Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sok hányástól kialakulhat reflux? fórum

Sok hányástól kialakulhat reflux? (tudásbázis kérdés)


25. leviatan (válaszként erre: 23. - Wecuska)
2009. nov. 17. 17:42

Meg valami, a Candida es egyeb gombafajtak kimondottan imadjak a cukrot (mez formaban is), es a Candida is okozhat gyomoregest, savtultermelest...


Amugy meg a feher liszttel egyutt a cukor is a legnagyobb mereg, kabitoszer a szervezetnek, lenyegesen mergezobb, mint az alkohol :(.


Ha teat akarsz edesiteni, es mindenkeppen edeset akarsz, akkor Splenda eredetu edesitoszerrel edesithetsz, vagy szaharin ill. ciklamat szarmazekokkal. Canderellel semmikeppen (aspartam eredetu). Illetve kerulni kell az aspartammal edesitett dolgokat, uditoket, stb. (light coca cola pl. Magyarorszagon aspartammal van edesitve).

24. leviatan (válaszként erre: 23. - Wecuska)
2009. nov. 17. 17:39

Az edes eleve kizarva, cukor, vagy nem cukor, a mez is ebbe a kategoriaba tartozik, csak azert nem irtam, hogy cukrot semmilyen formaban, mert en nem eszem cukrot sehogy sem. Mez formajaban sem. Gyumolccsel ugyan eszek cukrot, ami a gyumolcsben van, de csak magaban.


Amugy a cukor szenhidrat (a mez is). De ennek ellenere nem javaslom ha valakinek gondja van a gyomraval, vagy magas a savkepzese...

23. Wecuska (válaszként erre: 22. - Leviatan)
2009. nov. 17. 16:32
szia.mi a helyzet a mézzel?gyümölcsteába pirítós mellé,vagy ha kívánom az édeset?
22. leviatan (válaszként erre: 20. - Wecuska)
2009. nov. 16. 15:16

Pl ehetsz:

- fott, sult hust parolt vagy friss zoldseggel, sajttal megszorva, majonezzel esetleg

- tesztat parol vagy friss zoldseggel, dresszinggel ami lehet olajos, ecetes esetleg fuszeres(majonezes nem)


- fott krumplit szeletelve, friss vagy parolt zoldseggel dresszinggel, olajos, ecetes, esetleg fuszeres (majonez itt sem)


- kenyeret inkabb ne egyel, ha megis, akkor piritsd meg, es mivel szenhidrat, eheted zoldseggel, ha mindenkeppen akarsz kenyeret enni, de az elhagyasa sokat segit a gyomoreges megszuneseben, ugyanis a benne levo eleszto lebontasahoz sok gyomorsavra van szukseg, ami ebben a helyzetben nem jo. Sutemenyek szinten ebbe a kategoriaba tartoznak sot, ott jelen van a feherje (tojas), eleszto, szenhidrat (liszt). Tehat legjobb elhagyni oket.


- peksutemenyek, ezekrol is le kell mondani, szenhidrat (liszt), feherje (tojas), eleszto... stb. tehat a legrosszabb valasztas, amikor az ember ehes bekapni gyorsan valami peksutemenyt.


- fuszerek amik kerulendoek: bors, majoranna, oregano stb. minden ami eros fuszer, en mondjuk szamuztem mindet, pusztan sot hasznalok.


Tehat magyarul eletmodvaltoztatas. Nekem kb par nap alatt elmulasztja a gyomoregest, vagy egyeb ilyen egest, es ha kitarto vagyok, akkor par honap alatt helyreall a gyomorsav termeles, ami a panaszokat okozza es ismet vissza lehet terni a normalis kajalasra.


Nem is ertem az orvosok gyomoregesre miert bogyokat, porokat, lottyoket adnak ahelyett, hogy elmondanak, hogy pusztan a kajalassal megszuntethetoek igen hamar a tunetek. Eloszor en is ettem mindenfele szopogatos tablettakat (amiket lehet kapni gyogyszertarban, azt hiszem Reni Antacidum vagy mi a neve), de csak ideig-oraig hasznaltak. De a kajabevitel megvaltoztatasaval elmult minden. Igaz en nem a gyomoreges miatt valtottam, hanem fogyokura miatt ettem igy, es mellesleg megszuntek a stressz okozta gyomoregesi tuneteim.

Mellesleg az emlitett baratnomnek tunetmentes lett a refluxa pont a kajalas megvaltoztatasaval az orvosok dobbenetere, mivel vagy harom fele gyogykeszitmenyt irtak fel neki, egyet inni, egyet szedni naponta haromszor es egyet meg mittom en mire... Amik rendre nem hasznaltak, de mivel nekem pont akkor multak el a stresszes gyomoregesi, torokegesi tuneteim mondtam a baratnomnek, hogy miert nem eszik kicsit maskeppen. Igy lett, amit az orvosok bogyokkal meg miegymasokkal egy honap alatt nem ertek el nala, azt a kajalassal nem egeszen egy het alatt elerte... Fene se erti az orvosokat :). Megertem, hogy mindenkeppen gyogyitani akarnak, de miert nem esszeruen? Miert bogyokkal?

21. leviatan (válaszként erre: 20. - Wecuska)
2009. nov. 16. 14:59

Nem koplalni kell :).


A torkod ugy mar, mintha a gyomorsav marna? Mivel az elobb erzodik, mintha a nyelocsot marna a gyomorsav. De lehet stressz, az is fokozza a gyomorsav termelest.


A margarinnal bajban vagyok, az zsir, de azt hiszem a feherjek koze soroljak kaja ugyben. Azaz, ha feherjevel eszed, akkor nem okoz gondot, ha kenyerrel, akkor az mar igen.

Egyel natur piritost, ha mindenkeppen kell reggelizned, vagy pl. egyel natur tojasrantottat, pl. megsutod a felvert tojast teflonban lepenynek, friss zoldseget teszel ra, osszehajtod, es kenyer nelkul megeszed. Furcsa lehet elsore, de nekem mukodott, nem kaptam hanyingert a tojastol kenyer nelkul vagy barmi ilyet :).

A leves levet hussal? Belefott a zoldseg? Ha igen, akkor maris ott a kemenyito benne, hussal nem ok. Tesztaval eheted, de edd inkabb zoldseggel, ugyanis a zoldsegben marad azert vitamin fozes utan is, illetve rost is, szoval a zoldseg minenkeppen jo dolog, es szinte mindenhez eheted.

20. Wecuska (válaszként erre: 19. - Leviatan)
2009. nov. 16. 14:42
de nekem nem ég a gyomrom,csak a torkom mar.lehet,hogy a stressz is közre játszik?nem eszem fűszereset ,paradicsomot sem,és alkoholt is nagyon ritkán iszok.ezt a szétválasztósat kipróbálom.pl:margarinos kenyér+tea jó reggelire?ebédre ha csak a leves levét eszem hússal,vagy tésztával hús nélkül?
19. leviatan (válaszként erre: 14. - Wecuska)
2009. nov. 16. 14:24

Arra is pontosan jo a szetvalasztasos etrend, nekem segitett. Igaz a gyomoreges nem feltetlen reflux, lehet valami olyan kajat ettel, ami megnoveli a gyomorsavat (nalam ez a paradicsom es a paradicsomos kajak), de ha ilyen elofordul, akkor nekiveselkedek szetpakolni a kajakat, ebedre monjuk megeszem a hust (ha rantott, akkor pani nelkul, mert ugye az szenhidrat) zoldseggel, vacsorara meg mondjuk eszek tesztasalatat, vagy krumplisalatat (nem majonezeset, vagy nem husosat). Erdemes 5 orat hagyni egy-egy kajalas kozott, ugyanis kb. ennyi ido kell a gyomornak, hogy megemessze az egyfajta kajabol bevitt eteleket.

Ha szenhidratot eszel feherjevel, akkor az minimum 8-10 oraig "emesztodik" a gyomorban, ezert is van az, hogy eg a gyomrod, mert a kulonbozo fajta kajakat kulonbozokeppen bontja a szervezet es ez eltart egy darabig. Nyilvan mert, ha nem bomlik, akkor adagol meg gyomorsavat...

18. era741211 (válaszként erre: 17. - Wecuska)
2009. nov. 16. 14:22
Nagyon szívesen....bár nem sokat segítettem!
2009. nov. 16. 14:20
köszi a segítséget.
16. era741211 (válaszként erre: 14. - Wecuska)
2009. nov. 16. 14:13

Akkor szerintem ne szedj semmit!

Kicsit odafigyelsz arra,hogy miket eszel,és minden rendben lesz!

15. leviatan (válaszként erre: 3. - Wecuska)
2009. nov. 16. 14:13

Vannak refluxos tuneteid esetleg? Csak azert kerdezem, mert a baratnomnek voltak, gyogyszer meg semmit nem segitett. A hanyas, suru bufoges, gyomoreges, nyelocso eges, sav felbufoges es nyelocso eges stb. is a reflux miatt voltak, ill. a reflux tunetei.


Ami segitett az kb. ezek: kerulni kell a fuszeres eteleket. Az etelfajtakat szet kell valasztani, ami kb. egy het alatt (vagy hamarabb) megszunteti a tuneteket. Ertem ez alatt a feherjet (hust, tojast stb.) nem kenyerrel, tesztaval, krumplival enni, hanem zoldsegbol salataval. Tesztat, kenyeret, krumplit azaz szenhidratot/kemenyitot nem enni feherjevel, tehat a porkolt tesztaval kilove, rantott hus sult krumplival kilove.

Illetve kerulni kell az elesztos kajakat: kenyer, sutemeny stb.


Nem feltetlen kell lefogyni, csak ajanlott, de pusztan az etrend megvaltoztatasa is megszunteti a tuneteket kb. egy het alatt.

14. Wecuska (válaszként erre: 13. - Era741211)
2009. nov. 16. 14:12
nem ég a gyomrom.
13. era741211 (válaszként erre: 12. - Wecuska)
2009. nov. 16. 14:10
Miért kéne bármi is???Van panaszod?Ég a gyomrod?
12. Wecuska (válaszként erre: 8. - 6b959121ac)
2009. nov. 16. 14:09
miket lehet enni?a sav bázis italpor ilyenkor segít?
2009. nov. 16. 14:07
zöldüveges ásványvizet vettem,az jó?igazából nincsen gyomortáji panaszom csak a torkom sokat mar.
10. era741211 (válaszként erre: 7. - Wecuska)
2009. nov. 16. 14:06
Valószínűleg azért hánytál....hozzá még a hormonális változások!
9. era741211 (válaszként erre: 5. - Wecuska)
2009. nov. 16. 14:05

Mit tehetünk a megelőzés érdekében?


A reflux betegség megelőzésében fontos szerepe van a helyes táplálkozási szokások kialakításának. Lehetőleg kerülni kell a dohányzást, alkoholfogyasztást, a hajolgatást, a szűk ruhát vagy a szoros övet. Ajánlott a túlsúlytól megszabadulni, naponta többször kisebb mennyiségű ételt fogyasztani. Kerülni kell a gyomorégést okozó zsíros ételek, csokoládé, fűszerek, tea, kávé, gyümölcslevek fogyasztását. A szigorú diéta azonban fölösleges. Különösen fontos, hogy a napi utolsó étkezés ne késő este, közvetlenül lefekvés előtt történjék. A reflux betegség enyhébb eseteiben az életmódbeli változásokkal (is) jelentős javulást lehet elérni.

8. 6b959121ac (válaszként erre: 5. - Wecuska)
2009. nov. 16. 14:05
Az ételek megválogatásával kordában tartható.
7. Wecuska (válaszként erre: 4. - Era741211)
2009. nov. 16. 14:04
azért jött vissza minden?de mióta nem vagyok terhes nem is hányok.
6. era741211 (válaszként erre: 4. - Era741211)
2009. nov. 16. 14:04

Mi is az a reflux?


Étkezéskor az ételt a nyelőcső mozgása a gyomor felé hajtja, a nyelőcső alsó záróizma megnyílik, az étel a gyomorba kerül, majd a záróizom bezárul. Ha a záróizom nem működik jól, a gyomorszáj tartósabban nyitva marad, és a savas, maró gyomornedv a nyelőcsőbe visszakerülhet. Refluxnak (visszafolyás) azt a jelenséget nevezzük, amikor a gyomortartalom visszajut a nyelőcsőbe. Önmagában ez még nem kóros, gondot akkor okoz, ha az átlagosnál többször fordul elő. Betegségnek akkor tekintjük, ha a reflux tüneteket okoz.

2009. nov. 16. 14:03
hogy lehet gyógyítani?a gyomrom teljesen rendben van.
2009. nov. 16. 14:03

Szia!


A refluxtól van a sok hányás.....

2009. nov. 16. 14:02
amíg terhes voltam sokat hánytam.ez okozhat reflux betegséget?
2009. nov. 16. 14:02
igen
2009. nov. 16. 14:01
Sok hányástól kialakulhat reflux?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook