Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Skype az ex-től fórum

Skype az ex-től (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Skype az ex-től

1 2
43. a284cbe523 (válaszként erre: 42. - 19a611dbe7)
2010. júl. 6. 21:44
Ebben az esetben soha. Én is hagytam már el, de még nem bizonyosodott az ellenkezője, de egyenes derékkal járok és kihúzom magam:)
2010. júl. 6. 15:46
Igen mert sokan félnek lépni...a biztos rosszat választják inkább. Mert az biztos. És a bizonytalan mindig ijesztő. Ismered: Járt utat a járatlanért el ne hagyd! Nem mindig bizonyul igaznak.
2010. júl. 6. 14:53
Ez a helyes viselkedés, különben a gyermekek is megtanulják a hazugságban élés művészetét és folytatni is fogják azt! Na ige, soha nem a 3. fél a hibás, az már csak akkor jelenik meg, mikor a kapcsolat már csak a felszínen él, a mélyben már meghalt. Sokan, sokszor élesztgetik, de csak kevés ember tudja ujjá éleszteni. Sokan, sokáig szenvednek, ne adj ég leélnek egy egész életet szenvedve és csak, mikor megöregszenek és számot vetnek az életükkel jönnek rá, hogy eladták a boldogság lehetőségét a kényelmes pocsolyáért cserébe. Mindenki újrakezdené!!!
40. 19a611dbe7 (válaszként erre: 39. - A284cbe523)
2010. júl. 6. 13:35

....és az a rossz aki feldobja ezt a tökéletesnek tűnő házasságot :) Tudom.Én igy jártam.Igaz nem azért mert feltűnt a múltamból valaki, de rájöttem 14 év után,hogy nem ez az amit szerettem volna.Mindenki elítélt a döntésemért,felelőtlennek mondtak mert 2 gyerekünk van.

Nem bántam meg a döntésem.

39. a284cbe523 (válaszként erre: 38. - Levo)
2010. júl. 6. 12:17

"tökéletes" házasságok úgy születnek, hogy meg akarnak felelni. Szülőknek, a társadalomnak, a helyi elvárásoknak. És a másiknak. Az önbecsapás egy idő után a felszínre kerül, főleg akkor, ha beüt a szerelem. Ha két ember szereti egymást, olyannak, amilyen és nem azon fáradozik, hogy megváltoztassa a másikat, vagy várja, hogy majd megváltozik, az a két ember tud együtt élni boldogan.


"tökéletes házasság" amikor vége, a szomszédok: Hihetetlen, hiszen olyan szép pár voltak és olyan boldogoknak tűntek.....

38. Levo
2010. júl. 6. 12:04
Én több olyan esetről is hallottam (tapasztaltam) amelyben két gyerek és egy "tökéletes" házasság után jött rá valaki, hogy talán rosszul döntött...
37. 19a611dbe7 (válaszként erre: 36. - A284cbe523)
2010. júl. 6. 10:55
Azt hogy mit fog érezni amikor találkoznak nem tudhatja elölre. Igy nem tud céltudatosan gondolkodni .De persze egyetértek veled abban,hogy az érzéseink elöl nem lehet elmenekülni. De sokszor csapdába is esünk ez miatt magunkkal szemben is! Becsapjunk önmagunkat.
2010. júl. 6. 09:11
Hmmm. Nem azt kell éreznie, hogy szeretne e találkozni vele, nyilván szeretne, mert felzaklatta az eset. Azt kell éreznie, hogy mit is érez pontosan. Illetve a tudatával is látni ezt, nem csak a gyomortáji érzésekben, szorításokban. Mert azért a saját érzéseink elől nem kell elmenekülni....mert nem lehet.
2010. júl. 6. 08:19

Lényeg a lényegben, neki kell éreznie,hogy szeretne e találkozni vele :)

De hová is tűnt a cikkünk írója? Lehet,hogy már azóta taliztak is :D

34. a284cbe523 (válaszként erre: 33. - 19a611dbe7)
2010. júl. 5. 21:29

Csak az az egy baj, hogy ésszel nem lehet szeretni. Csak racionális döntéseket hozni. Ha tudatában van, hogy a szíve egy álmot kerget, akkor nem szabad engedni, de ha nem tudja????


Mondtam, a nagy racionalitásba időnként beköszönt a szerelem és mindent lerombol...szétdönt... De két értelmes felnőtt tud beszélni....feltétele a felnőtt eq-ban....

2010. júl. 5. 16:23
Igen a cél...az visz előre! Tudnia kell mi az életcélja,mit szeretne elérni...és most amiben él megfelelő számára.Én legalábbis igy éreztem a cikkjéből. Lehet,hogy szereti még az exét,de mellette nem tud majd úgy élni ,hogy megvalósithassa önmagát.Tapasztalatból beszélek..az exembe szerelmes voltam mint a nagyágyú,mégsem tudott müködni,mert egyhelyben toporogtunk.Nem lépett túl a kapcsolatunk egy bizonyos ponton..Szóval nem biztos,hogy az exe mellett elérte volna mindezt.Ezért igaz,az,hogy nem biztos hogyha szívvel szeretsz az a jó..ésszel.. az előre visz:)
32. a284cbe523 (válaszként erre: 31. - 19a611dbe7)
2010. júl. 5. 15:05
Na pont erről beszélek. A biztos a dolgában azt jelenti, hogy tisztán lát, érti az érzéseit és tudja, mit, miért tesz. Ha már tisztában van vele, akkor már sokkal valószínűbb, hogy konstruktív döntés születik... de ne feledjük, hogy egy kapcsolat két emberen múlik, plusz jól megnehezítik a külső körülmények és még valami: Az életben semmire sincsen garancia, magára az életre sincsen, mert mint mondják: ember tervez, Isten végez. De azért egy cél felé kell, hogy tartsunk, ez fontos!!!
31. 19a611dbe7 (válaszként erre: 29. - A284cbe523)
2010. júl. 5. 13:38
Igen végülis ez a lényeg...hogy tisztában legyen az érzéseivel.Én csak azt mondtam,hogy csalóka lehet ennyi idő után a tali,egy régi érzés visszatérhet ,de ez nem okvetlenül jelenti azt,hogy letudná élni vele az életét.Szerintem semmiképp ne adja fel a jelenlegi éltét amig nem biztos a dolgában!
30. syria (válaszként erre: 19. - VictorHUN)
2010. júl. 5. 08:44

Bocsika! Azt írtam: "biztos jót" feladni.


A tény, hogy megírta ezt a cikket nekem nem súgja azt, hogy problémája lenne a mostani kapcsolatával.


Igaz, leírta, hogy inkább ésszel szeretik egymást, mint szívvel; de valljuk be: sok "szívből lángoló" kapcsolat egy idő után eljut erre a szinte. A kivételek nagyon szerencsések.

29. a284cbe523 (válaszként erre: 28. - 19a611dbe7)
2010. júl. 4. 19:49
Szerintem az érzéseket le kell tisztázni. Mit érez, miért érez. Semmi rizikó nincsen. Akkor nincsen, ha két felnőtt találkozik...és itt nagyon nagy szükség van az érzelmi érettségre. Ja igen, a mostani kényelmes életét esetleg kockáztatja...kényelem, vagy teljesség? Előttem valaki azt írta, csóró, de szerelmes és boldog és az jobb, mint az anyagi biztonság.... én is így gondolom.
2010. júl. 4. 13:10
De a személyes találkozás is hordoz veszélyeket magában és nem biztos,hogy jó döntést hozol. Ha nagyon szeretted ,de ennek ellenére sajnos nem tudott müködni, akkor egy személyes tali ugyan előcsalhatja a régi érzést,de nem biztos,hogy fog tudni müködni.Régen láttad és gondolom nem közömbös ha cikket irsz róla,bele nézel a szemébe és lángra gyúlsz...de kérdem ettől fog tudni müködni ami 4 évig nem tudott???
2010. júl. 4. 12:36

Talalkozz vele!Azutan is tudsz merlegelni.

Attol meg nem kell feladnod az eletedet,amit idaig kialakitottal.Az is lehet,ha szemelyesen talakozol vele,mar nem erzed azt a tuzet mint akkor.Az internetes beszelgetes nem adja vissza azt az erzest,amikor szemelyesen talkozol valakivel.

26. Barát1 (válaszként erre: 22. - Ájrin)
2010. júl. 3. 21:49

Igazat adok neked és a döntésed is jó volt, hogy a szívre kell hallgatni, boldog vagy és ez a fontos.

A cikkírónak is így kellene, találkozni a pasival és dönteni a szíve szerint. Az észérvek nem elegek egy boldog kapcsolathoz.

25. a284cbe523 (válaszként erre: 22. - Ájrin)
2010. júl. 3. 19:23
Nem semmi. Végre valaki aki az életet éli és nem hajszolja.... Kevés ilyen ember van... Tudod, mi, mennyit ér. :)
2010. júl. 3. 18:50
Az agy gondolkodik, a szív csak dolgozik, nem gondolkodik.
23. Camay
2010. júl. 3. 14:03

Szia!

Szerintem hagyd magad sodrodni az arral, eljed a mindennapi eleted, beszelj vele, mint barattal, a sors megoldja majd. Kialakul merre hany meter. :)))

Nem kell senkihez, semmihez gorcsosen ragaszkodni, agyalni napokig, honapokig valamin. Az ido mindent megold, csak hagyni kell. Sajat tapasztalat amugy. :))

22. ájrin
2010. júl. 3. 13:43

Ha szerelmes lennél a jelenlegi párodba, soha nem jutott volna eszedbe ezt a cikket megírni. Bezsebelted volna bókként az exed találkozási tervét, lehet, hogy találkoztál is volna vele, aztán élnéd tovább az életed.

Csakhogy. Hiányzik a szerelem az életedből. Ha pedig egy nőnek hiányzik, akkor keresi az érzést, akár ilyen áron is, hogy régit kotorgat elő. Én elmennék a találkozóra és eldőlne azonnal: a szerelem érzését akarom veszettül, vagy még mindig az exbe vagyok belezúgva.

Bármelyik érzés is tör elő benned, fájó a hiányérzettel élni.

valaki előttem azt mondta: "nem szabad megalkudni" Ez nagyon igaz. Saját magadat becsaphatod, de ennek ára van.


Ha én az eszemre hallgattam volna évekkel ezelőtt, most Angliában élnék és boldogtalan kirakatfeleség lennék egy gazdag pasi oldalán.

De a szívemre hallgattam és most igaz, hogy tök csóró vagyok, de szerelmes:) Jól döntöttem.

21. Felhoo
2010. júl. 3. 13:03
Hát én azt hiszem, a romantikát pártoló kiseebbséghez tartozom:) Szerintem egyértelmű, h a cikkíró szeretné folytatni, csak az észérvekkel próbál takarózni. De mint már írták elég kevés információ van a cikkben, de nekem ez jött le. Éretebb fejjel jobb lehet, de minden kapcsolat rizikós, még akkoris ha idegen az illető...
2010. júl. 3. 12:32

szerintem is van még érzelem, ill. a kérdés, vajon most működne-?

Az hogy találkozzatok-e csak attól függ milyen a jelenlegi kapcsolatod, ha nem olyan, hogy úgy érzed neked már más nem kell, és az írásból úgy néz ki... akkor én találkoznék a sráccal, max jót beszélgettek, kivel mi történt, kicsit felkavar, de aztán jó emlék lesz, de aztán az is lehet több is lehet... ez majd ott elválik, és tőletek függ...

19. VictorHUN (válaszként erre: 14. - Syria)
2010. júl. 3. 12:30
Ez a biztosat a bizonytalanért egy akkora hülye sablon szöveg hogy a kitalálója maga sem volt tisztában az érzéseivel. Sokan még a sz*r kapcsolatot is biztosnak veszik.
18. puritan (válaszként erre: 15. - Nikletty)
2010. júl. 3. 12:30

igen, egyáltalán nem biztos, hogy folytatni akarja...de azért az elárul valamit, hogy találkozni akar, pedig a távolság nagy, a cikk írója külföldön él...a férfiak elég kényelmesek, csak úgy barátkozás kedvéért nem kéregetnek el skype címeket és nem keresnek meg valakit négy év után...


ez nem puszta megemlkezés szerintem....persze tévedhetek :)

17. nikletty (válaszként erre: 8. - A284cbe523)
2010. júl. 3. 12:28

én 8. évet töltöm a párommal, előtte egy csupán 3 hónapos járásom volt egy sráccal, mégis ha meglátom zavarba jövök... de akkor is a párom szeretem!

Szerintem az hogy felkavarja ez őt, ez természetes, de hogy ennyire előre szaladt a cikk író, hogy házasság, karrier feladása valóban gyanús... ;) Lehet a srácban ilyen fel sem merült.

2010. júl. 3. 12:26
Azt írtad, hogy a problémák a te hisztidből adódtak akkor. De nagyon fiatal voltál még, és mivel most már be is láttad, hogy ez volt a gond, úgy gondolom, h. érettebben érdemes lenne megpróbálni újra. A napnál is világosabb, hogy vannak még érzelmek köztetek...
2010. júl. 3. 12:25

én meg nem értem, hogy ennyiből mért is gondolod, hogy újra akarja kezdeni?

Nem lehet hogy egyszerűen csak kíváncsi Rád?

Párom is találkozott egyszer régi nagy szerelmével én is tudtam róla, stb, én is találkoztam újra egy régi majdnem szerelemmel, kíváncsiak vagyunk egymásra kivel mi van, akár személyes beszélgetés is lehet, de ez még nem jelenti, hogy akarnánk egymástól valamit, egyszerűen csak egy emlék, és kíváncsiak vagyunk azóta kivel mi van. Ennyi.

Könnyen lehet részéről is csak erről van szó.

Egy másik volt páromnak egy sms-t nem lehet küldni, pedig anno ő szakított, hogy jaj barátok maradhatunk, aztán egy sms-re is alig bír visszaírni, azt hiszi már akkor akarnék valamit? A fenéket! Csak néha jó megelkézni egymásról, aki valaha fontos volt nekünk, semmi több, és megy tovább a saját életünk a Párommal, de néha meg lehet állni. S nincs semmi titok sem ebben.

14. syria
2010. júl. 3. 12:04
Biztos jót egy bizonytalan jobbért feladni? Nem tenném.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook