Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyermeknél reflux kialakulhat a nem normális táplálkozástól? fórum

Gyermeknél reflux kialakulhat a nem normális táplálkozástól? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. márc. 16. 05:36

Megbeszéltük,és úgy lesz gyerek marad az anyja meg megy ahova akar.Kicsit mélyebben belefolytunk a témába,és párom is ugyanúgy gondolja a dolgokat,mint én..

Mondjuk ha valaki tud olyan étrendet amit refluxos gyerek ehet,azt megköszönném :)

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - Kriszta773)
2015. márc. 13. 17:17

Én is voltam pár nélkül gyerekekkel.....kettővel..mégis jártam dolgozni,mindent megoldottam :)

akkor a napom ugy nézett ki,hogy reggel 1/2 7 -7 körül lányokat szétszórtam elmentem melózni,fél5-5 körül beestem az oviba suliba,bolt, 6ra hazértünk,föztem,mostam...stab...most is vannak sokan egyedülállóak mégis megolják a dolgaikat :)

És megfogadom tanácsod,gyerek marad ö meg megy!Kérdés párom ehhez mit fog szólni!na ezt este megbeszélem vele...köszi a tippet :)

30. kriszta773 (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2015. márc. 13. 16:39

ő pár nélkül mindenféle tekintetben nehezebb helyzetben van, de ha nem akar dolgozni, csak élősködni, azon te nem tudsz változtatni

én simán mondanám, hogy gyerek maradhat, te mehetsz :))

29. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - Kriszta773)
2015. márc. 13. 16:23

Maga a gyermek nem lenne teher :) Ha nagyon szakad a szál megtesszük a lépéseket.

Csak tudod a kicsit sajnálom,mert akármilyen idő van kint,nem csavaroghatnak naphosszat,de azt meg nem mondhatom gyerek marad te mehetsz...

Szerintem az is zavarja sógórnőmet,hogy gyerekestül,igaz még albérletben,de mindenünk meg van,meg tudunk állni a saját lábunkon segítség nélkül...most arra gyúrunk,hogy saját lakást vegyünk lehetőleg még idén...

28. kriszta773 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2015. márc. 13. 15:23

de akkor nem kell a mártírt játszani, hogy magadhoz vennéd, mert csak plusz teher lenne, hiszen attól még az anyja anyja maradna, plusz a rokonságban is :)

én sem engedném, hogy valaki napi szintű vita forrása legyen a családomban, lógjon másnál és oldja meg az életét, felnőtt ember. ti segítettetek és segítetek annyit, amennyit tudtok, nem kell rámennie a ti kapcsolatotoknak

27. 4b92daccda (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2015. márc. 13. 15:13
Én odafigyelek hogy mit eszem, iszom, nincs káros szenvedélyem, de mindemellett gumicukor függő vagyok :D Mondjuk csak Haribo-t veszek, abban azt hiszem természetes anyagok vannak.
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - 4b92daccda)
2015. márc. 13. 15:03
Én soha nem táplálkoztam tudatosan,soha nem néztem miben mi van,ettem ami jól esett....ez akkor változott meg mikor a nagyobbikkal terhes lettem...rá is odafigyeltem,aztán magamra is....a kicsinél már nem volt ilyen problémám..mondjuk lehet a korral is jár,de már nem vonz a csokis süti sem :(
25. 4b92daccda (válaszként erre: 23. - F8db0709b8)
2015. márc. 13. 15:00
Én sem fogok, az tuti!
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Kriszta773)
2015. márc. 13. 14:46
Tudom,hogy nem oldhatom meg....ezt mai nap folyamán mostmár én is tisztán látom...meghúztam a határt is.megmondtam páromnak, nem akarom őket itt látni akkor sem ha melóból jövök haza,akkor sem ha itthon vagyok....aki a héten két munkalehetőséget is visszautasít,nem mintha megtehetné,süllyedjen el..... a hazugságairól nem is beszélve....és az a baj,hogy még így is mindenki őt védi....párommal is ezért van a vita...persze megértem én a helyzetüket,de ha elmenne melózni már akkor sem lenne otthon,a gyereket sem tenné ki a stressznek..csak "spontán" bejönnek meló és suli után jól éreznék magukat és hazamennének...de én nem tudok a nyakamba venni még 2 embert...főleg így nem..de ez megint hosszú és ez egy másik történet.
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - 4b92daccda)
2015. márc. 13. 14:38
Ez most sem változott...én ha tudom jönnek nem hozok..alapból a sajátjaimnak sem adtam soha egyiket sem...
22. 4b92daccda (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2015. márc. 13. 14:34
Ha tényleg olyan sok colát és chipset kapott, lehet hogy közrejátszott a reflux kialakulásában :(
21. kriszta773 (válaszként erre: 20. - F8db0709b8)
2015. márc. 13. 14:31
nem oldhatod meg más ember életét, pláne ha nem fogadja el a segítséget. ha nem akarod, hogy ott lógjanak, mert veszekedés van miatta, akkor ne járjanak oda. valószínűleg, ha rá lenne utalva a sógornőd, hogy dolgozzon és tartsa el magát, akkor megtenné, mert muszáj
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Kriszta773)
2015. márc. 13. 09:23

A láthatás az más tészta,ne keverjük ide:)

Sógórnöm neveli egyedül a gyereket,sokat vigyázunk rá,hogy tudjon pasizni...persze ahogy kiderülnek a dolgok nem csak nekünk hazudik hanem már anyósnak is...Mondtam páromnak,ha dolgozna és úgy kéne vigyázni a gyerekre az megint más...de eszében sincs dolgozni....protekcióval berakattam ide helybe melózni..egyéb lehetőség vidéken van..el sem ment dolgozni,mesével állt elő...

Mi a párommal egy helyen melózunk váltottban, a gyerekek miatt....

Az hogy mit mond a kicsi,biztosan nem hazudik..mert mikor ideérnek mindig azt nézi milyen étel van főzve de kérni nem mer...ezt sem értjük miért nem...jelenleg ennél többet nem tudunk segíteni,hogy itt vannak,kapnak enni,vigyázunk a gyerekre amikor kell..szóba került hogy hozzánk költöznek,egy feltételt szabtunk,sógórnőm menjen el dolgozni,mert havi 25 ezer lakhatásra,rezsire kajára nem elég kettőjüknek...otthon ennyit ad oda az anyjának...2 éve próbálékozunk megoldást találni nekik,de esélytelen,mert akármit csinálunk,mondunk semmi nem jó...

Páromnak is mondtam,vagy ide vesszük a kicsit,vagy oldja meg a huga a dolgait úgy ahogy akarja,de az hogy a mi életünket is napi szinten felrúgja nem normális...miatta veszekedünk a legtöbbet...nem látja be,hogy a semmiből nem lehet megélni,nem látja be hogy helyt kéne állnia otthon,anyaként és egyebek...nem látja be,hogy az élet nem arról szól,hogy megszült egy gyereket és mindenki őt sajnálja mert egyedül maradt..semmit nem tesz azért,hogy javítson a helyzetén és a gyerek megy rá..nem is tudom mi lenne velük ha máshol laknánk..

19. kriszta773 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2015. márc. 13. 09:03

korábbi hozzászólásaidból feltételeztem, láthatások, egyebek


megmondom őszintén, arra én nem adnék, hogy egy gyerek miket mond ilyen szituban, pláne olyannak, akiről tudja, hogy sajnálja és foglalkozik vele. ha napi szinten kapcsolatban vagytok, akkor viszont tudnál érdemben is segíteni neki, fizikailag, lelkileg is


hasracsapva nem adják vissza a juttatásokat senkinek, aki nem esik bele a tartós beteg kategóriába, biztosan van ott más is


csak azt látom, hogy nagyon elvakultan mész bele, pedig reálisan kéne nézni, ha segíteni akarsz. ha rokon és a gyereket is mindennap látod, akkor a szülőket is, velük is tudnál beszélni, vagy a gyereket többször bevállalni, ellehet nálatok is, ha épp a szülők nem érnek rá. ott tanulhat, ehet. szóval a gyakorlati segítségnyújtást kéne nézni, ha valóban ez a szándékod, és a "most"-ot, nem azt, hogy majd te magadhoz veszed, mert annak azért időben és jogilag is hosszú útja van. legalábbis én ezt tenném, ha segíteni akarnék, itt és most, érdemben segítenék

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Kriszta773)
2015. márc. 13. 08:53

Napi kapcsolatban vagyunk,kérdezem a kisfiút mit ebédeltél a válasz semmit...vagy parízeres kenyeret...Azt nem tudom honnan vetted,hogy egyedül nevelem a gyerekeimet,lentebb írtam párommal azon gondolkodunk magunkhoz vesszük a testvére kisfiát...

A gyerek szószerint retteg,lelkileg sem stabil,pszichológus az egész osztályból caak őt emelte ki,akinek minden téren változás kell,heti szinten jár hozzá a kisfiú.

Akkor vették el tőlük a juttatásokat mikor változott a törvény a tartós beteg gyerekekre vonatkozóan...azóta gyógyszert sem kap,persze a tünetek nem enyhültek,most visszakapják,gondolom,mert anyuka semmit nem tart be abból amit a doki mond neki...

17. kriszta773 (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2015. márc. 13. 08:46

de ezeket te honnét veszed, hogy elmennek valahová reggel és este jönnek haza, és tutira nem kap a gyerek egésznap enni? ott vagy velük?


nem a segítő szándékodba akarok belekötni, de ha rokon a gyerek és gyakran látod, tudsz segíteni. azt írtad, magadhoz vennéd, nekem úgy tűnt, te egyedül neveled a gyerekedet, biztos, hogy anyagilag, időben és minden másban be tudnád vállalni?


az szerintem nevetséges feltételezés, hogy direkte refluxba hajtják pénzekért. másrészt ha vizsgálódtak náluk, és visszakapják az elvett juttatásokat, akkor valószínűleg tettek is érte, és javult a helyzet, nem?

16. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Kriszta773)
2015. márc. 13. 05:51
Gyógyszert kapott azt tudom,de mióta elvették tőlük az emelt családit és gyest azóta nem kapja...ennek már másfél éve...most állítólag visszakapják ezeket a támogatásokat,jövőhónapban kell vinni gyomortükrözésre..pont ezért jutott eszembe,hogy lehet direkt teszi tönkre a gyereket a pénz miatt....na meg dolgozni sem akar....Nekem az volt furi,hogy elveszik tőlük a pénzeket és egyből nem kell neki gyógyszer..gondoltam a reflux egyik napról a másikra nem jön rendbe....
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - 4b92daccda)
2015. márc. 13. 05:24
Tudom,hogy refulxos és kérdeztem ettől az étkezési szokástól esetleg kialakulhat e....egyébként bepötyögtem az imént és igen kidobta,hogy a rendszertelen,egészségtelen táplálkozástól is kialakulhat...
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Kriszta773)
2015. márc. 13. 05:21

A stresz is közrejátszik és nem ok nélkül szálltak rájuk az iskolában...

Az étkezésére egy közeli példa...tegnap orvoshoz vitte 1-re a gyereket...reggel 7kor elindultak,este 7 re értek haza és akkor kapott enni...néha mama főz.,..mindig ő föz,mert anyuka egy tejbegrízt nem tud megcsinálni,a gyerek sokszor büdös,mert fürdetve sincs...

Én úgy gondolom egy 7 éves gyereknek,(nekem a lányom lesz 7 éves),kell reggeli,tízórai,fött ebéd,uzsonna és vacsora....az enyém így eszik...sógórnöm gyereke 2x kap enni,ha nincs iskola csak parízeres kenyeret....a hangsúly nem azon van hogy nem kell neki állandóan főtt kaja,mert ezt tudom..de napi 1x azért iskolán kívül sem ártana...anyagilag nagymamának köszönhetően megtehetné hogy rendesen gondoskodjon a gyerekről,de képtelen rá....dolgozni sem dolgozik....

2015. márc. 13. 05:03
igen kialakulhat
12. kriszta773 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2015. márc. 12. 22:10

azt jobban el tudnám képzelni, hogy ha állandó stresszben, idegbajban él a gyerek, akkor kialakulhat reflux, csak ezt valahogy idétlennek látom kiragadni, hogy mert kólát kap meg chipszet meg párizsis kenyeret (mintha millió más gyerek nem kapna), attól lehet baja :)

ha meg doki állapította meg a refluxot, és nem távdiagnózis a rokontól, akkor a doki biztos gyógyszert és/vagy diétát is előírt :)

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Kriszta773)
2015. márc. 12. 21:54
nyilván van más is, amiért rászállt a szülőre a gyámügy, csak azt nem részletezte
10. kriszta773 (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2015. márc. 12. 21:40

én abból, amit leírtál, nem látom, hogy mennyire de nagyon elhanyagolják, mert nem kap mindennap többször főtt ételt, mert kábé ezt írtad le. mert kap reggelit, suliban ebédel, otthon meg vacsorázik, néha mama főz, máskor meg atyaég, csak párizsis-vajas kenyeret kap

ezeken kívül van bármiféle olyan szörnyűség, ami miatt gyámügyesek rájuk szálltak és te magadhoz vennéd más gyerekét? mert akkor írd le, mert pusztán ez így röhejes


ilyen étrendtől nem alakul ki ilyen kisgyereknél szerintem reflux, valószínűleg más okból keletkezett nála. ha annyira aggódsz meg tennél érte, már bocsika, de neten bepötyögöd a refluxot, és millió tanács, étrendminta és egyéb van, amiből szemezgethetsz


mindenkinél kialakul az, hogyan, mivel eteti a gyerekét, sokakat elhanyagolnak ilyen szempontból különféle okok miatt, de amit leírtál, azokban én tényleg nem látom a vérlázító és gyerekkínzó, betegségokozó szülőket, biztos van más is, ha ennyire kiakadtál rajtuk

9. 4b92daccda (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2015. márc. 12. 21:34
Oké, már értelmeztem a kérdést :)
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - 4b92daccda)
2015. márc. 12. 21:24

Refluxos.

AZ a kérdés, a sok szar kajától alakult-e ki nála?

2015. márc. 12. 18:52

Most akkor kérdezed, vagy mondod hogy refluxos a gyermek?

Az interneten rengeteg írás van arról, hogy mit ajánlott enni és mit nem.

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Kriszta773)
2015. márc. 12. 18:04
Még hozzátenném a kisfiú is panaszkodik,arról nem beszélve,oké hogy mama megfőz,de az anyja arra nem képes hogy melegítsen neki ételt hétvégén..ilyenkor parízes kenyeret kap,most vasárnaő csak annyit mondott,nem ebédeltem....legalábbis semmi értelmeset nem....
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Kriszta773)
2015. márc. 12. 18:01

Refluxos a kisfiú..anyukája egyáltalán nem figyel oda rá...páérommal gondolkodunk,hogy magunkhoz vesszük a kisfiút lévén,hogy "+sógórnőm" gyerekéről van szó...a suliban rájuk szállt a pszichológus,lassan a gyáőmügyesek és a családsegítőt is rájuk küldik...2 hónapot kapott arra,hogy az életükön,életmódjukon változtasson,mert semmi nincs rendben....

Ezt a betegséget nem ismerem,csak érdeklődök mitől alakulhat ki,van e kimondottan étrend nekik,mire kell odafogyelni...nem gondoltam,hogy szárnyaim alá veszek egy 7 éves kisfiút és támadni fognak...

4. kriszta773 (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2015. márc. 12. 17:48

ne haragudj, de te miért akarsz ennyire belefolyni más dolgába, meg rögtön refluxról beszélni? miért, van valami baj a kissráccal?

honnan tudod, hogy ha ők elmennek otthonról, napközben miket kap? van sok gyerek, akinek ennyi normál étel sem jut, hogy a mama főz és a suliban főtt ételt eszik. (miért kéne folyton főtt ételt enni??)

2015. márc. 12. 17:08

Sziasztok!

Egy kisfiúról van szó aki ráadásul rokon is...kiskorától kezdve colát kapott,rendes kaja helyett chipset,főtt ételt csak akkor eszik ha a mamája ad neki,vagy amikor itt van nálunk és eszik...rendszeresen úgy járnak el otthonról,hogy reggelizik,aztán csak vacsorát kap...nagy ritkán ebédre parízeres kenyeret...Tény,hogy rendesen csak az iskolában étkezik...de nem kell neki valami diéta vagy valami?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook