Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bulimiás vagyok, segítségre lenne szükségem. Tudna valaki valamilyen helyet/orvost ajánlani, ami tényleg segít? fórum

Bulimiás vagyok, segítségre lenne szükségem. Tudna valaki valamilyen helyet/orvost ajánlani, ami tényleg segít? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 3. 16:09

Sziasztok


Segítsetek,bekebelez a bulimia :((((((

2010. jún. 1. 13:32

Üdv, Hoxa portálja Olvasói!


Lehetséges, hogy posztunkat már olvastátok korábban, de bemutatkozunk újra.


A Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet és Járóbeteg Osztály kutatókból és pszichológusokból álló csapata vagyunk, Professzor Dr. Túry Ferenc koordinálásával. Munkánk része egy kiterjedt EU kutatási projektnek, melynek célja az evészavarral küzdők segítése egész Európában.


Az EDINA program (www.e-mental-health.eu/edina) egy interneten működő támogató program olyan nők számára, akik az elmúlt év során már vettek részt kezelésben evészavaruk miatt, és akik részére ez folyamatos ingyenes online támogatást nyújt.


Ez a következő elemeket tartalmazza: online információs anyagok az evészavarokkal kapcsolatban, személyi és csoportos chat ülések egy tapasztalt terapeuta felügyelete alatt, fórum, valamint heti ellenőrző és visszajelző elemek. A program teljesen anonim, a résztvevők személye nem ismert egymás előtt, személyes találkozások nincsenek.


A tavalyi év óta már több nő regisztrált a programba, hetente találkoznak a csoportos chat üléseken, hogy kérdéseket tegyenek fel és egymásnak, és támogatást nyújthassanak.


Csak a tanulmány regisztrált felhasználóinak van hozzáférése a fent említett modulok mindegyikéhez. Így ha az elmúlt év során részesültetek evészavar miatt kezelésben, és szívesen részt vennétek a programban, küldjetek egy e-mailt nekünk: edina@net.sote.hu.

Amint megkapjuk e-mailjeiteket, megosztjuk veletek a programban való részvétel feltételeit.


Ha még sosem részesültetek kezelésben, vagy úgy gondoljátok, hogy talán jelenleg is segítségre lenne szükségetek, Prof. Dr. Túry Ferenc és kollégái ingyenes csoportterápiát tudnak biztosítani Budapesten. Miután részt vettetek a kezelésben, regisztrálhattok az EDINA programba.

Akkor is várjuk jelentkezéseteket, ha már meggyógyultatok, és úgy gondoljátok, tapasztalataitokat másokkal megosztva tudnátok nekik segíteni,

Nyugodtan küldjetek nekünk e-mailt, amennyiben érdekel benneteket a program, vagy bármilyen kérdésetek van ezzel kapcsolatban: edina@net.sote.hu.


Várjuk visszajelzéseteket!


Üdvözlettel: az EDINA Csapat

2009. szept. 28. 00:45
Irok neked privit.
26. 7939578846 (válaszként erre: 22. - Fedóra)
2009. máj. 20. 13:05

:))) ennek viszont örülök!!!becsüld meg őket,tényleg,mert ezekre az emberekre bármikor máskor is számíthatsz!!! :)))


azt azonban tényleg tuodm én is ajánlani,h egyél sok!!! gyümölcsöt,ami szintén édes és finom!!!pl. alma,ami teljesen "ártatlan" :))) kóstold meg (bár biztos kóstoltad már ;))) a mucsu illetve a golden fajtákat,szerintem azok a legfinomabbak!!!:)))

25. Fedóra (válaszként erre: 24. - Whitehill)
2009. máj. 20. 13:02
Nagyon köszönöm a tippeket, sportolni el is kezdtem, kb. 2 hónapja heti 3-4 szer aerobikozom, hát a lelkemnek jót tesz ha az alakomon nem is látszik. Az a baj, hogy nagyon nagyon félek a hízástól. Lehet, hogy kipróbálok valami újat az agykontrollal régebben már kísérleteztem, bár egész más témában, akkor nem vált be, de ki tudja.:)
2009. máj. 19. 17:27

Hát talán azt próbáld meg meg, hogy ne törődja azzl mennyit eszel. Ha éhes vagy eleinte, akkor egyél. Fegunak igaza van. A szervezeted így próbálja bepótolni az elvesztetteket. Szerintem is soványka vagy, de ha most jól megtömöd a púpod pl zöldséggel, gyümölcsel, meg némi szénhidráttal, fehérjével (utóbbi kettővel ne ész nélkül), no meg vitaminokkal, akkor helyre áll a rend és elkezdhetnél mozogni.

A testedzés hasznosabb, ha már minden áron fenn akarod tartani a súlyodat.

Vagy ott vannak a természetes dolgok, ha már a doki nem segített, pl agykontroll, kineziológus, homeopátia. 100 számra van itt ezekből a fórumon, meg szerte a neten.

Sok sikert és jobbulást!

23. lully (válaszként erre: 22. - Fedóra)
2009. máj. 19. 16:13
Én még mindig itt vagyok!!!
22. Fedóra (válaszként erre: 21. - 7939578846)
2009. máj. 19. 13:39
igen, sajnos ez a helyzet... De sokan vannak akik tényleg mellettem állnak így is, és bár érteni nem értik ezt az egészet, de kitartanak mellettem, nem is tudom mi lenne velem nélkülük:)!
2009. máj. 19. 12:12

sajnállak!!!sajnos tudod,h mit kellene csinálnod/mi lenne a "helyes",de egyszerűen képtelen vagy megtenni,ördögi kör,mintha nem tudnál kiszállni belőle...szörnyű!!!:(((

s,ezt olyan embernek hiába próbálod elmondani,aki nem tapasztalta,nem fog megérteni,sőt,van olyan ember,aki nem fog normálisnak tart emiatt,s ez az állapot a számára felfoghatatlan,s nem érti,h "Te",h nem tudsz máshogy hozzáállni ehhez a dologhoz!!!

s,folyton csak azt vágják a fejedhez,h "nem értik,miért nem tudsz változni...stb" holott ez az állapot neked a legrosszabb,Te szeretnél rajta a legjobban változtatni,de NEM megy!!!szörnyű...


sajnos segíteni nem tudok!!! :(((

20. lully
2009. máj. 17. 18:00
Írtam neked privátba!
19. Karibu
2009. máj. 17. 17:12
Írtam neked privit.
18. Fedóra (válaszként erre: 17. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 16. 10:59
Köszönök minden tanácsot, anyukám tudja de azt hiszem belefáradt ebbe az egész evés dologba (14 éves koromban kezdődött anorexiával) a tanácsok tetszenek csak sajnos már próbáltam őket. Ez teljesen olyan mint valami erős függőség, ha eszem pár falatot elvesztem a fejem és már kész is a falásroham, úgy érzem hogy csapdába kerültem...
2009. máj. 15. 20:04
igen ettől tartok én is. Azért gondolok az anyuka beavatására.
2009. máj. 15. 19:06
De mi anyukák korosztály vagyunk,ő meg gyerek korosztály.De a lényeget leírtad,mit kéne tenni,a baj az hogy ezt nem tudja megtenni..sajnos..
2009. máj. 15. 18:47

Nagyon sovány vagy!

Ha már eldöntötted, hogy ezt nem akarod, akkor már csak 1 lépés, hogy tegyél is érte!

A hánytatás nagyon kellemetlen és egészségtelen is! Biztos utána olvastál már, hogy a gyomorsav szétmar mindent. Nagyon vigyázni kell vele.

Ki kell találnod egy jó stratégiát arra, hogy tudnál ebből kikeveredni!

Az én javaslataim: Anyukáddal beszéld meg! Tud róla egyébként?

Ha beavatod biztos fog neked segíteni!

Én a helyébe nagyon rövid pórázra engednélek, hogy szinte mindig tudjalak figyelni.

Falási kényszereid nem azért vannak mert kiéhezteted magad? Esetleg próbálja meg naponta legalább 5-ször néhány falatot enni, gondolom, hogy csak 1-2 falatot eszel, akkor nem érzed úgy, hogy túletted magad, és akkor talán elmarad a hánytatás is. Ez utóbbi helyett találj ki magadnak valami olyan pótcselekvést akár, hogy elvonja ennek "szükségességéről" figyelmedet! Menj el sétálni esetleg.

El tudod mondani miért alakult ki nálad ez az állapot?

Lehet, hogy elég lenne kibeszélni magad, esetleg tedd meg itt.

Remélem nem tanácsoltam hülyeségeket.

Én azt mondom, hogy ehhez a magassághoz kb. 55 kg-nak kellene lenned. Biztos csinos és szép vagy így is, de ezt tudnád fokozni egy normál súllyal és pozitív felfogással.

Vigyázz magadra!

2009. máj. 15. 16:33
Tanulsz még?
13. Fedóra (válaszként erre: 12. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 15. 15:12
160 cm és 47 kg, a bulimiások ált. normál testalkatúak vagy túlsúlyosak.
2009. máj. 15. 15:10
Hány kiló vagy? Az anorexiát tudom, hogy kóros soványsággal jár a bulimia is?
11. Fedóra (válaszként erre: 10. - 764e80f0a0)
2009. máj. 15. 15:07
Igen, szeretnék fogyni. Van testképzavarom is, de folytonos falásrohamok nehezítik az életemet leginkább. Elveszik tőlem az időt, lassan nem marad semmi az életemben csak ez...
2009. máj. 15. 15:05
Kövérnek érzed magad?
9. Fedóra (válaszként erre: 5. - Cb82b220ce)
2009. máj. 15. 15:02
Hát, nem tudom hogy fura vagyok-e, de azt sem tudom hogy jön ez ide?:)
8. Fedóra (válaszként erre: 4. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 15. 14:59
Van pszichiáterem, de nem segít. 1,5 éve vagyok az, napi 4-5ször hánytatom magam. Előtte anorexiás voltam.
7. kriszval (válaszként erre: 5. - Cb82b220ce)
2009. máj. 15. 14:47
3 helyre irt jelentéktelen dolgot...mitöl fura:)))?????
2009. máj. 15. 14:34
A bulémia egyfajta a pszihéből kiinduló betegség. Ezek segélykiáltások. A lélek jelez, hogy egyedül vagyok, segítsetek, hallgassatok meg, figyeljetek rám. Nyerd vissza az önbizalmadat, önértékelésedet. Te ugyanolyan fontos, értékes ember vagy a világ számára, mint bárki más
2009. máj. 15. 14:16
A többi hozzászólásodból kiindulva amit különböző főrumokra írtál elég furi vagy...
2009. máj. 15. 14:03
Honnan tudod, hogy az vagy?
2009. máj. 15. 14:01
Minden iskolában van kirendelt pszichológus.Ha megkeresed elirányít a lakóhelyedhez legközelebbi szakemberhez.
2009. máj. 15. 13:53

Szia!

Küldtem privit!

2009. máj. 15. 13:50
Bulimiás vagyok, segítségre lenne szükségem. Tudna valaki valamilyen helyet/orvost ajánlani, ami tényleg segít?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook