Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítsünk egymásnak a fogyásban!!! fórum

Segítsünk egymásnak a fogyásban!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. Chiron (válaszként erre: 69. - Nissi)
2015. jún. 19. 16:05

Szia,

nálam sajnos öröklött a nyirokrendszer probléma. Nincs rá gyógyszer, csak masszázzsal lehet segíteni a problémán. Sajnos visszatartom a nyirokfolyadékot - nem ürül ki, ezt kell kimasszírozni. Onnan vettem észre, hogy elkezdett dagadni a lábam és mivel anyukámnak hasonló volt és ő sajnos nyirokrákban Non-Hodgkin limfómában szenvedett, azonnal tudtam mi a baj. Elmentem orvoshoz- meg is állapították, aztán ennek szövődményeként pajzsmirigy probklémák is megjelentek és mellékvese problémák is. Ezek sajnos kézenfogva járnak és ha egyik megjelenik akkor hamarosan a többi is követi. Egyszerűen felborult valahogyan az egyensúly a szervezetemben - azt kellene helyreállítani...


a nocarb tészták konjac lisztből készülnek és vízből- én egyszer írtam a cégnek és rákérdeztem mindenfélére - válaszoltak is minden kérdésemre és még a magyar élelmiszeri vizsgálatokat is átküldték. Szerintem nagyon korrekten kiszolgáltak minden infóval. Már régóta fogyasztom és nagyon szeretem. Igaz ugyan, hogy amíg hozzászoktam, volt olyan hogy szeleket okozott. Szívesen fogyasztom mert kitakarítja a beleket a rostokkal és szerintem az egyetlen olyan étel ami alig tartalmaz kalóriát és mégis jóllakat! Egy kis paradicsom, fokhagyma, oreganó egy kévéskanál reszelt parmezán és egy fél csomag tészta - kb 50 kalória és nyugodtan megehetem vacsorára és jól is lakok vele, nem akarom kirámolni a kamrát és a hűtőt... :)

69. Nissi (válaszként erre: 67. - Chiron)
2015. jún. 11. 20:41

A nocrab tészták miböl készülnek?


Azt honnan tudtad, vagy hogy vizsgálták ki hogy a nyirok rendszereddel is baj van? Arra is szedsz gyógyszert?

68. malakismeni (válaszként erre: 67. - Chiron)
2015. jún. 1. 12:22
Értem, sajnos akkor nem lettem okosabb :) Köszi azért!
67. Chiron (válaszként erre: 66. - Malakismeni)
2015. jún. 1. 08:52
Szia, a pajzsmiriggyel kapcsolatban... huh nem egyszerű eset. Nálam azt kell elsősorban korrigálni, hogy mi a gond a nyirokrendszerrel - aztán annak ismeretében térünk vissza a pajzsmirigy működésére. Ugyanis a pajzsmirigy lassúlása nálam már okozat - na nyirokrendszerem okozza az elsődleges bajt. Mindenkinél másképp működik. Amikor csak a pajzsmirigy kezelésre koncentráltunk nem volt fogyási eredményem semmi - pedig naponta sportolok, tisztán étkezem.
66. malakismeni (válaszként erre: 60. - Chiron)
2015. máj. 31. 23:31

Szia!


Olvasgatom a fórumot, és megláttam ezt a pajzsmirigyes hozzászólásod...érdekelne ha az érték gyógyszerrel be van állítva a normális határértékeken belül, akkor sem úgy fogy az ember mint egy egészséges, átlagos valaki?

Én fogyok, csak annyira borzalmasan lassan, főleg ahhoz képest amiket eszek, és amennyit tornázok. Egy időben ráfogtam a pm-re, de aztán valaki azt mondta nekem, hogy ha be van állítva, akkor úgy működik mint bárki másé, ergo a fogyokúrámat nem befolyásolja.


Amúgy igen rossz, hogy minden fórum behal. Már annyinak voltam a lelkes hozzászólója, de egyszerűen eltünnek az emberek egy idő után. Mindenki feladja? Vagy mi...

65. Chiron (válaszként erre: 64. - Li_linda)
2015. máj. 27. 20:08

A teljesség igénye nélkül: pl

tonhaltörzs konzerv sós lében 100 g/ 87 kalória.

Egy konzerv aminek 150 g a töltete az összesen 130 Kcal - ehhez eszel kb 100 g jégsalátát (ebből 100 g jó sok) az 14 kalória, egy kis citromlé, egy kis lilahagyma, netán egy evőkanálnyi kukorica és voila - egy jó nagy adag tonhalsaláta 200 kalória környékén.

Vagy nocarb tésztaételek - 100 g nocarb tésztában 9 kalória van - paradicsompüré, fokhagyma, oreganó - zöldfűzserek ízlés szerint, egy evőkanál parmezán és íme 50 kalóriás tésztaétel. ha beleraksz egy kis darált csirkehúst akkor is 100 kalória körül lehet tartani. Naponta megeszek tízoraira egy nagy (kb 250 g) Conference körtét - ami összesen 88 kalória... Sült lazac- sült cukkinivel -fél kiló sült cukkini 85 kalória és 150 g sült lazac -sülve 150 g - az 260 kalória ez összesen 345 kalória - tökéletes ebéd vagy vacsora - és nem kis mennyiség.

Sok zöldséget eszek - brokkoli, káposzta, spenót, saláta, paradicsom, zöldbab, uborka, padlizsán, cukkini, gomba. Ezek mind olyan zöldségfélék amelyek alig tartalmaznak kalóriát de laktatóak - pl. egy kiló káposzta 320 kalória... Káposztás nocarb tészta - egy nagy tányérnyi kb 200 kalória és ha ebédre megettem - vacsoráig eszembe sem jut a kaja...igaz ugyan, hogy naponta 5x eszek. Nem éhezek - kifejezetten jóllakottan vagyok inkább. Készíts magadnak egy listát az alacson kalória tartalmú és alacsony glikémiás indexű alapanyagokról és amikor vásárolsz próbáld meg ezeket összeválogatni. Aztán otthon készítesz belőle ételeket.

Ha édességre vágyom akkor készítek egy gyors csokipudingot - másfél csapott teáskanál nocarb konjac liszt, 3-4 evőkanál eritrit, 1 púpos evőkanál kakaó, fél liter alpro cukormentes mandulatej. A fél liter pudingban kb 120 kalória van. Pont olyan mint a hagyományos - csak iszonyúan laktató, én egyenesen imádom. (vigyázni kell a konjac liszttel, mert nem mindegyik sűrít jól, nekem az a tapasztalatom, hogy a nocarbosoké a legjobb)

Hát így lakomázok én... persze a hagyományos magyar konyhára jellemző csülkös - pacal, rántott ételek nem szerepelnek az étrendemben, meg a sült krumpli sem - de nekem nem volt nehéz nélkülözni, hiszen soha nem is ettem ilyesmit.

64. li_linda (válaszként erre: 63. - Chiron)
2015. máj. 27. 15:08

Pár "lakoma" jellegű dolgot tudnál írni? Hogy hogyan és miből készítesz olyat, amit már lakomának érzel? :)


Mert nekem sokszor ez a bajom, hogy nem igazán finom, amit összeodobok, és ráküldök még valami fincsit :)

63. Chiron
2015. máj. 27. 12:16

Nagy a csend errefelé, de megosztom veletek mi történt velem mostanság - hátha akad egyetlen emberke akinek éppen ez fog segíteni.

Fogyás minden áron és minden eszközzel! Néha elképedve nézem, hogy milyen sokan dőlnek be gyors fogyást ígérő csodacuccoknak, és a károsan alacsony kalória bevitelnek! Pedig a képlet nagyon egyszerű – több energiát kell elégetni, mint amennyit elégetünk – naponta, mindezt úgy, hogy közben a szervezet ne kapcsoljon takarékos üzemmódra. És hogy mekkora jelentősége van 50 kalóriának – nem hittem el addig, amíg meg nem tapasztaltam a saját bőrömön.

Az egyéb örökölt és szerzett betegség mellett egészségesen táplálkoztam és sokat sportoltam (napi szinten) de valahogyan nem akart jönni az eredmény. Egy új megközelítést próbáltunk ki az elmúlt időszakban – ahhoz, hogy meg tudjuk állapítani azt a napi kalória szükségletet, amin nem kezd el a szervezet tartalékolni, – de mégis fogyáshoz vezet – ezúttal sport nélkül. (merthogy a sport máshogyan jól,- de befolyásolhatja ezt is).

Namármost abbahagytam a futást – nagy sajnálatomra – és első héten szépen lecsökkentettem a napi étkezéseimet 1200 kalóriára. Meg kell mondjam, nem éheztem mert alacsony kalória tartalmú és alacsony glikémiás indexű ételekkel ebbe még lakomák is beleférnek. Aztán két hétig tartottam a napi 1200 kalóriát. És láss csodát híztam 450 grammot – lehet ez akár víz akármi is – a lényeg a mérleg nem jó irányba mozdult. Aztán emeltük a napi kalória bevitelt 50-el  Meg kell mondjam kinevettem a szakembert- mondván ez nem oszt nem szoroz – én aki mindig sport és egészséges táplálkozás szerint éltem – azt hittem nem jelent semmit … Na de ezt a kellemes csalódást – másfél hét alatt másfél kg mínusz az induló súlyomhoz képest!

Na, pont az az 50 kalória döntötte el, hogy a szervezetem hol kapcsol takarékos üzemmódba. Most mehetek vissza futni és vigyáznom kell, hogy meglegyen a napi 1250 kalória + annyi amennyit a sporttal elégetek. Ez egy langyos napomon + 500 kalóriát jelent. Szóval lányok, mindenki, aki fogyni akar – keresse meg a saját jól működő minimum bevitelét. És vigyázzatok – az alacsony kalória bevitel ideig-óráig eredményez gyors fogyást, de jojó effektushoz vezet. Ne hidd, hogy te leszel a kivétel – nincs kivétel, az alacsony kalória bevitel megbosszulja magát! Sajnos az izmokat befolyásolja a legjobban, hiszen azok égetik a legtöbb energiát és azokat építi le leghamarabb a szervezet. És mi értelme soványnak és formátlannak lenni?

2015. máj. 22. 23:55
11 kg-nál tartok.
2015. máj. 18. 14:05

Sziasztok


Szeretnék csatlakozni :)


Első célom a 60 kg, utána az 55-56 kg. Ma 64 voltam :(

60. Chiron
2015. máj. 12. 13:50
Ez a sorsa minden fórumnak ami nem fogyókúrás csodákról szól? Kihal? Pedig a fogyás nem csoda - a legegyerűbben megközelítve matematika és fizika. Számold ki mennyi kalóriát égetsz el naponta, számold ki mennyi kalóriát eszel meg naponta, és a kettőt vond ki egymásból. Az eredmény mutatja, hogy fogysz vagy éppen hízol. Persze kivételek aztért vannak - pl azok akiknek valamilyen betegség (pajzsmirigy, mellékvese, autoimmun) nehezíti életét. De azért vannak jó kis ötletek, bevállt módszerek amiket jól ki lehetne tárgyalni és jól meg lehetne osztani az információkat - de sajnos erre csak kevesen nyitottak. Sokkal inkább ott van tolongás ahol éppen a legújabb legtrendibb fogyi bogyóról, vagy csoda módszerről, vagy kütyüről folyik a beszélgetés. :(
59. Chiron
2015. máj. 10. 11:11

Szia, az egyik kedvencem a tavaszi tekercsre hajazó nyers vegán tekercsek. Zöldségeket - répa, saláta, paprika, paradicsom lilahagyma reszelek és/vagy nagyon keskenyre szelem- sózom, édesítem, savanyítom - zöldfúszerekkel megszóróm (oraganó, kakukkfű, bazsalikom) hagyom egy kicsit összeállni majd a levét kicsavarva beleöltöm a masszát az előzően leöblített és lecsöpögtetett (én le szoktam itatni róla a vizet papírtörlővel) lasagne lapokba. Egy tálba rakom a tekercskéket és leöntöm avokádós szósszal - avokádó, citrom héja és leve (ízlés szerint) meg a zöldséglé amit kicsavartam a töltelékből (nem kell mind - csak annyit amennyire sűrűnek szeretnéd a szószt) - ezeket egy botmixerrel pürésítem (ha hígra sikerül egy késhegynyi konjac lisszttel be lehet sűríteni). Ezt az avokádós szószt sokszor szoktam csak a nocarb tésztával is összekeverni (olyankor zöldség lé helyett mandula tejszínnel hígítom - de kefír vagy tejszín is megteszi- annak aki eszik tejtermékeket) és eszek mellé falafelt. Nagyon finom így együtt és az avokádós szósz miatt nagyon megpuhul a tészta - annyira, hogy egy órán belül teljesen szétmállik. Szóval ha összeraktad fél - háromnegyed órán belül edd/egyétek meg.

Lasagnet spenóttal is szoktam összerakni. Spenótot megfuttatom kis forró kókuszolajon (a fiam szereti ezért sült bacont is rakok bele) fokhagyma, parmezán aztán összerétegezem a lasagneval, tetjét megszórom parmennnal és megsütöm. Gombás ragúval is raktam már össze.

Másik nagy kedvenc: Savanyú káposztát párolok puhára - ízesítve hagymával kaporral és borsika fűvel. A megpuhult káposztát 2 részre osztom. egyik részét egy tál aljára rétegezem majd csinálok húsos tekercseket, amit rárakok a káposztára majd ennek a tetejére újra káposzta, tejföl és be a sütőbe. A húsos tekercs így készül: Hagymát dínsztelek - majd ha kihűlt hozzáadom a darált húst, sózom, borsozom gazdagon borsikafűvel ízesítem, adok hozzá rizst, vagy rizs alakú nocarb tésztát és egy maréknyi nagyon apróra vágott párolt káposztát. Ezt összegyúrom és belketöltöm a nocarb lasagneba. Az az igazság, hogy én nem receptből hanem otthon levő készletből főzök. Kinyítom a hűtőt, kamrát és amit találok abból készítek valamit. Szokta is mondani a fiam, hogy mi sosem esszük kétszer ugyanolyan ételt. Arra meg nem sok időm van, hogy a recepteket méregessem és leírjam, ezért minden mennyiség érzésre megy.

A másik fincsiség: ajvár, dínsztelt hagyma, darált hús, vagy gomba - amit a hagymával párosz meg - rétegezve a nocarb lasagneval.Ízesítesz paradicsom pürét zöldűszerekkel, ráöntöd és megsütöd.

Rétegeztem és töltöttem már édes túrós kaprosnak is nyakonöntve tejszínnel / tejföllel.

Lasagne tésztát kockáztam fel (konyhai ollóval nagyon könnyen és gyorsan is megy- jobb mint késsel) káposztás tésztának. Krumplis tésztának is (édes burgonyából). Hamis grízes (zabkorpával), túrós csúsza...

ILyeneket szoktam - remélem néhány ötletet sikerült adnom. Ha mennyiségekkel bajban vagy akkor javaslom nézd meg a nocarbosok facebook oldalát vagy pinterest oldalát, mert ott jó sok recept van és ott mennyiségeket is írnak mindig. Kellemes vasárnapot! :)

58. mirea (válaszként erre: 57. - Chiron)
2015. máj. 10. 10:12

Ó, ez a rizs tipp nagyon hasznos, köszönöm!!! :)))



Tudnál nekem írni pár szósz receptet NoCarb lasagne tésztához? Ezt a csomagot rendeltem, hétfőn meg is érkezik, szóval most gyűjtögetek. :)

57. Chiron (válaszként erre: 56. - Mirea)
2015. máj. 8. 22:08
A zabpehely nálam is oké. Reggelire. Mivel nagyon nagyon szeretem a rizst - főleg a basmati fajtát, nálam az is benne van az étrendemben heti 2-3 alkalommal. Nemrég olvastam egy amerikai kutatási jelentést, miszerint csökkenteni lehet a rizs (főleg a basmati féle) szénhidrát tartalmát 60% -al, mindezt csupán a főzési és fogyasztási szokásainkkal. Meg kell főzni a rizst só nélkül vízben egy kevés vajjal - 100 g rizshez kb 1 teáskanálnyit. Ha megfőtt és kihült be kell tenni a hűtőbe és csak másnap lehet fogyasztani - felmelegítve, ízesítve- ahogy jólesik. Az a tanulmány lényege, hogy a zsír és a hideg hatására a rizsben levő keményítőnek kb. 60 %-a átalakul rezisztens keményítővé, kb 12 óra alatt. A rezisztens keményítőt nem emésztjük meg, következésképpen nem hidrolizáljuk és nem szívódik fel belőle tápanyag. Ugyanakkor a vastagbél baktérium flóráját táplálja, ezzel elősegítve az egészséges bélflórát / bélfalakat. Állítólag a rizottónak való kerek szemű rizseknél nem működik. Pedig a másik nagy kedvencem a fekete rizs (nem a vadrizs - hanem fekete fajtájú) ami kerekszemű és vörös vesebab ízű :) De ennél nem működik a felszívódó szénhidrátok csökkentése.
56. mirea
2015. máj. 8. 18:18

No, rendeltem ismét egy jó adag NoCarb tésztát és kipróbálom ezt a lisztet is.


A szénhidráthoz: relatív a minimális. Az összes ezzel foglalkozó oldal 100-150 ch-t javasol, amit ha ügyesen osztunk öt étkezésre, simán belefér a műzli. Nálam legalábbis tervben van a bio zabpehely reggelire.

55. főnix01 (válaszként erre: 54. - Chiron)
2015. máj. 7. 22:40

Igen, ebben igazad van. Kijavítom magam, igyekszem jò szénhidràtokat enni. Mert kell a szervezetnek. Az èdessègről mondtam le, és a fehèr lisztből kèszült cuccokròl. Abonett az mai este kettő szelet volt.

Mèg szeretnèk fogyni. Cirka màsfél èv alatt 68-ròl 59 kilóra lefogytam. Ennyi mèg sosem voltam. Sajnos csak időszakosan sikerül a szakmàmbòl kifolyólag tartani az ètrendet. De egészsègügyi szempontbòl be kell tartsam. Mèg mínusz hàrom kiló a cèl :-) ès most tartòsan szeretném.

54. Chiron (válaszként erre: 53. - Főnix01)
2015. máj. 7. 20:31
Szia, a minimálius szénhidrátbevitelbe nem nagyon fér bele a műzli, az abonett mag a gyümisali - ezek mind tartalmaznak szénhidrátot. Egy pofásabb műzli egyenesen szénhidrátbomba! A szénhidrát minimális bevitel -az húsok, halak és kalória szegény zöldségekből áll (uborka, cukkini, saláta, kelbimbó, kel, káposzta, gomba). Semmi gabona, semmi hüvelyes, semmi gyümölcs és semmi olyan zöldség ami gazdag szénhidrátforrás. Én azt gondolom, hogy a saját korábbi étkezési szokásaidat változtattad - és ahhoz képest szénhidrátcsökkentett az étrended. A szervezetnek szüksége van a jó szénhidrátokra és reggel / délelőtt be lehet iktatni az étrendbe. Ügyes vagy, a heti fél - egy kiló fogyás fenntartható :) Gratula és további fogyást!
2015. máj. 7. 18:35

Sziasztok!

Ami nekem bejött fogyòkùrakènt az a minimàlis szènhidràtbevitel. Ìgy fèl kilòt fogytam hetente. Reggelire müzli, ebèd ami van, vacsora müzli, vagy abonett, vagy gyümisali. Az edzésem meg van, fi, ikai munkàt végzek :-)

Sok sikert kívànok!

52. Chiron
2015. máj. 6. 23:10
Fantasztikus érzés ebben a friss időben futni. Imádtam. Jó zene, friss szellő, gyenge eső- 80 perc, kb. 5% emelkedőn 6-7 km/óra tempóban.
51. Chiron (válaszként erre: 50. - Mirea)
2015. máj. 6. 20:07
Szia, a konjac lisztet nem lehet úgy használni mint a hagyományosat. Sűrítésre alkalmas leginkább és akkor ha maglisztekből (mandula, kókusz) sütsz akkor a konjak liszt adja azt a nyálkásságot ami alapból hiányzik belőlük. Inkább sorolnám a keményítők / zelésítőkhöz mint a lisztekhez. Főzelékeket, szószokat, pudingokat, zseléket lehet vele készíteni. Az a jó benne, hogy 5 g lisztből főzöl fél liter pudingot. % g lisztnek gyakorlatilag nincs kalória és szénhuidrát tartalma. 100 g is mindössze 187 kalória és 3 g szénhidrát van. Tehát pont arra jó ez a liszt, hogy úgy jóllakat, hogy gyakorlatilag nem vittél be a szervezetedbe semmilyen tápanyagot - persze ha odafigyelsz mivel rakod össze. Nagyon sok mindenre jó - de szerintem nézd meg a facebook oldalukat, mert nagyon-nagyon sok jó receptjük van.fb.com/szenhidratmentesteszta Egyébként többször hívtam az ügyfélszolgálatukat is - mindig nagyon segítőkészek bóvoltak és sok jó tanácsot is kaptam tőlük. Nem titkolom és nagyon szeretem őket, sokunknak sokat segítenek ezek a termékek.
50. mirea (válaszként erre: 49. - Chiron)
2015. máj. 6. 19:49
No, de jó, hogy használod a lisztjüket, én még nem mertem kipróbálni. Mennyire hasonlít a lisztekhez sütésnél az állaga? Mostanában tönkölybúza, kókusz és zabpehely lisztet használok, de már ezekkel is kísérletezgetnem kellett, mert sok minden kemény lesz tőle, így kevergetni szoktam.
49. Chiron (válaszként erre: 48. - Mirea)
2015. máj. 6. 09:46
Szia, én a saját oldalukról rendelem. Szokni kell az biztos. Nálam a Rizs alakú és az angyalhaj teljesen okés. A szélesmetélt és a lasagne esetében mindig olyan ételt készítek ami szaftos - lehetőleg paradicsomos, vagy avokádós pesztós mert ezekben a szószokban megpuhul a tészta. A paradicsomosban akár éjszakán át hagyom, de az avokádós pesztóban már fél óra alatt annyira megpuhul hogy széttudom a nyelvemmel nyomni a tésztát. Egyébként semmilyen íze nincs a tésztának. Olyan íze lesz amilyenre ízesítem - a zöldfűszerek segítségével én jókat tudok belőle kihozni. Én pont azt szeretem benne hogy nincs a tésztának alapíze - ezért aztán olyanra ízesítem amilyenre csak akarom - vagy sikerül :) Csináltam már olyan lasagne-t belőle egy vendégseregnek, hogy azóta is mindenki nagy imádója. Ami a levet illeti ami a tésztán van - engem is szokott zavarni de teljesen meg tudok szabadulni tőle, leöblítem a tésztát és csinálok egy tálkába ecetes/citromleves vizet, beleöntöm a leöblített tésztát és egyszer átkeverem és öblítem is le azonnal, újra. A citromlé/ecet azonnal semlegesíti a kálciumot a vízben. Így tuti szagtalan lesz. Viszont ne hagyd az ecetes vízben a tésztát. Én egyszer nem azonnal öblítettem és a tészta teljesen átvette az ecet ízét. A nagy kedvencem a lisztjük - hát az életmentő sokszor! Éhezni nem szabad - az érzést hogy éhezel minél hamarabb csillapítani kell. Van, hogy a napi keretbe már nem fér bele kalória vagy mondjuk szénhidrát vagy zsír - ilyenkor a konjac liszt segít ki. Akár a fehérjeturmixba teszek egy kiskanálnyit, akár gyümölcszselét csinálok belőle - jóllakat hosszú időre. Reggeli tojásrántottába egy mokkáskanálnyi és délig tuti eszedbe sem jut a kaja. Ebédnél salátaöntetet csinálok liszttel -joghurttal-vízzel-fűszerekkel - ott is nagyon működik. Így most hogy erről beszélünk már tudom is mi lesz a vacsorám :) Paradicsom pürét (nem sűrítmény - hanem a cukormentes, félliteres tetrapackos kiszerelés) kb 50 ml, 1-2 gerezd zúzott fokhagyma, só, édesítő, oreganó, kakukkfű -pár perc alatt összefőzőm- beleborítok egy fél zacskó nocarb angyalhaj tésztát - fedő alatt hagyom állni egy fél vagy egy órát majd tetejére szórok egy teáskanál parmezánt. Ez így egy 53 kalóriás vacsora amitől garantáltan jól lehet lakni!
48. mirea (válaszként erre: 47. - Chiron)
2015. máj. 6. 08:34
Honnan rendeled a NoCarb tésztát? Én az internetpatika oldaláról szoktam. Bár nálam nem aratott osztatlan sikert, sokáig kell rágni, ízetlen, amit pedig le kell mosni róla lé, erősen halszagra emlékeztet és zavar. Viszont meglehet szokni az állagát és az "ízét".
47. Chiron (válaszként erre: 44. - Agresszor)
2015. máj. 5. 21:42
Szia, neked is ajánlom figyelmedbe a nocarb tésztákat és a nocarb lisztet. Segíthet neked sokat abban, hogy ha eszel belőle akkor kalória nélkül laksz jól, miközben a gyomrod órákig tele van - az agy meg nem kapja az impulzust a gyomortól, hogy "üres vagyok-adjál ennem" és így a tartalékoló üzemmódot ki tudod védeni. Évek óta fogyasztom én is - azon kívül, hogy szeretem, a hatását is látom a sportolókon is. De vigyázat, mert már vannak sajnos hasonló utánzat termékek - de azok nem megbízhatóak. Ha van valamilyen kérdésed - itt vagyok, ne kímélj :)... Most megyek futni! Boldogságos jó éjt mindenkinek!
46. Chiron (válaszként erre: 45. - Gabi44)
2015. máj. 5. 21:36

Szia. 10 kg nem olyan bonyolult - kb 3 hónap alatt le lehet adni ha van kitartásod. Csodát ne várj és ne 1 hónap alatt akard lefogyni. Egyébként a legjobb ha te is kiszámolod mennyi a napi kalória szükségleted, mennyit tudsz naponta sportolni és az mennyi kalória. Mikor ez megvan - ez lesz az az érték amit megehetsz ha nem akarsz fogyni. Ha fogyni akarsz akkor ennél kevesebbet kell enni - de így is tartani kellene egy 1200-1300 kalóriás étrendet. Annak aki jól akarja csinálni - csak egy fontos dolgot tudok mondani- fogyni csak úgy lehet, hogy kalória deficitet érünk el. Azaz kevesebbet eszünk mint amennyit felhasználunk. Ehhez- és a napi bevitel kiszámolása szempontjából is komoly segítség lehet az elinduláshoz a kaloriabazis.hu. Regisztrálj és add meg a kért adatokat és onnantól kezdve napról napra ellenőrizni lehet, hogy hol tartasz. Mozogni kell - még akkor is ha esetleg van valamilyen régi sérülésed. Mondjuk válassz vízi tornát, vagy úszást. Ez kíméli az ízületeket is. Vagy menj el egy sportdoktorhoz, fizikoterapeutához és a sérülésed alapján segítenek megtalálni a fennatrtható és nem ártó mozgásformát! MIndenképpen kell a változtatni akarás - és nem a fogyókúra meg az éhezés hanem az okos döntések. Például ha a jelenlegi kalória beviteled 2200-2500 kalória akkor adj időt magadnak és 200 kalóriánként csökkentsd a napi étkezést 3-4 naponta. Érzed már ha a kevesebbhez hozzászoktál. A 200 kalória nem olyan drasztikus csökkentés. Semmi képpen ne próbáld meg egyik napról a másikra 1000-1200 kalóriával csökkenteni az étkezésed, mert az tuti bukta lesz.

Namostmár, ha közben mégiscsak rádtör a "felfalokmindent" állapot - és hidd el van ilyen - legyen mindig otthon valamilyen alacsony kalória tartalmú étel, ha édesszájú bvagy akkor desszert. Ilyenek lehetnek például a cukkini, uborka, gomba, káposzta, sős lében eltett tonhaltörzs, stb... Ha édesszájú, vagy szénhidrátfüggő vagy ajánlom szíves figyelmedbe a nocarb noodle tésztákat és a nocarb konjac lisztet. Mindekettő gyakorlatilag kalória és szénhidrát mentes. Amikor rámtőr az édesség utáni vágy - diabetikus szörpből készítek 2 dl üdítőt, teszek bele egy mokkáskanál (kb 2 gram) konjac lisztet és 15 perc múlva megeszek 2 dl kalória és szénhidrát mentes édességet. És ennek tetejébe annyira laktató, hogy kb 5 óráig utána nem is vagyok éhes. A nocarb tésztákban 9 kalória és 0,59 g szénhidrát van 100 gramban. Szeretem ezeket a termékeket, és már régóta fogyasztom őket. Még mielőtt Magyarországon megjelentek. Még Japánból. Súlycsoportos sportolóknak főnyeremény. Úgy tudnak fogyni, hogy nem éheztetik el a szervezetüket. A fogyást akarni kell - és legfőképpen szívesen, jókedvvel végigcsinálni az utat. A sportolókat a siker és az ezzel járó hírnév, no meg a pénznyeremény hajtja (már amelyik verseny pénzdíjas). Mindegyikükben egy a közös - nem áldozatként élik meg, hanem saját döntésükként. Ezt kell tudni fejben rendbe tenni. Sok sikert!

45. gabi44
2015. máj. 5. 17:38

Sziasztok!


Én is nagyon leszeretnék adni a jelenlegi súlyomból legalább 10 kg, igaz sokkal többet kellene leadnom, de ha meg lenne az első 10 talán adna kitartást. Nagyon sokszor fogyóztam már, szinte minden diétát kipróbáltam, és annyira nem érzem azt , hogy talán sikerülhet lefogyni. Sajnos régen volt egy térd mütétem , és már nem nagyon tudom terhelni, pedig valamikor rendszeresen futottam, és tornáztam is. Megint megszeretném próbálni, muszáj lenne az egészségem miatt, most 82 kg vagyok és ez nagyon sok .

44. agresszor (válaszként erre: 43. - Chiron)
2015. máj. 5. 16:51

Köszönöm a kimerítő válaszodat.

Május 18-ig tartom eztb a szigorú diétát, utána akarok beállni az 1200 kalóriára, persze a tornát folyamatosan csinálom.

Nem akarok visszaállni a régi életmódomra.

Nem akarom visszahízni amit leadtam, akkor emelem a sportot.

Szeretnélek máskor is megkeresni a kérdéseimmel.

Előre is köszönöm.

43. Chiron (válaszként erre: 39. - Agresszor)
2015. máj. 4. 19:00
Én sajnos a másik tábort képviselem. Amit gyorsan nagy erőfeszítések és megszorítások árán ad le az ember lánya az bizony éppen olyan gyorsan és hatványozottan felgyorsult ütemben jön vissza! De neked ezt tudnod kell ha sokat fogyóztál. Miért nem próbálsz meg egy fenntartható életmódot :) bizonyára nagyon sikeres lennél, hiszen a kemény önsanyargatáshoz is megvan a kitartásod. Ajánlom nézz utána, hogy mennyi az alapjárat kalória égetésed, majd kalibrálj be magadnak egy minimum 1200-1300 kalóriás étrendet, mellette meg naponta próbálj meg 300-400 Kcal elégetni sporttal. Így mindenképpen létrejön majd egy kalória deficit. Pl alapjárat 1800 Kcal + sport 400 Kcal, azaz 2200 kalória égetés naponta, ha csak 1200 kcalt eszel meg, akkor az napi 1000 kcal deficit - ami azt jelenti, hogy pontosan 7000 kcal hetente azaz pont egy kiló fogyás! Ez fenntartható, hosszú távon is, 1200 kalória mellett meg nem fog kikészülni és tartalékolni a szervezeted! És jövőre nem itt leszel ugyanezzel a problémával. Sport esetén meg teljesen mindegy mit csinálsz ha élvezed, örömödet leled benne és nem kell megerőszakolnod önmagad a napi adagért. Ha csak tempósabban sétálsz már az is jó (5-6 km/óra) a lényeg hogy emelkedjen a pulzusszám és esetenként legalább 40 perc legyen. Ússzál, táncolj fussál, mindegy csak csinálj valamit és ne feledd a siker kulcsa a konyhában van. 70-80% nyom a latban az étkezés (nem az éhezés!!!) és a maradék a sport! Viszont ha nagy a túlsúly akkor bizony sport nélkül nem megy le... És ha már elérted a megfelelő álomsúlyt akkor ne válts vissza a "mostmármindentszabad" üzemmódba. Lehet mérsékelni a sportot, lehet emelni a kalóriát de csak lassan kitartóan és mérleggel - hogy ha mégis kúszna vissza a az frány kiló, azt még időben érzékelni tudd. Neked nagyon nehéz dolgod lesz 600-700 kalória után. Ahhoz, hogy vissza tudd állítani a megfelelő mennyiségű kalória bevitelt, kivédhetetlen, az, hogy ne hizzál valamennyit (vagy mindent) vissza. És ugye 57 évesen (Isten éltessen sokáig!) nem olyan könnyű már játszadozni ezekkel a fránya kilókkal!
2015. máj. 4. 11:15
A mai nappal elértem a 9 kg.
2015. máj. 4. 05:58
szerintem mindenki cask magan tud segiteni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook