Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítsünk egymásnak meglátni a JÓT ebben a helyzetben, mire jut több időnk, ha már nem mehetünk sehova és hogyan legyünk pozitívak! fórum

Segítsünk egymásnak meglátni a JÓT ebben a helyzetben, mire jut több időnk, ha már nem mehetünk sehova és hogyan legyünk pozitívak! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. nov. 15. 20:53
Akkor erről ennyit.
49. Auróra2010 (válaszként erre: 46. - Érdekes73)
2020. nov. 15. 20:50
különösen ott, ahol nincs is
48. 8d00a82c06 (válaszként erre: 46. - Érdekes73)
2020. nov. 15. 20:50
Van az a helyzet amiben nincs jó. Bármennyire is szeretném, hogy legyen.
47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Érdekes73)
2020. nov. 15. 20:49
Nekem is így tűnik. :D
2020. nov. 15. 20:47
Nehéz a jót meglátni...
45. Guruljka (válaszként erre: 44. - 8f1ddc2679)
2020. nov. 15. 20:38

Mert látod, nem is látják a pozitívumot. Ha én nem megyek ki az utcára (ezt szeretik a szememre vetni, még azok is, akik autóval mennek a szomszédba is), nem ragad rájuk a hülyeségem.

Ha ez nem pozitívum, akkor nem tudom, mi az. :D


Én is néha unatkozom, pedig itt a sok tanulni valóm.

2020. nov. 15. 20:35

Na jó irányba ment a fórum:) azt hittem majd csupa jó dolgot írtok, ki mivel tölti az idejét otthon:) és mielőtt valaki ezért betámadna,igen, én szoktam itthon unatkozni, mivel hónapok óta itthon vagyunk és igen, mindig belefutok a sajnos igaz rémhírekbe és igen, kezdek bedilizni.

Ti meg itt egymásnak estek:D

43. Guruljka (válaszként erre: 41. - Napsugár8)
2020. nov. 15. 20:35

Én megam is törvénytisztelő állampolgár vagyok. Ha nem szabad, nem megyek ki, és felhúzom a maszkot az orromra is.

De ha nem nézek híreket, csak a régi szokásom követem, és ami fontos, arról úgyis értesülök úgy kb. a fél Hoxától. Ha akarom, ha nem.

És természetesen erősen hiszem, hogy ez a járvány is csitul egyszer, és remélem, hogy megússzuk kevés halottal.

Vannak kevésbé szívderítő gondolataim is, de ezeket nem teszem közzé, mert nem akarom a negatívumokat terjeszteni vagy gerjeszteni.

2020. nov. 15. 20:30

Jut eszembe:

Valami újat akartam kipróbálni, és kicsit rá is beszéltek valami rozogaságellenes készítményre.

Hát mit mondjak... Savanyú, málnazű, és evőkanálba alig beleférő POR. Napi adagos kis tasakokba csomagolva.

Vízben nehezen oldódik, joghurtban még talán fogyasztható, de kezdek arra hajlani, hogy visszaküldöm és inkább maradok az önbizalomnál.


Röhögök magamon, másoknak bezzeg tudom mondani, hogy alaposan nézzenek utána, most meg én nem tájékozódtam. Azt hittem, kapszula.

41. Napsugár8 (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2020. nov. 15. 20:27
Más dolog a jókedv, és teljesen más, egy nehéz helyzetben a dolgok pozitív végkifejletébe vetett hit, és főleg: az annak érdekében végzett cselekvés!!!
40. Guruljka (válaszként erre: 32. - Channa*)
2020. nov. 15. 20:25

Nem a kaka helyzetben kell inkább megőrizni a jókedvet?

És ki akart itt imádkozni vagy mantrázni?

39. ildi992 (válaszként erre: 31. - Channa*)
2020. nov. 15. 20:08

Más témátok nincs?


Csak az, hogy segítsünk egymásnak jóra gondolni ebben a helyzetben?


Hát ezen jót nevettem. Ha nem tetszik a csoport tovább lehet állni.

38. Channa* (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2020. nov. 15. 20:01
Én refesnek lettem megkeresztelve.;)
37. Channa* (válaszként erre: 33. - Ildi992)
2020. nov. 15. 20:00

Mert népbutítás az egész, ahogy az imádkozás is.


És igen. Én jelenleg kovidos vagyok. Nem rettegek. Élek, ahogy eddig, nem kell, hogy fogják a kezemet, nem kell, hogy megmondja valaki, hogy hogyan ne féljek.


Szerintem az ilyen fórumoknak nagyon rossz üzenete van.

Nem a sötét középkorban élünk!

Elvileg értelmesek vagyunk, akkor próbáljunk meg gondolkodni és ne szektaszerűen akarjunk túl lenni valamin.


Persze, tudom, hogy a hívők az imát nagy dolognak tartják, nem is mennék bele, hogy vajon Ferenc pápa miért mutogatja magát most oly ritkán?

36. Guruljka (válaszként erre: 33. - Ildi992)
2020. nov. 15. 19:59
Imáról eddig szó sem volt. Igaz, a pápát emlegettem, de más szempontból. Egyébként is református vagyok. :D
2020. nov. 15. 19:57

A község honlapján nov. 11.i intézkedésként csak az a tájékoztatás szerepel, hogyan intézzük ügyeinket a Kormányhivatalnál, a városban.

Szóval ha a "polgi" nem idegesíti magát, én sem teszem.

34. unom (válaszként erre: 29. - Ildi992)
2020. nov. 15. 19:57

Miért kellene rettegni?

Szerintem te jobban rettegsz, mint Channa, legalábbis a másik topicból ez jön le.

2020. nov. 15. 19:57
Minden rosszban van valami jó. Lássuk meg a jót is a rossz között. De ha valakiben már az is félelmet kelt, ha másik ember imádkozik.... no komment.
32. Channa* (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2020. nov. 15. 19:56

Na de akkor miért ebben a helyzetben akarnak jót meglátni? Miért kell egymás kezét fogni a pozitív dolgok miatt?


Szerintem pont felhívás egy közös imára, és eszükbe se jut, hogy jobban fognak rettegni emiatt...

31. Channa* (válaszként erre: 29. - Ildi992)
2020. nov. 15. 19:55

Nem félek és nem rettegek, de ezek a csoportos mantrázások rossz érzéseket keltenek az emberben.


Más témátok nincs?

Csak az, hogy segítsünk egymásnak jóra gondolni ebben a helyzetben?


Még is mitől féltek? Miért rettegtek?

30. Guruljka (válaszként erre: 28. - Channa*)
2020. nov. 15. 19:53
Én úgy értelmeztem, hogy nem azért, hogy ne reszkessünk egységes ütemben, hanem hogy itt csak úgy simán "elbeszéljünk" a vírus mellett.
29. ildi992 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2020. nov. 15. 19:52
Akkor féljél, és rettegjél. Ha ez neked jobb, akkor tedd azt.
2020. nov. 15. 19:48

Bennem pont az ilyen fórumok keltenek félelmet.

Nem értem, hogy mi értelme ennek a közös ne féljünk, imádkozzunk együtt, stb. hangulatkeltésnek...

2020. nov. 15. 19:31

Még egy pozitívum az ingyenes parkolás, bár engem személy szerint nem érint.

És igen, van idő egy csomó itthon elérhető dologra is. Olvasni, új hobbit felfedezni, sőt akár a háztartásra is.

Olvasom, van, aki végre elkezdett festegetni, már rég szeretett volna.

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - 8d00a82c06)
2020. nov. 15. 19:25
De nem ott élek. Slussz, a témát szerintem kiveséztük.
25. 8d00a82c06 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2020. nov. 15. 19:19

Köszi, hidd el én sem írtam le ami a nyelvemen van.

Aggódni nem aggódok, de amit tudni kell azt tudni akarom.

Ez nem azt jelenti hogy remegek a híradó előtt.

Nekem elég a facebookon a városi hírek. Ott azonnal ott az országos is.

Tudod, ha itt élnél és nem figyelnéd a híreket, ezzel a hozzáállással nem egy csekket kaptál volna 5 méteren belül.

24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Papája)
2020. nov. 15. 19:15

Bár mehettetek volna!

Biztosan jól telt volna együtt az a pihenés. Remélem, lesz idő és alkalom bepótolni.

Én egyelőre kezdem megszokni, hogy akkor is viselem a maszkot, ha nem kötelező, mert jobban esik, ha nem telibe kapom ezt a nyirkos levegőt.

23. Guruljka (válaszként erre: 20. - 8d00a82c06)
2020. nov. 15. 19:13

Na nem írom le, ami eszembe jutott.

Maradjunk abban, hogy kinek-kinek tetszése szerint.

Attól nem leszek védett a vírussal szemben, ha agyon-aggódom magamat.

De megkapni sem fogom nagyobb valószínűséggel, ha ügyelek a vérnyomásomra és nem kapcsolok olyan adókra, ahol híreket is mondanak.

Kb 8 év óta nem nézek híradót egyébként, a férjem életében néha rákényszerültem. Szóval nem most kezdtem.

Az új pápáról két hét késéssel értesültem, ez volt eddig a késedelmi rekord, de úgy tudom, ettől Őszentségének semmi baja nem lett.

2020. nov. 15. 19:04

Nyugdíjas vagyok, falun élek, családi házban. A házi és házkörüli munka ugyanaz, el kell végezni.

A megszokott teendők, intéznivalók sem változtak, el kell végezni.

Elmaradt a nyaralás 1-2 hét, bár mehettünk volna.

Egyedüli "több időm" az őszi szünetben lett néhány nap, amikor nem jöttek az unokák. Mindebből kiderül, hogy gyakorlatilag nincs több időm, mint eddig, így nem fogok unatkozni ezután sem.

Pozitív vagyok így is, úgyis, addig , még van egészség, mert az a legfontosabb.

21. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. nov. 15. 19:04

Én sem félek, csak a hírek alapján kérdések merültek fel bennem.

Bíztam abban, hogy majd megpróbáljuk megfejteni, hogyan is fog akkor majd kinézni a napi ügyek, dolgok intézése.

De amint látom, itt még arra sem hajlandó senki, annyira pozitív szemléletű itt mindenki.


Én is az vagyok! De azért igyekszek szem előtt tartani a realitásokat is.

Mindenkinek szíve joga, hogyan gondolkodik, és hogyan cselekszik. Részemről a téma befejezve.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook