Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségre van szükségem! fórum

Segítségre van szükségem! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
44. Miss Prince (válaszként erre: 42. - RockyRoad)
2012. márc. 16. 12:02
jó persze biztos úgy van, csak a gyerekeket tudom nagyon sajnálni
2012. márc. 16. 11:49

Nem értem miért sértődsz meg azon, hogy csak a bankkal való egyezkedésre van ötletem.

Hidd el sokkal rosszabb helyzetben voltam nálad és úgy, hogy gyerekem is volt. Nem volt leányálom azért áron alul eladni a lakás, hogy ne árverezzék el, utána pedig albérletben kínlódni, aztán végszóra egy jó kis műtét. És nem kéregettem.

42. RockyRoad (válaszként erre: 40. - Miss Prince)
2012. márc. 16. 11:48

Legtobb ember -szerintem- nem ugy szuli a gyerekeket hogy nincs mit enni, hanem ugy jarnak mint ti is. Lett 1-2-3 x gyerek, aztan elvesztettek a munkajukat. Ti is felvettetek a kolcsont, raadasul remelve a legjobbakat nem is Ft alaput, aztan a forint nagyon megromlott, a munkatokat meg elveszitettetek.

Senki nem szul gyereket ehezni. Vagyis gondolom, remelem :/

41. Miss Prince (válaszként erre: 39. - 91d4989ab9)
2012. márc. 16. 11:34
Igen csak ott sincs kolbászból a kerítés, nagyon ismerősöm kint van, soxor arra nincs pénze hogy hazarepüljön karácsonykor, nagy szerencse kell oda is, aki nem ott dolgozik vagy nincs tapasztalat nem olyan jó azért még párom kint dolgozott bécsbe, jobb volt, de azért ők is midnig húzták a fogukat amikor fieztés volt vagy tankolni stb, voltak gondok ott is, de legalább azért valamit fizettek! és kiinduláshoz is azért kell pénzt, 0 ft-ból nem lehet elmenni, az se egyszerű dolog
40. Miss Prince (válaszként erre: 37. - RockyRoad)
2012. márc. 16. 11:33
Igen, sajnos ahogy elnézegettem olyan helyeket ahol kéregetnek, azoknak segítenek akik hazudnak, úgy gondolom az egyenes út a járható! De már kezdem bánni, hogy nem rágtam át ez egészet jobban és nem tlaáltam ki hogy van 8 gyekrem egyik betegebb mint a másik stb, de annál jobban félek én a sorstól hogy egyszer úgy fordul hogy úgy is alakul.... Azért nem vagyok érdekes, mert nicns éhező gyermekem, annak gratulálni tudok aki csak szüli a gyereket és enni nincs mit, ez miatt nem szülök gyereket, és ha így haladunk hamarosan kifutok az időből is... ettől függetlenül köszönöm a jó kívánságaidat, de csak nagyját mondtam el, rengeteg gond van még, de van olyan amit az ember nem reklámoz
39. 91d4989ab9 (válaszként erre: 38. - Miss Prince)
2012. márc. 16. 11:31
mondjuk a kimenni külföldre dolgozni mindkettőtőknek az se rossz ötlet, lehet hogy pár kintöltött évet még megérne ez a dolog
38. Miss Prince (válaszként erre: 36. - 91d4989ab9)
2012. márc. 16. 11:29
Igen Zsuzsa igazad van, és következő műsorba mondják is hogy mennyien segítettek, nagoyn sok a jó indulatú ember! Ide is azért fodrultam háhta valaki ad oylan ötletet tippet amire nem gondoltam, nem ilyen hogy menjek be a bnakba meg adjam el! Nagyon sok midnenen keresztül mentem már, rengeteget buktam már, és ezt nem szeretném, szeretnék elmenni most a végsőkig mielőtt a bank visz mindent!
37. RockyRoad (válaszként erre: 29. - Miss Prince)
2012. márc. 16. 11:26

Nem tamadni akartam.

Csak ugye fiatalok vagytok, nem irod, hogy mondjuk sulyos betegek lennetek, nincs tobb ehezo kisgyereketek igy egy TV musor szamara, ahol a dramara mennek nem lennetek erdekesek.

Megertem, h ketsegbe vagy esve, en is igy ereznek. Ha meg elfogadsz javaslatokat, ne varjatok meg mig kilatastalanna fordul a helyzet (ha meg nem az), kezdjetek el mar most kulfoldon munkat nezni, foleg ha van nyelvtudas. Tenyleg a legjobbakat kivanom.

36. 91d4989ab9 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2012. márc. 16. 11:24
hát pedig mostanában másról sem szólnak az rtlen a músorok minthogy önhibájukon kivül bajbakerült családokat mutogatnak majd pár hét mulva meg azt hogy mennyien segitettek nekik ezzel azzal. szóval én megprobálnám mert lehet hogy segit ha meg nem, akkor se vesztettem semmit
35. Miss Prince (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2012. márc. 16. 11:24
De legalább ft hiteled van , egyszer biztosan vége lesz, mindegy próbáltam tanácsot kérni, de látom itt is cska azt kapom hogy menjek be a bankba, remélemtem valaki rám talál aki volt ilyen helyzetbe és hogy oldotta meg, kutakodok és gondolkodom tovább köszönöm azért
34. Miss Prince (válaszként erre: 31. - Globus)
2012. márc. 16. 11:22
35 évre vettük fel! Nincs hosszabbítás
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Globus)
2012. márc. 16. 11:14

Én is így gondolom.

Csak ezek a megoldások jutnak eszembe.

32. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Miss Prince)
2012. márc. 16. 11:13

Igen, de fizeted. És ez a különbség közted és azok között, akiknek segítenek, valamint azok általában több gyerekes családok vagy árván maradt gyerekek, vagy idősek. Ti fiatalok vagytok, tudjátok fizetni, gondolom enni is tudtok, dolgozni mindenképp, így senkit nem hatna meg a sorsotok.

Sokan ugyan így vannak mint ti.

Pl. mi is azzal a különbséggel, hogy forint hitelem van és még esély sincs a segítségre.

Nekem sem segít senki, mert jól keresek, de arra senki nem gondol, hogy annyit nem keresek, hogy 3 ember fizetését pótoljam. És még a lakásunk is nagy 65 nm. Ez a méret nem 3 emberre való szerintük. Ahogy a ti esetekben sem a családi ház. Egy családi ház nem 2 emberes. Gondolom az alapterülete sem kicsi.

31. globus (válaszként erre: 23. - Miss Prince)
2012. márc. 16. 11:11

Sajnos ez a kutyát sem érdekli :(

Azt teheted, hogy megpróbálsz alkudozni a bankkal, átütemezést kérni, vagy valamilyen módon megszabadulni az ingatlantól. Biztosan ráfizetéses lesz... arra számíthatsz, hogy havi díjcsökkentés mellett a futamidő hosszabbodni fog.

30. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - RockyRoad)
2012. márc. 16. 11:08

Szerintem sem érdekelné őket.

Igen, sokkal rosszabb helyzetben is vannak emberek.

Van, akiket kilakoltatnak, van akiknek enni sincs mit, van akiknek az egész együtt. Van aki már kint él az utcán.

Rossz helyzet, de pont ilyen helyzetben vannak sokan.

Van ismerősöm, aki évek óta tologatja a rezsi számláit, mert nem keres annyit, hogy fizesse, pedig neki nincs hitele, mert a lakás önkormányzati, de annyira kevés a fizetése, hogy nem elég a fűtésre sem, így szépen felhalmozott egy csomó adósságot, és most kilakoltatás alatt van. Már megkapta a kilakoltatási végzést, de nem kellett kiköltöznie, mert tekintettel a 2 gyerekére és a kis fizetésére, kap egy olcsóbb lakást, reméljük. Mondjuk papírt erről nem kapott, de bízunk benne, hogy igaz.

29. Miss Prince (válaszként erre: 28. - RockyRoad)
2012. márc. 16. 11:07
Godnolom nem magát a fókuszt érdekelné, hanem magát az embereket, akik tudnának segíteni, úgy ahogy ez lenni szokott pl házon kívülbe mikor mutatnak olyan eseteket! És elnézést de attól hogy nem egy lepukkant kéróba lakom attól még rossz a helyzetem! mivel ha nem fizetetm akkor még olyanom se lesz ...
2012. márc. 16. 10:47
En nem akarok negativkodni de mibol gondoljatok, hogy mondjuk a fokuszt erdekelne ez? Persze meg lehet probalni, de nem hiszem, hogy mutatnak majd barmi erdeklodest. Sajnos nagyon nem egyedi ez az eset, es mondom, ennel sokkal rosszabb helyzetben elnek emberek, nagy csaladok.
27. Miss Prince (válaszként erre: 26. - 91d4989ab9)
2012. márc. 16. 10:19
Gondoltam erre is, szoktam nézni a házon kívült is , ha tudok segítek én is, de azért az a helyzet hogy van különbség! Tehát azért ide bejön egy tv forgatni az emberek nem azt látnák hogy nekem mennyit kéne perkálni meg milyen rossz helyzetbe lettünk, hanem hogy szép házba lakunk amit a párommal csinltunk meg ilyen szépre, mikor még jó volt minden, de amúgy eszembe jutott és godnoltam rá hogy csak egy emailt írok, hogy mit gondolnak mondjuk egy fókusz stb
2012. márc. 16. 10:12
és ha valamelyik tévének írnátok?
25. Miss Prince (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2012. márc. 16. 09:35
hát igen.. ha nem lenne könnyebb lenne a döntés, még akkor külföldbe se kéne gondolkodni... elég lenen másik város ahol kicsit jobb a megélhetés
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2012. márc. 16. 09:24

De itt biztos nincs kezes.

Mert ebben a történetben az a legrosszabb, hogy nem csak magukat teszik BÁR listára, hanem a kezeseket is.:(

23. Miss Prince (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2012. márc. 16. 09:23
Nem csodálom, annak idején azért vettünk házat mert kb annyiba kerül, csak ugye nem mindegy hogy sjátomat fizetem vagy egy olyat ahonnan bármikor kitehetnek, na tessék, soha nem lesz az enyém és dupla annyi mint egy albérlet!
22. RockyRoad (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2012. márc. 16. 09:22
az olcsobb?
21. Miss Prince (válaszként erre: 18. - RockyRoad)
2012. márc. 16. 09:20
Igen, persze értem mit mondasz! CSak az a baj, hogy anynit kéne gyűjtsek, hogy mikor lejár a futamiőd, akkor x napon belül ki tudjak a banknak fizetni x milliót! Ha nem akkor buktam az egészet és öreg koromba mehetek az utcára! Mindegy majd csak lesz valahogy, és elnézést hogy ilyen sokat írok, de folyamatosna kattog az agyam kb már beleőrülök ebbe a helyzetbe! És mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat
20. andi6020 (válaszként erre: 17. - Miss Prince)
2012. márc. 16. 09:18
Nekem több ismerősön van, akik inkább veszni hagyják a házukat, és a törlesztő helyett az albérletet fizetik. :(
19. Miss Prince (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2012. márc. 16. 09:17

Igen persze.. Ezek a mentőcsomagok ilyen nesze semmi fogd meg jól, forintosítani csak úgy lehet ha már legalább 90 napja nem fizetem, de a bank még nem mondta fel a hitelet + legyen egy kiskorú gyermekem pff , berögzíteni a hitelt, hát nem tudom, majd 5 év múlva kezdjem el törleszteni az akkori árfolyamon plusz amit cisnáltak nekem hitelt? Nagy átverés, meg csak időhúzás... Bank levélre nem válaszolt eddig, mert tavaly óta peren gondolkdunk és 3 levelet feladtunk mert kell ahhoz , hogy elinduljon a per, hogy mit válaszolnak, tértivevények visszajöttek 3 nap múlva válasz még sehol, egyik levélbe kértük hgoy állítsák vissza az eredeti dolgot stb, már felszólítás is ment nekik, nem válaszolnak, tanácsot kaptam, hogy jelentsen fel a pszáfnál őket, hiszen 30 napon belül válaszolniuk kell, ezt írja elő a törvény, nem igazán hiszek én ebbe a tortúrába, pénz, mert egy ilyen per nagyon költséges és rengeteg idő, most volt egy per , ha jól tudom 6 éve húzódott lb-n volt már, mindenki arra várt, hogy ott mit ítélnek meg, majd ők szépen visszadobták nyomozati szakaszba tehát kezdődik minden előlről, ott láttam be hogy valóban soha egy bíróság nem fogja azt mondani, hogy igen kérem semmisek ezek a szerződések ezek ft hitelek voltak és vissza kell állítani az eredeti állapotába! Bank anynit mond mint már írtam, mert eddig cska személyesen vagy telefonon beszéltünk velük, hogy idézem: "SEmmi gond, 15-ik napon jön a felszólító, 30-ik napon a végrehajtó..." Igen egyébként pont ezen gondolkodtam én is, hogy minden devizahiteles összefonga, mert tudom nem egyedi a problémám és gyűjtést csinálnák, midnenki hitelét szépen sorba kifizetnénk, ahogy írod! Igen tudom, milyen nehéz, itt a környéken is folyamatos leépítések vannak, nem hogy állás lehetőség! Gratula orbánnak! Sajnálom hogy elveszítetted a házad, de legalább 0-n kiszálltál belőle, ami most nagyon nehéz. Igen mindennek van ára, az biztos!

Akkor lehetne a kezest kivenni a hitelből ha kiváltom stb, tehát egy új szerződés készül, addig nem hiszen, azért kezesek ha baj van őket piszkálja a bank, megkérdeztem már ezt is hogyan kivitelezhető... Jelen pillanatba a sógoromnak, (párom bátyja) nincs bejelentett munkahelye, illetve barátnőmnek se, tehát effetkíve jelenleg nem tudna mit csinálni a bank, na de gondolom öregkorukig csak nem lesznek hivatalosan "munkanélküliek"

18. RockyRoad (válaszként erre: 14. - Miss Prince)
2012. márc. 16. 09:10

Ertem, es igazad van.

Sokan viszont kimennek kulfodre, es nem erzik jol magukat evek mulva sem, hazavagynak es elobb-utobb (ami akar 10-20 ev is lehet) hazaternek. Ha esetleg ti is igy jarnatok, akkor legalabb lenne a haz amit a leirtak alapjan nagyon szeretsz. Szerintem erdemes lenne a hazat megtartani legalabb egy idore, amig biztos vagy benne, hogy tobbe nem mesz vissza Mo-ra. Mert ha visszamesz ugyis veszel vagy epitesz megint hazat. Nemtudom, mennyire ertheto amit akarok mondani :SS Az a lenyeg, hogy hazra ugyis gyujtesz majd. Ujra vagy a mar meglevore - ez a kerdes.

17. Miss Prince (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2012. márc. 16. 09:09
Valóban? Hát sajnos ez ma Magyarország, vagy nagyon gazdag valaki, vagy éppen meg él ... Hát ahogy írod, pénzre van szükségem, tanácsok , tippek, hátha valaki hasonló helyzetbe volt és megoldódott neki törvényes kereteken belül, olyan sokan vannak internet előtt soha nem tudni, milyen ötletet kap az ember
16. andi6020 (válaszként erre: 14. - Miss Prince)
2012. márc. 16. 09:07

Szerintem tedd ezt.

Komolyan.

15. Miss Prince (válaszként erre: 10. - RockyRoad)
2012. márc. 16. 09:07
Amúgy nem tudom, igazából csak úgy jött ez az ötlet, hogy van a facebookon egy csoport ahol segítséget kérnek az emberek pl nincs tüzelője, gyereknek gyógyszerre pénze, volt egy történet ami nagyon szívhez szóló volt elutaltam a nőnek 4 ezer ft-ot akkor még meg votl a vállalkozói számlán, gondoltam ezt a pénzt én is úgy kaptam a munkanélkülitől hát miért ne segítsek.. majd ahogy jöttek a hozzászólások, többen kérték a bankszámlát, persze mondanom se kell voltak rosszindulatúak is, ekkor kezdtem ezen gondolkodni , hogy kivitelezhető ez az egész , csak egy próba sose tudni :S
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook