Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítsetek a fogyásban! Ha ezeket a gyakorlatokat csinálnám, az jó lenne? fórum

Segítsetek a fogyásban! Ha ezeket a gyakorlatokat csinálnám, az jó lenne? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. ALLICS (válaszként erre: 11. - Lexi018)
2009. ápr. 27. 13:24

Mivel nem vagy túlsúlyos nyugodtan csinálhatod az eredeti tervedet,max egy kicsit figyelj oda a kaja részére is.Ahogy a szavaidból kivettem neked nem fogyásra van szükséged csak átformálásra.

A hasprés és gugolás,kitörés jók az általad említett területekre.

2009. ápr. 26. 22:53
Ha ki KELL pisilned, akkor hajrá a futással és a vízvedeléssel! Persze csak ha a dokik rámondják az áment. Ha más megoldás nincs, sztem így tudnál a leggyorsabban megszabadulni tőlük. Vagy nem? De a dokit mindenképp kérdezd meg!
2009. ápr. 26. 12:57

szia Zsuzsa!!!

megvoltigen,a 8mmesnek álltak neki,és a széle lejött,a közepe(kb 4mm)megmaradt:(..igy most van sok kicsim,meg két 4mmes,amit ki kell pisilnem...ha kijönne..jó is lenne:D

2009. ápr. 24. 22:04
Szia Lexi! Na, kőtörés, hogy állsz? Átestél már rajta? Szorítok neked!
2009. ápr. 10. 16:22
Zsuzsi,írtam privt:)
28. Zsuzsa88 (válaszként erre: 26. - 94c02c5bb5)
2009. ápr. 10. 16:09
Nem olvastam, ezeket a tanácsokat egy személyi edzőtől - táplálkozási tanácsadótól kaptam. Bár nem tartok be mindent olyan szigotúan, ahogyan ú leirta, igy is működik a dolog, és fogyok. Még ha lassan is. :)
27. Zsuzsa88 (válaszként erre: 25. - Lexi018)
2009. ápr. 10. 15:55

Mikor 73 voltam, és még olyan 110cm körüli volt a csipőm, én is megvettem egy jó kis nacit. Csipőfarmer, alig tudtam begombolni, mikor felpróbáltam, de nagyon tetszett, igyhát megvettem, és elhatároztam, hogy belefogyok. Sikerült is, mostmár simán begombolom, sőt, még övet is kell hozzá hordanom, ha nem akarom, hogy kilógjon hátul a fenekem partja... XD


Szerintem neked bőven elég 3kg-t ledobnod, ahhoz, hogy beleférj a gatyódba. Azért a 3kg-ért meg nem kell annyit pánikolni, képzeld el, mi lenne, ha 30 kiló lenne rajtad +. Naugye, nem is vészes az a 3. :)


Jó a kajaterv, ahogy leirtad. Ebédelj nyugodtan, akár tésztát is, vagy krumplit, ehetsz szénhidrátot, csak ne edd tele magad, hogy meg se tudj moccanni, és mondom, 14h-ig lehetőleg fejezd is be. Utána a gyümölcs és zöldség jó dolog. Vacsira mondjuk ne egyél almát, ha nem birod az éhségérzetet, mert majd olyan éhes leszel tőle, hogy nem birsz elaludni. Nekem alma után megjön az étvágyam. De jó, ha főzeléket eszel pl. vacsira. Csak ne használj sok lisztet a rántásra, tudod, az is szénhidrát. Fűszereket nyugodtan használhatsz, attól, hogy igyexel szénhidrátszegényen étkezni délután, nem kell lemondanod a finom és karakteresebb izekről.


Szerintem a testmozgást egyelőre hagyjad. Minél többet mozogsz, annál gyorsabb lesz az anyagcseréd, szerintem nem lenne jó hatással a vesekövedre. Mikor robbantasz? :)


Én a hormonjaimnak köszönhetem, hogy össze-vissza ingázik a súlyom. 68 kilós voltam, mikor jól bedolgozott a pajzs-mirigyem, ez 2-3 hónappal a 18. szülinapom előtt volt, 18 évesen már 60 kilós voltam (és cefet jó alakom lett, pedig ugyanúgy ettem, mint előtte, csak felgyorsult az anyagcserém), aztán, mikor leszedték a hormonjaimat, 77 kilósra dagadtam. Kicsit több, mint 1 éve voltam ennyi. 2007 karácsonya környékén... Azóta szenvedek ennyit a kilóimmal. Én nem is tudom olyan könnyen ledobni, mint egy átlag, egészséges ember. Most normális szinten vannak a hormonjaim, de bármikor felborulhat ismét. És ahhor megint fogyok-hizok... A fogyás része nem i solyan szörnyű, bármit ehetek, és nem hizok, ahhoz viszont egy mély depresszió is párosult, úgyhogy köszönöm, inkább nem akarok ismét túlműködő lenni. Inkább megszenvedek minden egyes kilóért, de legalább normális vagyok, nem döntöm össze az egész életemet, nem égetem fel a hidakat magam mögött. Tudod, sose tudhatod, mikor lesz szükséged egy olyan hidra, amelyen egyszer már áthaladtál. Ha felégetsz mindent magad mögött, nem marad semmid. Na, én ezt csináltam. Nem voltam önmagam. És nincs magyarázat azokra a dolgokra, amiket 18 évesen csináltam. Nem tudom megmagyarázni, mit miért tettem. Összevesztem barátokkal, elhagytam azt, akit szeretek. Szerencsémre Ő kitartott, kivárta, hogy ismét önmagam legyek, de azóta is fáj neki, amit csináltam vele. Én meg nem győzöm ismételgetni neki, hogy sajnálom.


Huhh, nagyon elmentem már a témától, bocsi. :D


Lényeg a lényeg, egészséges vagyok, normális, most az, hogy nehezen mennek le a kilók, hát édes Istenem, nem lehet mindenben sikere az embernek... :D Folytatom a kajálást gy, ahogy mostanában csinálom, fogyogatok, aztán majd lesz, ami lesz. 172cm magas vagyok, és 69kg. Szeretném elérni nyárig a 62-t. De ha nem jön össze, akkor sem esek kétségbe. :) Nekem 7 kilóm van. Neked 3. :)

26. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 23. - Zsuzsa88)
2009. ápr. 9. 19:59
Szia, olvastad a Le tudlak fogyasztani című könyvet? Mert abban vannak még hasonló okosságok, mint amit írtál! Pontosan így van ahogy írod, én is úgy eszem ahogy Te.
25. lexi018 (válaszként erre: 24. - Zsuzsa88)
2009. ápr. 9. 18:57

szió!Köszi,hogy írtál.megfogadom ,amiket irtál.Hát igen,amiben nagyon kilóg az oldalsó rész,az egy elég kicsi gatyó,de annyira tetszett,enmm tudtam otthagyni.Állítólag arra amugy nagyon jó a hullahoppozás.

És ha mondjuk kettőig eszem normálisan,reggelit és ebédet,és utána csak gyümiket meg zöldségeket eszem,akkor az ugy jó?tehát az normális nem?

Meg akkor most kicsit felülésezem meg dolgozok a hasamra,hátamra,utána meg majd futok,ha megvolt a kőtörés.csak már lennék túl rajta,minden értelemben,fáj is,meg már szeertnék mozogni végre...Te mióta fogyizol?

2009. ápr. 9. 17:35
A kép alapján sztem semmi gond nincs az alakoddal. Csak vegyél egy számmal nagyobb nadrágot, mert ha egy nálad kisebb motyóba tuszkolja bele magát az ember, akkod még egy gebe nő is tűnhet kövérnek... :D
23. Zsuzsa88 (válaszként erre: 14. - Lexi018)
2009. ápr. 9. 17:32

Ha 2 után semmit nem eszel, akkor csak hizni fogsz. A szervezetednek szüksége van "üzemanyagra", csak nem mindegy, hogy mivel "tankolsz". Ha 2 után semmit nem eszel, akkor a szervezeted éhezik, és lelassul az anyagcseréd. Alig várja, mikor kap megint utántöltést, és mindent, amit csak lehetséges, el fog raktározni. Nem ajánlatos. Én most úgy fogyok (bár lassan, de nem is a gyors fogyás a célom), hogy 2-ig az ebédet is megejtem (persze a reggeli kötelező!!), és nem kell izgulnom, hogy jajj, megettem egy szelet kenyeret a husi mellé, vagy oooops, megettem egy tányér tésztát is a csirkepaprikás mellé... 2ig nyugodtan egyél, utána viszont gondolkodj el, miben van sok szénhidrát, és azt ne egyed 2 után. Délelőtt még csokit is ehetsz! :D És úúúúgy utálom a kedd estét, mikor a 2 kedvenc sorozatom összer reklámja elején és végén, meg amikor kezdődik egyik-másik és mikor vége van egyiknek is meg másiknak is, beadják a Bounty reklámot!! Olyankor mindig úgy ennék csokit. De nem szadab. Este nem. :((


Ebédkor annyit eszem, amennyi jól esik. Nem kell túlzásokba esni, ha telezabálod magad, végülis édes mindegy, hogy 2 előtt eszel, vagy után... Ami jól esik, megeszem. Utána, mikor megéhezem, vagy salátát készitek magamnak, vagy megeszem 1-2 gyümölcsöt (sajna, a banánban sok a CH, ezért ez délelőtti finomság). Sok vizet iszom, és teázom, mikor úgy érzem, éhes vagyok. Sokszor az ember összekeveri az éhség- és szomjúságérzetet, ezért, mikor szomjas, azt hiszi, hogy éhes, és eszik. Ez nem jó taktika. Ha úgy érzed, éhes vagy, igyál meg egy csésze finom teát (a cukrot is ajánlatos mellőzni d.u.). Ha 10-15 perc múlva is éhes vagy, na, akkor valóban éhes vagy. :) Próbálj mindig lassan enni, mert akkor kevesebbet eszel, mégis jóllaksz. Ezt alkalmazom vacsinál. Tökéletes csalás. :) Vacsira nyugodtan ehetsz husit, de lehetőleg ne tocsogjon zsirban, mert nem ér semmit a "diéta". Halat bármikor, amennyi csak jól esik, esetleg baromfihúst (csirkemell tökéletes választás vacsira), vagy akár tojást is ehetsz. Csak a koleszterin miatt a sárgáját ne edd meg... Ha keményen edzel (amit gondolom, nem szabad), akkor a fehérjét tartalmazó vacsitól enyhén izmosodhatsz. Ha mindenáron fogyni akarsz, vacsira is inkább salátát egyél. Főzeléket is lehet, ha már saláta nől ki a füledből... :)


De ha épp vesekőbontásra vársz, sztem ne most vágj bele az életmódváltásba...

2009. ápr. 9. 17:23
most nekem egy kis időre el kell mennem,de később jövök,igérem.Addig irhattok:)Majd megköszönöm :)))
2009. ápr. 9. 17:23

köszike Libelulla:)Aranyos vagy..ez kicsit imponált:)csak tudod,szar,mert felveszek egy farmert,és ott kilóg a zsirocska oldalt...olyan izéé:(Még nemrég Lilura tanácsolta,hogy fussak,márugy mennék,de nem lehet....

De köszi:)

2009. ápr. 9. 17:21
Mozgásként miért nem próbálod ki a pilatest? Az tutira nem zötyköl:)
2009. ápr. 9. 17:20
Így elnézve a képedet, rajtad max 2-3 kiló felesleg van. Szerintem nem kell semmi drasztikus dolgot csinálnod, egy picit odafigyelsz arra, hogy mit eszel, például elhagyod a nassolást, és nem eszed magad tele, akkor le fog menni hamar.
2009. ápr. 9. 17:18
?ennyire undi :D
2009. ápr. 9. 17:09
kép az adatlapon....Amugy adoki azt mondta,bármit,ami nem zötyköl:)
16. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 12. - Zsuzsa88)
2009. ápr. 9. 17:02
Írtam neki én is hasonlókat, bocsi hogy mikor írtam még nem írtad hogy nem futhatsz, erről nem én tehetek. Kérdezd meg az orvost először hogy egyáltalán milyen mozgást csinálhatsz. Azt már tudjuk, hogy mit nem.
2009. ápr. 9. 17:02
pill és teszek képet az adatlapomra.
14. lexi018 (válaszként erre: 12. - Zsuzsa88)
2009. ápr. 9. 17:01
köszönöm a tanácsodat.És a hátamra meg az oldakamra mik jók?nagyon szeretnék futni,de most sajna még nem lehet.És ha délig-max 2ig eszem bármit és utána semmit,az hatásos?
13. Zsuzsa88 (válaszként erre: 11. - Lexi018)
2009. ápr. 9. 17:00
Ha 170cm magas vagy, és 65kg, mit pánikolsz? Ez nagyon jó arány. Biztos vagyok benne, hogy még véletlenül sem vagy túlsúlyos kinézetre sem.
2009. ápr. 9. 16:59

Aerob jellegű mozgást kellene végezned. Futás, gyors sétálás, aerobic... Lényeg, hogy izzadj, mint egy ló, ha súlyokkal mozogsz, válassz kisebb súlyokat, mert máskülönben az eredmény tényleg az lesz, hogy izmos leszel.


Ami a kaját illeti, lényegében a szénhidrátot kell csükkentened. Délelőtt ehetsz nyugodtan, de délután már alaposan meg kell tervezned, mit veszel magadhoz, mert délután még azt dolgozod le, amit délelőtt megettél, ezért nem ajánlatos délután és este szénhidrátot fogyasztani, mert azt már nem tudod a nap végéig ledolgozni.


A hasprés jó, ha nem sima hasprést csinálsz csak. Próbált az oldalsó hasizmaidat is megdolgoztatni, illetve a hátizmaidat is. Hiábe lenne szép hasad. Ha a hátad esetleg párnás, nem szép az, ha a melltartód bevágja a bőrödet. A guggolás jó, akár súlyzókkal, akár anélkül, de figyelj a pulzusodra. Minél nagyobb a pulzusszámod, annál biztosabb lehetsz benne, hogy nem izmosodni fogsz, hanem fogyni. Sok sikert.

11. lexi018 (válaszként erre: 7. - 94c02c5bb5)
2009. ápr. 9. 16:58

Mint leirtam...egyenlőre nem futhatok.

Most vagyok 170cm magas és kb 65kg.A hasamon van husi,meg a csipőnél a "hurka " oldalt,és a combomból szeretnék leadni egy kicsit.Most akkor?

2009. ápr. 9. 16:58
Egyébként én a kalóriaszámolós diéta híve vagyok, de kinek mi jön be. Csináltam már a 90 napos fogyit is, hatásos volt, 10 kg-ot fogytam vele, de később visszahíztam, ami persze az én hibám volt, mert nem figyeltem oda utána.
9. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 8. - Lexi018)
2009. ápr. 9. 16:57
Milyen mozgástól nem indul el? Így nehéz, talán halaszd el a kőtörésig?
8. lexi018 (válaszként erre: 4. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 9. 16:56
és akkor mit javsaoltok?hm?futni nem futhatok egyenlőre,mert vesekövem van,és kőtörésre várok,és addig nem futhatok,nehogy elinduljon a kő,mert tutira megakad.Akkor mit?mitől fogyhatnék?hogy lemenjen a hasam és combimból is?vagy vmi jó diéta?
7. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2009. ápr. 9. 16:56

Őszinte leszek, ettől nem fogsz fogyni, mégcsak meg sem látszik rajtad, ha felette háj van. Ja és nem a háj alakul át izommá, hanem a zsírt fentről elégetjük, utána kitűnhet az izom. Kezdj el rendszeresen zsírégető mozgást, aerob mozgásokat, pl. futás, kocogás, gyaloglás.

Mekkora a háj rajtad? Milyen magas és hány kg vagy most?

6. libelulla (válaszként erre: 5. - Lexi018)
2009. ápr. 9. 16:56
Hát az már csak rajtad múlik, hogy melyiket választod. Mindegyik hatásos, ha betartod, ez attól is függ, hogy mennyit akarsz fogyni, és mennyi idő alatt...
5. lexi018 (válaszként erre: 3. - Libelulla)
2009. ápr. 9. 16:53
és milyen diáta?
2009. ápr. 9. 16:53

Igen, a mensi alatt vissztartjuk a vizet, így úgy tűnik mintha nem fogynánk.

Ezektől a gyakorlatoktól izmos leszel éás ezért lehet, hogy súlyosabb is. Hiszen a háj átalakul izommá. Szerintem ez a gyakorlat sor kb. 1 hónap után már látszik, de minden este és reggel nem javasolnám, bár nem vagyok edző. Szerintem heti 3 alakalom elég.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook