Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyakorlott LH tesztelők! Egy kis segítségre lenne szükségem. fórum

Gyakorlott LH tesztelők! Egy kis segítségre lenne szükségem. (beszélgetős fórum)


1 2
35. Klaudia20 (válaszként erre: 33. - Georgettee)
2017. nov. 5. 13:36

Szerintem is hőmérőzz. Én nagyon idegenkedtem tőle, de nem bántam meg, sőőőt. Megnyugtat.

Merem ajánlani.

LH tesztből pedig a fastest en van a zöld teszt csík, az a legjobb.

34. zsanci79 (válaszként erre: 33. - Georgettee)
2017. okt. 19. 11:13

Merd a hod!

Mert abbol.kiderul h volt e pe.

Az is lehet h nem reped meg. Ezert faj. Ezert nega a teszt.

Szoval ennek van valami oka, es homerozessel kiderul h tenyleg volt e pe.

2017. okt. 19. 08:27

Igen, túlvagyok rajta. Bár azóta sok minden történt. Prolaktinom magas, progeszteronom alacsony (bár az a 21. napon volt ugye), illetve PM alulműködésem van. Azóta arra kapok gyógyszert. Folyamatban van még az IR vizsgálat, mert nőgyógyász csak 2 pontos terhelést kért, endokrin doki szerint pedig 3 pontos kéne, de az eddigiek alapján gyanús, hogy IR is közrejátszik.


Nem tudom, én igazából a teszttel már lassan úgy vagyok, hogy nyűgös dolog, főleg így, hogy nem mutat semmit. Tényleg úgy vagyok vele, hogy én rontom el, bár nem tudom hogy lehet. A peteérésemet 1,5 éve megérzem (mióta nem szedek fogigátlót), mert nagyon rosszul vagyok. Csak pont tegnap gondolkoztam el azon, hogy lehet ez sem jó. Nem tudom ki mennyire szenved peteérésnél, de én a fájdalmak miatt nagyon lábra állni sem tudok. Már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy valami más áll a háttérben.


Elvileg 1,5 hónap múlva kell visszamennem orvoshoz, csak most tanácstalan vagyok, lehet, hogy hamarabb meg kéne kérdeznem a nőgyógyászomat a dolgokról, csak legutóbb is elküldött azzal, hogy túlaggódom a dolgokat, és lehet, hogy emiatt vannak a bajok (holott egyébként nem :) ) .

32. zsanci79 (válaszként erre: 31. - Georgettee)
2017. okt. 19. 08:04

A 10.napi pe nem fura, nekem most nagy valoszinuseggel a 6.napon volt, 28 napos ciklussal.

Bar nekem mult honapban stimu volt, lehet ez is kozrejatszik.

Az viszont inkabb fura, hogy full negativ a teszt. Testi tunetekre ez esetben nem adnek, azert valamit kell mutatnia a tesztnek is, hacsak nem mind rossz.

Ez esetben csak ugy tudnad meg hogy volt e pe, ha mered a hodet, vagy uh kovetes van.

Merd a hodet kovetkezo ciklusban.

Hormon vv volt mar? Nem artana egy 3.napi vv. Illetve uh kovetessel is minden kiderulne.

2017. okt. 18. 18:53

Én a tesztelést most már feladtam. :) vettem másfajtát, de semmit sem mutat. Biztos én vagyok a béna, vagy valami nem működik, de teljesen össze van kavarodva nálam minden.

3 hete szedek letroxot pajzsmirigyre. Most a ciklusom 10. napján borzasztóan görcsöltem, hányingerem volt, alig tudtam felkelni az ágyból. (Nálam ez a peteérés tipikus jele.) Aznap is, illetve az azóta eltelt 3 napon keresztül minden nap csináltam LH tesztet, de egy hangyányit sem látszik rajta a második csík.

Úgyhogy én ezt már nem értem. A testem egyértelműen jelzi, hogy peteérésem van, a teszt pedig egyáltalán nem, de még a kezdetét sem. A 13. napon tartok, de még mindig csak kontroll csík van, azóta meg a görcsölés is elmúlt, úgyhogy túlvagyok a peteérésen.

Mondjuk az, hogy a 10. napon volt a peteérésem valószínűleg, elég fura, mivel ilyen soha nem volt. Általában 32+ naposak a ciklusaim, de gondolom a Letrox miatt most kicsit át fog rendeződni. Legalábbis nem vártam ilyen korán, éppenhogy a menstruáció utánra. :)

2017. okt. 14. 20:18
Köszi, már millió helyen néztem, van aki a pozira irja az ovut van aki az első negativra. Reménykedem :)
29. nutellalány (válaszként erre: 28. - Pszfk93)
2017. okt. 14. 09:52

Elvileg az első nega nap az ovu napja, ettől függetlenül szerintem bőven van esélyetek a babára.

Megy a drukk 🍀

2017. okt. 13. 20:20

Sziasztok! Szintén ovuban nyomulok a rendszertelenségem miatt. Jól értelmezem hogy a 17napon volt ovu? És ha 15.17.19.napon voltunk együtt akkor eredményes lehetett? Köszi előre is a válaszokat :)

[link]

27. Klaudia20 (válaszként erre: 26. - Georgettee)
2017. szept. 27. 18:09

Nekem ami a legjobban bevált, az a fastest.hu oldalról rendelt 20-as erősségű zöld rápisilős LH teszt.

Olcsó és megbízható.

26. Georgettee (válaszként erre: 23. - Zsanci79)
2017. szept. 25. 13:08

Köszönöm. Megnézem majd ezt a tesztet is. Biztos, ami biztos. :) A pakliban persze benne van, hogy nem volt tényleg peteérésem, mert elhintett egy ilyen mondatot legutóbb a nőgyógyászom is, csak azt nem hinném, hogy egyik hónapban sincs. Legalábbis remélem.


Így akkor jövő hónapra felkészülök ezzel a teszttel is. :)

25. zsanci79 (válaszként erre: 24. - Georgettee)
2017. szept. 25. 08:49
Egy hónapban áldozz rá, és vegyél mondjuk Facalle tesztet a Rossmannban. Az majd megmutatja mi a helyzet, és nem kell stresszelni az olcsó renyhébb minőségű teszteken. (kétezer párszáz Ft 5 db)
24. Georgettee (válaszként erre: 20. - Indacs)
2017. szept. 25. 08:23

Kíváncsi leszek erre. Nem tűnik annyira rossznak, csak tényleg a stresszessé válás miatt aggódom. Az esetek többségében elvagyok, nem is gondolok erre rosszként, csak néha vannak rosszabb hónapjaim, amikor mindent stresszesen élek meg. : ) Sokszor hagytam már félbe emiatt dolgokat.


De most vitaminozok meg figyelgetem magam, és bízom benne, hogy előbb-utóbb jobb lesz.


Csak ez a teszt borított ki egy picit. Persze tudom, hogy minden ember más, meg nincs minden hónapban peteérés, csak ezek szerint nálam már 3 hónapja zsinórban kérdéses a dolog, hogy egyáltalán volt-e, és ez nem tudom, mennyire egészséges.

2017. szept. 23. 18:24

Nekem ez a fajta teszt soha az eletbe nem jelzett pozitivat, pedig mindig van pé, es lass csodat a CB 40-es!!! erossegu digitalis LH teszt mar pedig mosolygott! Tehat pozitivat jelzett! Ez a netes occso' pedig 25-os....es megse!

De a rossmannos facalle es egyeb, drogeriakban kaphato LH tesztek mindig full pozitivak voltak, tehat erosebb volt a teszt csik, mint a kontroll. Dragabb, de legalabb normalisan mutatja.

2017. szept. 23. 16:39

Indacs mindent leírt :)


Még annyi, hogy én annyira nem vagyok érzékeny a pár óra mérés különbségnek. Heti 2x kb hajnali 4-5 kor kelek férjemmel, egyébként 6-kor, szabadnapokon 7-8, és így is szépen látszik minden.

Viszont a kevés és rosszul alvás az meglátszik, olyankor alacsonyabb.


Ha hajlamos vagy nyitott szájjal aludni, akkor hüvelybe mérd. Én szoros szájjal alszok mindig, én szájba nyelv alatt mérem.


Ennyi. Az elején figyelsz minden apró részletre, majd rutinná válik, nem szabad kötelező rosszként felfogni, hanem tényleg mint a pisilés, rutin, ami már fel sem tűnik :)


Az ivást még nem tapasztaltam :D

21. Indacs
2017. szept. 23. 14:33

Es ha elotte valo nap alkoholt ittam, mindig magasabb volt a masnapi hom, igy azt ervenytelennek vettem.

Segit, hogy jobban kiismerd a tested, de honapok mulva, ha nem jon ossze a baba, stresszesse is valhat.

20. Indacs (válaszként erre: 19. - Georgettee)
2017. szept. 23. 14:32

Min. 6 orat kell elotte aludni. Szajban vagy huvelyben mindig ugyanabban az idopontban kell merni es 5 percig. Digitalissal is, nem eleg a csipogasig. Van kulon ovulacios homerois, ez ket tizedes jegyig mer.

En anno a ciklus.hu-n vezettem a gorbeim. Szepen latszott, ha volt peteeres, es az is, hogy aznap megjon.

19. Georgettee (válaszként erre: 17. - Klaudia20)
2017. szept. 23. 14:27
Van a hőmérőzésnek bármi technikája, hogy hogyan kell csinálni? : ) Bocsi, ha hülyeséget kérdezek. De csak annyi, hogy rendesen megmérem a hőt, mint láznál, és kész?
18. nutellalány (válaszként erre: 16. - Georgettee)
2017. szept. 23. 07:22

Szia!

Nem biztos hogy kimaradt, csak nem kaptad el teszttel az LH csúcsot. Ismerek olyat akinek nega ovu tesztes hónapban jött a baba, úgyhogy nincs semmi veszve. Én is javaslom a hőmérőzést, szépen kiolvashatod hogy egyáltalán megrepedt e a tüsző (mert ezt ugye az ovu teszt nem jelzi)

Sok sikert, megy a drukk 🍀

17. Klaudia20 (válaszként erre: 16. - Georgettee)
2017. szept. 23. 06:39

Egy csajszi innen mindig azt mondja, hogy nem szabad stresszként tekinteni a hőmérésre, hanem rutinná kell alakítani, mint a reggeli pisit, kinyitod a szemed és már nyúlsz érte, bekapod 3 perc, és kész :)

Ugyan így ódzkodtam tőle, mint most te, aztán már a negyedik hőmérős ciklusom kezdem :D

16. Georgettee (válaszként erre: 15. - Klaudia20)
2017. szept. 22. 17:45

Igen, én is erre gondoltam, hogy ez valahogy most kimaradt. Mert sok helyen olvasgattam utána a dolgoknak, és sokan írták, hogy majdnem egyforma a két csíkjuk, vagy a tesztcsík erősebb, nekem meg sehogy nem akart összejönni. : )

Hőt eddig még nem mértem, mert én azt valahogy úgy éreztem, hogy azzal már nagyon rástresszelnék a dologra, ha minden napom ebből állna, vagy nem tudom. De biztos értitek. : ) Ezt a tesztelést is kíváncsiságból kezdtem el, de nem ezt az eredményt vártam. : )

Viszont így lehet, hogy jövő hónaptól hőt is mérek. Biztos, ami biztos. : )


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2017. szept. 22. 17:24

Én egyszer tesztelek mindig. Délután 5-kor.

A pozitív LH teszt akkor pozitív mikor tüszőrepedésed előtt LH csúcs van a szervezetedbe (a luteinizáló hormon ösztökéli a tüszőt a repedésre), és az első nega napod reped nagy valószínűséggel. Nekem legutóbb 2 nap is full pozi volt.

Viszont ha ennyire nega, akkor ez most lehet elmaradt.


A peteérés egy folyamat, az sokkal hosszabb. Amit mutat az LH teszt az az ovulációt (tüszőrepedést) kiváltó hormon.


Ha vezetnél hőgörbét, akkor jobban lehetne látni, hogy történt e valami.

Az LH teszt és a hőgörbe együtt gyönyörűen tükrözi, hogy mi zajlik odabent.


Nagyon drukkolok +++++++++++++

14. Georgettee (válaszként erre: 2. - Zsejke)
2017. szept. 22. 16:23

A tesztnek nem a peteérés 24 órás folyamatát kellene kimutatnia? Mármint most csak hangosan gondolkodom.

De ha mondjuk este indult el a folyamat, és akkor nem csinaltam tesztet, csak másnap délután, akkor annak már pozitívnak kellett volna lennie, nem? : )

Mert úgy a 24 óra nem telt el.

Vagy lehet, hogy rosszul tudom, csak valahogy nem áll össze a kép.


Minden tesztet délután 4 és 5 között csináltam, akkor valamelyiknek csak bele kellett volna esnie a pozitív időszakba. : )

2017. szept. 22. 16:17

Most csináltam meg a tesztet. Most már teljesen eltűnt a tesztcsíkom, csak a kontroll látszik.

Ezek szerint akkor ebben a hónapban nem volt peteérésem? Ha 5 napon keresztül csak negatív tesztjeim voltak.

12. Georgettee (válaszként erre: 10. - Meli76)
2017. szept. 22. 15:32

Hány hónapja tesztelsz? Voltál hormonvizsgálaton?


Én most kezdtem bele ebbe a házi módszerbe. Múlt hónapban nőgyógyász mondta, hogy volt peteérêsem, legalábbis akkor látta. Előtte hónapban, amikor voltam nála, akkor viszont nem látott ő sem semmit.


Ezért nem tudom, hogy most ez a hónap is ilyen peteérés nélküli, vagy esetleg nem jó időpontban csinálom. Nem tudom. : )

11. LiluLilu (válaszként erre: 1. - Georgettee)
2017. szept. 22. 15:24

szia lehet h csak lemaradtál róla. én amikor erősödött 2x teszteltem /nap és amikor pozi lett estére halványult, ha nem tesztelek deélután ( amikor amugy ovuval érdemes tesztelni) akkor tuti azt hiszem nem hat a closti.:)

nekem 31 naposak voltak a ciklusaim 17-18.napi ovuval.:) druuuuukkolok

10. Meli76
2017. szept. 22. 14:53
Nekem is kb. ugyanez van minden hónapban...
9. Zsejke (válaszként erre: 7. - Indacs)
2017. szept. 22. 14:48
Így van ezt az orvos tudja megmondani.
2017. szept. 22. 14:07

Igen, ezt tudom sajnos.

Én már annak is örülnék, ha egyáltalán pozitív lenne a teszt. : ) De most így kicsit tanácstalan vagyok, hogy most hogy van ez az egész.

7. Indacs (válaszként erre: 6. - Zsejke)
2017. szept. 22. 13:53
Az, hogy + az Lh teszt nem jelenti azt, hogy a tüsző biztosan meg is reped.Sajnos.
6. Zsejke (válaszként erre: 4. - Georgettee)
2017. szept. 22. 13:46
Én csinálnék délben is egyet...úgy tuti :) Ha + a teszt rá 24 órával reped meg a tüsző, akkor szabadul ki a petesejt. Tehát tulajdonképpen akkor is jó lehet az együttlét ha már negatív a teszt!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook