Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sopron és környéke, lakásbérlés, osztrák munkavállalással kapcsolatban szeretnénk információkat fórum

Sopron és környéke, lakásbérlés, osztrák munkavállalással kapcsolatban szeretnénk információkat (beszélgetős fórum)


1 2
20. Vorarlberg (válaszként erre: 11. - 9bbc382386)
2014. ápr. 9. 15:35
Azért már kicsit tájékozódtam,úgy hallottam,hogy az utóbbi években több ezer költözött Sopronba,elég sokan,azért biztos oka van,sokan látják úgy,hogy könnyebb állást találni+a fizetés is sokkal magasabb lehet,ha Ausztriában talál állást
19. Vorarlberg (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2014. ápr. 9. 15:32
Középfok nincs még meg, de közelitek hozzá,azt gondoltam Sopronban könnyebb lehet a tanulás,és így a középfok elérése,hiszen a határon talán jobban használják a németet a mindennapi életben is,gy jobban ragad a tudás,de úgy néz ki,erre nem lehet alapozni...
18. Vorarlberg (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2014. ápr. 9. 15:27
Németből alap és középfok közötti szinten vagyok, B1 v. B2 ha jól emlékszem...de utánanézek pontosan...
17. michelle.r (válaszként erre: 3. - Vorarlberg)
2014. ápr. 5. 23:11

Még a magántanár is jóval olcsóbb lesz mint shopingolni Ausztriában ;)


Nekem itt Budapesten az alább jött be nagyon: tanulok, tanulok, tanulok ;)


Amíg nem beszélsz legalább középfokon, ne menj ki. Az osztrákok különösen harapnak arra, ha nem beszéled a nyelvüket.

16. 9bbc382386 (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2014. ápr. 5. 22:07
Biztos van aki igen :)
15. moonlight13 (válaszként erre: 10. - 9bbc382386)
2014. ápr. 5. 22:06
Látod, erre nem gondoltam, hogy a Soproniak sem fogadják szívesen az új embereket.
14. 9bbc382386 (válaszként erre: 12. - Rudi anya)
2014. ápr. 5. 22:05
Persze tudom, amúgy nem elkeserítés miatt írtam ezeket,hanem őszinte voltam.
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Rudi anya)
2014. ápr. 5. 22:02

Ahogy néha beleolvasok egy-egy fórumba, úgy látom, elég sokan azt gondolják, hogy elindulnak minden nyelvtudás nélkül a nagyvilágba, ahol mindenki csak ránk vár!

Én nem kevés angol nyelvtudással nem mernék csak így belevágni. Egy ismerősöm ment ki Londonba, felsőfokú angollal, és azt mondta, hogy még azt is kevésnek érezte kint.

12. Rudi anya (válaszként erre: 11. - 9bbc382386)
2014. ápr. 5. 20:47
Ebben igazad van. Csak azért írtam, ne legyenek illúziói állás lehetőségekkel kapcsolatban.
11. 9bbc382386 (válaszként erre: 7. - Rudi anya)
2014. ápr. 5. 20:06
Gyári állásokra sorba állnak évek óta az emberek, aki új az hátul kezdheti a sorban állást.
10. 9bbc382386 (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2014. ápr. 5. 20:05
Nem csak külföldön nem várják tárt karokkal de Sopron se, mindenki tudja ki miért akar orientálódni,ott is véges a dolog.
9. 9bbc382386 (válaszként erre: 3. - Vorarlberg)
2014. ápr. 5. 20:04
A soproni munkalehetőség sem jó.Kicsi város és akik ott laknak azok ott is dolgoznak.
8. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Vorarlberg)
2014. ápr. 5. 20:02

Azzal nem fejlődik hogy átmész kirándulgatni.

Vagy kimész lakni ott megtanulod,vagy tanárral tanulsz,de teljesen más az osztrák német mint a tanárnál tanult német.

Közel lakunk a határhoz és rengetegen járnak ki vagy laknak kint albérletben, de beszélni tudni kell valamit :)

Aki már kint melózik magyar itt határszélen vagy kb 150km körzetben nem nagyon fognak segíteni munkát ajánlani,mivel nem mernek senki után kezességet vállalni,a gyógymasszőri és hasonló munkák is le vannak osztva , szóval vagy nagyon jó ismeretség kell vagy nagyon tudod a dolgodat.

2014. ápr. 5. 12:14

Szia!

Soproniként írok.

Albérletet találsz, de elég drágák (Lakás kb. 80+rezsi). Kiveheted rövid távra is, ez szerintem megegyezés kérdése.

Munka Ausztriában már elég telített a környéken. Aki most kezd ott dolgozni, annak minimum Bécsig (kb. 1-1,5 óra kocsival) el kell mennie.

Itt is csak úgy találsz állást, főleg masszőrként, hogy tudsz az ügyfelekkel beszélni, akik főként osztrákok. Ha nincs nyelvtudás, eladó sem lehetsz, mehetsz a gyárba betanított munkásnak. Kint meg alap, hogy beszélned kell németül.

Ne gondold, hogy a határ mellett megtanulsz németül. Ha kirándulsz, vásárolsz, nem beszélgetnek veled, abból nem tanulsz. Költözz ki német nyelvű faluba, ahol rá vagy kényszerítve a német nyelvre.

6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Vorarlberg)
2014. ápr. 5. 10:54
Sokan azt hiszik, hogy külföldön mindenkit tárt karokkal fogadnak nyelvtudás nélkül! Hát nem így van! Lehet, hogy takarítani el lehet menni minimális nyelvtudással, de egyébként...
5. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Vorarlberg)
2014. ápr. 5. 10:46

Én sok évig tanultam angolul, és még mindig nem tudok sok mindent. Az idegen nyelvi környezet azt jelenti, hogy legalább hónapokig minden nap ott élsz, és valakivel folyamatosan tudsz beszélni az adott nyelven.

Sajnos mindenképp áldozni kell a nyelvtanulásra, akár csoportosan, akár egyéni oktatással, mert ez így nem megy, ahogy Te gondolod!

Egyébként milyen szinten vagy a német nyelvből?

4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Vorarlberg)
2014. ápr. 5. 10:43
Az anyanyelvi környezet nem azt jelenti, hogy néha átkirándulsz, és bemész egy közértbe! Így nem lehet nyelvet tanulni!
3. Vorarlberg (válaszként erre: 2. - Moonlight13)
2014. ápr. 4. 23:16
Köszönöm,viszont Szerintem anyanyelvi környezetben a legjobb a nyelvtanulás,és Sopronból kiruccanva,kirándulva,vásárolva stb. az ember könnyen német anyanyelvi környezetbe kerülhet...A tanfolyam,magántanára drága,sokezer forint per óra,ráadásul Sopronban a munkalehetőségek is jobbak lehetnek...
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Vorarlberg)
2014. ápr. 4. 07:49

A nyelvtudásodhoz tudnék csak hozzászólni. Azzal, hogy elmész kirándulni, nem fog fejlődni a nyelvtudásod! Milyen szinten állsz a nyelvből? Menj el egy tanfolyamra, vagy magántanárhoz!

Tudtommal Sopron elég drága hely.

2014. ápr. 3. 22:41

Hosszútávon külföldi terveink vannak,amelyhez fontos a nyelvtudás,így azon gondolkodunk,hogy Sopronba költözünk,az osztrák határhoz.Azzal,hogy az osztrák határon laknánk,de még Magyarországon, szerintetek mennyire és milyen módon fejleszthető a német nyelvtudás?Pl:kirándulás Ausztriában?


Lakik itt valaki az osztrák határon,mik a tapasztalatok?Hogy fejleszthető a nyelvtudás,mennyire gyorsan?Előfordulnak olyan lakások is,amelyeket kevesebb mint 1 évre is elég kibérelni?


Minél tövidebb időre szeretnénk elkötelezni magunkat,hiszen mit tudnánk csinálni,ha találnánk munkát Ausztriában kb. fél év múlva,de Soprontól távol? Illetve Sopron és környékéről is szeretnék kérni bármely infot,írj nyugodtan privát üzenetet is,minden érdekel.


Illetve van esetleg valakinek tippje,ötlete,tapasztalata,véleménye gyógymasszőrként,svédmasszőrként osztrák munkavállalással kapcsolatban?


Tehát ha bárkinek,bármi infoja van a határon élésről és munkavállalásról,Sopron és környékéről, osztrák munkavállalásról masszőr,egészségügyi területen,akkor kérem írjon.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook