd visszamenni dolgozni, ennyi bevételkieséssel egy fizetésre hagyatkozva mennyire lehet biztos az élet hitellel.....

Sok a "száraz tény", amit csak ti láttok át a család kasszát illetően.

15. t.heny
2012. aug. 14. 13:25
Most el kell mennem a nagyobbik lányomért, de írjatok nyugodtan később még vissza nézek.
14. t.heny (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 13:25
köszönöm, ez hatalmas segítség nekem és igazán tükrözi is a véleményedet!
13. t.heny (válaszként erre: 12. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 14. 13:24
hát egyáltalán nem az, ezért is vagyok kíváncsi rá, hogyan oldották meg azok, akik hozzám hasonló cipőben járnak.
12. 6bd83f61cd (válaszként erre: 6. - T.heny)
2012. aug. 14. 13:20
Nem egyszerű helyzet.
11. kira2009 (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 12:54
Nagyon bölcs emberke vagy!!!!!!
10. csgybzs (válaszként erre: 6. - T.heny)
2012. aug. 14. 12:49
Hujuj.....
2012. aug. 14. 12:48
Barátnőm 2 kislány után elkezdte szedni a fogamzásgátlót 2 évig és terhes lett.Megtartották és azóta van egy egézséges 2 éves kisfiúk
8. t.heny (válaszként erre: 3. - Nyecsus)
2012. aug. 14. 12:48
hát ez tényleg durva, és hihetetlen.Nagyon erőse a manótok, meg is érdemli, hogy köztetek legyen!Jó egészséget nektek! :D
7. t.heny (válaszként erre: 4. - Pici Manócska)
2012. aug. 14. 12:47
volt egy idő, hogy nem lehetett kapni, de aztán ismét visszajött.Ezt ajánlotta a dokim, mert a szülés után trombózis kockázatos lettem, és elvileg nem is szedhetnék gyógyszert, de ennek annyira kicsi a hormontartalma, hogy azt javasolta, próbáljuk ki.Hát így jártam....
2012. aug. 14. 12:45

köszönöm a hozzászólásokat.

igen, én is kétségbe vagyok esve, nem terveztünk harmadikat egyenlőre.Költözni készülünk, most veszünk fel több millió ft-os hitelt, és én csak gyest kapok, szóval nem egyszerű.Jövő héten kiderül az igazság, aztán átrágjuk rajta magunkat, nem tudom, hogy legyen.

5. KicsiBone (válaszként erre: 1. - T.heny)
2012. aug. 14. 12:42
Én ismerek olyat, aki óvszer mellett lett terhes. Nem szakadt ki a gumi, nem is tudja, hogyan történhetett. 7 hónapos volt a kisebbik lánya akkor. Először ő sem akarta megtartani ezt a babát, aztán de, aztán megtartották és most nagyon várják :)
2012. aug. 14. 12:36
Jangee-t nem tiltották be?? Mert eleinte én is azt szedtem..egyszer csak egyik gyógyszertárba se kaptam..azt mondta a dokim, hogy betiltották..na de ezek szerint még se most Yasminelle-t szedek...
2012. aug. 14. 12:29

Szia!

Én sürgősségi fogamzásgátló mellett maradtam terhes, először el sem akartam hinni, hiszen az orvos azt mondta, 99% a hatása, ha benne vagyunk a 24. órában. És benne voltunk még a 16-ban is, szóval bevettem, és biztosra mentem, hogy hatni fog. Aztán csak késett, de vártam. Mikor már 10 napot késett, kétségbeestem, és vettem tesztet. Azonnal pozitív lett. Rosszul lettem, és el se hittem, és utána még csináltam kettőt.. Mind pozitív. Elmentem orvoshoz,beigazolódott, terhes vagyok. Nekem két fiam van, nem terveztük harmadikat, így úgy volt, hogy elvetetjük, de meggondoltuk magunkat, és nembánjuk, sőt, nagyon várjuk. Most vagyok a 20. hétben, és úgy néz ki, ő is kisfiú.

2012. aug. 14. 12:27

Szia!

Ha a védőnőnél is pozítiv,akkor valószinűleg tényleg baba.

Nekem van egy ismerősöm,aki szintén több hónapos fog.gátló szedése mellett esett teherbe!A családtagja mondták nekik,hogy ne tartsák meg mert biztos,nem lesz egészséges.De szerencsére megtartották,(több vizsgálatot is végeztek rajta)és azóta boldog kis családként élnek a már több mint 1éves egészséges kisfiúkkal!

Szóval ha feltudnátok még 1 csemetét nevelni,szerintem tartsátok meg..Biztossan több vizsgálatot fognak rajtad is elvégezni.

Amúgy meg ezek a fog.gátlók már olyan kezés hormont tartalmaznak,hogy szerintem nem árthattak babának!

2012. aug. 14. 12:10

Sziasztok!


Jangee fogamzásgátlót szedek 7 hónapja, és júliusban kimaradt a megvonásos vérzésem.Teszt nem egyértelműen, de pozitív, a védőnőnél végzett speciális teszt egyértelműen pozitívat mutatott.Aug. 21-én kell mennem uh-ra, hogy megállapítsák ténylegesen a terhességet, és azt, mennyi idős.Van egy 5 éves és egy 15 hónapos lányom.Olyan fórumozók hozzászólásait várom,akik hasonló cipőben járnak, vagy jártak.Kérlek írjátok meg, hogyan vészeltétek át az időszakot, megtartottátok-e a babát, vagy még sem, érzéseitekre, tapasztalataitokra vagyok kíváncsi.Egyszerűen csak megértésre vágyom és arra, hogy meghallgassatok, beszélgetni tudjak veletek.Nagyon köszönöm....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook