Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsünk együtt a bajba jutottakon! fórum

Segítsünk együtt a bajba jutottakon! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
123. Zsuccy (válaszként erre: 122. - Xsusy)
2010. okt. 22. 20:47

Szia!


Ne haragudj h beleszólok!Sztem keresd fel a bankot elöször is hitelhalasztási kérelemmel.Most elvileg adnak ilyenfajta kedvezményeket.Menj el a szociális központba és érdeklődj h hova tudnátok menni lakni.Vannak tanácsi lakások amiket lehet igényelni próbáld meg ezt.Sztem lehet pert indítani az ingatlanos ellen,hamis adatok közlése végett de tanácsos lenne ha ingyenes jogsegélyre is elmennél Bpesten!Sok sikert és kitartást kívánok Neked!!!

122. xsusy
2010. okt. 20. 21:55

Tisztelt Ügyvédem.hu!


2008-ban vettem hitelre egy lakást Budapesten. Az ingatlanos azt mondta nem olyan rossz környék és amúgyis felújítják. Később kiderült, hogy rosszabb helyre nem is költözhettem volna. Háromszor betörtek és elvittek szinte mindent, a riasztó sem riasztotta el őket, igaz abban az épületben csak rablók és bűnözők laknak. 2009-ben terhes lettem. Mivel más kerületben volt az orvosom,elköltöztem egy rokonhoz,áprilisig egy ismerősöm vigyázott a lakásomra, akit szintén kiraboltak ezért ő is elköltözött. Májusban megszültem,rokonaim sokat segítettek. Úgy volt, hogy októberben visszaköltözünk, de szeptemberben feltörték a lakást, d olyan szinten, hogy az ablakok tokostól hiányoznak, vezetékek sincsenek sem konnektorok, a zuhanykádat is szétszedték,sőt csövek sincsenek, valamit sem konvektorok, sem fűtéscsövek. Nem tudom mit lehet ebben az esetben tenni. A lakást olyan szinten kifosztották, hogy lakhatatlan. Kérem segítsenek, mit tehetnék. Ráadásul legkésőbb januártól a rokonoktól is el kell költöznünk. Valamint azt sem tudom mi lesz a hitellel. Sajnos a hitelt is felmondta a bank. A 4.845.000 Ft hitelt vettem fel és most több mint 9 milliót kérnek vissza. A kislányom lassan 5 hónapos és egyedül nevelem, teljesen el vagyok keseredve. Kérem segítsenek. Köszönöm.

121. Zsuccy
2010. márc. 29. 18:56
Én tanulok a szüleim elváltak és apum is most táppénzen van...szval sajnos a szem.kölcsön kilőve
120. 81Krisztina (válaszként erre: 119. - Zsuccy)
2010. márc. 29. 18:03
szerintem biztos kérnek munkáltatóit..:( egyikőtök sem dolgozik? mert akkor személyi kölcsönt fel lehetne venni, és akkor csak egy hitelt kell fizetni, persze mellette minden mást (számlákat, kaja stb.)
119. Zsuccy
2010. márc. 29. 17:18
500000ft kéne hogy kifizessünk mindent...
118. 81Krisztina (válaszként erre: 117. - Zsuccy)
2010. márc. 29. 16:44
Milyen összegről van szó? Munkáltatóit már minden bank kér én úgy tudom, hiszen másban nem látják a biztosítékot arra hogy vissza tudjátok fizetni.
117. Zsuccy
2010. márc. 29. 15:37

Sziasztok!

Szeretném tanácsotokat kérni...a családom nagyon rossz anyagi helyzetben van anyukám ápolási díjat kap mamám után nem tud elhelyezkedni és mivel nem tudtuk fizetni a rezsit vettünk fel hitelt ami hát aztán a nyakunkra nőtt...tudjuk hülyeség volt de egyszerűen dönteni kellett éhezés vagy hitel...esetleg nem tudtok vmilyen bankot ami adna egy adóságrendezős hitelt amiből ki tudnánk fizetni a tartozásainkat és nem kötött munkahelyhez?Előre is köszönöm a válaszotokat!

116. xsusy
2010. márc. 29. 15:24
Április 1-től a páromnak sincs munkája, mivel ahol dolgozott, csődbe ment a cég. Így a havi bevételünk 60000-70000 Ft, amiből 55000-60000 -at fizetünk albérletbe. Bele sem merek gondolni, mi lesz velünk, hova megyünk, főleg ha 2 hónap múlva megszülök.
115. xsusy
2010. márc. 29. 14:30

Sziasztok. Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy mit tehetek, hova fordulhatnék az esetemben.

Közel 3 éve jöttem fel Pestre,közalkalmazottként sikerült elhelyezkednem. Egy darabig albérletben laktam, utána úgy gondoltam veszek fel lakáshitelt és inkább a sajátom után fizetek. Egy "rendes" ingatlanközvetítő talált nekem olcsó lakást, amire a bank meg is adta a hitelt. Boldogan költöztem. A lakás maga szép volt és két szobás mindössze 6 millióért, 1.5 millió volt az önerő. A tömb kívülről nagyon lelakott volt, de nem érdekelt. Pár nap ottlakás után láttam meg, milyen helyre költöztem. Mivel vidéki voltam, nem ismertem a hírhedt 10. kerületi hős utcát. Azóta háromszor raboltak ki, a biztosító nem fizet, a rendőrök is csak 10-en mernek kijönni és persze sosem találták meg a betörőket, hiába találtak ujjlenyomatot. Aztán jött ez a válság és várandós lettem, mivel veszélyeztetett terhes vagyok, kezdetektől táppénzt kapok, párom is csk alkalmi munkákat kap. Ebből már nem tudtuk fizetni a 25000-ről 55000-re emelkedett lakáshitelt, ráadásulhihetetlen, de igaz, a Hős utcában 16000 Ft a közös költség. Mivel a betörések után a lakók megfenyegettek hogy megölnek, mivel kihívtuk a rendőrséget, és meg is vertek minket egyszer, menekülni kellett a saját lakásból. Csakhogy az albérletet sem tudom, hogy két hónap múlva miből fogjuk fizetni, arra lesz meg a pici, vagy picik, mivel az orvosok azt gyanítják, hogy ikrek lesznek. Nem tudom mit tegyek. Önkormányzati lakást sem igényelhetek, míg a nevemen van a lakás. A bank felszólítást küldi, de az árverésről nem beszélnek. Tavaly augusztus óta nem tudtuk fizetni. Azóta a lakást már teljesen kirámolták, de lehet,hogy be is költöztek. Nem is merünk odamenni. Kérlek, segítsetek, mit tudok tenni? Kihez fordulhatok?

2010. márc. 20. 12:04
Köszönöm a sok együttérzést barátaim! Már a jó szavak is,nagyon jól esnek!Puszi nektek.Szép hétvégét!
2010. márc. 19. 06:38

Ritkán, de néha akadnak szerencsések,akiken segitenek, még rajtuk kivül sokan igényelnék.

Ott történt a hiba, hogy rábeszélték az embereket erre és most a bajbajuttotak szenvedik el.

Üdv.Ágnes

2010. márc. 19. 06:36
Kedves RH osztom a véleményedet nagyon is, hogy itt a külföldi érdekeltségű bankok vannak tulnyomó többségben itt az ügyfelek teljesen ki vannak szolgáltatva hazánkban amit csak akarnak, de bezzeg külföldön nem tehetik meg csak itt. Náluk van a hatalom ezeket bezzeg állandóan pénzügyileg támogatják és a ló nyergéből könnyen beszélnek és csak a hitelesek reszkessenek, ha kölcsönfelvételhez folyamodnak, mert akkor rögtön vége mindennek. Ezt látod igazságtalannak tartom én is. Üdv.Ágnes
2010. márc. 19. 00:59
Szívből örülök a segítségnek, amit Timi kapott... Talán nem kerülnek utcára...
2010. márc. 18. 13:52

Korrekció:

"remélem lesznek, leszünk többen is :)", mármint akik tudunk segíteni... kicsit kétértelműre sikerült az előbb!


:)

2010. márc. 18. 13:51

Sziasztok!


Nagyon boldog vagyok mert volt értelme a fórumnak... a TIMI írta a naplójában, hogy 2 embertől is nagy segítséget kapott... remélem lesznek, leszünk többen is :)


Szép napot mindenkinek!

2010. márc. 15. 21:48

Én is így vagyok, általában a gyárakban van munka, munkaerő- kölcsönzőn át, de Ők 3 hónap után bontogatják a szerződéseket, mert utánna nem éri meg foglalkoztatni a dolgozót... Aztán létszámcsere, és ismét újak mennek a gyárakba...


Aztán lehet követelni a darabszámot az újaktól...

107. 81Krisztina (válaszként erre: 106. - D4464aaf8a)
2010. márc. 15. 21:45
már alig várom hogy ne legyen időm tv-t nézni..:( ez a munkanélküliség kikészít... még 1 hónapom van arra hogy találjak a saját szakmámban, aztán irány valami konyha...ilyen munka mindig akad..
2010. márc. 15. 21:41

Ne is idegesítsük magunkat ezen...


Szemét dolgok...


Hogy mi lett azzal a családdal, azt nem tudom, mert akkor volt munkahelyem, és sok híradót nem láttam...

105. 81Krisztina (válaszként erre: 104. - D4464aaf8a)
2010. márc. 15. 21:37

Én rögtön rendőrt hívtam volna mert ahhoz joga van a kilakoltatott embernek hogy a személyes holmijait összeszedje...


Rohadékok mind... az is aki ezt végre tudja hajtani... nekem sajnos volt tavaly egy kis problémám... én is végrehajtásnál tartottam 300 ezerről volt szó, nem banki tartozás... mindegy ez most nem is érdekes... aztán ügyvédet fogadtam, aki utána járt az ő berkein belül hogy ki is ez a végrehajtó, mert találtunk jogtalan dolgot a végrehajtási eljárásban... aztán azt az infót kapta, hogy nem érdemes újat húzni a végrehajtóval, mert le van fedve az összes bíróságon. ami azt jelenti hogy akárhova megyek, a bíró le van fizetve... és az ügyvédem mondta is hogy ezzel nap mint nap találkozik... a menet egyszerű, bíró ítélkezik és nemhogy a perköltség után kap pénzt, de még a végrehajtó is tejel neki rendesen... azért ez elképesztő...


arról nem is beszélve hogy pl jelzálog hitel esetében van hogy pl a szülői háza terhelik be... és hanem fizetnek akkor a fiatalok mellett a szülők is utcára kerülnek...


a bank eladja annyiért amennyi pénz kell neki aztán valós piaci értéken továbbadja az ingatlant...

2010. márc. 15. 21:15

Így van... A bankok mind egytől-egyik szemét módon bánnak az ügyfeleikkel...


Magas kamatú, bocsánat, uzsorakamatú kölcsönökbe hajszolják az ügyfeleiket...


Számos olyat mutattak a médiában, hogy az Anyuka amikor ment haza a Kislányával, már le volta lakatolva a kapujuk, és egy szál ruhán kívül, ami rajtuk volt, nem volt náluk semmi...


Ezt csinálják a családosokkal...


Szóval olyat, hogy elmegy otthonról Anya-, és Kislánya, és úgy érnek haza, hogy földöfutóvá váltak egy pillanat alatt...


És akkor és ott, abban a pillanatban hol intézkedjenek?? Amire hazaér az ember, arra az utca marad, és sem kaja, sem mosakodás, hogy ne tisztátalanul menjen másnap intézkedni, és aludjanak a kislánnyal az utcán??


Mekkora szemétség...

103. 81Krisztina (válaszként erre: 102. - D4464aaf8a)
2010. márc. 15. 20:13
igen, mivel télen nem volt lehetőségük kilakoltatásra (állam megtiltotta) és most várnak a bankok a jó időre... szerintem még több is lesz sajnos... pedig ők hajszolták bele az embereket a sok hitelbe, a sok idióta reklámmal, de a hitelek mögé nem lát az "egyszerű" ember.. és az állam is igen is felelős... hogy pl egy fiatal párnak még lehetősége sincs arra hogy kedvezményesebben lakást vegyen, persze hogy hitelbe ugranak... nagyon elkeserítő
2010. márc. 15. 19:29
Ma délután hallottam Valakitől, hogy állítólag a bankok az idén legalább 600ezer végrehajtást fognak csinálni, sajnos...
2010. márc. 15. 11:10
Azt hiszem ez a cim, hogy segitsünk együtt a bajba jutottakon és számuk is egyre növekszik ami mindannyiunknak aggasztó és lesujtó. Sokan igénylik ezt igy igaz, de államunk tehet róla, hogy a lakosságot idejutatta és egyre többen válnak fizetésképtelenné bezzeg bennünket senki az égvilágon nem véd meg és mindent amit megszerzett életében az teljes mértékben elveszik. Szomorú, amit itt folyik hazánkban ezt valaha elképzelni sem tudtuk most meg itt tartunk. Üdv.Ágnes
100. 81Krisztina (válaszként erre: 99. - Fb96cbba2f)
2010. márc. 15. 09:52
Tudni kéne hogy eddig melyik szervezethez lett levél küldve.. akkor még gondolom nem is volt megadva hogy pontosan mikor jönnek felértékelni a házat... talán írni kéne nekik még egy levelet, hogy sajnos megjött az időpontról is a határozat... abból látnák, hogy melyik ügy a sürgősebb... szerintem ők nem tudják még hogy ennyire felgyorsultak a dolgok...
99. fb96cbba2f (válaszként erre: 97. - TIMI7110)
2010. márc. 15. 00:07

Tímea ..igen rengeteg ilyen levelet kapnak a segélyszervezetek. S a fontossági sorrendet veszik figyelembe.

Tudom nehéz most minden perc :(

98. fb96cbba2f (válaszként erre: 96. - 81Krisztina)
2010. márc. 15. 00:04
Krisztina ..igen ez jó ötlet...
97. TIMI7110 (válaszként erre: 96. - 81Krisztina)
2010. márc. 14. 18:29
Sajnos még csak egy szervezet válaszolt,de ő sem tud segítenni, a többi nem,de holdleány azt mondja,hogy biztos fognak,csak sok az ilyen tartalmú levél mint az enyém!Legyek türelmes...de nem tudok...szorit az idő!
96. 81Krisztina (válaszként erre: 93. - Fb96cbba2f)
2010. márc. 14. 18:16

Én javasoltam már a szeretetszolgálatokat.. a magyar ökumenikus, illetve a baptista szeretetszolgálat oldalán olvastam, hogy anyagi segítséget is próbálnak nyújtani a rászorulóknak..

Timi ha leírta történetét, miért jutott ide ahol most van, mi lesz a házzal stb... akkor ezt a levelet el lehetne juttatni a szervezeteknek..

2010. márc. 14. 13:22
Szívesen fel veszem Szalay Úral a kapcsolatot!
2010. márc. 14. 12:50

A Szalay Ádámnak már ment levél, amire a következő válasz érkezett:


"Megvizsgáljuk azt az ügyet is, és ha van rá lehetőségünk, természetesen foglalkozunk vele."


A kérdés csak, hogy mikor... de addig itt vagyunk mi is egymásnak!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook