Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SOTE I. vagy MÁV kórház szülészete? fórum

SOTE I. vagy MÁV kórház szülészete? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 28. 15:27

Sziasztok!

Valóban honvédségi dolgozók tarthatnak igényt ellátásokra, de ha ott van a szülészorvosod akkor bárki szülhet ott. A harmadikat fogom ott szülni és soha semmi közöm nem volt a honvédséghez. Csak egyszerűen az orvos akihez évek óta járok ott dolgozik.

11. Orsi86
2012. jún. 27. 14:28

Nekem a máv nem szimpatikus. A szülőszobák tényleg nagyon szépen felszereltek, de a gyermekágyas részbe bárki bejöhet. Ami szerintem nem túl kellemes,hogy szoptatni próbálsz és ki be járkálnak...


A Sote I. ről nem tudok sokat, de ha valami probléma adódik ott biztos tudnak segíteni. Az egyik legjobban felszerelt kórház.

10. nykcy85 (válaszként erre: 8. - Kata 1977)
2012. jún. 27. 08:57
Ezt sajnos nem tudom.A terhességem alatt hozzá jártam és automatice szülést úgy időzítette h ő legyen ott.1 forintot sem fogadott el...
9. katie_rose (válaszként erre: 8. - Kata 1977)
2012. jún. 26. 22:15

Sziasztok! Kazár doki már nem igen van ott. Én nála kezdtem a terhességem,de azóta Bálint doktorhoz járok.

Tényleg csak a korábban felsorolt esetekben lehet ott szülni. Esetleg azzal tudsz trükközni,hogy átjelentkezel egy kerületi batárhoz vagy rokonhoz a szülésig (papíron).

Én a katona szüleim miatt vagyok jogosult.

A MÁV szülészetét nekem is sokan ajánlották (vagy is egy "akik az ÁEK-ben fognak szülni) klub és ott mást sok mindent megtudtam róla. :)

8. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - Nykcy85)
2012. jún. 26. 21:42
A Kazár is a BM-ből ment át,ugye?
2012. jún. 26. 21:38
Legjobb tudomásom szerint nem,de lehet,hogy van vaalmi kiskapu,csak én másik telephelyen dolgozom,így nem tudom biztosra.
2012. jún. 26. 21:35
Én a Máv-ban szültem a Podmaniczki utcában!Maga a szülészet egy álom,felszerelt,légkondis,kedves,segítőkész szülésznőkkel,a csecsemőosztály kissé lerottyant,nincs légkondi pedig elkelt volna de annál kedvesebb,segítőkészebb csecsemőápolókkal.Jövő hónapban lesz 2 éve h ott szültem szültem.Nem volt se fogadott orvosom se szülésznőm,de dr Kazár Tibornál szültem,egy isten!!!
5. Ani2
2012. jún. 26. 21:34
Szóval ugy se fogad, hogy pl.: ott van a dokim??
2012. jún. 26. 21:33

ÁEK volt ma Honvédkórház,sokadik neve a megalakulás óta.


 

Igényjogosultak köre

A Honvédkórház igényjogosulti körét „az egyes központosított egészségügyi szolgáltatók által nyújtott szolgáltatások igénybevételéről, valamint a külön meghatározott személyek tekintetében fennálló egészségügyi ellátás rendjéről” szóló 175/2007. (VI.30.) Korm. rendelet határozza meg.


Az intézmény igénybevételére jogosult a Honvédelmi Minisztérium, a Magyar Honvédség minden aktí­v és nyugállományú hivatásos, szerződéses katonája, köztisztviselői és közalkalmazotti státuszban dolgozó, vagy tanulói, hallgatói jogviszonyban lévő alkalmazottja és családtagjaik. Igényjogosult továbbá az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium, és a hozzá tartozó rendvédelmi szervek (rendőrség, határőrség, büntetés-végrehajtás), valamint a Vám és Pénzügyőrség, a hivatásos- és önkormányzati tűzoltóság, a katasztrófa-védelem, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok minden aktí­v és nyugállományú tagja és családtagjaik, a rendvédelmi tanintézetek hallgatói, továbbá valamennyi aktí­v és nyugdí­jas MÁV-munkavállaló és családtagjaik."


Az ÁEK megalakí­tásával a Kormány alapelvnek tekintette továbbá, hogy valamennyi igényjogosult magasabb szí­nvonalú ellátásban részesüljön, továbbá azt, hogy fejlődjön az érintett szervezetek szakmai egészségügyi ellátórendszere.


Az igényjogosultságot részletesen szabályozó Kormányrendelet a Magyar Közlöny 2007/84. számában jelent meg.

3. Ani2 (válaszként erre: 2. - Andrea0223)
2012. jún. 26. 21:32
Én a ÁEK-re gondoltam...
2012. jún. 26. 21:30
A MÁV kórház,ma a Honvéd kórház része,hogy ott szülhess,rendőr,katona,rendvédelmis,vagy vasutas kell,hogy legyél,vagy területilleg kell odatartoznod.
1. Ani2
2012. jún. 26. 21:27
Most aztán tényleg nem tudom, engem a sote annyira nem győzött meg, de az MÁV-be nem még nem volt... tapasztalatokat várok....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook