Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! 19 hónapos lányom pár hete sírásban tör ki, ha hajat mosunk. Mit tegyek? fórum

Segítsetek! 19 hónapos lányom pár hete sírásban tör ki, ha hajat mosunk. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 27. 22:09

Megnyugodtam, hogy nem csak nálunk cécó a hajmosás...és még a hajszárításról nem is írtam.:(

Én is minél gyorsabban igyekszem letudni a dolgot, bár nem maga a hajmosás a gond, hanem az öblítés.:( Olvastam, hogy lehet kapni hajmosáshoz egy védőpántot, így még a víz sem megy a kicsi szemébe.

2009. jún. 27. 16:46
ajacska egyetértek. elö a sampont gyorsan megvizezni megmosni leöbliteni .szemet törölni és játszás. Rájöttem igy a legkönyebb.
9. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 7. - 73000ceac6)
2009. jún. 27. 16:31
Hú, ez jó nagy procedúra. Tovább tart, mint maga a hajmosás. És így is-úgy is ordíthat.
2009. jún. 27. 16:30
Luca is sír egy pár hete hajmosáskor. Nem is sír, visít. Neki a hátradőléssel nincs baja, csak a hajmosással. Úgy vettem észre, nem szereti, ha belemegy a víz a fülébe. De nem fáj neki. A szemébe sosem csorog, nagyon vigyázok. Én is, mint vanianyu, gyorsan, alaposan megmosom, és kész. Szerintem kinövi.
2009. jún. 27. 16:28
készíts oda törölközőt, egy kiöntőt langyos vízzel. ha öblíted a haját először egyik oldalt fog be a fülét és öntsd a vízet, majd a másik oldalt fogod be és öblítessz. ha mindig hátrafele öntsd a vizet. mikor elől akarod leöblíteni neki tarts a homlokához a kezed és így nem megy bele a szemébe.
2009. jún. 27. 16:26
én is utáltam a hajmosásokat, mert mindig víz ment a fülembe és az nagyon rossz érzés volt. a samponnal sem álltam jó kapcsolatban mert mindig féltem h a szemembe megy. csak ez a 2 ok lehet ami miatt esetleg sírhat.
2009. jún. 27. 16:17
Esetleg megpróbálhatod, hogy a kezébe adsz egy törülközőt és mondod neki, hogy szorítsa az arca elé. Bár ez feltételezi azt, hogy megérti és meg is csinálja, amit kérsz tőle... (mi még sajna nem tartunk ott...)
2009. jún. 27. 16:15

Kicsit irigyellek, hogy neked csak ost kezdte... Én nem tudok mit kezdeni vele, mindenképp bőg! Kb. 1éves kora óta. Nem is tudom belefektetni a vízbe, mert kitámasztja a kezét. Én hátrahajtom a fejét, megtámasztom az álla alatt, majd kézzel, vagy egy játékkanállal leöblítem a haját...

Figyelj, hogy ne folyjon a szemébe és a fülébe a víz, és reménykedj, hogy elfelejti. Lehet venni műanyag izét, amit a fejére lehet rakni, és eltereli a vizet a szmétől és a fülétől, de Kiarám attól is ordított...

2009. jún. 27. 16:12
Én lányom elmult 2,5 éves de még mindig utál hajat mosni,bár ha mondom hátrahajtja a fejét ugy jo de nem mindig engedi könnyen. Én határozottan gyorsan megmosom és kész,roszabb ha huzod az idöt. gyorsan kell és kész.
2009. jún. 27. 16:10

Lehet hogy belemegy a fülébe a viz és fáj neki!Nem huzza el a fejét ha a füle felé nyúlsz?


Vagy az is lehet hogy fél a viztől?Az én fiamnak egyszer az arcába ment a viz és hónapokig nem mert hanyatt dőlni a kádban.Ülve kellett mosnom a haját!

2009. jún. 27. 16:06
Segítsetek! 19 hónapos lányom pár hete sírásban tör ki, ha hajat mosunk. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook