Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsünk együtt a bajba jutottakon! fórum

Segítsünk együtt a bajba jutottakon! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
63. d4464aaf8a (válaszként erre: 60. - 81Krisztina)
2010. márc. 11. 10:30
Itt? - teljesen kizárt dolog...
62. d4464aaf8a (válaszként erre: 58. - 81Krisztina)
2010. márc. 11. 10:28

Szia!!


A versenyvizsga az micsoda??


EGyébként semmilyen tanfolyamra nincs pénzem, az előzőt is félbe kellett hagynom, mert nem tudtam tovább fizetni, el is úszott az addig befizetett összeg...

61. 81Krisztina (válaszként erre: 59. - 01c8755c79)
2010. márc. 11. 08:42

igen, tudom hogy külön kell pár éve, anélkül nem is érdemes beadni a jelentkezést, mert megy is a kukába. a cégek már nem finanszírozzák... régen így volt... de így megtakarítanak egy kis pénzt.

jelenleg 20000Ft a vizsgadíj, ha valaki akar menni tanfolyamra az plusz 40000Ft. én most várok a vizsgaanyagra, elvileg jövőhéten megkapom, talán júliusra meg is lesz a vizsga. szerintem mindenkinek akinek irodai végzettsége van érdemes letenni... anélkül irattárosnak sem veszik fel ilyen helyeken

60. 81Krisztina (válaszként erre: 57. - D4464aaf8a)
2010. márc. 11. 08:38
Munkaügyi kp-ban nem segítenek abban, hogy megcsinálják neked az önéletrajzodat úgy hogy rászkennelik a már meglévőre? mert akkor azt le tudnád menteni cd-re, és ismerős vagy valaki kinyomtathatná neked.
59. 01c8755c79 (válaszként erre: 58. - 81Krisztina)
2010. márc. 11. 08:37
Versenyvizsgát le lehet tenni külön... még a pályázatok előtt. Akinek olyan a végzettsége, hogy lehet esélye a későbbiekben, annak talán érdemes letenni.
58. 81Krisztina (válaszként erre: 45. - Macilány)
2010. márc. 11. 08:35

Szia!

Sajnos ezekhez mind kell a versenyvizsga, anélkül szóba sem állnak az emberrel.. én is próbáltam már itt pesten..:(

57. d4464aaf8a (válaszként erre: 51. - Macilány)
2010. márc. 11. 00:42
DE sajna nyomtatni sem tudok, mert nincs pénzem tintára, és a Canon1200-as nyomtató annyira nagyon szar, hogy nem akarja elkapni a papírt, és ha mégis, akkor ferdén begyűri mindet egytől-egyig...
2010. márc. 11. 00:36

Ide kézzel írott önéletrajz kell, így el kell mennem fényképészhez is...


VAgyis grafológus is kielemzi a kézírást...

2010. márc. 11. 00:35

Az van ott, hogy ECDL- lel, és közigazgatási versenyvizsgával...


Egyik sincs...

2010. márc. 11. 00:32

Az ügykezelőit megtaláltam, megpályázom, de Zalakomárban egyszer már próbálkoztam, és akkor jött az a szöveg, hogy vidékieket nem foglalkoztatnak, a magas útiköltség miatt...


DE azért megpróbálom...

2010. márc. 11. 00:27
Most találtam ott egy mezőőrit, ami vagyonőri, de az van ott, hogy jogosítvánnyal, hát persze, mert oda kocsival kell menni, Akinek van, nekem nincs jogsim, sem kocsim, sem fegyvertartásim, de abból még vizsgám sem...
2010. márc. 11. 00:24

A Videoton gyárba úgy küldtem, de nekem nincs skennelőm, sem fényképező gépem, amiről fel lehetne tenni... Ezt a kép képet, ami itt is van, küldöm oda, ahová e-mail-ben kérik... Ahová meg nem, oda meg csak akkor tudok fényképet adni, ha van... Ha meg nincs, akkor előre közlik, hogy sajnáljuk...

Most a legutóbbi helyre adtam oda az utolsó képet, és kértem Őket, mivel úgyis személyesen vittem be, és látnak, ha nem muszáj, akkor fogadják el anélkül, hát nem... Oda kellett adnom, és az ismerős eladó, mert egy cipőbolt volt, mondta, hogy a szemétben landol az önéletrajz, ha nem vesznek fel Valakit...


Az állás meg már be van töltve...

2010. márc. 11. 00:18
Neked meg most nincs képed... be kellene scannelni és úgy rátenni az önéletrajzra és azzal együtt nyomtatni...
2010. márc. 11. 00:17
Volt képük...
49. Macilány (válaszként erre: 47. - D4464aaf8a)
2010. márc. 11. 00:15
Ez nagyon durva... és van képük ezt így meg is mondani?
2010. márc. 11. 00:13

Beírtam ott, hogy Zala megye, azt írta ki, hogy nincs találat...


Pedig oda a részletes keresőbe az emelt szintűt szakképesítést is beírtam,meg az érettségit is, és nincs találat...

Mert gyakorlat sincs, és az kell...


De úgy hogy legyen gyakorlata Bárkinek, ha esélyt sem adnak rá...


Ezért inkább a gyárakat szoktam választani...

2010. márc. 11. 00:08

Nagykanizsa


Városokban kell a diploma, vidéki állásokat pályáztam meg, és olyan visszajelzést kaptam, mert egyébként kis településekre nem kell a diploma, hogy a vidéki kis önkormányzatok nem engedhetik meg maguknak, hogy kifizessék a magas útiköltséget...


és megsúgták, hogy Akinek nincs protekciója, nekem meg nincs...


Szóval ott számos állást pályáztam meg...


Azt is nonszensznek tartom, hogy minden fénykép, amit a munkanélküliek megcsináltatnak, az önéletrajzokhoz, azt nem küldik vissza, ha nem oké a dolog, hanem megy a szemetesbe...


Most volt egy ilyen, hogy nem vettek fel valahová, és vissza akartam kérni a fényképet, mondván, hogy sokba kerül, hogy mindig a szemétbe menjen, azt mondták, már kidobták az enyémet is a szemétbe...


De aranyosak...

2010. márc. 11. 00:07
Somogy megyei hírdetések között is vannak jók...
45. Macilány (válaszként erre: 44. - D4464aaf8a)
2010. márc. 11. 00:05
Nem tudom merre lakhatsz, de valahol írtál zala megyéről.... van egy oldal a neten, lehet, hogy ismered: www.kozigallas.gov.hu itt közalkalmazotti és köztisztviselői állásokat lehet megpályázni... érdemes szétnézni. Az előző hozzászólásod alapján én biztos megprábólnám megpályázni az ügykezelő állást, végülis veszteni valód nincs :)
2010. márc. 10. 23:57

Végzettségektől függetlenül bármit el szoktam vállalni, de most nincs bármi... Az utóbbi években ugyan azokba a gyárakba szoktam visszatérni, egy évben egyszer, összesen 3 hónapig alkalmazzák a nem állandóakat, mert a HR-es világ így működik...


3 hónap, és viszlát, utánna nem éri meg foglalkoztatni a dolgozót, mert csak az újak után jár támogatás...


3 havonta létszámváltásokat csinálnak...



A legmagasabb:


emelt szintű: szoc., gyermek-, és ifjúságvédelmi ügyintézői,

alatta érettségi

plusz.


Vagyonőri,

számítógépes,

ügyfélszolgálati, és a régi, első végzettség:

gyors-és gépíró, amit a számítógépes, irodai végzettségeknél tudok kamatoztatni, a 10 ujjas vakírással, villám-gyors leütéssel...


De a betanított munkáknak már nagyon örülök, ha akad...


Most épp a Marcali-i Videoton-gyárba jelentkeztem, akármilyen munkára, de válaszra nem méltatnak...


meg vagyonőri ígérgetések vannak, de az meg úgy megy, hogy a fővállalkozó alkalmazza az alvállalkozót, Aki alkalmazza a vagyonőröket, és éhbért fizetnek, úgy, hogy a vagyonőröket nem jelentik be, csak feketén, a legtöbb vállalkozó még az alkalmi könyvbe sem szokott ragasztani, és éppen ezért most az is megszűnik, mert sok a visszaélés vele...


Ennyi...



És most nemrég ezt olvastam, amikor a startlapon a címhírekben volt:


[link]

43. Macilány (válaszként erre: 42. - D4464aaf8a)
2010. márc. 10. 23:50

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy te is ilyen helyzetben vagy... írj pár szót magadról, hogy milyen munkát végeztél már, milyen sulid van, hátha valaki olvassa és tud valamilyen munkát ajánlani neked, hiszen tudod, azért vagyunk itt egymásnak, hogy segítsük, bátorítsuk azt akinek erre szüksége van. :)

2010. márc. 10. 23:43

2007-ben volt, hogy bezárták az OPNI-t, és akkor voltunk nagy bajban, most inkább egy jó ügyvédre lenne szükség a Kisfiam ügyében, mert még a Kézenfogva Alapítvány ügyvédje is megígérte, hogy segít, és most meghátrált...


Ő is a határozatra hivatkozik, hogy nem tudja megtámadni, amíg nincs tartós állásom, mert ott le van írva, hogy amíg az anyagi helyzetem nem engedi...


VAgy egy jó állás kellene nekem is, mert hiába megyek bárhová, engem is szinte kiröhögnek, és én is úgy vagyok, hogy a legtöbb helyen, vagy telefonban az első kérdés, hogy hány éves vagyok...


A legtöbb Zalai álláshirdetésnél meg ott van, hogy 35 éves korig, és én már túl vagyok azon a számon...

2010. márc. 10. 23:35

Én is örülök neki...


Szívből!!


Én 2007-ben országos orvosi segítséget szerettem volna a Kisfiamnak, mert egyetlen intézet sem akarta akkor bevenni a heves agressziója miatt, az összes tv-csatornának írtam, tértivevényes levelet, és immár 3 éve, még egyetlen válasz nem érkezett azóta...


Mostmeg már tárgytalan...



DE szívből remélem, hogy TIMI TÖBB SIKERREL JÁR, ÉS NEM KERÜLNEK UTCÁRA...


Ebből a szempontból én még sokkal jobb helyzetben vagyok, eddig...

40. Macilány (válaszként erre: 39. - Fb96cbba2f)
2010. márc. 10. 23:33
Bocsánat, hogy csak most, de mindjárt küldöm az ígért emailt, csak ma reggel fél 7-től este 11-ig dolgoztam, most értem haza.... Szép estét!
39. fb96cbba2f (válaszként erre: 37. - Macilány)
2010. márc. 10. 23:30
Nemes cselekedet!Ügyes vagy!
38. Macilány (válaszként erre: 27. - D4464aaf8a)
2010. márc. 10. 23:29

Most olvastam a leveleimet... azt írja, hogy:

"Megvizsgáljuk azt az ügyet is, és ha van rá lehetőségünk, természetesen foglalkozunk vele."


Remélem lesz rá lehetőségük :) úgy szeretném...

37. Macilány (válaszként erre: 27. - D4464aaf8a)
2010. márc. 10. 23:27

Kedves R.H.72!


Írtad, hogy nem e lehetne megírni a TV2 naplójába..... én ezt már tegnap megtettem. Írtam egy emailt Szalay Ádámnak, hogy olvassák el ezt a naplót és próbáljanak meg segíteni valahogy... Remélem ki tudnak (ki akarnak) találni valamit!

36. fb96cbba2f (válaszként erre: 31. - Badonyimariaeva)
2010. márc. 10. 23:15
Próbálok valami okosat kigondolni a Tímeának...
35. d4464aaf8a (válaszként erre: 33. - Badonyimariaeva)
2010. márc. 10. 22:16

Tudom, de mennyire hogy tudom...


Annyiban hasonlít a sorsunk, hogy én is hiába kajtatok munka után, válaszra sem méltatnak, de nekem a Szüleim, amíg élnek addig segítenek, és egyenlőre van, Aki a másik fele számlám kifizeti... Ha nem lennének, akkor már én is fedél nélkül lennék...


Nekem az intézet perli az évek óta elmaradt térítési díjat, ami a legfelsőbb bíróságon van egy ideje, és körömszakadtáig perelnek... Holott arról is a volt eü. miniszterünk tehet, hogy brutális összegre emelte az intézeti térítési díjakat, országosan, és akkor állami gondozásba kellett adnom az autista gyermekem...


Az összes többi sorstársam otthonára a megyei közgyűlés, ahol többszázezres fizetés van, a sanyarú sorsúak lakására, házára, kinek mi van, jelzálogot terhelt a lakására... Az enyémre csak azért nem, mert akkor adtam állami gondozásba a Kisfiam...


És azóta mások diktálnak arról is, hogy mikor láthatom, ami havi egy alkalom...


Úgyhogy tudom, hogy mit jelent, mert amikor megyünk látogatni, akkor is, még buszra is a Szüleim adnak pénzt, és pont ezért nem tudom havi egynél többször látogatni, és amíg nem lesz tartós munkám, addig a gyámhivatal nem is engedi a havi egynél több találkozást... Pedig én kértem az elhelyezést, de azzal érvelnek, hogy én, saját magam nyilatkoztam arról, hogy nem tudok Róla gondoskodni...


De szerencsére a számláim ki vannak fizetve, van kajánk, mert Anyuéktól mindent megkapok, de ki tudja meddig...


Anyu is, meg Apu is nagybetegek...

34. Tina87
2010. márc. 10. 22:08

Sziasztok!

Most olvsom a fórumot és sajna nem tudok segíteni, csak elakartam mondani, hogy jó érzés tudni hoy vannak még segítőkész emberek a világon akik gondolnak a másik bajára, és nem úgy vannak vele, amit nekem vágnak sokszor a fejemhez hogy ő okozta magának.Jó tudni hogy vagytok, és remélem sokan vagytok ilyen segítőkész szándékkal.Sok sikert a segítséghez és a gyüjtéshez, ha tudok valahogy segítek, csak pár jó szóval is akár.


Jó éjt nektek :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook